Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

GENERAL
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Campionatul Mondial 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mar 19 Apr 2005, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
"Mi-am dat seama...Ce prost sunt!"...



he made my day.... really..... a fost geniala faza. exact genul de chestie pe care o spui foarte des si nici nu iti dai seama cam cum suna scoasa din context

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Si apropo

Citat:
Puh-leease!! : Si marmota invelea ciocolata in staniol...


spune-mi... cat de des folosesti expresia asta? pentru ca la mine e pe prioritate maxima in Taks Manager si face parte din repertoriu de destul de multa vreme. Chiar are si o intonatie specifica de-acuma (imi pare rau ca nu o pot reproduce pe forum)

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 0:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chestia cu marmota e al enspelea tic verbal de-al meu. Dar macar am imaginatia sa le schimb des. Laughing
Am folosit-o din plin in ultima vreme, like:
Ronnie se lasa de snooker si il doare undeva de titlu.Si marmota...
Michael Holt n-o sa mai topaie dezarticulat in jurul mesei. Si marmota...
Selby o sa reuseasca snooker-ul din a treia incercare in meciul cu Higgie( snooker-ul ala infernal, exasperant si neobisnuit, la bila verde, parca) Si marmota....
Etc....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DECLARATII

HIGGIE : "When I won it seven years ago I took it ( titlul mondial, of course ! Wink ) for granted that there would be more to come. But I’ve not won it since and it’s getting harder every year because there is so much young talent coming through. It’s definitely the hardest tournament to win. I was lucky to be 5-4 up after the first session because I didn't play great and lost the plot for three or four frames. That's been the story of my life for four or five years - I have some good patches and some garbage patches. My concentration goes to pot sometimes. But I played some pretty decent stuff today and hung on. I'll do my best to win it but it's just a snooker tournament following the news regarding Paul Hunter. I’m playing to a decent standard but I’ve got to tighten up my game. If I don’t I’ve got no chance of winning it. I lost concentration for three or four frames last night and you can’t afford to do that here."

JIMMY : "I had been taking tablets for the flu until yesterday and then stopped, and it has come back a bit today. It makes you feel a bit fuzzy. And Fergal played much better today. I couldn't have expected to have been 8-1 up against anyone the way the game is these days and I nicked a couple of close frames so 6-3 would have been fairer. Hopefully I can get rid of this cold and I'll be looking forward to playing Matthew. I used to think of exhibitions as being practice but they are not. Instead I've put in a lot of work and had my best preparation for this tournament for a while and I'm really happy with my game. I've not come to Sheffield to look at the gardens near the hotel. Wink If I didn't think I could win the World Championship I would go and play golf badly ( Wink ! ) in Spain. Reaching the semi-finals and losing in the final is no good to me. If I can reproduce my practice form on the match table I'm as good as anyone. I'm going to practice now at the club Shaun Murphy uses in Rotherham. There is an ideal table there and when I come back on Saturday, hopefully the heavy cold I've got, will have gone." Numai sa nu fie vorba despre vreun joc la o ora indecent de matinala, ca, de pilda 12.00 !... Wink Laughing Laughing Laughing "The Sun" titreaza nostim : Victory flu past O'Brien...

FERGAL O'BRIEN : "I never settled yesterday and my concentration was nowhere near what it should have been. But I could have nicked a couple more frames in that session and if I had I would have had a right chance. Instead, today was all about playing for pride." Good idea !...

ALI CARTER a frecventat intens in ultima vreme un psiholog Rolling Eyes Wink Laughing : "We have been working hard together to prepare for this tournament and hopefully it will pay off. It's good to have someone like that on your side and he will come in very handy against Ronnie. We have struck up a good relationship. It’s not an hourly thing with him, we just sit down like we did for my match against Marco, and talk things over throughout the day. I've been practising with Ronnie and we've had some good sessions. I've held my own against him I can't complain but it will be a lot different at The Crucible. I can't wait to play him. He's the master and it's nice to compete against him. But it will be a tall order to beat him."

