Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Shaun Murphy
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Joi 19 Mai 2005, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesante raspunsuri. Ce face religia din om presupun. Sau experientele din copilarie? Cred ca singura sansa a lui Shaun de a fi carismatic (desi e impropriu termenul cumva), este doar prin modul sau de a face nota discordanta. Adevarul este ca inca nu mi-am facut o parere foarte elaborata despre stimabilul: trebuie sa-l vad macar un an intreg la lucru ca sa imi dau seama ce insemna intr-adevar tot ceea ce a declarat mai sus. Ciudata treaba cu insuratoarea, cu biserica.. ciudata pentru un jucatro de snooker, ma refer. Profesia asta (in special pentru un jucator de top) presupune un stil de viata foarte... inedit sa spunem.. oricum, un stil de viata greu de incadrat in tipare. Nu esti the 9 to 5 worker, nu esti the freelancer, nu prestezi tocmai munca intelectuala, dar neuronii sunt un must have, nu esti nici sportivul de performanta tipic, nu trebuie sa-ti planifici viata la secunda, dar trebuie sa fii foarte consecvent, practic poti face orice si nimic in acelasi timp... unde mai pui ca practic iti petreci viata sarind dintr-o competitie in alta, intotdeauna cu valiza pe jumate facuta, intotdeauna lupatand, intodeauna raportandu-te la altii, intotdeauna in jurul unor oameni pe jumatate prieteni, pe jumatate dusmani. Banii, publicul, norocul, noptile de poker, noptile de alcool, noptile de antrenament, zilele de antrenament. Another hotel, another shirt taken off the peg, another cigarette, another handshake, another pretty smile, another miss, another piece of chalk, another frame, another match... And that f****** voice that keeps counting... It's not exactly the usual stuff to most of us.. E normal sa fii putin altfel decat restul lumii. Iar abordarea asta cuminte a lui Shaun poate ca este intr-adevar cheia succesului: choose your path, never hesitate... sau poate ca este un semn clar ca nu s-a prins inca de anumite chestii. Chiar si generalimente vorbind... Adica.. there are reasons for the way people do what they do.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2006, 17:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Got a question: la prezentarea celor doi (Hicks - Murphy) scria ca Shaun a reushit brake'ul maxim de 147 de puncte. Cand a fost reushit acesta? In ce an competitzional shi dak se poate shi in ce meci... Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 1 Mar 2006, 17:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft, vezi pagina 1 a acestui subiect. Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 2 Mar 2006, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Lady Croft, vezi pagina 1 a acestui subiect. Wink


Thank you! Embarassed Embarassed Embarassed



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 1:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-ar putea sa fiu condamnata pentru asta, dar...
HAI, SHAUN! ALL THE WAY!!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 4:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fantastic a jucat Shaun in seara asta!
Mi-a placut mult si declaratia lui anterioara in care spunea ca el este multumit de locul in care a ajuns si ce cred altii despre el este mai putin important. Cred ca nu se astepta nimeni la o astfel de declaratie. Very Happy
Ce pot sa mai zic? Bravo, Shaun!!! Ai jucat superb ieri si sper ca astazi sa te descurci de minune pentru ca e timpul sa te integrezi si tu asa cum trebuie/mai bine in randul jucatorilor de top! Very Happy
Fortza-n tac si fight till the last ball is potted! Sa nu indraznesti sa o lasi mai moale daca Stephen ia conducerea, ca pe bune s-au dus hugs de felicitare (oricat de "greu" ai fi) si promit o scarmaneala zdravana (pentru ca un om nervos este unul periculos si pentru ca si David l-a invins pe Goliath Razz). Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shaun chiar ar avea motive sa fie mulumit de cum a jucat in acest sezon.Desi a pierdut mai mereu in optimi( la Grand Prix 4-5 cu Bingham,la UK Championship 8-9 cu Robertson si la Malta 4-5 cu Dott) evolutiile lui au fost bune. Cred ca de aceasta data pur si simplu a avut mai mult noroc sau mai bine spus mai putin ghinion.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 17:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce s-o intampla cu Shaun? E condus cu atat de mult... Shocked Offfffffffffff. Ce face Stephen Lee? Vraji? Nu stiam ca e prieten cu Higgie. Razz Si, culmea ironiei, tocmai lui Shaun i se spunea "magicianul" la un moment dat, daca nu ma inshel.
Shaun joaca mai prost azi sau Stephen Lee joaca mai bine decat Shaun in forma sa de aseara? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 6 Mar 2006, 9:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shaun a ratat , dar in mare a jucat bine. De un lucru sunt sigura...forma lui de la Campionatul Mondial nu a fost intamplatoare. Ink e la inceputul carierei shi are tot timpul de a arata ce shtie cu adevarat. Are muult potentzial shi sunt sigura ca o sa shi'l valorifice. Smile
Good work Shaun!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 15 Apr 2006, 7:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aflăm din The Daily Telegraph de azi, 15 aprilie, că, să vezi & să nu crezi Shocked Laughing , dar cu blestemul de la Crucible planând fantomatic peste mesele cele verzi, agențiile de pariuri nu-i pot sălta cota lui Shaun fiindcă lumea se teme să-și pună banii pe campionul en titre !!!... Shocked Laughing

