Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » CAMPIONATUL MONDIAL 2019
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca e campionul mondial 2019 ?
John Higgins
24%
 24%  [ 6 ]
Gary Wilson
12%
 12%  [ 3 ]
Judd Trump
52%
 52%  [ 13 ]
Dave Gilbert
12%
 12%  [ 3 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 4 Apr 2019, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi, rocadă Murphy - Bingham :

Mark Williams (1) –
David Gilbert (16) –
Barry Hawkins (9) –
Kyren Wilson (8) –
Mark Allen (5) –
Shaun Murphy (12) –
Luca Brecel (13) –
John Higgins (4) –

Mark Selby (3) –
Jack Lisowski (14) –
Stuart Bingham (11) –
Judd Trump (6) –
Neil Robertson (7) –
Ding Junhui (10) –
Stephen Maguire (15) –
Ronnie O'Sullivan (2) –
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 6 Apr 2019, 0:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nominalizarea chinezilor este Pang Junxu. Poate că nu pe el l-am fi ales noi, dar s-a ținut cont și de cine deja are viză.

Există dubii în legătură cu participarea egipteanului Basem Eltahhan și deocamdată, se pare că vor veni, dinspre QSchool : James Cahill, Adam Duffy, Luke Simmonds și Farakh Ajaib.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 6 Apr 2019, 10:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, te rog sa muti mesajul in topicul potrivit, am zis ca adaugandu-l aici sansele de a primi sugestii cresc.

Aseara m-am decis sa merg la calificari, in aceasta dimineata achizitionand biletele de avion:


Orice recomandare care poate ajuta in indeplinirea pasilor ramasi pentru o experienta cat mai placuta ca spectator in ultimele 2 runde ale calificarilor campionatului mondial de snooker 2019 sunt binevenite si de apreciat:

1) bilete
In situatia data profitabil ar fi varianta cu 2x pachete a cate 3 zile, chiar daca cel mai probabil vineri seara nu voi mai ajunge, decat in cazul unei intalniri (~ Rod-Lawler-Fergal O'Brien) prelungita pana in zori.


1a) Inteleg ca se va juca pe 11 mese, dispuse ca mai jos, cu rosu fiind marcate spatiul rezervat carucioarelor. Cel mai probabil nu se vad bilete pe loc, ci cu intrare generala si pozitionare functie de disponibilitatea in sectorul aferent mesei care prezinta interes in respectiva sesiune:


2) cazare
Ar fi ultima grija, insa nu sunt genul de persoana care sa imparta camera cu diferite fiinte (YHA hostels) sau sa consider ca scutesc bani locuind in locuintele oferite spre inchiriat de persoane fizice (airbnb).

Prefer un hotel unde sa am convingerea ca pot dormi in liniste, eventual unde sa pot lua micul dejun, distanta fiind criteriu cu greutate in luarea deciziei, dorind sa parcurg drumul pana la English Institute of Sport (200 Coleridge Rd) mergand, distanta rezonabila fiind de maxim 4 km.
https://www.tripadvisor.com.au/HotelsNear-g186364-d4546767-English_Institute_of_Sport_Sheffield-Sheffield_South_Yorkshire_England.html

3) Informatii verificate in ceea ce priveste deplasarea de la Doncaster/Sheffield airport catre The English Institute Of Sport in Sheffield poate ajuta in ideea ca se poate salva timp pretios vis a vis de sesiunea decisiva de vineri seara/noapte.

4) recomandari suplimentare cu privire la diferite puncte de interes in zona (restaurante, magazine, cladiri ce merita vazute din exterior in diminetile avute la dispozitie).

