Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ding Junhui
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
subway2hell



Data înscrierii: 31/Mar/2005
Mesaje: 3
Locație: Hell

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2005, 16:54    Titlul subiectului: Ding Junhui Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca jumatate din banii castigati din finala cu Hendry s-au dus la Peter Ebton ca doar nu-i da "meditatii" gratis. Wink



_________________
Aliens play better.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui subway2hell Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2005, 21:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Confused Confused Confused Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Sad Sad Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andrei
Fan


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 16
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Apr 2005, 17:25    Titlul subiectului: dudzen Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Confused Confused Confused Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Sad Sad Sad
hehe doar pentru cunoscatori!! DUDZEN


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andrei Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Apr 2005, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I-auzi !!!... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Problema nu e ca asta ar fi sistemul, desi, ce dovezi ai ca sa te lansezi in asemenea presupuneri ?!... Luindu-te dupa mizeria din fotbalul din Romania ?!... Sau dupa "uzantele" din gimnastica ?!... Au fost, cumva, precedente ? Eu as lasa-o mai moale si cu presupunerile si cu pretentiile de "cunoscator". Sunt pe aici oameni care s-au dovedit cunoscatori, fara sa se grabeasca a se si proclama ca atare... Problema e ca doar atita ai gasit de spus in legatura cu turneul, jucatorul, finala... Sincer, Andrei, ma asteptam la mai mult...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2005, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am supraestimat acest topic inainte de a-l deschide... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Lun 12 Dec 2005, 21:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding Ding Ding Ding...mititelu...îi....tremura buza de jos în meciu cu Paul.....tre să-l înțelegem și pe el că nu i-a fost ușor...ofofofof Crying or Very sad



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 13 Dec 2005, 15:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Macar atunci cand a dat mana cu Paul (la sfarshitul meciului) a schitzat vre-un gest? Nu cred c-am fost atenta... Razz Razz

*Apropo Luiza...imi place poza ta cu Paul (am tot vrut sa-tzi spun:P )



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Iun 2006, 21:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding despre Cupa mondială. Interviu publicat ieri de către Agencia internacional de noticias.

Unde vedeți meciurile ?
Acum că sezonul de snooker s-a încheiat, m-am întors acasă, în China. Fotbalul e foarte diferit de snooker – lupta este mai înverșunată, spectacolul sportiv stârnește patimi mai intense. Ador snookerul, dar în aceste zile fotbalul mă captivează din ce în ce mai mult.

Ce echipă vă place mai mult ?
Poate pentru că joc în Marea Britanie, țin cu echipa Angliei. Băieții nu au avut deloc o viață ușoară în ultima vreme. Numai ce Rooney și-a revenit că s-a accidentat Owen ! Nu contează, Gerrard, Lampard și Beckham sunt încă pe teren, alături de Peter Crouch și Joe Cole, care se află la prima lor participare la o Cupă mondială. Cred că Anglia poate câștiga.

Ce impresie v-a făcut ultimul lor meci ?
Au făcut un meci bun. S-au confruntat cu o echipă ecuadoriană care s-a dovedit puternică în apărare și, mai ales în prima repriză, am avut emoții mari – poate pentru că Rooney nu este încă pe deplin refăcut și n-a atins încă forma maximă. Din fericire, până la urmă englezii au străpuns defensiva Ecuadorului și, datorită loviturii libere executate de Beckham, au dat și gol. Am sărit de pe scaun când am văzut că au înscris !!!...

Care a fost prima ediție a Cupei mondiale pe care ați urmărit-o ?
Nu-mi amintesc prea bine. Eram mai mic. Parcă țin minte vag că-mi vedeam de antrenament acolo, la masa mea și i-am văzut pe ceilalți puști zumzăind febril, înghesuiți în jurul unui televizor, iar cineva mi-a spus că era Cupa mondială. Reacția mea a fost ceva de genul „Aha, deci asta e Cupa mondială...”

Care echipe credeți că vor juca finala ?
Nu știu... Cruzimea sportului e că nu poți niciodată prevedea rezultatul final... Nu poți decât să contezi pe munca ta. Numai așa reușești să-ți împlinești visurile, asta n-are nimic de-a face cu ghicitul... Bineînțeles, sper că Anglia va ajunge în finală, dar le urez succes tuturor jucătorilor.

