Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » CAMPIONATUL MONDIAL 2019
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca e campionul mondial 2019 ?
John Higgins
24%
 24%  [ 6 ]
Gary Wilson
12%
 12%  [ 3 ]
Judd Trump
52%
 52%  [ 13 ]
Dave Gilbert
12%
 12%  [ 3 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb ultim frame! Bravo amandurora, a fost o semifinala foarte faina, cu rasturnari de situatie si cu un castigator care s-a decis in cele cateva lovituri de siguranta la ultima bila rosie.
Gilbert trebuie sa construiasca de aici inainte. Au mai fost jucatori care au atins semifinalele la Crucible si care apoi au disparut din prim-plan. Sper sa nu fie cazul lui, e un jucator solid.

Legat de finala, Judd e favorit, dar Higgins e ca nemtii...pana nu-l vezi in autocar/rulota familiei sau stiu si eu ce alt mijloc de transport, el nu e batut.
Stiu ca lumea spune ca va fi revansa perfecta pentru finala din 2011, dar lui Judd ii va fi foarte greu sa-l bata. Cred ca vom avea o finala stransa.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 19:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar imi pare rau pentru David, dar John este un mare campion si a reusit 2 break-uri incredibile in ultimele 2 game-uri. Decisivul a avut parte de unele din cele mai frumase lovituri de siguranta pe care eu le-am vazut in ultimul timp.

Un lucru suspect totusi ese numarul excesiv de mare de kick-uri ce au avut loc in acest turneu ... parca mai multe decat la ultimele 3 mondiale cumulat.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă Comitetul Olimpic Internațional nu vrea așa ceva în competiția sa, capetele celor din Comitetul Olimpic Internațional trebuie examinate serios & îndelung.

___________________

Jan Verhaas : „Higgins în lacrimi, Gilbert în lacrimi, eu în lacrimi, care nici măcar nu sunt acolo ! Ăsta e turneul de la Crucible, fraților !”

___________________



Dave Gilbert : "I'm absolutely gutted. I've never won anything, this is the best couple of weeks I have had in my career. I may never get this chance again."

Mark Williams : "John Higgins for me is the second best player of all time infrint of Hendry. Can win playing his D game, best player under pressure dishing up. Bottle is unreal, still doing it at 43. "



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 20:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ținut cu Higgins dar îmi pare tare rău de Gilbert. Sper ca experienta de acum să îl întărească nu să îl descurajeze. Snooker știe, fără îndoială.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 21:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



https://www.bbc.com/sport/av/snooker/48164674



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Blackzet
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 128

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar imi pare rau de Gilbert cu ceva mai mult noroc putea castiga , si chiar cum el a zis in sesiunile anterioare a pierdut meciul cand putea lejer sa mai castige 2-3 jocuri in plus.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Blackzet Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 22:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Semifinala a fost (relativ) scurtă, cine știe cât va dura partea demonstrativă a serii, care va fi susținută de Dennis Taylor. Au mai rămas oameni în sală...



_______________________


H2H

General : Higgins 22-9 Trump
Turnee mari : Higgins 10-3 Trump
Campionatul mondial : Higgins 3-0 Trump
Meciuri de mai multe sesiuni : Higgins 3-0 Trump
Finale : Higgins 3-1 Trump



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

imi pare rau pt lacrimi dar vina e doar a lui, aseara Higgins era in corzi, nu mai putea lega 3 bile; am scris imediat dupa frame-ul 18 care a fost punctul culminant al finalei ca de aici va incepe declinul... Trump nu va avea nicio problema cu Higgins in finala Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2019, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Superb ultim frame!

Au fost aproximativ 14 minute de tensiune totală și lovituri extraordinare la acea ultimă bilă roșie! O bătălie nu cu adversarul, ci cu tine însuți, iar în acel context cred că este unul dintre momentele istorice de la Crucible.
Figura lui David imediat după ce bila roșie a picat în buzunarul de mijloc și momentele de după meci sunt sfâșietoare (cred că acesta este cuvântul potrivit), dar trebuie să treacă peste. Simplul fapt că a ajuns în această fază arată faptul că șanse există, trebuie doar să crezi cu totul în ele!

Nu trebuie să fie un break maxim sau frame-uri consecutive câștigate cu break-uri de peste 100 sau o revenire senzațională, iubim acest sport și pentru frame-uri cum a fost decisivul dintre Higgins și Gilbert.

Citat:

Stiu ca lumea spune ca va fi revansa perfecta pentru finala din 2011, dar lui Judd ii va fi foarte greu sa-l bata.

