Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Site
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Site
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 8 Ian 2012, 17:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine Smile .Revin.Deci ,litera k sa fie formate din bile de culoarea albastra,e sa fie format din bile de culoarea alba.Va urma o alta idee,va garantez Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 3 Mai 2012, 13:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Constat ca cei de la EuroSport aveau mare nevoie de link catre profilul lor pretios de FB. Ok. E drept... nu e suficienta repetarea adresei in direct, la tv, in fiecare sesiune transmisa. Rolling Eyes

Intrebarea e... Exista macar vreun link reciproc, catre snookerforum.ro , acolo, pe FB ? Neutral

Anyway, am facut o mica animatie... Cred ca ar merge mai bine, pusa sub logo, centrat, decat cum este acum. I mean, nu vad de ce ar trebui ocupat juma' de header pentru un link catre FB...



?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013


Ultima modificare efectuată de către Redboy la Joi 3 Mai 2012, 14:01, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 3 Mai 2012, 13:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi place IDEEA TA!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Mai 2012, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy are dreptate, dar s-a ivit o problema : când am fost abordați de către Eurosport, în vederea schimbului de bannere, în discuțiile noastre NU a fost menționat niciodată FB-ul - ar fi și ciudat ca noi, forum, să facem trimitere, prin banner, către un alt forum (temporar).

Poate, cu altă ocazie. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
break147
Fan


Data înscrierii: 03/Mai/2010
Mesaje: 10
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la ora actuala a avea o pagina de facebook este esential in promovare.
atat cei de la eurosport cat si multi altii au realizat cat de mult inseamna sa ai o asemenea pagina. ajuta enorm... nu intru in detalii de marketing online
si in cazul acestui forum, folosita adecvat, pagina de facebook poate fi o "unealta" extrem de folositoare, nu inseamna ca-ti tai din vizitatori sau ca se face o trimitere catre alt forum, ci dimpotriva, avand in vedere ca pe facebook se logheaza mai multi useri decat pe acest forum (drept exemplu acum sunt doar 3 cu mine, rar am observat mai mult de 5 useri logati in acelasi timp) lucru ce se poate observa si din statisticile forumului din footer (Avem 926 utilizatori înregistrați... În total aici sunt 23 utilizatori conectați : 3 Înregistrați, 0 Ascunși și 20 Vizitatori.... Cei mai mulți utilizatori conectați au fost 410 la data de Dum 2 Mai 2010, 18:29), cateva postati, link-uri cu trimitere la forum, stiri, etc postate pe pagina de facebook nu fac altceva decat sa sustina profesionalismul si dedicatia unei echipe, firme, sau comunitati in cazul nostru fata de fani/public/useri
eu chiar am facut o asemenea pagina, chiar am propus-o doamnei Clara si am oferit-o spre utilizare in promovarea acestei comunitati/forum. nu am sa postez nici un link spre ea (neavand acordul), dar daca doamna Clara considera adecvata publicarea ei voi fi extrem de incantat o pun la dispozitia userilor.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui break147 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La orice ora este esential sa faci parte din turma. Laughing Indiscutabil.

Faza e ca... tot ce este superior din punct de vedere calitativ, se auto-promoveaza. Reclama e doar sufletul comertului... nu si al artei.

Cat despre statisticile forumului... Nu s-a atins inca mia de utilizatori inregistrati, insa mai mereu sunt online 10-20 vizitatori (asta n-ai observat...). Nu mai punem la socoteala faptul ca la orele snookeristice de varf (meciuri importante, finale, etc.) sunt online 20+ utilizatori (care macar au habar de acest sport).

Anyway, eu si alti cativa, ne simtim bine in stadiul de fantome... (ca na, vorba profetilor zilelor noastre... "daca n-ai facebook, nu existi")



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Like":
Redboy a scris:
La orice ora este esential sa faci parte din turma. Laughing Indiscutabil.

Faza e ca... tot ce este superior din punct de vedere calitativ, se auto-promoveaza. Reclama e doar sufletul comertului... nu si al artei.

Cat despre statisticile forumului... Nu s-a atins inca mia de utilizatori inregistrati, insa mai mereu sunt online 10-20 vizitatori (asta n-ai observat...). Nu mai punem la socoteala faptul ca la orele snookeristice de varf (meciuri importante, finale, etc.) sunt online 20+ utilizatori (care macar au habar de acest sport).

Anyway, eu si alti cativa, ne simtim bine in stadiul de fantome... (ca na, vorba profetilor zilelor noastre... "daca n-ai facebook, nu existi")


Smile



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

break147 a scris:
la ora actuala a avea o pagina de facebook este esential in promovare.

