Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Site
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Site
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
iatgsf
Fan


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 21

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 16:11    Titlul subiectului: Site Răspunde cu citat (quote)

In primul rand ar trebui sa vedem exact ce urmarim cu site-ul. Adica daca vrem sa promovam sporturile cu bile de pe la noi, sau pur si simplu vrem sa facem un site in limba romana despre ceea ce se petrece in circuitul mondial profesionist.

Pentru prima varianta, ar fi ideal sa avem si o versiune in engleza (asa se poate face mai multa publicitate) si ar trebui contactate persoane implicate, adica oameni care participa/organizeaza concursuri.

Pentru varianta cealalta, ar trebui sa fie cate pagina pentru stiri, calendar competitional, eventual program tv actualizat, o pagina de linkuri spre diferite site-uri.

Bine-nteles, pe prima pagina trebuie sa fie si un link la forum Wink.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui iatgsf Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 22:45    Titlul subiectului: Deci... Răspunde cu citat (quote)

Hai s-o luam altfel... Nu stiu exact cate pagini va avea site-ul, in general... Partea proasta este ca nu cred ca voi face ceva amplu. Acest site a fost facut din dorintza de a avea un forum, in primul rand... Cred ca am mai spus ca multi dintre oamenii de pe grupul de la yahoo si-au exprimat dorintza de a avea un domeniu.ro. In plus, astfel putem cunoaste mai multzi fani ai acestui sport (eu una chiar sper sa formam mici grupuri -in functzie de orashul in care ne aflam- si poate chiar sa ne intalnim la o bere sau sa urmarim o finala impreuna). Am mai vrut sa avem acest forum si pentru ca e mai ushor sa faci schimb de idei in acest fel.
In alta ordine de idei... Eu nu am intentionat sa fac un site (mai mult sau mai putin oficial) pentru ceea ce spui tu. Exista multe site-uri de snooker si lumea se poate informa de-acolo, mai mult sau mai putzin. Pentru micile curiozitati si vesti de ultima ora putem comunica aici.
Evident ca pe prima pagina va exista un link pentru forum si o sectiune cu linkuri si inca niste chestii absolut necesare (inca nu s-a decis care vor fi ele Razz).
Oricum, ideea era ca nu vom face o chestie ampla. Si nu prea stiu de ce vorbesc la plural pentru ca pana acum nu s-a oferit cineva sa ma ajute, a fost o initziativa personala si eu nu pot spune ca ma voi putea ocupa cum trebuie de site. Pur si simplu ma bucur ca am facut rost de un forum ushor de accesat. Smile
Altceva... Imi cer scuze pentru "Oricum, in fine, in orice caz, cu alte cuvinte, in alta ordine de idei". Am cam luat-o razna cu aceste cuvinte. Sper sa reushesc sa renuntz la ele la un moment dat.
Pentru moment, atat. Voi reciti mesajul tau maine si daca mai e ceva de adaugat voi adauga. Wink

O zi/seara/noapte placuta si fortza-n tac, dupa cum spuneam. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Saiyan™



Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mar 23 Noi 2004, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...da


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Saiyan™ Trimite mesaj privat
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 8 Dec 2004, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

xxx



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Ian 2005, 16:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry, sper ca stii ca poti conta pe mine pentru furnizarea noutatilor din marele Snookerland !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2005, 2:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Mrs. Hendry, sper ca stii ca poti conta pe mine pentru furnizarea noutatilor din marele Snookerland !


Am retzinut, darling... Stiam de multa vreme, dar...
Ai observat probabil ca pe prima pagina a aparut un link catre snooker. Mi-e teama ca pagina nu va fi mult dezvoltata, cel putzin nu atat incat sa apara stiri pe ea.
Asta daca nu te oferi sa-tz donez site-ul si sa te ocupi tu de el. Hihihihi... Smile Eu nu pot sa zic neaparat ca nu am timp ci, dupa cum spuneam si cu alte ocazii, ca nu prea ma pricep. In plus, limita oferita de cei de la care am inchiriat domeniul este de 10 MB, dupa cum mai spuneam, si nu prea stiu ce se poate face in limita lor (din care noi mai avem vreo 5). Cineva mi-a zis ca o pagina bine realizata poate lua cam 2 MB.
Acum, nu stiu... Repet... Daca se ofera cineva sa ne ajute s-o construim, cineva care chiar se pricepe la html, site-uri si chestii de genul asta, care ne poate face sa ne incadram in limita, etc, etc... Eu sunt deschisa...
In plus, e adevarat ca am putea si sa ne cumparam un domeniu si sa facem un site cu adevarat cool. Din pacate eu nu am banii necesari in momentul asta (50-70$) si mai doresc sa fac un site pe alt subiect (cand voi avea banii necesari).
Am inchiriat domeniul asta pentru ca era musai sa avem un forum si nu mai rezistam sa nu vorbesc cu voi.
Pana una alta, eu ma angajez ca forumul sa fie available pana la sfarshitul sezonului 2004-2005 si, daca nu se va ivi vreo oportunitate dupa aceea (sa cumparam un domeniu sau ceva de genul asta sau sa-l cumpar eu), il voi mentzine in continuare.

