Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri si rezultate
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Championship League Snooker (CLS) 2021 (2)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 18 Iul 2021, 1:24    Titlul subiectului: Meciuri si rezultate Răspunde cu citat (quote)







ISTORIA

Finala 2008 Joe Perry 3–1 Mark Selby
Finala 2009 Judd Trump 3–2 Mark Selby
Finala 2010 Marco Fu 3–2 Mark Allen
Finala 2011 Matthew Stevens 3–1 Shaun Murphy
Finala 2012 Ding Junhui 3–1 Judd Trump
Finala 2013 Martin Gould 3–2 Ali Carter
Finala 2014 Judd Trump 3–1 Martin Gould
Finala 2015 Stuart Bingham 3–2 Mark Davis
Finala 2016 Stuart Bingham 3–2 Mark Davis
Finala 2017 John Higgins 3–0 Ryan Day
Finala 2018 John Higgins 3–2 Zhou Yuelong
Finala 2019 Martin Gould 3–1 Jack Lisowski
Finala 2020 (1) (octombrie 2019-martie 2020) Scott Donaldson 3–0 Graeme Dott
Finala 2020 (2) (iunie 2020) Luca Brecel, campion al grupei finale
Finala 2020 (3) – turneu de clasament – (septembrie-octombrie) Kyren Wilson 3–1 Judd Trump
Finala 2021 (1) – turneu invitațional – (ianuarie-aprilie) Kyren Wilson 3–2 Mark Williams


Breakuri maxime
2014 : Shaun Murphy (v Mark Davis), Grupa a 2-a, RR
2015 : Barry Hawkins (v Stephen Maguire), Grupa 1, RR
. . . . . .David Gilbert (v Xiao Guodong), Grupa a 7-a, RR
2016 : Fergal O'Brien (v Mark Davis), Grupa 6, RR
2017 : Mark Davis (v Neil Robertson), Grupa 3, Finala
. . . . . . Mark Davis (v John Higgins), Grupa campionilor, RR
2018 : Martin Gould (v Li Hang), Grupa 6, RR
. . . . . . Luca Brecel (v John Higgins), Grupa 7, RR
2019 : David Gilbert (v Stephen Maguire), Grupa 5, RR
2020 : Ryan Day (v Rod Lawler), Grupa a 2-a, RR
. . . . .. John Higgins (v Kyren Wilson), Grupa finală 2, RR
2021 : Stuart Bingham (v Thepchaiya Un-Nooh), Grupa 1, RR



STRUCTURA

Prima etapă se dispută în perioadele 18-23 iulie, 26-30 iulie și 2-6 august și cuprinde meciurile din interiorul fiecăreia dintre cele 32 de grupe a câte patru jucători. Numai campionul fiecărei grupe se califică în etapa a doua.

Această etapa a doua are loc în perioada 9-12 august. Cei 32 campioni ai celor 32 de grupe inițiale sunt împărțiți în alte opt noi grupe.

Numai campionul fiecăreia dintre aceste noi opt grupe se califică în etapa a treia. Această etapa a treia este etapa celor două grupe finale (4 + 4) și se joacă pe data de 13 august, finala urmând să-i aducă față-n față, în aceeași zi, pe cei doi campioni ai acestor ultime două grupe.


FORMAT

Toate meciurile au același format scurt : best of 5. Jucătorii primesc câte 3 puncte pentru victoria de meci și câte 1 punct pentru un meci egal. Clasamentul în grupă se face în funcție de numărul de puncte, iar departajarea jucătorilor cu același punctaj depinde de diferența +/-, de rezultatul meciului direct și, în ultimă instanță, de valoarea celui mai mare break.



PREMII

Etapa 1 – Runda celor 32 de grupe
Campionul grupei : 3 000 de lire sterline
Ocupantul locului 2 : 2 000
Ocupantul locului 3 : 1 000

Etapa a 2-a – Runda celor 8 grupe
Campionul grupei : 4 000
Ocupantul locului 2 : 3 000
Ocupantul locului 3 : 2 000
Ocupantul locului 4 : 4 000

Etapa a 3-a – Grupele finale
Campionul grupei : 6 000
Ocupantul locului 2 : 4 000
Ocupantul locului 3 : 2 000
Ocupantul locului 4 : 1 000

Campionul : 20 000
Vicecampionul : 10 000



GRUPE







_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 18 Iul 2021, 1:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Duminică, 18 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 8 & 7