* Azi, STEVE DAVIS s-a lasat "inrolat" in marsul cu torța JOCURILOR COMMONWEALTH-ului. La mica sedinta foto din fața Teatrului Crucible, Mr 6-Titles a si fost imediat inconjurat de vinatorii de autografe. Unii dintre ei faceau parte dintr-un grup de voluntari ocupati cu o stringere de fonduri in apropiere si au venit asa cum erau : adica imbracati in costume de pui de gaina si ursuleti ! Laughing Bine ca nu era vreo usa de otel prin apropiere... Wink

* Inca se mai vorbeste despre vesta atit de "sonor" colorata, arborata ieri ( fara scuze acceptabile intr-o lume cit de cit civilizata ), de BARRY PINCHES... Din pacate, cam asta e tot ceea ce se spune despre Barry...

* Si ce mai zice STEVE ? Zice ca se amuza la gindul meciului de azi intre PETER EBDON & QUINTEN HANN : cel dintii fiind, in ciuda aparentelor, un om plin de patima, iar cel de-al doilea, un temperament exploziv. Deci, nu intimplator dau cei de la "The Daily Mirror" un titlu ... promitator : A Hannfull of trouble !!!... Laughing Iar Steve anticipeaza : "Its an interesting tie up. You never know what you are going to get with Peter. He is such an intense player that sometimes people misinterpret that as aggression. But he is not aggressive towards the opponent, just towards himself to fire himself up. If Quinten misinterprets that then you don't know what will happen. It's the one all the players are giggling about like schoolkids, rubbing our hands with glee. There is a possibility for a few fireworks, especially after what happened last year."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 8:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Azi, STEVE DAVIS s-a lasat "inrolat" in marsul cu torța JOCURILOR COMMONWEALTH-ului. La mica sedinta foto din fața Teatrului Crucible, Mr 6-Titles a si fost imediat inconjurat de vinatorii de autografe. Unii dintre ei faceau parte dintr-un grup de voluntari ocupati cu o stringere de fonduri in apropiere si au venit asa cum erau : adica imbracati in costume de pui de gaina si ursuleti ! Laughing Bine ca nu era vreo usa de otel prin apropiere... :wink


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Bestial!

Clara White a scris:
* Si ce mai zice STEVE ? Zice ca se amuza la gindul meciului de azi intre PETER EBDON & QUINTEN HANN : cel dintii fiind, in ciuda aparentelor, un om plin de patima, iar cel de-al doilea, un temperament exploziv. Deci, nu intimplator dau cei de la "The Daily Mirror" un titlu ... promitator : A Hannfull of trouble !!!... Laughing Iar Steve anticipeaza : "Its an interesting tie up. You never know what you are going to get with Peter. He is such an intense player that sometimes people misinterpret that as aggression. But he is not aggressive towards the opponent, just towards himself to fire himself up. If Quinten misinterprets that then you don't know what will happen. It's the one all the players are giggling about like schoolkids, rubbing our hands with glee. There is a possibility for a few fireworks, especially after what happened last year."


Eh... Cine n-asteapta meciul asta? Very Happy Cred ca totul depinde de cat se enerveaza Quinten. Laughing Laughing Laughing Oricum cred ca va fi interesant... Mai ales ca se joaca primul la 10. Very Happy Intrebarea e cat va rezista Quinten la patima neafishata de Peter. Eu pana la urma nici nu intzeleg cum a ajuns el la campionatul mondial, la stilu-i, dar... Nah! Poate o fi vreo razbunare a vreunui duh pe Peter Ebdon. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 11:54    Titlul subiectului: Hehe... Răspunde cu citat (quote)

"Hendry este un vulpoi batran." (Daniel Bontea) Laughing Laughing Laughing Laughing Asta ce inseamna? Ca e shiret? Very Happy Ca e experimentat? Very Happy Ca ce? Very Happy Laughing
Stiu ca expresia "vulpoi batran" este des folosita. Eu una sunt tare curioasa cum arata unul. Oare ca Stephen? Very Happy Laughing Laughing Laughing

P.S. Sunt curioasa ce o fi in sufletul lui Quinten Hann acum... Very Happy Peter Ebdon a reushit un 2-0 in doar o ora. =))))))))

