Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » CAMPIONATUL MONDIAL 2019
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca e campionul mondial 2019 ?
John Higgins
24%
 24%  [ 6 ]
Gary Wilson
12%
 12%  [ 3 ]
Judd Trump
52%
 52%  [ 13 ]
Dave Gilbert
12%
 12%  [ 3 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Vin 12 Apr 2019, 16:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu as vrea sa cred ca pe Reanne Evans o cheama anual pe post de maimuta...desi jocul ei spre concluzia asta ma indreapta. Sa-mi fie iertata lipsa de "finete"



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Vin 12 Apr 2019, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi interesant ca la o editie viitoare daca Allen iese din top 16 sa isi intalneasca fosta sotie in primul tur al calificarilor Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 12 Apr 2019, 23:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai să-ți arăt eu, Rudi, lipsă de „finețe,” că dacă-i vorba de adevăr, las finețea deoparte de nu se (mai) vede : demoazelele astea sunt chemate pentru că e la modă feminismul pe cât de agresiv, pe atât de tembel, ce să ne mai dăm pe după deget. Să joace bine și nimeni n-o să aibă nimic de zis și n-o să mai fie invitate din „corectitudine politică.” Când o să câștige meciuri în fața celor relativ buni, n-au decât să participe la turnee. Spun „relativ buni,” nu cei din Top 16, sau Top 32 și nu, așa, la cinci ani odată, în cadrul unei seri demonstrative sau contra unui adversar care e într-o formă-n care-l bat până și eu. Să joace bine. De ce nu joacă bine ? Ce le împiedică ? Ovarele ? Bustul ? Gărgăunii din cap ? Ce ? Și dacă tot nu le împiedică nimic, să se uite, naibii, lucid, la viața lor și să joace la categoria lor sau să se ducă să facă și ele ceva în care-s în stare să se afirme fără sprijinul „corectitudinii politice.”





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Sâm 13 Apr 2019, 16:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mini-poll: la ce oră se va termina meciul Dunn - Bond? Pentru înregistrarea corectă a pronosticului, vă rugăm menționați și data/luna/anul Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 13 Apr 2019, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intalnire cu mare miza Dunn - Bond caci daca castiga Bond atunci mai il avem de client prin circuitul mondial doua sezoane.Dunn daca pierde disputa asta poate trece la amatori daca Dale castiga disputa cu Gary Wilson din turul al doilea.
Draga Clara care este preferat de tine dintre cei doi "taraie tac" sa mai ramana in circuitul mondial profesionist?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Apr 2019, 18:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dunn v Bond. Of... Meci de două sesiuni și ceva, fiindcă nu-i văd pe cei doi ajungând la 10 decât după sesiunea de seară. Adică, probabil, mâine.

Ce să zic, personal, îl prefer pe Bond fiindcă are o anumită eleganță și, în afară de asta, celălalt, Dunn, a fost „valetul” lui Sir Rodney Walker și e și azi o hahaleră.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 13 Apr 2019, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa ce am aterizat la Doncaster, meciul Martin O'Donnell-Adam Duffy arata scorul de 6-6, ma gandeam ca se va prelungi in noapte, nu aveam idee ca Duffy revenise de la 1-6. Am plecat cu autobuzul spre Sheffield, cand am ajuns in centru orasului, in jur de 23, scorul devenea 9-6.
Am decis sa merg pe jos din centru pana la hotelul din apropierea EIS, Don Valley Hotel, mai degraba o pensiunde de 3 margarete, avand si bar!!!
Dupa ce m-am cazat, am realizat ca era in desfasurare ce parea a fi ultimul frame al intalnirii, nu am mai iesit din casa, cu atat mai mult cu cat englezoii ma invitasera la baut.
Aspectul "liliputan" al camerei chiar nu ma deranjeaza, in afara de a mai comunica online si de a impartasi experienta traita zilele acestea cu voi, timpul petrecut in camera este doar pentru ingienizare si odihna, veselia oamenilor de la bar lasandu-si aprenta asupra ultimei.


Revin maine cu experienta bogata a primei zile la EIS, merg sa mananc, sper eu, primul fel de mancare cald de cand am ajuns in UK, apoi ma alatur fanilor din sectorul dedicat meselor 1 (Ryan Day (6–3) Oliver Lines), 2 (Ken Doherty (5–4) Andy Lee), 3 (Matthew Stevens (6–3) Thor Chuan Leong) pentru sesiunea finala, zic eu, una nu lunga!