Aveți vreun regret în legătură cu această Cupă mondială ?
(râzând Shocked Wink Laughing !!!) Bineînțeles : că nu e acolo și echipa Chinei !!!... Sper să ne calificăm la ediția următoare.

Care este echipa de club pe care o considerați favorita dv ?
Când sunt în Anglia, programul meu de pregătire este destul de încărcat, n-am niciodată timp să mă duc la meciuri. (Cred și eu ! Nu-i Dom’ Prof’ Ebdon omul care să-l lase pe bietul băiat să haihuiască pe stadioanele brite !!!... Wink Laughing ) Acum, că o să mă mut la Sheffield (Academia s-a mutat acolo.), probabil că o să țin cu una dintre echipele locale.

Ce planuri aveți ?
Curând începe sezonul, așa că trebuie să-mi reintru în ritm. În iulie, plec înapoi în Anglia. N-a mai rămas mult timp și trebuie să reajung în formă maximă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CONGRATULATIONS, KIDDO !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Aug 2006, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Recitind ultimele rânduri din interviul de mai sus, aș zice că a reușit !... A devenit al doilea jucător (după Higgo) din istoria snookerului care să fi câștigat trei turnee de puncte înainte de a împlini 20 de ani. 8) Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Aug 2006, 21:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În The Daily Record de azi, John Higgins și-a exprimat părerea despre Ding.

Higgo : „Nici nu cred că se mai îndoiește cineva că Ding va fi campion mondial. Anul viitor, la Sheffield, o să aibă șanse serioase. Nu e decât o problemă de timp, iar eu am impresia că asta se va întâmpla mai curând decât ne-am închipui ! Ding este un talent excepțional. În afară de asta, are un temperament excelent, fără egal în lumea snookerului. Chiar atunci când se află sub presiune, reușește să rămână de un calm neclintit, iar dacă adaugi și acest atu la cel principal, adică la calitatea snookerului pe care-l joacă, obții un rezultat de forță. De asta și spun că pe băiatul ăsta scrie campion mondial.

Absolut fiecare dintre meciurile lui este urmărit de peste 100 de milioane de telespectatori chinezi. Asta ca să vedeți de câtă popularitate se bucură și cât de mare este contribuția lui la promovarea și dezvoltarea acestui sport în întreaga Asie.

Ding are ceva foarte special. Cu toate că e așa de tânăr, asta se simte imediat. Pur și simplu, nu cred că are vreun punct slab : are un temperament minunat, același lucru se poate spune și despre capacitatea lui de a construi breakuri, iar jocul lui tactic este pe zi ce trece mai solid. Știu că acești tineri jucători chinezi care se pregătesc aici muncesc enorm, iar el muncește încă și mai mult decât ceilalți, așa că și despre dedicarea de care dă dovadă se poate vorbi tot la superlativ.

Ding este un adversar greu de clintit. Nu-și îngăduie să-și scape de sub control nici măcar atunci când câștigă – rareori scoate câte un zâmbet, deși e un băiat agreabil. Trebuie să-ți scoți pălăria în fața lui : a venit într-o țară străină, la o vârstă așa de fragedă și cât de bine se descurcă ! Merită toată aprecierea.”


Păi, mare lucru nu cred că mai rămâne de spus... 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 25 Aug 2006, 10:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoase cuvintele lui Higgie....si intr'adevar Ding e un baiat exceptional....



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 25 Aug 2006, 14:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare dreptate a avut John in privinta lui Ding.Chinezul este pregatit sa dea lovitura la Crucible chiar in acest sezon,mai ales ca nu are de trecut decat un singur tur de calificare.Am vazut ca are destule probleme in astfel de meciuri insa e aproape imbatabil atunci cand evolueaza in fazele superioare. 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 18:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO, XIAO HUI ! FELICITĂRI pentru doborârea recordului de vârstă al autorilor profesioniști de breakuri maxime televizate ! (Precedentul record îi aparținuse lui Ronnie O'Sullivan - 22 de ani și cinci luni).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Ding!
La mai multe asemenea reusite!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community