Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri si rezultate
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Championship League Snooker (CLS) 2021 (2)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17932
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 4 Aug 2021, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Joi, 5 august, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 11 & 30


David Gilbert 3–1 Sanderson Lam
Joe O'Connor 2–2 (127) Andy Hicks
Liam Highfield 3–0 Jamie Wilson
Zhao Xintong 2–2 David Lilley
Liam Highfield 3–1 Sanderson Lam
Zhao Xintong 3–1 Andy Hicks
David Gilbert 3–0 Jamie Wilson
Joe O'Connor 0–3 David Lilley
Jamie Wilson 2–2 Sanderson Lam
Zhao Xintong 1–3 (116) Joe O'Connor
David Gilbert 3–0 Liam Highfield
Andy Hicks 1–3 David Lilley



Breakuri 100(+)
127 Andy Hicks
116 Joe O'Connor
.



Clasamentul Grupei 11

Calificat în Etapa a 2-a
1 David Lilley – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Zhao Xintong – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Joe O'Connor – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Andy Hicks – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei 30

Calificat în Etapa a 2-a
1 David Gilbert – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–1], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Liam Highfield – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–4], 6 puncte
3 Sanderson Lam – – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
4 Jamie Wilson – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [2–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17932
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 5 Aug 2021, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Vineri, 6 august, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE 1 & 5


Judd Trump 3–1 Rod Lawler
Chris Wakelin 0–3 (132) Mitchell Mann
Anthony Hamilton (119) 3–1 Lee Walker
Mark Allen (137, 103) 3–0 Daniel Womersley
Anthony Hamilton 2–2 Rod Lawler
Mark Allen (124) 2–2 Mitchell Mann
Judd Trump 3–1 Lee Walker
Chris Wakelin 2–2 Daniel Womersley
Lee Walker 3–1 Rod Lawler
Mark Allen 3–0 Chris Wakelin
Judd Trump 3–1 Anthony Hamilton
Mitchell Mann 2–2 Daniel Womersley



Breakuri 100(+)
137 Mark Allen
132 Mitchell Mann
124 Mark Allen
119 Anthony Hamilton [al 300-lea break 100(+) al carierei]
103 Mark Allen
.



Clasamentul Grupei 1

Calificat în Etapa a 2-a
1 Judd Trump – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Anthony Hamilton – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Lee Walker – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [5–7], 3 puncte
4 Rod Lawler – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei 5

Calificat în Etapa a 2-a
1 Mark Allen – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–2], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Mitchell Mann – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte
3 Daniel Womersley – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Chris Wakelin – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [2–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17932
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Aug 2021, 23:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






Luni, 9 august, Morningside Arena, Leicester



ETAPA a 2-a



GRUPELE G & H


Mark Joyce 1–3 (133) Craig Steadman
Barry Hawkins 2–2 Matthew Selt
David Gilbert (131) 3–0 Chang Bingyu
Yan Bingtao (104) 2–2 Cao Yupeng
David Gilbert (143) 3–0 Craig Steadman
Yan Bingtao (129) 2–2 Matthew Selt
Mark Joyce 2–2 Chang Bingyu
Barry Hawkins 1–3 (117) Cao Yupeng
Chang Bingyu 3–1 Craig Steadman
Yan Bingtao 3–1 Barry Hawkins
Mark Joyce 0–3 David Gilbert
Matthew Selt 0–3 Cao Yupeng



Breakuri 100(+)
143 David Gilbert
133 Craig Steadman
131 David Gilbert
129 Yan Bingtao
117 Cao Yupeng
104 Yan Bingtao
.



Clasamentul Grupei G

Calificat în Etapa a 3-a
1 Cao Yupeng – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Yan Bingtao – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–5], 5 puncte
3 Matthew Selt – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Barry Hawkins – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei H

Calificat în Etapa a 3-a
1 David Gilbert – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–0], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Chang Bingyu – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
3 Craig Steadman – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–7], 3 puncte
4 Mark Joyce – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [3–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17932
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Aug 2021, 23:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Marți, 10 august, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE E & F


Shaun Murphy 3–1 Gerard Greene
Ryan Day 2–2 Alexander Ursenbacher
Graeme Dott 1–3 Ali Carter
Stuart Bingham 3–1 Ashley Hugill
Graeme Dott (106) 3–1 Gerard Greene
Stuart Bingham 3–0 Alexander Ursenbacher
Shaun Murphy 1–3 Ali Carter
Ryan Day 3–1 Ashley Hugill
Ali Carter 3–1 Gerard Greene
Stuart Bingham 0–3 Ryan Day
Shaun Murphy 3–0 Graeme Dott
Alexander Ursenbacher 2–2 Ashley Hugill



Breakuri 100(+)
106 Graeme Dott
.




Clasamentul Grupei E

Calificat în Etapa a 3-a
1 Ali Carter – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–3], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Shaun Murphy – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–4], 6 puncte
3 Graeme Dott – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–7], 3 puncte
4 Gerard Greene – 0 victorii, 0 egale, 3 înfrângeri [3–9], 0 puncte
.



