Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Michael Holt
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 23 Apr 2005, 18:56    Titlul subiectului: Michael Holt Răspunde cu citat (quote)

Ei, da. Very Happy Well done, Steve, dar simt in baiatul asta niscaiva potentzial. Very Happy Voi ce zicetzi? Eu una pun pariu ca se vorbi mai mult de el, atat zilele astea cat si in viitor.
Drept urmare m-am gandit sa deschid acest nou topic. Daca nu posteaza nimeni promit ca voi posta eu. Very Happy Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 23 Apr 2005, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mey si mie imi place de el ca-i tare simpatic cand face fetisoarele alea. Laughing Si mai are si niste lovituri care te lasa cu gura cascata. Mai are destul de lucrat la partea mentala dar, in general, promite. Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 23 Apr 2005, 22:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E, mi se pare si mie, un talent. Dar ... va implini 27 de ani. Daca Stephen spunea despre Neil Robertson, care are abia 23, ca pina la o asemenea virsta trebuia sa fi cistigat deja ceva turnee... Confused Sad Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 23 Apr 2005, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am mai spus ca mi se pare simpatic foc ( Smile Smile Smile )si cred si eu ca se va mai vorbi de el.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 24 Apr 2005, 3:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa revin la acest subiect zic. Very Happy O avea si Stephen dreptatea lui, dar... Never say never, nu? Wink
In ceea ce priveste declaratzia lui de dupa meci... Mie una mi-a placut. Eu una cel putzin m-am regasit in ea. I hate myself sometimes. Something's gotta change!
In plus, stau si ma gandesc... Faptul ca tipul asta ishi ia summer jobs prin Greece (the land of parties) spune ceva despre el, non? Eu cred ca nu ia foarte in serios treaba cu snookerul si e pacat de el.
Pe de alta parte, ash mentziona aici o treaba spusa de un om tare intzelept: "Un om caruia nu-i pasa este un om periculos." Iar omul asta era cat p-aci sa-l elimine pe Steve Davis. Totushi, la el e o forma diferita de nepasare. Cred ca i-ar trebui si lui un mentor precum Ray Reardon. Sa vezi ce-ar face atunci domnu' Holt.
Chiar mi-ar placea sa stiu mai multe despre el. Please, Clara, daca gasesti ceva, da-ne si noua de stire.
O ultima chestie... Referindu-ma din nou la spusele lui Stephen... Poate ca Michael nu ishi doreste cine stie ce cariera in snooker {cred ca si dorintzele lui -de-abia astept sa plec in Grecia, dar mi-ar placea sa am alte treburi datorita Campionatului Mondial (nu mai tzin minte daca spunea "datorita castigarii campionatului mondial" sau "datorita accederii in faza finala") denota faptul ca tipului chiar ii este aproape indiferent daca merge sau nu mai departe Rolling Eyes Rolling Eyes}.
Drept urmare nu stiu daca Holt va castiga vreodata un turneu, dar cred ca this kid (in pofida celor 27 de ani) ar putea oferi cel putzin niste surprize interesante in viitor. Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Apr 2005, 4:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e mare lucru de spus. E Leu ( 7 august 1978 ), e clasat al al 29-lea ( cu o evolutie “normala” : in ultimele 5 sezoane a fost ( in sens invers, pe locurile 39 ( 2003-4), 35 ( 2002-3 ), 45, 62, 74 ). E nascut si locuieste la Nottingham ( BBC Nottingham are in arhiva un interviu cu el de acum vreo 3-4 saptamini ( va trebuie RealPlayer ! ). Alan Hughes a vrut sa-l porecleasca “Sherifful ( vezi epoca lui Robin Hood & Sheriffului din Nottingham, nu cea a Vestului salbatic ! ) din ... Pottingham”, Laughing , dar s-a razgindit si i-a spus “The Hitman“ … Bani prea multi n-a facut din snooker - putin peste 50 000 de lire anul trecut, putin sub 220 000 in total - iar ca personal best in materie de breakuri, un 142, la Regal Welsh, acum 2 ani. Baiatul a ajuns in niste sferturi : in ’99, la UK Championship si in 2003, la LG Cup. Pina a sui in sferturile de la LG Cup, i-a batut pe Joe Swail ( 5-3 ) si … Stephen in persoana ( tot 5-3 ! ) Ne putem inchipui cit de mindru s-a simtit, fiindca, dupa meciul cu Hendo a zis : ”Stephen is the best player that has ever lived so it’s a great win for me. I am just really chuffed.” Apoi, a trecut de Marco Fu si a cazut victima lui Ken Doherty ( 3-5). A fost cel mai bun sezon al lui : a cistigat meciurile din prima runda in TOATE cele 8 ranking tournaments. Urmarea : prima clasare in Top 32. Dar dupa aceea, amaraciune, fiindca nu s-a calificat la Mondialul trecut. Debutul si l-a facut abia acum, se stie, la a patra incercare. De fitness se apucase deja inca din 2002, cind a terminat si un curs, incheiat cu un atestat. ( Zisese : “We get a lot of time off during the season so I wanted something to keep me busy and provide an extra income. I enjoy fitness and go to the gym a lot so it was a natural thing to do.” ) Iar vara trecuta a fost a doua petrecuta in Grecia, dupa propria lui expresie, “dragging people into discos”.