Mark Williams 3–0 Hammad Miah
Nigel Bond 2–2 Allan Taylor
Jak Jones 3–1 Peter Lines
Ricky Walden (112) 3–1 Oliver Brown
Jak Jones 2–2 Hammad Miah
Ricky Walden 3–0 Allan Taylor
Mark Williams 0–3 (100) Peter Lines
Nigel Bond 2–2 Oliver Brown
Peter Lines 3–1 Hammad Miah
Ricky Walden (105) 3–0 Nigel Bond
Mark Williams 3–1 Jak Jones
Allan Taylor 3–1 Oliver Brown



Breakuri 100(+)
112 Ricky Walden
105 Ricky Walden
100 Peter Lines
.




Clasamentul Grupei a 8-a

Calificat în Etapa a 2-a
1 Peter Lines – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–4], 6 puncte

Eliminați din competiție
2 Mark Williams – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–4], 6 puncte
3 Jak Jones – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
4 Hammad Miah – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–6], 1 punct
.



Clasamentul Grupei a 7-a

Calificat în Etapa a 2-a
1 Ricky Walden – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–1], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Allan Taylor – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
3 Nigel Bond – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Oliver Brown – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Iul 2021, 13:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Luni, 19 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 19 & 23


Ali Carter 3–1 Michael Georgiou
Alexander Ursenbacher 3–0 Aaron Hill
Dominic Dale 2–2 (102) Sydney Wilson
Scott Donaldson 1–3 Leo Fernandez
Dominic Dale 2–2 Michael Georgiou
Scott Donaldson 1–3 Aaron Hill
Ali Carter 3–0 Sydney Wilson
Alexander Ursenbacher 3–0 Leo Fernandez
Sydney Wilson 1–3 Michael Georgiou
Scott Donaldson 0–3 Alexander Ursenbacher
Ali Carter 2–2 Dominic Dale
Aaron Hill 0–3 Leo Fernandez



Breakuri 100(+)
102 Sydney Wilson
.



Clasamentul Grupei 19

Calificat în Etapa a 2-a
1 Ali Carter – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Michael Georgiou – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Dominic Dale – 0 victorii, 3 egale, 0 înfrângeri [6–6], 3 puncte
4 Sydney Wilson – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.




Clasamentul Grupei 23

Calificat în Etapa a 2-a
1 Alexander Ursenbacher – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–0], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Leo Fernandez – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–4], 6 puncte
3 Aaron Hill – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [3–7], 3 puncte
4 Scott Donaldson – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [2–9], 0 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Iul 2021, 0:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Marți, 20 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 32 & 6


Ronnie O'Sullivan 3–1 Ian Burns
Andrew Higginson 2–2 (100) Fergal O'Brien
Mark Joyce 3–1 Saqib Nasir
Michael Holt 2–2 Mark Lloyd
Mark Joyce 2–2 Ian Burns
Michael Holt 2–2 Fergal O'Brien
Ronnie O'Sullivan 3–0 Saqib Nasir
Andrew Higginson 3–0 Mark Lloyd
Saqib Nasir 0–3 Ian Burns
Michael Holt 3–0 Andrew Higginson
Ronnie O'Sullivan 2–2 Mark Joyce
Fergal O'Brien 3–0 Mark Lloyd



Breakuri 100(+)
100 Fergal O'Brien
.




Clasamentul Grupei 32

Calificat în Etapa a 2-a
1 Ronnie O'Sullivan – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Mark Joyce – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–5], 5 puncte
3 Ian Burns – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
4 Saqib Nasir – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [1–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei 6

Calificat în Etapa a 2-a
1 Fergal O'Brien – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte

Eliminați din competiție
2 Michael Holt – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 Andrew Higginson – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [3–7], 4 puncte
4 Mark Lloyd – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [2–9], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Iul 2021, 23:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Miercuri, 21 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 2 & 28


Barry Hawkins (107) 3–0 Kuldesh Johal
Stuart Carrington 3–0 Duane Jones
Ben Woollaston 2–2 Zak Surety
Jordan Brown 3–0 Michael Judge
Ben Woollaston 3–0 Kuldesh Johal
Jordan Brown 2–2 Duane Jones
Barry Hawkins 3–0 Zak Surety
Stuart Carrington (137) 3–1 Michael Judge
Zak Surety 2–2 Kuldesh Johal
Jordan Brown 2–2 Stuart Carrington
Barry Hawkins 2–2 Ben Woollaston
Duane Jones 2–2 Michael Judge



Breakuri 100(+)
137 Stuart Carrington
107 Barry Hawkins
.




