Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Michael Holt
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20200
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Aug 2006, 14:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai ales după ce-a luat prostește bătaie de la intrigantul dirty man for dirty jobs care este Mike Dunn, numai faptul că are o pisică îl mai ridică nițeluș în ochii mei pe Michael Holt !!!... Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 15 Aug 2006, 14:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Mai ales după ce-a luat prostește bătaie de la intrigantul dirty man for dirty jobs care este Mike Dunn, numai faptul că are o pisică îl mai ridică nițeluș în ochii mei pe Michael Holt !!!... Evil or Very Mad

Total de acord....chiar nu credeam ca va iesi din primul tur....si cu ce scor! Shocked



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20200
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Aug 2006, 20:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Până la urmă, pe pis-pis o s-o cheme Bagheera. Propunerea e excelentă, deși mâța nu e neagră, ci de culoarea ciocolatei (fără lapte). Michael Holt : "Alegerea a fost grea, fiindcă a fost o mulțime de nume care ne-au plăcut, dar ne-am hotărât pentru ăsta, care ni se pare cel mai potrivit."

Cele două bilete puse în joc i-au revenit unui belgian numit Jan Scheers.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 9 Noi 2006, 1:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.myspace.com/hitmanholt
Iaca peste ce am dat astazi, fara sa caut deloc. Laughing Laughing Pisicile sunt de milioane. 8) 8) Si restul... Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 9 Noi 2006, 9:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

surprinzator! Shocked nu mi-as fi inchipuit sa-si faca o astfel de prezentare! dar e nice. Smile
thanks!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 9 Noi 2006, 10:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... Fabulos. =) Cred ca e momentul sa-i scriem o epistola, sa give'im a taste of our sense of humour. Taz
Merci, MC. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20200
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 12 Apr 2007, 6:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În avanpremieră (adică înainte de apariția articolului în original Wink Laughing ), iată pasajele esențiale dintr-un interviu realizat de unul dintre prietenii mei galezi, Kevin Smithers. Mai în glumă, mai în serios, Michael răspunde la întrebări, iar interviul reușește să-i creioneze un portret care îmi pare a fi destul de fidel.

Competiția preferată ?
Campionatul mondial de la Teatrul Crucible, parcă se putea altfel ?!...

Ai jucat mereu cu același tac sau ți l-ai schimbat între timp ?
Joc cu același tac de când am împlinit 16 ani. Am mai încercat și altele, unele foarte proaste, dar asta a fost înainte ca tata să mi-l comande pe ăsta atunci, de ziua mea.

Care e jucătorul pe care-l admiri cel mai mult ?
E Steve Davis. El a fost idolul meu încă de pe când eram puști.

Pe care dintre jucătorii clasați mai jos decât tine îl simpatizezi mai mult ?
Pe absolut toți !

Dar dintre cei clasați mai sus decât tine ?
Pe absolut niciunul !!! Sunt pur și simplu niște norocoși !!!

Iar dintre foștii profesioniști ?
Tony Knowles.

Cât te antrenezi și cu cine ?
Cam 4-6 ore pe zi, depinde dacă sunt singur sau am un partener de antrenament. De obicei, noi, jucătorii, ne pregătim împreună cu cei care locuiesc în apropiere. În cazul meu, e vorba de David Roe (mă înnebunește cu efectele laterale !), Nigel Bond (îi dă-nainte cu loviturile ca băgat în priză !), Mark Selby (spune bancuri tot timpul !) și Joe Perry (amândoi ne plângem de milă din cauza ghinionului !), dar uneori mai fac și drumul până la Preston ca să joc cu Ian McCulloch (care vorbește încontinuu !) sau până în Essex, pentru câte un antrenament cu Barry Hawkins (care e cel mai cumsecade om din lume!) sau Neil Robertson (care e cel mai norocos om din lume !).

Dacă ar fi să-i dai vreun sfat unui începător, ce i-ai spune ?
I-aș spune să se bucure de snooker și să încerce orice lovitură, dar mai ales efectele. Numai așa poate să învețe cum reacționează bilele, încotro se duc, cum le poți ține sub control. Văd o grămadă de tineri care fac exerciții după exerciții cu bilele aliniate pe centrul mesei. Au și exercițiile alea rostul lor, dar trebuie să încerci și altceva și, mai ales, trebuie să joci meciuri. I-aș spune să-și ia avânt și curaj, fiindcă înainte de a ajunge să câștigi un meci, trebuie să-l joci.

Ce vârf de tac folosești ?
Elk Master de 11 mm. Pastila mea are formă de ciupercă. Grozav mi-ar plăcea să am și eu, ca alții, un vârf de tac pus frumos la punct, numai că atunci când m-am apucat eu de snooker și habar n-aveam ce și cum (unii ar zice că și acum mă aflu cam tot în același stadiu !), puneam repede vârful acolo, în tac și gata, fără să-l mai ajustez, fără să-l retușez, fără să-i mai fac nimic. M-am obișnuit așa, de-acum asta-i situația !...