Salutari din Sheffield!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Apr 2019, 18:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine că ai ajuns cu bine, Andrei și mulțumiri pentru primele impresii. Enjoy totul din plin ! Very Happy

____________________


Runda a 2-a

Ryan Day – Tian Pengfei
Matthew Stevens – Chris Wakelin
Gary Wilson – Dominic Dale
Liang Wenbo – David Grace
Robbie Williams – Luo Honghao
Sam Craigie – Tom Ford
Sunny Akani – Robert Milkins
Duane Jones – Anthony McGill
Graeme Dott – Xu Si
Pang Junxu – Kurt Maflin
Li Hang – Ian Burns
Ben Woollaston – Nigel Bond
Daniel Wells – Hossein Vafaei
Gerard Greene – Martin Gould
Michael Georgiou – Peter Ebdon
Mei Xiwen – Yan Bingtao
Ali Carter – Jimmy White
Michael White – John Astley
Ricky Walden – Eden Sharav
Zhou Yuelong – Liam Highfield
Fergal O'Brien – Mark Davis
Jordan Brown – Lyu Haotian
Mark Joyce – Thepchaiya Un-Nooh
Joe O'Connor – Jimmy Robertson
Xiao Guodong – Michael Judge
Michael Holt – James Cahill
Mark King – Lu Ning
Scott Donaldson – Ken Doherty
Anthony Hamilton – Matthew Selt
Zhao Xintong – Noppon Saengkham
Alan McManu– Martin O'Donnell
Zhang Yong – Joe Perry
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 14 Apr 2019, 14:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Dum 14 Apr 2019, 1:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prima mea zi la EIS a conincis cu ultima zi a turului 1 al calificarilor.
Obisnuit de acasa sa fiu trezit la 6:50, m-am trezit, dupa o noapte deloc reusita, inainte de ora 6, aruncand o privire pe geam am realizat ca afara pare un fel de roua depus.
Nu m-am interesat de vremea, respectiv temperaturile ce urmau sa fie ls Sheffield, am considerat ca a venit primavara, stiam ca vremea in Anglia e oricum schimbatoare, nu puteam sa gasesc temperaturi sub 11 grade.
Gresit, la orele 7:30 cand am decis sa-mi fac pasii spre centru, termometrele aratau 1 grad, in doua ore urcand spre 6 grade.
(ca o paranteza, ca tot vorbim despre temperaturi, dupa masa de pranz, pe drumul spre EIS batea un vant crunt, curat crivat...dau peste un englez, cel mai probabil baut, care statea linistit afara si vorbea la telefon).








Fiind prima mea zi, incerc sa fiu punctual si sa ajung inaintea jucatorilor, desi dupa ce am intrat am realizat ca mai intai erau lasati sa intre familiile jucatoriloriar la 10-12 s-a dat liber accesului publicului larg.
Pana sa intru in institut dau pe rand de jucatori ca Oliver Lines insotit, cel mai probabil, de managerul sau (managerul familiei), Mitchel Mann, Hossein Vafaei (nu-mi mi-am batut capul sa vad pe cine merge sa sustina), poate pe Soheil Vahedi care juca la masa 5.



Inaintea de inceperea meciurilor ni s-a alaturat si Peter Lines, care arata cu cel putin 10 ani mai tanar, desi e bunic la 50 de ani.




La pauza partidei Ryan Day-Oliver Lines, spectatorii au tabarat mai rau ca la noi, in Romania, sa dea buzna afara, desi la mesele 2 si 3 se juca.

De-a lungul primei sesiuni am descoperit ca Day este disperat de scame, curata periodic postavul cu degetele umezite, aduna scame de pe jos din jurul mesei, ba mai mult, in sesiunea de seara l-am vazut adunand fire albe din afara zonei dedicata mesei lor, din zona de intrare!

La pauza din frameurile 6 si 7, la scorul de 1-5, cand deja ma gandeam cum o sa relatez ca Day impresioneaza prin evolutie si pare sa fie primul favorit la calificare, vad ca urca pe trepte o fiinta amarata, imbracata intr-un training ca de zidari...Jimmy White, s-a asezat pe randul din spate la 2 scaunde in dreapta, mi-a fost jena sa-i cer a face o poza. A urmarit doar un frame.

La pauza dinaintea frameului 9 a aparut si Mark King, asezandu-se chiar in spatele meu, nu ar fi fost moral din partea mea sa fi facut un selie fara acordul englezului...mi-am vazut de joc, care parea sa se echilibreze, Oliver avand sanse sa reduca diferenta la doar un joc, insa Day s-a regrupat si a inchis sesiunea cu 3 jocuri avans.