Clasamentul Grupei 2

Calificat în Etapa a 2-a
1 Stuart Carrington – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Jordan Brown – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 Duane Jones – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Michael Judge – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [1–9], 1 punct
.



Clasamentul Grupei 28

Calificat în Etapa a 2-a
1 Barry Hawkins – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Ben Woollaston – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 Zak Surety – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Kuldesh Johal – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [2–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 21 Iul 2021, 23:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Joi, 22 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 3 & 10


Tom Ford 2–2 Simon Blackwell
David Grace 3–0 Farakh Ajaib
Simon Lichtenberg 2–2 Reanne Evans
Ben Fortey 0–3 Bai Langning
Simon Lichtenberg 3–0 Simon Blackwell
Ben Fortey 2–2 Farakh Ajaib
Tom Ford 2–2 Reanne Evans
David Grace 0–3 Bai Langning
Reanne Evans 1–3 Simon Blackwell
Ben Fortey 1–3 David Grace
Tom Ford 3–1 Simon Lichtenberg
Farakh Ajaib 2–2 Bai Langning


.
Clasamentul Grupei 3

Calificat în Etapa a 2-a
1 Tom Ford – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–5], 5 puncte

Eliminați din competiție
2 Simon Lichtenberg – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
3 Simon Blackwell – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Reanne Evans – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [5–7], 2 puncte
.



Clasamentul Grupei 10

Calificat în Etapa a 2-a
1 Bai Langning – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 David Grace – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–4], 6 puncte
3 Farakh Ajaib – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Ben Fortey – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Iul 2021, 0:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Vineri, 23 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 31 & 12


Anthony McGill 1–3 Billy Joe Castle
Pang Junxu 2–2 (127) Chang Bingyu
Mark Davis 2–2 Yuan Sijun
Luca Brecel 3–1 Dean Young
Mark Davis 3–0 Billy Joe Castle
Luca Brecel 1–3 (125) Chang Bingyu
Anthony McGill 0–3 (103, 111) Yuan Sijun
Pang Junxu 2–2 Dean Young
Yuan Sijun 3–1 Billy Joe Castle
Luca Brecel 0–3 Pang Junxu
Anthony McGill 0–3 Mark Davis
Chang Bingyu 3–0 Dean Young



Breakuri 100(+)
127 Chang Bingyu
125 Chang Bingyu
111 Yuan Sijun
103 Yuan Sijun
100 Dean Young
.




Clasamentul Grupei 31

Calificat în Etapa a 2-a
1 Chang Bingyu – 2 victorie, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Pang Junxu – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 Luca Brecel – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–7], 3 puncte
4 Dean Young – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [5–7], 1 punct
.



Clasamentul Grupei 12

Calificat în Etapa a 2-a
1 Mark Davis – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Yuan Sijun – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte
3 Billy Joe Castle – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–7], 3 puncte
4 Anthony McGill – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [1–9], 0 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Iul 2021, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Luni, 26 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 13 & 14


Martin Gould 2–2 Ryan Davies
Oliver Lines 2–2 Peter Devlin
Ken Doherty 3–1 Rory McLeod
Joshua Thomond 3–0 Luke Pinches
Ken Doherty 3–0 Ryan Davies
Joshua Thomond 0–3 Peter Devlin
Martin Gould 2–2 Rory McLeod
Oliver Lines 3–0 Luke Pinches
Rory McLeod 3–1 Ryan Davies
Joshua Thomond 0–3 Oliver Lines
Martin Gould 2–2 Ken Doherty
Peter Devlin 3–0 Luke Pinches

.


Clasamentul Grupei 13

Calificat în Etapa a 2-a
1 Oliver Lines – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Peter Devlin – 2 victorie, 1 egal, 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte
3 Joshua Thomond – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [3–6], 3 puncte
4 Luke Pinches – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [0–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei 14

Calificat în Etapa a 2-a
1 Ken Doherty – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
12 Rory McLeod – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Martin Gould – 0 victorii, 3 egale, 0 înfrângeri [6–6], 3 puncte
4 Ryan Davies – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 27 Iul 2021, 23:22, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Iul 2021, 1:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Marți, 27 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 26 & 9


