Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Site
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Site
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
break147
Fan


Data înscrierii: 03/Mai/2010
Mesaje: 10
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 5 Mai 2010, 23:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



am schimbat tacul... fostul tac era BCE ... e drept, unul ieftin= http://www.topcue.co.uk/snooker/product/2807/bce-ronnie-o-sullivan-2-piece-ash-cue

culorile scrisului se pot schimba in cazul in care albul nu da bine pe fondul header-ului


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui break147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 6 Mai 2010, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SUPER ! 8) Very Happy

Da, și eu m-am gândit că albul se pierde nițeluș acolo, dar îmi place așa de mult, că parcă n-aș renunța la el ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 7 Mai 2010, 16:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am pus sus noul logo. Very Happy

break147 a scris:
culorile scrisului se pot schimba in cazul in care albul nu da bine pe fondul header-ului

Eu zic ca albul se vede destul de bine pentru ca fondul este albastru deschis. In plus este o analogie cu bilele de snooker: alb, rosu si negru. Very Happy

Thanks again, break147!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Sâm 12 Iun 2010, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara!
Scriu rar aici, dar asta nu inseamna ca nu urmaresc zilnic ce se discuta.
De curand, mi-am facut un loc al meu pe internet, dar nu asta este important.
Ce vreau eu defapt, este sa intreb daca pot pune un banner cu trimitere la acest loc, la mine pe blog.
De asemenea, voi aborda constant si subiecte legate de snooker (istorie, turnee etc.) care isi vor avea o parte din informatii luate tot de aici. Bineinteles ca voi cita persoana respectiva care a dat informatia si voi face trimitere la acest forum.

Prin urmare, tot ce astept este aprobarea/dezaprobarea oamenilor de aici.

P.S. - Va intreb acestea, tocmai pentru ca am observat ca snookerforum.ro sta oarecum in umbra, nu este mediatizat (nu ca as face eu mare promovare, dar ideea asta este Smile ) si este oarecum ferit de ochii lumii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 15 Iun 2010, 9:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

razvla a scris:
Buna seara!
Scriu rar aici, dar asta nu inseamna ca nu urmaresc zilnic ce se discuta.
De curand, mi-am facut un loc al meu pe internet, dar nu asta este important.
Ce vreau eu defapt, este sa intreb daca pot pune un banner cu trimitere la acest loc, la mine pe blog.
De asemenea, voi aborda constant si subiecte legate de snooker (istorie, turnee etc.) care isi vor avea o parte din informatii luate tot de aici. Bineinteles ca voi cita persoana respectiva care a dat informatia si voi face trimitere la acest forum.

Prin urmare, tot ce astept este aprobarea/dezaprobarea oamenilor de aici.

P.S. - Va intreb acestea, tocmai pentru ca am observat ca snookerforum.ro sta oarecum in umbra, nu este mediatizat (nu ca as face eu mare promovare, dar ideea asta este Smile ) si este oarecum ferit de ochii lumii.

Cred ca administratorii forumului au un cuvant de spus despre asta,eu personal cred ca e o idee buna ,dar eu nu sunt decat un "superfan"asa ca cei in drept sa dispuna!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Mar 15 Iun 2010, 10:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Administratorii forumului am observat ca evita subiectul. In fine, nu-i bai.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Iun 2010, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite, Razvla, sincer, nu te prea ajuți : declari că scrii rar aici, pe forum, că suntem, vai, în umbră (în umbra cui ?...), că evităm subiectul și că, dacă tot nu dăm semne de viață, nu-i bai. Laughing Laughing