Probleme organizatorice la fel de grave ca cele aparute in Bucuresti acum 2 ani la organizarea mastersului european:
- in fiecare seseiune, de deasupra zonei meselor televizate, se auzea zgomoturl produs de un motor ce parea a retrage ceva ce "caraia" undeva la 5-10 minute, zgomotul din prima sesiune durand cca 15 minute.
- era 2 doamne pe tocuri care calcau apasat pe tocuri si dadeau ture de sala la fiecare 1-2 frameuri, am facut o observatie doamnei de la receptie la sfarsitul celeai de-a doua sesiuni, sperand sa scapam de zgomotul acele deranjant.

Sesiunea de dupa amiaza ne oferea doua meciuri aproape transate:
- masa 1, Ali Carter (8–1) Paul Davison, partida arbitrata de romanul Crisan si incheiata in minimum de frameuri.
- masa 3, Mark King (7–2) Igor Figueiredo, brazilianul reusind sa castige ultimele 2 jocuri al reprizei, pentru a mai spera la un miracol, insa dupa pauza englezul inchide partida 10-4.
Meciul de la masa 2 a fost destul de greu de urmarit, ratari repetate din partea tanarului Bulman, in timp ce veteranul ratari in momentele cheie ale frameurilor incalcite, rata cand mai avea nevoie de o rosie, oferindu0i frameul pe tava adversarului. In final Jimmy se impune 10-5, insa sansele lui in turul urmator, in fata lui Carter, sunt nule.

Indreptandu-ma spre EIS pentru sesiunea de seara, il zaresc mai intai pe Marcel Eckardt in parcare insotit de un domn, urcand amandoi intr-o masina cu numere de Belgia, insa inainte de a demara opresc in dreptul lui Jan Verhaas care era imbracat ca si cum ar fi venit de pe santier si tragea dintr-o tigara ca dupa o zi de betoane:



Poate ca oficialul care conducea masina in care se urcase arbitrul german, a coborat sa il felicite pe Leo Scullion pentru finala pe care urmeaza sa o arbitreze in 3 saptamani.

Am intrat in sala cu 15 inaintea inceperii, in stanga un rand mai in fata, am fost acompaniat de Gerard Greene(care btw, tot deschidea aplicatia bet365, poate sa urmareasca ceva scoruri la fotbal) pentru primul frame.
Pe rand, in stanga, spate sau dreapta, au mai aparut Michael Judge, Anthony McGill(atitudine profesionista dusa la extrem, tacut, urmarea cu interes fara a butona telefoane), James Cahill si nelipsitul Peter Lines.

Sesiunea de seara a fost un episod "traumatizant", nefericit, care mi-a intarit ideea ca sportul este corupt si presarat cu mizerie.
Apropo de mizerie, ma gandesc ca parcarea complexului este folosita cu pregadere de sportivi, adica lor le prieste un astfel de peisaj:



Despre ce este vorba?!
In primele doua sesiuni vedeam baieti care stateau retrasi, butonand la 2-3 telefoane, m-am gandit ca sunt agenti ale caselor de pariuri, cu atat mai mult cu cat la gat aveau ecusoane.
- poate voi gasi ocazia sa discut pe scurt problema cu Alex Crisan, e posibil ca ecusonul sa fie dat apropiatilor jucatorilor, adica respectivii sa fie in cardasie cu jucatorii.
- in sesiunea de seara s-a strans toti in juru-mi, eu in stanga, urmat de 3 baieti care urmareau cotele si pariau pe 1 pana la 3 telefoane, Peter Lines in dreapta, alti 4 pariori pe randul din spatele nostru, despratiti de Mark King, care le adresa intrebari ironice cu privire la pariuri, ca si cum ar fi amici la catarama, adica urma sa ia cina din respectivul profit ("300 de lire pe un pariu 13/2").
Ce vreau sa semnalez este nu integritatea jucatorilor, nu erau indicii care sa ma duca cu gandul ca nu si-ar apara "sansele" corect, insa anturajul asta bolnavicios nu face bine sportului, e adevarat, oamenii inaintati in varsta nu dau importanta acestor aspecte, poate habar nu au ce fac respectivii pe telefoane, in fond ei vin exclusiv pentru a urmari si incuraja favoritii.

De ce nu ia atitudine WPBSA in aceasta privinta?