P.S. De ce o fi spus Ronnie, justificindu-si mai-noul look : "It just shows you my state of mind. I saw myself on television yesterday and thought I looked rough so I had it done. I was looking like Michael Holt and it frightened me." ?!... Rolling Eyes Shocked Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 24 Apr 2005, 15:38    Titlul subiectului: Ja Răspunde cu citat (quote)

Cine mai poate sti ce vrea Ronnie sa zica? La cum le arunca...
Thanks a lot for the info. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 13 Oct 2005, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Michael a inceput foarte bine sezonul. La cum ii merge in meciul cu Andrew Norman pare-mi-se ca o sa-l vedem in sferturi. Can't wait! Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 13 Oct 2005, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi bine si frumos din partea lui Michael sa-l invinga si pe Barry.
Sa-l vedem pana unde poate merge! Laughing Laughing
Poate merge pana undeva unde-l vedem si noi PE POST. Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 13 Oct 2005, 19:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Ar fi bine si frumos din partea lui Michael sa-l invinga si pe Barry.
Sa-l vedem pana unde poate merge! Laughing Laughing
Poate merge pana undeva unde-l vedem si noi PE POST. Laughing Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 14 Oct 2005, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Poate merge pana undeva unde-l vedem si noi PE POST. Laughing Laughing Laughing


Se pare ca nu e cazul. Crying or Very sad Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Noi 2005, 23:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu un înduioșător de naiv egocentrism sau cu mă abțin să precizez cât de mult bun gust, Michael e de părere că "trăirile" exprimate în jurnalul dumisale merită aruncate săptămânal în capul populației din Snookerland.

Prima mostră (și ultima ! Nu suport o proză aflată la un asemenea nivel de banalitate și sărăcie interioară ! Rolling Eyes )

Luni [7 noiembrie]. M-am antrenat toată ziua – și același lucru o să-l fac și mâine. Am un meci greu cu Joe Swail la Pontin's Prestatyn, în calificările pentru Malta Cup.

Marți. Tot antrenamente; mă pregătesc și mental pentru meciul cu Joe. Îl aștept cu nerăbdare. [Meciul ! Rolling Eyes Twisted Evil Laughing ] Joe e un jucător bun și ar fi grozav dacă aș participa în acest sezon la un turneu în străinătate.

Miercuri. Călătorit spre Prestatyn împreună cu managerul meu. M-am cazat la hotel și m-am dus să mă antrenez vreo câteva ore, ca să-mi pun la punct câteva ultime detalii înainte de meci. Am luat un ceai și m-am culcat devreme. Meciul cu Joe ar trebui să fie un meci bun.