Ai dreptate în ceea ce spui, dar sunt de acord cu Redboy; nu cred că acest forum are nevoie de așa ceva - ar strica totul. Poate suntem noi mai de modă veche, dar ne place așa. Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2012, 7:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa este! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
break147
Fan


Data înscrierii: 03/Mai/2010
Mesaje: 10
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2012, 9:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Redboy: Nu sunt aici sa intru in polemici despre gusturile fiecaruia, turma, old school vs modern, sunt aici pentru ca sunt un mare fan al acestui sport, iar daca pot sa ajut cu ceva o fac si am facut-o atat cat am putut.

Imi place ca atunci cand fac niste afirmatii sa vin cu argumente si exemple in sustinerea lor, asa am invatat eu la scoala. Din ce am observat eu, acest forum este din 2004. Am tot respectul pentru administratorii si membrii lui, este extraordinar ceea ce fac, jos palaria. Sunt curios cati useri se logheaza in pauza competitionala?

Sa nu ma intelegeti gresit, eu nu vin aici sa sustin ca fara facebook nu existati. De fapt, in definitiv ideea este foarte simpla... se pune problema ce-si doresc administratorii, moderatorii, userii acestui forum. Daca adminii NU sunt interesati de largirea comunitatii printr-o modalitate la indemana tuturor, asa cum este la dispozitia portalurilor de stiri, firmelor, comunitatilor etc. atunci rezultatul este simplu. Dar daca cei care administreaza acest forum sunt interesati ca aceasta comunitate sa devina o comunitate cat mai mare, atunci parerea mea este ca ar trebui sa se orienteze si in acest sens. Pentru ca nu poate nimeni sa vina sa-mi spuna ca in 8 ani de la infiintarea acestui forum 926 de useri sunt multi. Mai mult (scuze, defect profesional, sunt atent la detaliile furnizate de statisticile acestui forum) in majoritatea cazurilor sunt mai multi "vizitatori" decat useri logati, nu toata lumea e dispusa sa-si faca cont si sa se logheze pentru a lasa un mesaj, dar cu cateva mici update-uri se poate pune la dispozitia userilor optiunea de a se loga cu contul lor de facebook sau twitter.

Cand pe piata telefoanelor mobile au aparut smartphone-urile, nokia pur si simplu a neglijat acest aspect, acum nu mai stiu cum sa dreaga busuiocul... Kodak la fel, au insistat pe traditionala pelicula de film, azi sunt in faliment... google a intarziat sa raspunda la facebook, azi g+ e doar o palida reactie si toti din boardul google spun ca au gresit ca nu au raspuns mai devreme. Am sa inchei aceasta enumerare de exemple citandu-l pe Marius Ancuta, care la randul lui a citat-o pe doamna profesoara Mihaela Cristescu... "acei taraie tac"... nu sustin ca trebuie sa imbratisam toate noutatile aparute, dar consider ca nu trebuie sa ne impotrivim modernizarii, iar daca exista posibilitatea de a imbunatatii, parerea mea este ca ar trebui s-o facem, recompensand in acest fel userii/fanii acestei comunitati aratandu-le prin asta ca-i respectam mai mult si le punem la dispozitie solutii si variante cat mai simple pentru ei.

Am sa inchei ca sa nu plictisesc si nici sa deranjez cu insistenta mea, dar mi-am dorit sa scriu aceste randuri pentru a intelege cat mai bine ceea ce eu sugerez, pentru a nu fi gresit inteles si daca mi se va cere ajutorul voi fi foarte bucuros sa-l ofer neconditionat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui break147 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2012, 10:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca ai vazut,dar pe acest forum nu comentam doar competitiile ,avem si alte subiecte legate mai mult sau mai putin de snooker asa ca nu ducem lipsa de activitate inafara competitiilor !Pe de alta parte pe mine nu ma deranjeaza ideea de facebook ,deci nu sunt impotriva ei!
Cu stima !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 19:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine iubeste snookerul gaseste acest forum. Nu cred ca-i important numarul membrilor, ci calitatea lor. Nu o sa-mi placa snookerul mai mult daca sunt 10000 de membri...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Dantoma222



Data înscrierii: 06/Mar/2012
Mesaje: 9

MesajTrimis: Vin 11 Mai 2012, 11:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razvan a scris:
Cine iubeste snookerul gaseste acest forum. Nu cred ca-i important numarul membrilor, ci calitatea lor. Nu o sa-mi placa snookerul mai mult daca sunt 10000 de membri...


Ai dreptate...dar ar fi minuntat sa avem cu 10.000 de membri in plus nu ? si toti sa iubeasca acest joc



_________________
www.burracoonlinegratis.com - Burraco online gratis
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dantoma222 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Site Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community