Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri si rezultate

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2019-2020 » CLS Special 2020
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Mai 2020, 18:04    Titlul subiectului: Meciuri si rezultate Răspunde cu citat (quote)




Turneul are trei faze : între 1 și 8 iunie, prima fază cuprinde meciurile grupelor (două câte două grupe care doar joacă în același timp, nu una contra celeilalte. Sunt 16 grupe a câte patru jucători. Campionul fiecărei grupe se califică în faza a doua. Această fază a doua se dispută pe 9 și 10 iunie. Cei 16 campioni ai celor 16 grupe sunt împărțiți în alte patru noi grupe.

Grupa A : campionii grupelor 14, 3, 9 & 16
Grupa B : campionii grupelor 12, 2, 7 & 13
Grupa C : campionii grupelor 10, 6, 1 & 4
Grupa D : campionii grupelor 15, 22, 8 & 5

Pe data de 11 iunie, faza ultimă a turneului îi opune pe cei patru campioni ai acestor patru noi grupe, într-o grupă finală al cărei campion este, implicit, campionul turneului.


ISTORIE

Finala 2008 Joe Perry 3–1 Mark Selby
Finala 2009 Judd Trump 3–2 Mark Selby
Finala 2010 Marco Fu 3–2 Mark Allen
Finala 2011 Matthew Stevens 3–1 Shaun Murphy
Finala 2012 Ding Junhui 3–1 Judd Trump
Finala 2013 Martin Gould 3–2 Ali Carter
Finala 2014 Judd Trump 3–1 Martin Gould
Finala 2015 Stuart Bingham 3–2 Mark Davis
Finala 2016 Stuart Bingham 3–2 Mark Davis
Finala 2017 John Higgins 3–0 Ryan Day
Finala 2018 John Higgins 3–2 Zhou Yuelong
Finala 2019 Martin Gould 3–1 Jack Lisowski
Finala 2020 Scott Donaldson 3–0 Graeme Dott


Breakuri maxime
2014 : Shaun Murphy (v Mark Davis), Grupa a 2-a, RR
2015 : Barry Hawkins (v Stephen Maguire), Grupa 1, RR
. . . . . .David Gilbert (v Xiao Guodong), Grupa a 7-a, RR
2016 : Fergal O'Brien (v Mark Davis), Grupa 6, RR
2017 : Mark Davis (v Neil Robertson), Grupa 3, Finala
. . . . . . Mark Davis (v John Higgins), Grupa campionilor, RR
2018 : Martin Gould (v Li Hang), Grupa 6, RR
. . . . . . Luca Brecel (v John Higgins), Grupa 7, RR
2019 : David Gilbert (v Stephen Maguire), Grupa 5, RR


FORMAT

Toate meciurile au același format scurt : best of 4 (cu precizarea că la un scor de 3–0 meciul este considerat încheiat și nu se mai joacă și al 4-lea frame). Jucătorii primesc câte 3 puncte pentru victoria de meci și câte 1 punct pentru un meci egal. Clasamentul în grupă se face în funcție de numărul de puncte, iar departajarea jucătorilor cu același punctaj depinde, în ordine, de (1) diferența +/-, (2) rezultatul meciului direct și, în ultimă instanță, de (3) valoarea celui mai mare break marcat în respectiva grupă.


PREMII

Faza 1 – Runda celor 16 grupe
Campionul grupei : 4 000 de lire sterline
Vicecampionul grupei : 2 000
Ocupantul locului 3 : 1 500
Ocupantul ultimului loc : 1 000

Faza a 2-a – Runda celor 4 grupe
Campionul grupei : 6 000
Vicecampionul grupei : 2 500
Ocupantul locului 3 : 2 000
Ocupantul ultimului loc : 1 500

Faza a 3-a – Grupa finală
Campionul : 20 000
Vicecampionul : 8 000
Ocupantul locului 3 : 4 000
Ocupantul ultimului loc : 2 000


GRUPE




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Iun 2020, 0:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Luni, 1 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




GRUPELE 2 & 13


Judd Trump 3–0 David Grace
Stuart Carrington 3–1 Jak Jones
Daniel Wells 1–3 Elliot Slessor
David Gilbert 3–0 Jackson Page
Daniel Wells 2–2 David Grace
David Gilbert 2–2 Jak Jones
Judd Trump 3–1 Elliot Slessor
Stuart Carrington 2–2 Jackson Page
Elliot Slessor (106) 3–1 David Grace
David Gilbert (100) 3–0 Stuart Carrington
Judd Trump 3–1 Daniel Wells
Jak Jones 0–3 Jackson Page



Breakuri 100(+)
106 Elliot Slessor
100 David Gilbert
.