Multumesc anticipat, sper sa ma revansez revenind cu poze si pareri de la fata locului!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 6 Apr 2019, 15:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi, Andrei, cred că locul potrivit e chiar aici. Cool

___________________________


După ieșirea din turneul de la Beijing a lui Scott Donaldson, s-a definitivat lista capilor de serie din șaisprezecimile de la Crucible :

Mark Williams (1) –
David Gilbert (16) –
Barry Hawkins (9) –
Kyren Wilson (8) –

Mark Allen (5) –
Stuart Bingham (12) –
Shaun Murphy (13) –
John Higgins (4) –

Mark Selby (3) –
Luca Brecel (14) –
Jack Lisowski (11) –
Judd Trump (6) –

Neil Robertson (7) –
Ding Junhui (10) –
Stephen Maguire (15) –
Ronnie O'Sullivan (2) –
.


Lista capilor de serie, nu și poziționarea lor definitivă în tabloul șaisprezecimilor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 6 Apr 2019, 21:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca ne putem hazarda in a intui sferturile chiar daca nu avem lista outsiderilor calificati in 16-imi, trecutul a confirma ca surprizele nu pot fi evitate in prima runda disputata la Crucible, insa chiar nu vad cine ar putea-o produce sezonul acesta (Day, Carter, Liang Wenbo), mai degraba cine ar putea fi invins (Williams, Gilbert, Higgins, Maguire).




Ultima modificare efectuată de către AndreiCS la Dum 7 Apr 2019, 17:14, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 7 Apr 2019, 1:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Există două variante posibile ale tabloului capilor de serie, în funcție de cine anume câștigă finala de la Beijing.

Dacă o câștigă Neil : . . . . . . . . . . . . . . . Dacă o câștigă Jacko :

. .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Blackzet
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 128

MesajTrimis: Dum 7 Apr 2019, 14:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AndreiCS a scris:
Cred ca ne putem hazarda in a intui sferturile chiar daca nu avem lista outsiderilor calificati in 16-imi, trecutul a confirma ca surprizele nu pot fi evitate in prima runda disputata la Crucible, insa chiar nu vad cine ar putea-o produce sezonul acesta (Day, Carter, Liang Wenbo), mai degraba cine ar putea fi invins (Williams, Gilbert, Higgins, Maguire), deci:

Williams-Wilson
Bingham-Murphy
Selby-Trump
Robertson-O'Sullivan


O sa fie surprize ca de obicei, si de Liang sau Day nu as fi asa sigur ca se vor califica au un sezon destul de slab , in special chinezul care e nr 37 .Cred ca vom vedea si niste nume noi. Da sunt si capi de serie care nu prea sunt in forma Williams, Higgins, Maguire , Ding si mai ales Murphy care are un sezon foarte slab si care daca continua asa va iesi din top 16.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Blackzet Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 7 Apr 2019, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La EIS, pregătiri pentru calificări. Vor fi folosite 17 mese.


.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Lun 8 Apr 2019, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sesiunea decisiva a meciului Jimmy White v Ross Bulman (Ireland’s 17 year old 2019 European U-21 Finalist, 1-5 vs Jackson Page), va fi sambata dupa-amiaza.
Sper sa am parte de un meci intreg al the "People's Champion" prin calificarea legendei in turul 2, desi la tragerea la sorti, numele Bulman m-a pus pe ganduri, nu pare a fi insa tanarul de care ma temeam:

https://cuetracker.net/players/ross-bulman


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 8 Apr 2019, 13:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, e noul vicecampion european Under-21. Nu cred că e obișnuit cu meciurile atât de lungi, dar să nu uităm că, în realitate, se joacă numai câte 9 sau 10 frame-uri odată. Ross e bun, energic și, mai ales, tânăr. Dacă Jimmy o să-l bată, n-o să i se pară o simplă „plimbare prin parc.”

______________________

De obicei, împart tabloul în patru tablouașe mai mici, ca să-mi fie mai ușor să „văd” favoriții la calificare, câte patru din fiecare tablouaș :

.

.


Dragii mei, care credeți că vor fi calificații ?