Judd a vorbit (mai în glumă mai în serios) despre răzbunare, imediat după încheierea semifinalei. Smile
Cred că cei doi sunt foarte obosiți și au nevoie de un somn bun la noapte. Mâine vor fi „back in business”.

P.S. 2019 WSC SF - Higgins vs Gilbert (Deciding Frame with BBC commentary)



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Mai 2019, 12:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri, Mircea. Preaplin de emoție și tensiune, ieri. Eu una cred c-o să fiu în stare să văd înregistrarea asta abia peste vreo câteva zile... Sper din toată inima ca Dave Gilbert (în victoria căruia n-am crezut nu fiindcă omul n-ar fi meritat-o, în felul lui, ci fiindcă avea de luptat pentru ea cu un „zmeu al zmeilor” a cărui forță e, adesea, greu de imaginat chiar dacă, de la o vreme, „zmeul” mai mult planează la rasul ierbii decât zboară peste stânci) – sper, zic, că Dave o să-și depășească dezamăgirea și o să creadă mai mult în ceea ce e în stare să realizeze. Cel mai tare m-a supărat acel „cine știe dacă o să mă mai întâlnesc cu ocazia asta.” Sper să fie atent la ce vede & aude în jur, fiindcă toată lumea spune & scrie despre cât de bun parcurs a avut el și despre cât de bine a jucat.

Și, la urma urmei, contează și câte lacrimi (multe de tot !) s-au vărsat nu din milă, ci din solidaritate cu el și din admirație pentru el. Fiindcă atât Dave Gilbert, cât și Gary Wilson au merite incontestabile în ceea ce este acest CM 2019 și și-au câștigat respectul și aprecierea tuturor.

___________________


Aseară, în prelungirea semifinalei Trump v Wilson :


. . .


___________________


Finala din 2020 se va juca, după cum se zice în teatru, cu casa închisă :





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 5 Mai 2019, 17:42, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Mai 2019, 14:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Debut în finală :



La ceremonia de deschidere, au stat alături :



La intrarea în arenă :

. .

_________________


.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 5 Mai 2019, 20:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu intarziere, la limita ridicolului, multumesc Clara, de urare. Very Happy O perioada extrem de aglomerata pentru mine, un campionat mondial superb (stricat oarecum in prima saptamana Sad , de, n-am ce sa fac, dar asa sunt fanii infocati Very Happy ) surprize superbe, jucatori care si-au atins limitele, noroc cat cuprinde si o finala oarecum scontata, foarte frumoasa pana acum, intre eternul Higgins (caci unde e potul cel mare, se monteaza nevoie mare) si aspirantul de multi ani la trofeu, Trump. Mi-as dori nespus sa castige Judd, dar nu cred, pentru ca John are o rezistenta psihica pe care putini jucatori o au.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Mai 2019, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy Cu drag, Claudia, chiar m-am gândit că trebuie să fii foarte ocupată și mai mereu pe fugă. Nici eu n-am putut vedea toate meciurile și tocmai ziua a treia a semifinalelor a fost complet aiurită : aseară, abia auzeam TV-ul deși sonorul era dat la tare că până și vecinii, dacă ar fi existat în imediată apropiere, ar fi fost la curent cu ce se petrecea la Crucible ! Familia (pe care nu ți-o poți alege ! Laughing ) era cam luată de entuziasmul unui eveniment de-al nostru, dar la snooker trăgea cu ochiul toată lumea, mai ales că ai mei sunt, mai toți, fani Higgins. (În perioada suspendării scoțianului, nu eram în relații prea cordiale. Wink ) Fani Higgins care, atunci când a apărut reclama aceea cu „Roonnniiiiie Ooooo'Sullivaan !” s-au apucat să strige ca nebunii „Jeeeiiiiiiiiimzz Cahiiiiiiiiilll !” iar când a fost anunțat „Juuuuuuuuuud Truump,” s-a găsit unul care să „răspundă” cu un necruțător ”Fight for your hair !” Mda, familie de fani ai snookerului. Cum ziceam, familia nu ți-o poți alege...

____________________


STREAMING

Mulțumiri lui Ocnenodis hg, Skorpyo, Blackzet și Mircea22 pentru link-uri !


____________________





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 5 Mai 2019, 21:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interviu cu John Higgins, înainte de finală:
[Parrott]: Ce ar însemna un al 5-lea titlu mondial pentru John Higgins?
[Higgins]: Probabil cea mai importantă realizare a carierei mele.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » CAMPIONATUL MONDIAL 2019 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Următoare
Pagina 20 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community