Shaun : „În calitate de creștin, nu cred în blesteme, dar înțeleg ezitarea oamenilor. Primii trei din clasament, Hendry, Higgins și O’Sullivan sunt adversarii mei cei mai periculoși, numai că ei sunt în cea de-a doua jumătate a tabloului.” (Nu-mi place expresia „jumătatea inferioară” – ca și cum ar fi de calitatea a doua !!!... Wink Laughing )

"Prefer să nu vorbesc despre acest așa-zis blestem. Fiecare campion mondial și-a trăit „domnia” în felul lui. Soția mea și cu mine ne-am căutat și noi o cale de a face față atât succesului, cât și îndatoririlor care decurg din el. Nu cred că, dacă ar fi s-o luăm de la capăt, am face altceva decât am făcut.

Am mai trecut pe la Crucible o dată, astă-toamnă. Am intrat în clădire ca să merg la bufet, să beau o cafea. Teatrul nu mai semăna deloc cu ceea ce fusese în perioada Campionatului mondial din 2005 ! Am avut o impresie de straniu și de ireal. Era atâta liniște încât am putut să-mi rechem în minte zgomotul bilelor căzând în buzunarele mesei ! Lumea m-a primit cu multă căldură, deși nu anunțasem pe nimeni că urma să vin pe acolo – fusese un impuls de moment. Acum un an, intrând în teatru înainte de ultima sesiune a finalei, mă gândeam că unul dintre noi va ieși de acolo în chip de campion mondial și că nu există nici un motiv pentru ca acela să nu fiu chiar eu. Și uite că eu am fost ! Încerc și acum să-mi spun aceași lucru ..."


Shaun face rezumatul : „Anul care se încheie în aceste zile a fost, în linii mari, cam așa cum mi l-am imaginat pe când eram puști și visam cu ochii deschiși la titlul mondial – uneori, realitatea a fost și mai frumoasă decât visele acelea, alteori nu. Am adăugat un an la vârstă și m-am bucurat de „domnia” mondială pe care mi-o dorisem cu atâta ardoare. Momentul cel mai bun din aceste 12 luni mi l-a adus ajungerea în finală la Welsh Open, ceea ce a demonstrat că totuși mă mai apropii din când în când și de ultima etapă a turneelor !... Măcar de obsesia asta am reușit să scap ! Dar sezonul trecut a fost totodată și cel mai dificil din câte am avut până acum, pentru că a fost prima oară când am jucat în fazele finale la UK Championship, la China Open și la Welsh Open, așa că indiferent cum mă descurc la Sheffield, pot spune că am parcurs un an extraordinar, la sfârșitul căruia mă aflu pe locul 5 în lume. Mi se pare că că timpul a zburat foarte repede..."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 15 Apr 2006, 12:20, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 15 Apr 2006, 12:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Aflăm din The Daily Telegraph de azi, 15 aprilie, că, să vezi & să nu crezi Shocked Laughing , dar cu blestemul de la Crucible planând fantomatic peste mesele cele verzi, agențiile de pariuri nu-i pot sălta cota lui Shaun fiindcă lumea se teme să-și pună banii pe campionul en titre !!!... Shocked Laughing


Cel mai tare ar fi dak shi casele de pariuri shi lumea s'ar inshela... Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2006, 19:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca am revazut ultimul joc al finalei de anul trecut.Atat Shaun cat si Matthew au facut un meci superb.Shaun a facut multe lucruri frumoase in acest sezon,in calitate de campion mondial si as fi bucuros daca si noul campion se va ridica la acelasi nivel.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Apr 2008, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noutăți la capitolele Manager & Mentor : interviu proaspăt (de ieri) în The Daily Mail Arrow http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/sport/othersports.html?in_article_id=560344&in_page_id=1781

Plus interviul publicat azi, în The Sheffield Telegraph Arrow http://www.sheffieldtelegraph.co.uk/sport/Shaun-Murphy-put-on-the.3996304.jp



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 4:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici nu e de mirare că jocul lui Shaun nu merge chiar așa de bine ca în sezonul trecut : omul are probleme în viața de familie și s-a mutat (provizoriu) în casa managerului său, Brandon Parker. Arrow http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article1825937.ece

Să sperăm că problemele se vor rezolva cât mai curând. E prematur să se vorbească despre divorț - spre necazul gazetelor de scandal... Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 13 Mai 2012, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma tot cert cu Sandi si Mario, ai nostri comentatori, pe tema tacului pe care il foloseste Murphy. Mi-au spus ca chiar exista un interviu in care Shaun spune ca tacul lui ar fi mai vechi de 100 de ani. Ma poate ajuta cineva cu un link sau o transcriere a acestui interviu?

Ca fan, stiu de ani de zile ce tac foloseste, si daca e mai vechi de 100 de ani, atunci nu ar fi ce stiu eu, deci sunt foarte foarte curios ce a declarat.

Va multumesc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community