Din Jurnalul pe care-l publici pe site-ul WSA, deduc că-ți place să gătești. Ai vreo mâncare preferată ?
Nu prea, îmi plac multe mâncăruri, pur și simplu îmi place să mănânc și cred că, în privința bucătăriei, e greu să-i întreacă cineva pe italieni.

Ai debutat la Sheffield acum doi ani, învingându-l pe Paul Hunter cu 10-8, dar ai fost eliminat în runda a doua, de către Steve Davis cu 13-10, iar anul trecut ai pierdut în runda 1, în fața lui Peter Ebdon. În condițiile actualei bătălii pentru un loc în Top 16, crezi că ai șanse să ajungi într-una dintre fazele superioare ale Campionatului mondial ?
Păi, cu mine nu se știe niciodată !!! Sunt foarte inconstant și uneori nu prea-mi stăpânesc nervii, dar știu că pot să înving pe oricare dintre cei din Top 16. Dacă mă concentrez și nu-mi pierd controlul, am o șansă. Simt că nu m-am ridicat nici pe departe la nivelul la care ar fi trebuit să ajung, iar asta numai și numai din cauza firii mele nestăpânite. Păi, cum e posibil să nu fiu eu în stare, până la vremea asta, să concurez în mod serios la niciun titlu, cu toate că știu prea bine că am suficient talent ca să câștig cel puțin unul ?!... Așa că, de ce n-aș începe chiar cu acest Campionat mondial ?!...

Arbitrii nu-și pot exprima niciodată preferința pentru vreun jucător anume, dar tu ai vreun arbitru preferat ?
Cred că Eirian și Jan sunt foarte buni, de fapt, mai toți sunt buni... Dar, bineînțeles, preferata mea e Michaela ! O iubesc ! Aș mai avea și vreo doi dintre cei cu care aș prefera să nu mă mai întâlnesc în nici un meci, dar asta ar însemna să-i vorbesc de rău... Las’ că răspunsul ăsta ți-l trimit printr-o carte poștală...

Ai pe cineva din familie sau vreun prieten care să te însoțească pe la turnee ? Adică, în afară de managerul tău, Dave.
Păi, știi, unii ar zice că Dave chiar face parte din familie ! Altfel, da, din când în când merge cu mine și tata. Nu în China, că e cam departe, dar pe aici, prin țară, vine cu mine.

Te numeri printre jucătorii care au nevoie de liniște înainte de a intra în arenă sau semeni mai degrabă cu Ken Doherty, care își petrece momentele premergătoare meciului la centrul de presă, stând de vorbă cu ziariștii și uitându-se la cursele de cai ?
Nici una, nici alta : mie-mi place să mă încălzesc la masă, cam 5 minute, ascultând muzică – ceva în genul Anarchy in the UK, al celor de la Sex Pistols.

Ai aflat că Asociația chineză vrea să introducă 10 noi turnee de puncte, pe care să le adauge celor existente ?
Las’ să fie cât mai multe turnee, cu cât sunt mai multe, cu atât e mai bine.

Ai încercat să rezolvi cumva problema abordării mentale a meciurilor ?
Nu prea, dar Steve Davis mi-a sugerat să mă apuc de yoga. Nu-i așa că te întrebi ce l-o fi făcut să spună asta ?!...

Care e cel mai bun meci pe care l-ai făcut până acum ?
Am jucat atâtea, încât mi-e greu să spun... Totuși, țin minte un meci din primul meu an ca profesionist – l-am învins pe neo-zeelandezul Dene O’Kane în calificările pentru nu mai știu care turneu, iar în ultimele 4 frame-uri, am făcut breakuri de 90, 100, încă unul de 100 și încă unul de 90. Pe urmă, Dene mi-a spus că-i avusese ca adversari pe absolut toți profesioniștii, dar că nu văzuse niciodată, pe nimeni jucând atât de bine, iar pe foaia de meci a și scris “S-a născut o stea”. Ca să vezi cât de tare se poate înșela cineva !!! Cred că Eirian a arbitrat meciul ăla...

Care e cel mai slab meci ?
Și dintr-astea sunt câteva !!! Încerc să le uit cât mai repede. Dacă un jucător ratează, parcă și celălalt se molipsește și începe să rateze la rândul lui, ceea ce e cât se poate de frustrant.

Când arbitrul dă cu banul, înainte de meci, ca să vadă cine are lovitura de deschidere, ce alegi cap sau pajură ? Alegi mereu același lucru ?
Aleg pajură, cu asta nu dai greș niciodată (“tails never fails”). Așa se zice, dar parcă încep să mă cam îndoiesc. N-am mai avut de executat prima lovitură de la finala din 1996 a Campionatului de juniori al Angliei !!!...

Ai vreo mascotă ?
Nu, nu sunt deloc superstițios.

Vorbești vreo limbă străină ?
Da, spaniola. Am stat în Spania de la vârsta de 9 ani, până când am împlinit 11.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 12 Apr 2007, 11:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well , thank you! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 14 Apr 2007, 2:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant interviul! Thanks Clara! Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community