Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

John Higgins
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 20 Ian 2005, 0:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi, pentru "pleata-i plină de vîrtejuri"(/gel?) am avut emoții serioase azi! E adevărat că nu mă prea așteptam să piardă, fiindcă Dom Dale ... mai mult vorba e de el - cel puțin pînă acum, dar, uneori, Higgie are talentul de a se ... bate singur.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exclamation Mai oameni buni , poate ma lumineaza cineva si pe mine, ca ma depaseste problema asta: explicati-mi si mie, va rog, din prealuminata voastra intelepciune How in the name of Jesus, Mother and Joseph (hunsband of Mary but not father of Christ Laughing ) reuseste omul asta sa piarda meciurile? E undeva peste puterea mea de intelegere!... De jucat, joaca excelent (si aici vorbesc de tot de la tinta si control pe bila alba la concentrare si tactica), in afara catorva ratari pe care le poti numara pe degete, dar totusi undeva, cumva, pe nesimtite, se intampla CEVA... un ceva nedefinit care perpetuat pe principiul cauza-efect (probabil ?!?!) duce la.... ei bine, a total screw up! Cred ca vrajile lui Higgins merg numai pe termen scurt... Confused
In descrierea sa din World Championship Snooker 2003 (jocul, ma refer), la capitolul puncte slabe era scris un singur si foarte reprezentativ cuvant: "overconfidence". Cu toate astea, imi vine totusi greu sa cred ca un jucator cu atata experienta poate inca sa treaca prin faze de genul asta!?!? Confused Confused Confused



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 0:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

he-he... misto jocul Mr. Green



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu ce sa zic, si mie imi pare rau ca a pierdut, dar adevarul e ca si Robertson a jucat foarte bine. Nu l-am mai vazut pana acum pe Robertson jucand, dar astazi vazandu-l cum a evoluat am fost foarte impresionat de jocul sau. Am avut parte de un meci foarte frumos, "la cel mai inalt nivel".

Smaranda, joci cumva jocul World Championship Snooker? Eu joc cateodata World Championship Snooker 2004. Este singurul joc pe calculator care il mai joc din cand in cand. Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... in masura in care mai am timp sa mai joc jocuri pe calculator... mai deschid si WCS... dar cum pun mana pe tac (cel virtual, ma refer) imi dau seama cat de putin se compara cu the real thing... si-atunci dau un shut down urgent si ma transfer la prima masa "in carne si oase" din oras (masa de snooker sau de biliard, in functie de finantele si rabdarea disponibila Laughing Laughing ) Asta, bineinteles, daca evenimentele nu se consuma cumva prea-dis-de-dimineata (a se citi 1-2... Laughing )



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 0:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
he-he... misto jocul Mr. Green

sadicule!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

... adevar ai grait! Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 20:14    Titlul subiectului: Victorie in sferturile de la Malta Răspunde cu citat (quote)

Daca nu O'Sullivan, daca nu Steve Davis, macar John Higgins a reusit calificarea in semifinale. Succes John!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 4 Feb 2005, 21:50    Titlul subiectului: Dea... Răspunde cu citat (quote)

Iata ca Higgie ishi lua revansha... Laughing Laughing Aplauze. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2005, 0:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revin la mesajul anterior cu omoratul lui Higgins... cineva care joacat atat de bine, are atata talent si isi vinde pielea atat de usor ar trebui.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad amendat sau ceva Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2005, 3:45    Titlul subiectului: Cmmon! Răspunde cu citat (quote)