Clasamentul Grupei F

Calificat în Etapa a 3-a
1 Ryan Day – 2 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri [8–3], 7 puncte

Eliminați din competiție
2 Stuart Bingham – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–4], 6 puncte
3 Alex Ursenbacher – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Ashley Hugill – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17932
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Aug 2021, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Miercuri, 11 august, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE C & D


Kyren Wilson 3–1 Ken Doherty
Mark Davis 1–3 David Lilley
Matthew Stevens 2–2 Oliver Lines
Noppon Saengkham 2–2 Bai Langning
Matthew Stevens 0–3 Ken Doherty
Kyren Wilson 3–1 Oliver Lines
Mark Davis 0–3 Bai Langning
Oliver Lines 3–0 Ken Doherty
Noppon Saengkham 0–3 (113, 102) Mark Davis
Kyren Wilson 0–3 (111) Matthew Stevens
David Lilley 2–2 Bai Langning



Breakuri 100(+)
113 Mark Davis
111 Matthew Stevens
102 Mark Davis
.



Clasamentul Grupei C

Calificat în Etapa a 3-a
1 Bai Langning – 1 victorie, 2 egale, 0 înfrângeri [7–4], 5 puncte

Eliminați din competiție
2 David Lilley – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Noppon Saengkham – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Mark Davis – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–6], 3 puncte
.



Clasamentul Grupei D

Calificat în Etapa a 3-a
1 Kyren Wilson – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–5], 6 puncte

Eliminați din competiție
2 Oliver Lines – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–5], 4 puncte
3 Matthew Stevens – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–5], 4 puncte
4 Ken Doherty – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–6], 3 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17932
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 11 Aug 2021, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Joi, 12 august, Morningside Arena, Leicester



GRUPELE A & B


Judd Trump (128) 2–2 Jimmy Robertson
Ricky Walden 3–1 (115) Peter Lines
Tom Ford 0–3 (125) Stuart Carrington
Mark Allen (115) 3–0 Fergal O'Brien
Tom Ford 3–0 Jimmy Robertson
Mark Allen 3–1 Peter LinesJudd Trump 3–0 Stuart Carrington
Ricky Walden (125, 101, 104) 3–0 Fergal O'Brien
Stuart Carrington 1–3 Jimmy Robertson
Mark Allen (110) 3–0 Ricky Walden
Judd Trump 0–3 (124) Tom Ford
Peter Lines (125) 2–2 Fergal O'Brien



Breakuri 100(+)
128 Judd Trump
125 Stuart Carrington
125 Ricky Walden
125 Peter Lines
124 Tom Ford
115 Peter Lines
115 Mark Allen
110 Mark Allen [al 500-lea break 100(+) al carierei]
104 Ricky Walden
101 Ricky Walden
.



Clasamentul Grupei A

Calificat în Etapa a 3-a
1 Tom Ford – 2 victorie, 0 egale, 1 înfrângere [6–3], 6 puncte

Eliminați din competiție
2 Judd Trump – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–5], 4 puncte
3 Jimmy Robertson – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Stuart Carrington – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [4–6], 3 puncte
.



Clasamentul Grupei B

Calificat în Etapa a 3-a
1 Mark Allen – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–1], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Ricky Walden – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [6–4], 6 puncte
3 Peter Lines – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
4 Fergal O'Brien – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [2–8], 1 punct
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17932
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 12 Aug 2021, 22:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Vineri, 13 august, Morningside Arena, Leicester



ETAPA a 3-a



GRUPELE FINALE 1 & 2


Kyren Wilson (100) 2–2 (118) Bai Langning
Ali Carter 2–2 Ryan Day
Mark Allen (123) 3–0 Tom Ford
David Gilbert 1–3 Cao Yupeng
Mark Allen 3–1 Bai Langning
David Gilbert (100) 3–0 Ryan Day
Kyren Wilson (103) 2–2 Tom Ford
Ali Carter 3–1 Cao Yupeng
Tom Ford 3–1 Bai Langning
David Gilbert (139) 3–1 Ali Carter
Kyren Wilson 0–3 (127, 124, 146) Mark Allen
Ryan Day 3–1 (113) Cao Yupeng


Clasamentul Grupei finale 1

Calificat în finală
1 Mark Allen – 3 victorii, 0 egale, 0 înfrângeri [9–1], 9 puncte

Eliminați din competiție
2 Tom Ford – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
3 Kyren Wilson – 0 victorii, 2 egale, 1 înfrângere [4–7], 2 puncte
4 Bai Langning – 0 victorii, 1 egal, 2 înfrângeri [4–8], 1 punct
.



Clasamentul Grupei finale 2

Calificat în finală
1 David Gilbert – 2 victorii, 0 egale, 1 înfrângere [7–4], 6 puncte

Eliminați din competiție
2 Ali Carter – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [6–6], 4 puncte
3 Ryan Day – 1 victorie, 1 egal, 1 înfrângere [5–6], 4 puncte
4 Cao Yupeng – 1 victorie, 0 egale, 2 înfrângeri [5–7], 3 puncte
.









FINALA







MARK ALLEN 1–3 DAVID GILBERT

120(102)-0, 5-74(59), 6-78, 36-82(57)



Breakuri 100(+)
146 Mark Allen
139 David Gilbert
127 Mark Allen
124 Mark Allen
123 Mark Allen
118 Bai Langning
113 Cao Yupeng
103 Kyren Wilson
102 Mark Allen
100 Kyren Wilson
100 David Gilbert
.






. .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Championship League Snooker (CLS) 2021 (2) Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community