John Higgins 3–0 Soheil Vahedi
Steven Hallworth 0–3 Cao Yupeng
Noppon Saengkham 3–1 Igor Figueiredo
Gary Wilson 2–2 James Cahill
Noppon Saengkham 3–1 (119) Soheil Vahedi
Gary Wilson 0–3 Cao Yupeng
John Higgins (130) 3–0 Igor Figueiredo
Steven Hallworth 3–1 James Cahill
Igor Figueiredo 2–2 Soheil Vahedi
Gary Wilson (117) 2–2 Steven Hallworth
John Higgins 1–3 (108, 114) Noppon Saengkham
Cao Yupeng 3–1 James Cahill



Breakuri 100(+)
130 John Higgins
119 Soheil Vahedi
117 Gary Wilson
114 Noppon Saengkham
108 Noppon Saengkham
.



Clasamentul Grupei 26

Calificat în Etapa a 2-a
1 Cao Yupeng – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–1], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Steven Hallworth – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
3 Gary Wilson – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 James Cahill – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei 9

Calificat în Etapa a 2-a
1 Noppon Saengkham – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–3], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 John Higgins – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–3], 6 puncte
3 Soheil Vahedi – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
4 Igor Figueiredo – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Iul 2021, 23:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Miercuri, 28 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 29 & 18



Thepchaiya Un-Nooh (111, 100) 3–1 Zhang Jiankang
Zhao Jianbo 2–2 Gerard Greene
Martin O'Donnell 0–3 Craig Steadman
Robert Milkins 1–3 Haydon Pinhey
Martin O'Donnell 3–1 Zhang Jiankang
Robert Milkins 0–3 Gerard Greene
Thepchaiya Un-Nooh 2–2 Craig Steadman
Zhao Jianbo 3–0 Haydon Pinhey
Craig Steadman 2–2 Zhang Jiankang
Robert Milkins (111) 2–2 Zhao Jianbo
Thepchaiya Un-Nooh 2–2 (130) Martin O'Donnell
Gerard Greene 3–1 Haydon Pinhey



Breakuri 100(+)
130 Martin O'Donnell
111 Thepchaiya Un-Nooh
111 Robert Milkins
100 Thepchaiya Un-Nooh
.



Clasamentul Grupei 29

Calificat în Etapa a 2-a
1 Craig Steadman – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte

Eliminați din competiție
2 Thepchaiya Un-Nooh – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–5], 5 puncte
3 Zhang Jiankang – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
4 Martin O'Donnell – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei 18

Calificat în Etapa a 2-a
1 Gerard Greene – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Zhao Jianbo – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 Haydon Pinhey – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–7], 3 puncte
4 Robert Milkins – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Iul 2021, 9:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Joi, 29 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 16 & 20


Kyren Wilson 3–1 Dylan Emery
Robbie Williams 3–0 Iulian Boiko
Sam Craigie 3–0 Ben Hancorn
Graeme Dott 3–1 Si Jiahui
Sam Craigie 3–0 Dylan Emery
Graeme Dott 3–1 Iulian Boiko
Kyren Wilson 3–1 Ben Hancorn
Robbie Williams 0–3 Si Jiahui
Ben Hancorn 2–2 Dylan Emery
Graeme Dott 2–2 Robbie Williams
Kyren Wilson 3–0 Sam Craigie
Iulian Boiko 2–2 Si Jiahui



Clasamentul Grupei 16

Calificat în Etapa a 2-a
1 Kyren Wilson – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–2], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Sam Craigie – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–3], 6 puncte
3 Dylan Emery – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
4 Ben Hancorn – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei 20

Calificat în Etapa a 2-a
1 Graeme Dott – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–4], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Si Jiahui – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
3 Robbie Williams – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–5], 4 puncte
4 Iulian Boiko – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Iul 2021, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Vineri, 30 iulie, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 21 & 22


Stuart Bingham 2–2 (112) Michael White
Hossein Vafaei 1–3 Jackson Page
Elliot Slessor 0–3 Gao Yang
Ryan Day (136) 3–1 (122) Barry Pinches
Elliot Slessor 1–3 (104) Michael White
Ryan Day (134) 3–0 Jackson Page
Stuart Bingham (134) 3–0 Gao Yang
Hossein Vafaei 2–2 Barry Pinches
Gao Yang 1–3 Michael White
Ryan Day 2–2 Hossein Vafaei
Stuart Bingham (116) 3–1 Elliot Slessor
Jackson Page 2–2 Barry Pinches



Breakuri 100(+)
136 Ryan Day
134 Ryan Day
134 Stuart Bingham
122 Barry Pinches
116 Stuart Bingham
112 Michael White
104 Michael White
.