Da... Continuu sa-mi sustzin ideea pentru ziua de azi. Ar fi fantastic sa castige Higgie.
Daca nu o ia razna si nu-sh pierde increderea in sine, amintindu-shi ca he's the freaking "Wizard of Wishaw" si nu frun Ding'A'Ling ajuns in fro finala eu zic ca he's got chances...
Ronnie nu mai e cel care era atunci cand a castigat campionatul mondial si era clar ca n-avea cine sa-i stea in fatza... Mai face si el o gresheala, doua, si cred ca e suficient pentru ca Higgie sa-i dea drumul.
Nu stiu... Spuneam si eu intr-un thread pe-aci pe undeva ca mi-ash pune banii pe Ronnie si sperantzele in Higgie...
You know what? Ei bine voi merge pe Higgie all the way, cu bani cu tot.
Singura chestie care conteaza maine, la valoarea si pregatirea lui, este cum va rezista psihic. In rest, din punctul meu de vedere, n-are ce sa-l impiedice sa castige cupa.
Sunt optimista?
Sa nu uitam ca Ronnie a fo' luat pe sus de Maguire si, cu toata noua lui tunsoare, nu este imbatabil.
Revin si spun: Da, asha cum a jucat la CM de anul trecut, n-ar avea cine sa-i stea in fatza, dar, acum... Well, cred ca depinde de ziua in care prinzi jucatorii.
Cuvintele sunt de prisos.
GO HIGGIE! sh-atat! Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2005, 9:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs, my dear, tu n-ai vazut semifinala de ieri, in care White nici n-a suflat? Laughing Daca Ronnie joaca asa (si va juca!) Higgie n-are nici o sansa, pur si simplu e prea bun acum.
Ce incantare a fost jocul lui Ronnie de ieri!! Razz Oups, asta e thread-ul lui Higgie, iertati-ma dar nu ma pot abtine. 8)
10-6 pentru Ronnie Idea



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Higgins ruuuuuuuuuuuuuulllllzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

(sper ca ati prins aluzia, cunoscatorii forumului ma refer)

Da, acest mesaj vine DUPA finala Mastersului.

Da, este vorba despre acel John Higgins pe care il stiti si voi.

Nu, nu este vorba despre JUCATORUL John Higgis caruia, mai ales in lumina re-re-vizionarii jocului decisiv din finala de anul trecut, am destule sa-i resprosez.

Este vorba despre OMUL John Higgins care a stat in fotoliu atatea ore privind cum, in ciuda unui traseu "fenomental" si a unor procentaje "cu care poti castiga un meci", este facut snooker. Si care, dupa acele multe ore, a agatat prosopul alb in varful tacului, facand tota sala sa rada si a gasit un zambet larg si sincer (cine stie cat de chinuit de fapt) pentru un prietenul si adversarul fara scrupule Ronnie O'Sullivan.

Simt ca trebuie sa strig sus si tare: Ronnie a castigat, Ronnie a facut jocul, Ronnie a defilat la masa, Ronnie in sus, Ronnie in jos, dar JOHN HIGGINS este cel care m-a impresionat in aceasta seara.

Ronnie, great game and wonderful tournament!
John, I take a bow!



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!


Ultima modificare efectuată de către Smaranda la Lun 21 Feb 2005, 0:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[size=18]Higgins ruuuuuuuuuuuuuulllllzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz[/size]

(sper ca ati prins aluzia, cunoscatorii forumului ma refer)

Da, acest mesaj vine DUPA finala Mastersului.

Da, este vorba despre acel John Higgins pe care il stiti si voi.

Nu, nu este vorba despre JUCATORUL John Higgis caruia, mai ales in lumina re-re-vizionarii jocului decisiv din finala de anul trecut, am destule sa-i resprosez.

Este vorba despre OMUL John Higgins care a stat in fotoliu atatea ore privind cum, in ciuda unui traseu "fenomental" si a unor procentaje "cu care poti castiga un meci", este facut snooker. Si care, dupa acele multe ore, a agatat prosopul alb in varful tacului, facand tota sala sa rada si a gasit un zambet larg si sincer (cine stie cat de chinuit de fapt) pentru un prietenul si adversarul fara scrupule Ronnie O'Sullivan.

Simt ca trebuie sa strig sus si tare: Ronnie a castigat, Ronnie a facut jocul, Ronnie a defilat la masa, Ronnie in sus, Ronnie in jos, dar JOHN HIGGINS este cel care m-a impresionat in aceasta seara.

Ronnie, great game and wonderful tournament!
John, I take a bow!



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:10    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Subscriu. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu, Smaranda. Tot de doua ori. Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Următoare
Pagina 2 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community