P.S. 2: Ce ma 'niervez... Haida Quinten, chiar asha dezamagire?? Incredibil, dar adevarat. Very Happy Ce viteza a prins Peter. Laughing Laughing Laughing Laughing Inca doua jocuri in doar jumatate de ora. MRrrrrrr... Laughing Laughing Dar sunt atat de chinuite... Cu breakuri atat de mici. Imi si imaginez spargerile lui Quinten. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 12:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh, nu sunt "centuries", dar nici chiar asa de mici - 56, 56, 54, 69, ceea ce indica un joc relativ fluent, dar, probabil, intrerupt de cite o "cutezanță" discutabilă, după care urmează un anemic act de prezență la masa al australianului. Nu m-ar mira un whitewash. Cum a ajuns Hann la Sheffield ? Trecind de un tur de calificare, unde l-a eliminat pe talentatul, dar in mod notoriu inegalul Shokat Ali ( care il eliminase mai inainte pe Michael Judge !... )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 12:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmmm... Ash fi curioasa... Imi poti spune, te rog, cine l-a eliminat pe Mark King? Nu stiu unde sa ma uit. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 13:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil Robertson, cu 10-9 ! ( Toate rezultatele calificarilor se gasesc la THE NEWS - nu grupate, ci cronologic, pe masura ce s-au desfasurat etapele de calificare. )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 20 Apr 2005, 13:02, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 13:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow. Very Happy Thank you kindly. Impresionant Neil asta! Rolling Eyes Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 13:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu cred. De aceea mi s-au si parut mult prea dure remarcile intimidante facute de Stephen cu citeva zile inainte de meci... Nu ca Stephen are nevoie sa-si "intimideze" un adversar inca neredutabil, dar... Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Still... Neil, dupa cum mai spuneam, n-are inca ce-i trebuie, cel putzin din punctul meu de vedere... Dar nu-i bai, face el rost. Laughing Laughing Cu toate astea, avand in vedere ca exista un Maguire, mi-e greu sa cred ca Neil va ajunge sa domine prea curand dupa retragerea "vulpoilor" sau sa domine in meciul cu vreunul dintre acestia. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu ce i-ar lipsi lui Neil. In afara de experienta, bineinteles. Stephen a spus ca, pina la virsta pe care o are, australianul ar fi trebuit sa cistige turnee etc. Chiar daca asa stau lucrurile, o asemenea atitudine cam lipsita de bunavointa si cam aroganta mi se pare a fi nițeluș mai prejos de ceea ce ne-a obisnuit a fi & spune Marele Scot...

Anyway, sa nu uitam de propunerea lui Mrs. Hendry : miine, la ora 7pm.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 20 Apr 2005, 13:50, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oh, thank God! Bine ca s-a terminat! Very Happy Adevarul e ca ma cam luase cu frig la un moment dat... Nu mai comentez in ceea ce-l priveste pe Neil. Very Happy At least for now.
Pacat ca trebuie sa plec si nu pot vedea cele 10 min. oferite din Ebdon cu Hann. Laughing

Yep. Thursday evening.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 17:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare incapatanat Neil Robertson!

Nu voia cu nici un chip sa se recunoasca infrant! I-a tinut piept bine de tot lui Stephen! Bravo lui!

Bravo lui Stephen ca a castigat meciul!


* Peter Ebdon - Quinten Hann : cand am vazut scorul 8-0 am exclamat "Incredibil!!!". Acum e 8-1, dar in a doua sesiune a meciului nu prea cred ca Hann isi va reveni.

* Atentie: Mark Williams a reusit un 147!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2005, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mi-a placut mult Neil. Era normal sa-si depaseasca emotiile si sa-si apere sansele - chiar daca nu a facut-o la nivelul cu care sunt eu dispusa sa-l creditez...

Ma bucur enorm pentru Mark ! Era si timpul sa faca un 147 ! Si UNDE l-a facut !!!... ( mai multe date : in threadul despre eventualitatea realizarii unui 147, adica, "next door" Wink ). Meciurile & rezultatele sunt tot "next door" - numai ca e alta usa. Wink Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Campionatul Mondial 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Următoare
Pagina 4 din 20

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community