Clasamentul Grupei 21

Calificat în Etapa a 2-a
1 Stuart Bingham – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Michael White – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–4], 7 puncte
3 Gao Yang – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–6], 3 puncte
4 Elliot Slessor – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [2–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei 22

Calificat în Etapa a 2-a
1 Ryan Day – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Jackson Page – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
3 Barry Pinches – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [5–7], 2 puncte
4 Hossein Vafaei – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [5–7], 2 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Iul 2021, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Luni, 2 august, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 4 & 24


Joe Perry 3–0 Jimmy White
Sunny Akani 2–2 Ashley Hugill
Jimmy Robertson (100) 3–0 Sean Maddocks
Stephen Maguire 2–2 John Astley
Jimmy Robertson 2–2 Jimmy White
Stephen Maguire 1–3 Ashley Hugill
Joe Perry – Sean Maddocks
Sunny Akani 2–2 John Astley
Sean Maddocks 0–3 Jimmy White
Stephen Maguire 0–3 Sunny Akani
Joe Perry 1–3 (140) Jimmy Robertson
Ashley Hugill 3–0 John Astley



Breakuri 100(+)
140 Jimmy Robertson
100 Jimmy Robertson
.



Clasamentul Grupei 4

Calificat în Etapa a 2-a
1 Jimmy Robertson – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Joe Perry – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–3], 6 puncte
3 Jimmy White – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–5], 4 puncte
4 Sean Maddocks – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [0–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei 24

Calificat în Etapa a 2-a
1 Ashley Hugill – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Sunny Akani – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 John Astley – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Stephen Maguire – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Aug 2021, 22:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Marți, 3 august, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 25 & 27


Yan Bingtao 3–0 Robbie McGuigan
Ashley Carty 3–1 Lukas Kleckers
Jamie Clarke 2–2 Louis Heathcote
Matthew Selt 2–2 Fraser Patrick
Jamie Clarke 3–0 Robbie McGuigan
Matthew Selt 2–2 Lukas Kleckers
Yan Bingtao (130) 3–1 Louis Heathcote
Ashley Carty 2–2 Fraser Patrick
Louis Heathcote (115) 3–0 Robbie McGuigan
Matthew Selt 3–1 Ashley Carty
Yan Bingtao (114) 3–1 Jamie Clarke
Lukas Kleckers 3–1 Fraser Patrick



Breakuri 100(+)
130 Yan Bingtao
115 Louis Heathcote
114 Yan Bingtao
.



Clasamentul Grupei 25

Calificat în Etapa a 2-a
1 Yan Bingtao – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–2], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Jamie Clarke – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
3 Louis Heathcote – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
4 Robbie McGuigan – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [0–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei 27

Calificat în Etapa a 2-a
1 Matthew Selt – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–5], 5 puncte

Eliminați din competiție
2 Ashley Carty – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Lukas Kleckers – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
4 Fraser Patrick – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [5–7], 2 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17931
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 4 Aug 2021, 1:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Miercuri, 4 august, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 15 & 17


Shaun Murphy (100) 3–0 Michael Collumb
Mark King 3–1 Andrew Pagett
Jamie Jones 3–1 Chen Zifan
Matthew Stevens (130) 3–1 Ross Muir
Jamie Jones 2–2 Michael Collumb
Matthew Stevens 1–3 Andrew Pagett
Shaun Murphy 3–1 Chen Zifan
Mark King 2–2 Ross Muir
Chen Zifan 2–2 Michael Collumb
Matthew Stevens 3–1 Mark King
Shaun Murphy 2–2 (102) Jamie Jones
Andrew Pagett 1–3 Ross Muir



Breakuri 100(+)
130 Matthew Stevens
102 Jamie Jones
100 Shaun Murphy
.



Clasamentul Grupei 15

Calificat în Etapa a 2-a
1 Matthew Stevens – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–5], 6 puncte

Eliminați din competiție
2 Mark King – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Ross Muir – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
4 Andrew Pagett – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [5–7], 3 puncte
.



Clasamentul Grupei 17

Calificat în Etapa a 2-a
1 Shaun Murphy – 2 victorie, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Jamie Jones – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–5], 5 puncte
3 Michael Collumb – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Chen Zifan – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Championship League Snooker (CLS) 2021 (2) Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community