Clasamentul Grupei a 2-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Judd Trump – 3 victorii, 0 egal 0 înfrângeri [9–2], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Elliot Slessor – 2 victorie, 0 egal, 1 înfrângere [7–5], 6 puncte
3 Daniel Wells – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
4 David Grace – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei a 13-a

Calificat în Runda a 2-a
1 David Gilbert – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Jackson Page – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–5], 4 puncte
3 Stuart Carrington – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Jak Jones – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–7], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Iun 2020, 0:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Marți, 2 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




GRUPELE 9 & 3


Mark Davis 1–3 Mark Joyce
Jack Lisowski 3–0 Oliver Lines
Michael Holt 3–1 (121) Louis Heathcote
Luca Brecel 2–2 Robbie Williams
Michael Holt 1–3 Mark Joyce
Luca Brecel (138) 3–0 Oliver Lines
Mark Davis 2–2 Louis Heathcote
Jack Lisowski 2–2 Robbie Williams
Robbie Williams 0–3 (136) Oliver Lines
Michael Holt 1–3 Mark Davis
Mark Joyce (101) 3–1 Louis Heathcote
Jack Lisowski (104) 2–2 Luca Brecel



Breakuri 100(+)
138 Luca Brecel
136 Oliver Lines
121 Louis Heathcote
104 Jack Lisowski
101 Mark Joyce
.



Clasamentul Grupei a 9-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Luca Brecel – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Jack Lisowski – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
3 Oliver Lines – 1 victorie, 0 egal, 2 înfrângeri [3–6], 3 puncte
4 Robbie Williams – 0 victorii, 2 egal, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
.



Clasamentul Grupei a 2-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Mark Joyce – 3 victorii, 0 egal 0 înfrângeri [9–3], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Mark Davis – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Michael Holt – 1 victorie, 0 egal, 2 înfrângeri [5–7], 3 puncte
4 Louis Heathcote – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 3 Iun 2020, 0:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Miercuri, 3 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




GRUPELE 12 & 4


Mark King 1–3 Sam Baird
Kyren Wilson 2–2 (102) Chen Feilong
Joe Perry 2–2 Harvey Chandler
Ryan Day 3–0 Alfie Burden
Joe Perry 2–2 Sam Baird
Ryan Day 2–2 Chen Feilong
Mark King 1–3 Harvey Chandler
Kyren Wilson 3–0 Alfie Burden
Alfie Burden 3–0 Chen Feilong
Joe Perry 2–2 Mark King
Kyren Wilson (111) 1–3 Ryan Day
Sam Baird 1–3 (101) Harvey Chandler



Breakuri 100(+)
111 Kyren Wilson
102 Chen Feilong
101 Harvey Chandler
.




Clasamentul Grupei a 12-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Ryan Day – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Kyren Wilson – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
3 Alfie Burden – 1 victorie, 0 egal, 2 înfrângeri [3–6], 3 puncte
4 Chen Feilong – 0 victorii, 2 egal, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
.



Clasamentul Grupei a 4-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Harvey Chandler – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [8–4], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Sam Baird – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Joe Perry – 0 victorie, 3 egal, 0 înfrângeri [6–6], 3 puncte
4 Mark King – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 4 Iun 2020, 1:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Joi, 4 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




GRUPELE 5 & 14


Mark Selby 3–1 Lee Walker
Gerard Greene 3–1 John Astley
Liang Wenbo (100,117) 3–1 Joe O'Connor
Gary Wilson 3–0 Mitchell Mann
Liang Wenbo (103) 3–0 Lee Walker
Gary Wilson (107,100) 3–1 John Astley
Mark Selby 2–2 (143) Joe O'Connor
Gerard Greene 2–2 Mitchell Mann
Gary Wilson (125,134) 3–0 Gerard Greene
Joe O'Connor 3–1 Lee Walker
Mark Selby 0–3 Liang Wenbo
John Astley 2–2 Mitchell Mann



Breakuri 100(+)
143 Joe O'Connor
134 Gary Wilson
125 Gary Wilson
117 Liang Wenbo
107 Gary Wilson
103 Liang Wenbo
100 Liang Wenbo
100 Gary Wilson
.