Pupici si fortza-n tac, as I was saying. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 17 Ian 2005, 1:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un site bine facut ocupa cu mult peste 2 MB (daca punem si ceva poze pe el sau filmulete). Daca tot site-ul e doar ceva text cu vreo cateva link-uri, atunci ajung si 2 MB. Eu as putea sa ofer accesul la un server personal din Germania pe care putem sa punem orice dorim - no limit. Problema este ca forumul nu cred ca se poate muta pe server si va trebui sa ramana in continuare la MyX iar site-ul va trebui sa se numeasca www.snookerforum.no-ip.com sau ceva de genul asta. Daca totusi dorim sa se numeasca www.snookerforum.ro atunci putem sa punem pagina principala la MyX iar restul site-ului pe server-ul meu.

Bineinteles, voi incerca sa ajut si la construirea site-ului. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 17 Ian 2005, 1:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De acord cu cumpararea domeniului. Imi asum in totalitate acoperirea costurilor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 20 Ian 2005, 0:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Un site bine facut ocupa cu mult peste 2 MB (daca punem si ceva poze pe el sau filmulete). Daca tot site-ul e doar ceva text cu vreo cateva link-uri, atunci ajung si 2 MB. Eu as putea sa ofer accesul la un server personal din Germania pe care putem sa punem orice dorim - no limit. Problema este ca forumul nu cred ca se poate muta pe server si va trebui sa ramana in continuare la MyX iar site-ul va trebui sa se numeasca www.snookerforum.no-ip.com sau ceva de genul asta. Daca totusi dorim sa se numeasca www.snookerforum.ro atunci putem sa punem pagina principala la MyX iar restul site-ului pe server-ul meu.

Bineinteles, voi incerca sa ajut si la construirea site-ului. Smile


Apreciez (apreciem) oferta... Propun sa ne conversam pe ideea asta dupa ce termin si eu cu sesiunea (adica dupa 8 februarie)... Sorry, dar pana atunci nu-s in stare. Very Happy

Cheerio! Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 20 Ian 2005, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

No problem! Nici eu nu prea am timp pana se termina sesiunea. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Luci S



Data înscrierii: 28/Apr/2005
Mesaje: 9
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2005, 10:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In primul rand va salut respectuos!

Dupa care nu ma pot abtine decat sa ma iau de zsolt_tuser care spunea mai devreme ca un site bine facut ocupa mai bine de 2 Mb... este foarte subiectiv ce intelege domnia sa printr-un site bine facut... dk domnia sa se refera la cat de bine este este structurat site-ul pe sectiuni intr-un limbaj pur html si cu grafica strict necesara, acesta poate fi realizat sub un mb, dar un site cu grafica complexa, cu animatii, simple sau complexe sau un site realizat in totalitate in flash poate atinge proportii mult mai mari...

Va urez succes in realizarea acestui site...



_________________
Squadra Lancia
www.LanciaDelta.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Luci S Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
hf_integrale
Fan


Data înscrierii: 28/Apr/2005
Mesaje: 14
Locație: 1000 pistes

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2005, 10:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Subscriu la cele afirmate de prietenul Luci S. Chiar stie ce vorbeste. Spun asta pentru ca se ocupa cu construirea de site-uri asa ca e chiar in tema.



_________________
Squadra Lancia
www.LanciaDelta.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hf_integrale Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2005, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar am fost subiectiv in afirmatia de mai sus dar noi avem de gand sa punem poze pe site, iar daca tu faci un site care sa contina mai multe poze de la fiecare jucator si sa ocupe si mai putin de 1 MB, atunci n-am ce zice. Sunt de acord insa cu tine ca fara poze s-ar putea face si sub 1 MB.

Bun venit in forum la amandoi. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
hf_integrale
Fan


Data înscrierii: 28/Apr/2005
Mesaje: 14
Locație: 1000 pistes

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2005, 12:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pentru primire, zsolt. Ma simt obligat sa fac cateva precizari. In primul rand vreau sa afirm ca atat Luci S, cat si eu suntem pasionati de snooker si am intrat aici pentru ca stim ca in Romania exista o comunitate de oameni care apreciaza cu adevarat snookerul si ne bucuram ca cineva i-a strans la un loc. Felicitari!

Acum problema cu site-ul... solutii tehnice exista. Se poate cam orice. Sper exemplu: structura in sine (ca baza, cu text si grafica elementara) nu ajunge la un mega in html (in cod html un mega e foarte mult!), iar pozele despre care spuneti voi ca ar trebui urcate pot fi puse pe un ftp (gen tynipic sau photobucket) iar de acolo sa se faca link la ele... Luci va poate explica mai bine ca el e cu partea asta in cadrul firmei noastre, eu voiam doar sa va spun ca... se cam poate orice. Bine... n-ar fi worldsnooker.com, dar tot e ceva 8)



_________________
Squadra Lancia
www.LanciaDelta.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hf_integrale Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2005, 12:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da stiu de photobucket. Am folosit deja pentru a pune niste poze in forum. Putem sa punem pozele si pe un FTP. Dar eu nu am spus cam acelasi lucru cand am zis sa punem pagina principala la MyX iar restul pe alt server?



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Site Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community