Sa puna "securisti" care sa supravegheze buna desfasurare a evenimentelor din mijlocul publicului.
Ce mi-a pus, insa, semne ursiase a fost prestatia unui arbitru, care in 2-3 situatii mi-a parut ca amana voit actualizarea scorului pe tabele in avantajul jucatorilor la pariuri-situatia cea mai evidenta fiind aceea cand jucatorul deja se aseza pe lovitura la bila colorata, insa pe tabela, scorul din dreptul jucatorului respectiv indica 0, rosia inca nu fusese punctata, desi anuntase "one".

Sunt prea mic pentru o balta plina de rechini, insa mi-ar placea sa aflu punctul de vedere atat al sefului arbitrilor cat si al marelui inter-sus-pus al snookerului!!!

Atentia mi-a fost atrasa de reactiile celor cu multe telefoane in fata, care isi dadeau indicii care e masa "unde lucrurile sunt aranjate", iar poate ca o confirmare, cand respectiva intalnire s-a incheiat, toti cei 7 indivizi au iesit din sala desi in zona mai aveam alte 2 partide in desfasurare.

Pacat...imi facusem iluzii ca poate pe 5, 6 mai ar merita investit in biletele pentru Crucible-ul din 2020, insa, poate scarbit, cred ca ma opresc aici.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 314

MesajTrimis: Dum 14 Apr 2019, 8:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La calificari au participat mai mult de 20 jucatori amatori, si circa 20 jucatori asa zis profesionisti dar care au castigat sub 20.000 lire pe an. Sean O'Sullivan si Sanderson Lam au castigat de exemplu sub 6.000 lire pe an. Unii jucatori primesc burse din partea tarii, de exemplu Hamza Akbar sau Eltahan (a castigat in 2 ani un singur meci la Shoot-out).
Campinatul mondial de la Crucible e cu totul altceva si e o experienta de neuitat. Nu exista comparatii cu meciurile din calificari unde spectatori sunt majoritatea familii si prieteni.
Calificarile de la Wimbledon si meciurile din primele tururi de pe ternurile 19 si 20 nu se compara in nici un fel cu meciurile de pe ternurile principale.
Asa ca pentru Andrei si toti doritorii, Crucible e atmosfera perfecta pentru a savura snooker.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Dum 14 Apr 2019, 9:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mmb147, permite-mi sa nu fiu in totalitate de acord cu tine, am urmarit intalniri ca Ryan Day-Oliver Lines si Paul Davison-Ali Carter, nu Xu Si-Sean O'Sullivan.
Facand comparatia cu tenis, la turneele de mare slam, jucatorii care odata au fost de top, nu sunt pusi sa evolueze pe terenuri uitate de Dumnezeu.

Am fost asa de afectat de evenimentele serii trecute, incat am uitat sa relatez o intamplare haioasa: nu imi mai aduc aminte frame-ul dupa care s-a intamplat evenimentul, insa se terminase un frame tensionat ce parea a echilibra partida.
Pe randul din fata mea stateau doi batrani, 70 si de ani, domnul se ridicase sa-si mai intainda picioarele, hop si doamna sus, ridica mainile sa se intinda si ne incanta auzurile cu o flatulatie macabra. Shocked

Umbla zvonuri ca englezii nu ar fi manierati, in cazul respectiv putand fi adeverata situatia, avand in vedere ca sotul doamnei a aruncat pe jos un ambalaj de bomboana ce-l deranja prin buzunare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 314

MesajTrimis: Dum 14 Apr 2019, 9:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Evident ca sunt cativa jucatori foarte buni care se vor califica si pot face o figura frumoasa la Crucible. Evident ca pot fi si meciuri frumoase.
Eu te incurajez sa mergi la Crucible. Atmosfera este cea determinanta, iar cea de la Crucible e speciala, ceva ce la calificari nu exista.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 14 Apr 2019, 10:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi se disputa o intalnire foarte importanta care poate scoate din Top 64 si trimite in cel mai fericit caz la Q School sau direct la amatori sau..."pensie" pe Mike Dunn si il mai poate mentine in circuitul mondial profesionist inca doua sezoane pe elvetianul Alexander Ursenbacher.
Toate acestea se pot intampla numai daca Dominic Dale ar castiga disputa cu Gary Wilson...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 314

MesajTrimis: Dum 14 Apr 2019, 11:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tweetul lui Mike Dunn din 12.04.2019 : PLEASE ! For the love of god, someone hurry up and retire me ! It’s embarrassing out there, complete



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Dum 14 Apr 2019, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Duane Jones cel mai darnic jucator al turneului

Ants se mentine, desi impotriva oricarui jucator civilizat (nu neaparat top 32) ar fi fost in dezavantaj 8-1 sau 7-2.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » CAMPIONATUL MONDIAL 2019 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Următoare
Pagina 4 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community