Clasamentul Grupei a 5-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Liang Wenbo – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [9–1], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Joe O'Connor – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Mark Selby – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Lee Walker – 0 victorii, 0 egal, 3 înfrângere [2–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei a 14-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Gary Wilson – 3 victorii, 0 egal 0 înfrângeri [9–1], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Gerard Greene – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
3 Mitchell Mann – 0 victorie, 2 egal, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 John Astley – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 5 Iun 2020, 0:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Vineri, 5 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




GRUPELE 10 & 15


Ronnie O'Sullivan (112) 3–0 Kishan Hirani
Robert Milkins 3–0 Mike Dunn
Chris Wakelin (119) 3–0 Michael Georgiou
Tom Ford 3–0 Ian Burns
Chris Wakelin 2–2 Kishan Hirani
Tom Ford 3–0 Mike Dunn
Robert Milkins 2–2 Ian Burns
Ronnie O'Sullivan (116) 3–0 Michael Georgiou
Tom Ford 3–1 Robert Milkins
Ronnie O'Sullivan 3–0 Chris Wakelin
Mike Dunn 1–3 Ian Burns
Michael Georgiou 1–3 Kishan Hirani



Breakuri 100(+)
119 Chris Wakelin
116 Ronnie O'Sullivan
112 Ronnie O'Sullivan
.





Clasamentul Grupei a 10-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Ronnie O'Sullivan – 2 victorii, 0 egal 0 înfrângeri [9–0], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Chris Wakelin – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–5], 4 puncte
3 Kishan Hirani – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Michael Georgiou – 0 victorii, 0 egal, 3 înfrângeri [1–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei a 15-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Tom Ford – 3 victorii, 0 egal 0 înfrângeri [9–1], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Robert Milkins – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
3 Ian Burns – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Mike Dunn – 0 victorii, 0 egal, 3 înfrângeri [1–9], 0 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 6 Iun 2020, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Sâmbătă, 6 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




GRUPELE 1 & 8


Stuart Bingham 3–0 Jamie Clarke
Ben Woollaston 3–0 Liam Highfield
Ricky Walden 2–2 Jordan Brown
Jimmy Robertson 3–0 Thor Chuan Leong
Ricky Walden 3–0 Jamie Clarke
Jimmy Robertson 2–2 Liam Highfield
Ben Woollaston 3–0 Thor Chuan Leong
Liam Highfield 3–0 Thor Chuan Leong
Stuart Bingham 2–2 Jordan Brown
Stuart Bingham 2–2 Ricky Walden
Jimmy Robertson 2–2 Ben Woollaston
Jordan Brown 0–3 (105) Jamie Clarke



Breakuri 100(+)
105 Jamie Clarke
.



Clasamentul Grupei 1

Calificat în Runda a 2-a
1 Stuart Bingham – 1 victorie, 2 egal 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte

Eliminați din competiție
2 Ricky Walden – 1 victorie, 2 egal, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 Jamie Clarke – 1 victorie, 0 egal, 2 înfrângeri [3–6], 3 puncte
4 Jordan Brown – 0 victorii, 2 egal, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
.



Clasamentul Grupei a 8-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Ben Woollaston – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Jimmy Robertson – 1 victorie, 2 egal, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 Liam Highfield – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–5], 4 puncte
4 Thor Chuan Leong – 0 victorii, 0 egal, 3 înfrângeri [0–9], 0 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 6 Iun 2020, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Duminică, 7 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




GRUPELE 16 & 7


Anthony McGill (106) 2–2 Craig Steadman
Neil Robertson (119) 1–3 Ashley Carty
Barry Hawkins 3–0 Hammad Miah
Kurt Maflin 1–3 Ken Doherty
Barry Hawkins 3–0 Craig Steadman
Kurt Maflin 2–2 Ashley Carty
Anthony McGill 3–1 Hammad Miah
Neil Robertson (107) 2–2 Ken Doherty
Barry Hawkins 2–2 (107) Anthony McGill
Neil Robertson (106) 3–1 Kurt Maflin
Craig Steadman 0–3 Hammad Miah
Ken Doherty 1–3 Ashley Carty



Breakuri 100(+)
119 Neil Robertson
107 Anthony McGill
107 Neil Robertson
106 Anthony McGill
106 Neil Robertson
.




Clasamentul Grupei 16

Calificat în Runda a 2-a
1 Ashley Carty – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [8–4], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Neil Robertson – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Ken Doherty – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
4 Kurt Maflin – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei a 7-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Brry Hawkins – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Anthony McGill – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–5], 5 puncte
3 Hammad Miah – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–6], 3 puncte
4 Craig Steadman – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [2–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 8 Iun 2020, 1:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Luni, 8 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




GRUPELE 11 & 6


Matthew Selt 0–3 Sam Craigie
Mark Allen 3–1 Nigel Bond
Ali Carter (114) 1–3 Dominic Dale
Martin O'Donnell 3–0 Michael White
Ali Carter 2–2 Sam Craigie
Martin O'Donnell 3–1 Nigel Bond
Matthew Selt 2–2 Dominic Dale
Ali Carter 3–1 (137) Matthew Selt
Mark Allen 3–1 Michael White
Sam Craigie (131,123) 3–0 Dominic Dale
Michael White 3–0 Nigel Bond
Mark Allen 2–2 Martin O'Donnell



Breakuri 100(+)
137 Matthew Selt
131 Sam Craigie
123 Sam Craigie
114 Ali Carter
.