Nu cred că existase vreun termen până la care să ne dăm sau nu aprobarea. Wink

În principiu, ar fi OK, dar trimiterile la forum sunt obligatorii pentru orice material publicat aici.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Mie 16 Iun 2010, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand am spus ca "snookerforum.ro" sta oarecum in umbra, ma refeream desigur la lipsa de promovare a acestuia. Este un forum de calitate cum nu sunt prea multe si tocmai acest lucru da senzatia ca nu este mediatizat suficient (de exemplu, nici macar in comentariul Eurosportului nu este specificat acest loc).
Faptul ca am scris ca "nu-i bai" ca nu mi-ati raspuns era doar o usoara resemnare, eu fiind obisnuit sa vad administratorii de aici raspunzand la mesaje la interval foarte scurt de timp. Eh, in fine. Vorbesc in prea multe bla-bla-uri pare-mi-se. Smile
Important e ca am primit raspunsul asteptat.
Multumesc frumos! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 12 Aug 2010, 23:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am observat că pe forum diacriticele "ş" şi "ţ" nu sunt afişate corect (butoane, subiecte, descrierea subiectelor, regiunea cu iconiţe, opţiuni etc.) - cam tot ce ţine de bucătăria internă a forumului. Credeţi că se poate face ceva în această privinţă?



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 29 Aug 2010, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Puteti sa introduceti plugin-ul "tapatalk" pentru a putea accesa si de pe mobil forumul?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 3 Sep 2010, 0:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate nu este posibil deoarece acest plugin este doar pentru phpBB3 (noi avem phpBB2). Va trebui sa facem un upgrade la un moment dat, dar pana atunci nu este posibil.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
zahgelu



Data înscrierii: 24/Sep/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin 24 Sep 2010, 8:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua tuturor, numele meu este Zah Gelu, bine v-am gasit, apreciez acest forum si munca depusa.

Este primul mesaj ce il exprim pe acest forum, avand un mare magazin de informatii si ma bucura faptul ca pot inregistra ceea ce ma intereseaza din sportul acesta. Mi-am dat seama destul de tarziu de acest forum si regret nespus, este bine si acum, decat niciodata.

Doresc sa va intreb, la ce firma este gazduit domeniul snookerforum.ro ?

Pot spune ca ma descurc destul de bine in limbajul de programare web, de aceia mi-ar face placere sa ofer ajutor la orice dificultate al acestui forum. Cat despre versiunea PHPBB3, este o versiune foarte stabila, securizata, optimizata si usor de utilizat, v-as recomanda sa instalati acea versiune, pentru a nu exista neplaceri. Decizia va apartine.

Va multumesc pentru atentie !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zahgelu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Sep 2010, 12:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Gelu ! Very Happy

Mă bucur că ne-ai găsit și sper să te simți bine printre noi. În legătură cu chestiunile tehnice, o să primești răspuns de la Mrs Hendry sau de la Zsolt Tüser.

Multă baftă în Campionatul național !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zahgelu



Data înscrierii: 24/Sep/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin 24 Sep 2010, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va multumesc foarte mult !

Din pacate, nu cred ca voi mai continua in aceasta perioada cu snookerul, datorita problemelor existente imprejurarilor. Imi pare foarte rau, nu pot sa ma prezint la etape intr-o tinuta nepregatita, am procedat de multe ori in modul acesta si am pierdut ca un neputincios, altfel ar fi inutila deplasarea, mai ales cele 600 km. Desi nu este un motiv concret, dar atractia pentru aceste neclaritati imi produce nestabilitate si nu ma pot concentra asupra activitatilor. Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zahgelu Trimite mesaj privat
istvannonn



Data înscrierii: 16/Apr/2011
Mesaje: 1
Locație: Romania

MesajTrimis: Dum 17 Apr 2011, 21:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

sunt un alt fan al snooker-ului Very Happy, totusi din pacate nu am ocazia sa practic la un nivel la care sa pot participa si la vreun turneu.

In schimb va pot oferi un ajutor pentru realizarea unui site "decent". Aici, ultimul post e destul de vechi, din sept. 2010, asadar ramane sa va intreb daca mai exista dorinta de a realiza un site, sau poate deja e in constructie.
Va pot oferi web design, web development si hosting suficient pentru gazduirea unui site cu un aspect modern si cu un continut bogat.

Va multumesc si astept raspunsul d-voastra.

PS: apreciez foarte mult munca depusa, tocmai de aceea incerc sa vin in ajutorul d-voastra, si va doresc mult spor in continuare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui istvannonn Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Site Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 3 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community