Joi. Azi nu sunt mulțumit, fiindcă am pierdut în fața lui Joe cu 4-5 și n-o să mă duc în Malta. Sunt foarte dezamăgit – am jucat mult sub nivelul meu. Am avut o mică șansă în ultimul joc, dar am ratat o lovitură la bila galbenă pe care în nouă cazuri din zece n-o ratez, iar el a reușit lovitura și a câștigat meciul. Păcat, mai ales că îmi revenisem așa de bine de la 1-4 și egalasem. Ca să fiu sincer, nu am simțit nici că joc strălucit, nici că țin meciul în mână, însă am avut șansa mea de victorie – bravo lui [Joe], e un jucător bun. Mă rog, asta e. O să reflectez la înfrângere și pe urmă o să mă pregătesc să revin aici săptămâna viitoare, pentru că trebuie să încerc să mă calific pentru China Open.

Vineri. Mă întorc de la Prestatyn spre casă. Pe drum am cumpărat niște pește și cartofi prăjiți. N-am făcut mare lucru – mai mult m-am odihnit.

Sâmbătă. Cam deprimat. Tot nu m-am împăcat cu ideea că am pierdut meciul cu Joe. M-am dus să vorbesc cu antrenorul meu, Derek Hill și am lucrat la câteva aspecte ale jocului.

Duminică. Corvezi prin casă, apoi m-am dus la sala de fitness. Merg acolo trei zile pe săptămână, ca să mă mențin în cea mai bună formă fizică. Unii nu-și dau seama cât de important e să ai energia necesară meciurilor, în cazul când acestea se prelungesc mai mult. Seara am ieșit la un pub cu familia și niște prieteni. Săptămâna viitoare încep calificările pentru China Open și mă pregătesc pentru ele.



Foaaaaarte interesant !... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes [Aici am nevoie de un Mr Smiley reprezentând căscatul !... Laughing Laughing Laughing ] N-am idee de ce-o fi fost poreclit "The Hitman", dar e sigur că dacă vrea să pocnească pe cineva în moalele intelectului, n-are decât să-i dea să citească ceva scris de el... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 15 Noi 2005, 0:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LOL. Laughing Laughing
In ciuda faptului ca poate a fost cazul de yawn, pe alocuri a fost simpatic. Very Happy Incursiune in mintea lui Michael cu Joe Swail in rolul principal iar ceea ce a urmat dupa (gen am fost sa cumpar cartofi prajitzi si la fitness) sunt, cel mai probabil, the credits Razz. Very Happy Laughing Laughing Laughing Repet (cred), dupa cum ar spune un prieten de-al meu: Bine si el! Hahahahah.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mar 15 Noi 2005, 0:59, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 15 Noi 2005, 0:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
N-am idee de ce-o fi fost poreclit "The Hitman", dar e sigur că dacă vrea să pocnească pe cineva în moalele intelectului, n-are decât să-i dea să citească ceva scris de el...


Shocked Shocked Ma gandeam daca nu cumva suntem victimele unei farse mediatice... Confused (Adica a avut cineva de pe site-ul WSA o idee...dubioasa Confused . Doar un gand fugar.)
Bine scrie Holt! Am flashback-uri cu niste compuneri citite demult...demult de tot..."Si m-am trezit si am mancat si m-am uitat pe fereatra si am iesit si am venit si..."etc.
Nu spune nimeni sa scrii la fel de bine ca Everton sau Yates dar...de ce, nene Holt, de ceee??? Rolling Eyes Rolling Eyes

*Clara, se pare ca porecla ii vine de la obiceiul de a lovi masa la nervi=>o falanga fracturata la un moment dat.
Unu' tine rechini in dormitor, altu' se apuca de scris,... Laughing Ce-i mai rau?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Noi 2005, 1:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, așa e, uitasem de faza cu mâna. Bine că nu dă în masă și cu picioarele ! Fiindcă, nu-i așa, atunci cu ce-ar mai scrie ?!... Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community