Clasamentul Grupei 11

Calificat în Runda a 2-a
1 Martin O'Donnell – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Mark Allen – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–4], 7 puncte
3 Michael White – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–6], 3 puncte
4 Nigel Bond – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [2–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei a 6-a

Calificat în Runda a 2-a
1 Sam Craigie – 2 victorii, 1 egal 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Ali Carter – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Dominic Dale – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Matthew Selt – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 9 Iun 2020, 2:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Marți, 9 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




RUNDA A 2-A : GRUPELE C & D


Ronnie O'Sullivan (101,104) 3–0 Harvey Chandler
Tom Ford 2–2 Liang Wenbo
Stuart Bingham 1–3 Sam Craigie
Martin O'Donnell 3–1 Ben Woollaston
Stuart Bingham 3–0 Harvey Chandler
Ronnie O'Sullivan 3–1 Sam Craigie
Martin O'Donnell (128) 3–1 Liang Wenbo
Ronnie O'Sullivan 0–3 Stuart Bingham
Tom Ford 0–3 (134,101,127) Ben Woollaston
Sam Craigie 3–0 Harvey Chandler
Martin O'Donnell 1–3 Tom Ford
Liang Wenbo 0–3 Ben Woollaston



Breakuri 100(+)
134 Ben Woollaston
128 Martin O'Donnell
127 Ben Woollaston
104 Ronnie O'Sullivan
101 Ronnie O'Sullivan
101 Ben Woollaston
.




Clasamentul Grupei C

Calificat în Runda a 3-a : Grupa finală
1 Stuart Bingham – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–3], 6 puncte

Eliminați din competiție
2 Sam Craigie – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–4], 6 puncte
3 Ronnie O'Sullivan – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–4], 6 puncte
4 Harvey Chandler – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [0–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei D

Calificat în Runda a 3-a : Grupa finală
1 Ben Woollaston – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–3], 6 puncte

Eliminați din competiție
2 Martin O'Donnell – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–5], 6 puncte
3 Tom Ford – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Liang Wenbo – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 9 Iun 2020, 23:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Miercuri, 10 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




RUNDA A 2-A : GRUPELE A & B


Luca Brecel 2–2 Mark Joyce
Judd Trump 0–3 (122,107) Ryan Day
Gary Wilson 1–3 Ashley Carty
David Gilbert 2–2 (130) Barry Hawkins
Gary Wilson (132) 3–0 Mark Joyce
David Gilbert (117) 2–2 (103) Ryan Day
Luca Brecel (109) 3–1 Ashley Carty
Judd Trump 3–1 Barry Hawkins
Judd Trump 2–2 (120) David Gilbert
Gary Wilson 2–2 Luca Brecel
Barry Hawkins (114) 2–2 Ryan Day
Mark Joyce 3–1 Ashley Carty



Breakuri 100(+)
132 Gary Wilson
130 Barry Hawkins
122 Ryan Day
120 David Gilbert
117 David Gilbert
114 Barry Hawkins
109 Luca Brecel
107 Ryan Day
103 Ryan Day
.



Clasamentul Grupei A

Calificat în Runda a 3-a : Grupa finală
1 Luca Brecel – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–5], 5 puncte

Eliminați din competiție
2 Gary Wilson – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
3 Mark Joyce – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Ashley Carty – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [5–7], 3 puncte
.



Clasamentul Grupei B

Calificat în Runda a 3-a : Grupa finală
1 Ryan Day – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte

Eliminați din competiție
2 Judd Trump – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
3 David Gilbert – 0 victorii, 3 egale, 0 înfrângeri [6–6], 3 puncte
4 Barry Hawkins – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [5–7], 2 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16937
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 11 Iun 2020, 0:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Joi, 11 iunie, Marshall Arena, Milton Keynes




RUNDA A 3-A : GRUPA FINALĂ


Stuart Bingham 0–3 (105,106) Luca Brecel
Ryan Day 1–3 Ben Woollaston
Ryan Day (105) 2–2 Luca Brecel
Stuart Bingham 3–1 Ben Woollaston
Stuart Bingham 2–2 Ryan Day
Luca Brecel (111) 2–2 (141,126) Ben Woollaston



Breakuri 100(+)
141 Ben Woollaston
126 Ben Woollaston
111 Luca Brecel
106 Luca Brecel
105 Luca Brecel
105 Ryan Day
.




Clasamentul Grupei Finale

1 Luca Brecel – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
2 Ben Woollaston – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Stuart Bingham – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Ryan Day – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [5–7], 2 puncte
.








. . .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2019-2020 » CLS Special 2020 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community