Eu zic așa :
Ryan Day, Gary Wilson, Marco Fu, Anthony McGill
Graeme Dott, Ben Woollaston, Martin Gould, Peter Ebdon
Ali Carter, Ricky Walden, Rod Lawler, Thepchaiya Un-Nooh
Michael Holt, Scott Donaldson, Noppon Saengkham, Joe Perry



Ce păreri aveți ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 9 Apr 2019, 12:44, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Lun 8 Apr 2019, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ryan Day
Liang Wenbo
Sam Craigie
Anthonny McGill, desi mi-as dori Sunny Akani

Stuart Carrington
Ben Woollastone
Hosseine Vafaei
Yan Bingtao

Ali Carter
Zhou Yuelong
Mark Davis
Jimmy Robertson

Xiao Guodong
Ken Doherty
Matthew Selt
Joe Perry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Lun 8 Apr 2019, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca tot ne jucam de-a ghicitul, mizez pe jucatorii tineri :
Mathew Stevens
Dominic Dale
Marco Fu
Robert Milkins

Graeme Dott
Nigel Bond
Martin Gould
Peter Ebdon

Ali Carter
Ricky Walden
Mark Davis
Jimmy Robertson

Michael Holt
Ken Doherty
Anthony Hamilton
Alan McManus



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Lun 8 Apr 2019, 15:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o intreaga tevatura cu comanda biletelor:
- See Tickets, am depasit timpul de 5 minute alocat rezervarii incercand sa inghesui adresa la care sa-mi fie trimise biletele in 50 de litere, camp pentru diferite modalitati de intrare in posesie nu exista.
Cand am fost intors la pagina principala toate biletele erau "not available".
- SIV, am primit eroare de procesara a platii, greseala fiind ca am folosit cardul surorii mele, rezidenta in UK.
There has been a problem processing your payment. Contact the box office to complete your order.

Dupa o asteptare lunga in Queue esuata, la al doilea apel a raspuns prompt o doamna cu care a inceput distractia spellingului (modalitate ciudata de plata - a trebuit sa le dau cod postal si adresa completa a titularului cardului, inteleg ca trebuie trecuta pentru facturare, insa optasem pentru ridicarea de la receptia EIS, adresa de e-mail la care sa-mi fie trimise confirmarile de plata, datele cardului).

Totul s-a incheiat cu doua tranzactii in asteptare de 122,71 lei aferente celor doua pachete a cate 3 bilete (Vineri-Duminica, Luni-Miercuri).

Am primit confirmarea ca receptia este deschisa atat timp cat vor mai fi evenimente in desfasurare, fiind premise sa pot intra vineri, chiar daca ajung la ora 23, existand sanse crescute ca cel putin unul din urmatoarele meciuri sa-si afle concluzia tarziu in noapte/dimineata devreme:

Robbie Williams vs Sam Baird

Fergal O'Brien vs Jackson Page

Mark Davis vs Rod Lawler

Martin O'Donnell vs Adam Duffy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Blackzet
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 128

MesajTrimis: Lun 8 Apr 2019, 23:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merg pe urmatorii calificati

Stevens, Wilson, Craigie, Akani
Carrington, Hang, H. Vafaei, Walker
Sijun, Zhou Yuelong, Lawler, Un-Nooh
Guodong, Donaldson, Xintong, Perry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Blackzet Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 8 Apr 2019, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Abia s-a anunțat lista meciurilor și vine și călcatu-n străchini : iată că la calificări va participa și Michael Judge. Brusc, apare și el pe lista jucătorilor, la numărul 129 ! Pe cine va înlocui dublinezul vom vedea pronto, fiindcă am aflat că va avea de jucat chiar miercuri. Adicătelea chiar nu se știa de schimbare înainte de a se anunța oficial tragerea la sorți ?! Păi, se putea fără călcat în străchini ?!...

Deocamdată, la WPBSA se tace chitic pe tema asta.

____________________________


Reiau întrebarea : cine credeți că se va califica să joace cu the big boys, la Crucible ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » CAMPIONATUL MONDIAL 2019 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Următoare
Pagina 2 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community