Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2021-2022 » CAMPIONATUL MONDIAL 2022
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine va fi campionul mondial 2022 ?
Ronnie OSullivan
77%
 77%  [ 14 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
11%
 11%  [ 2 ]
Mark Williams
11%
 11%  [ 2 ]
Voturi totale : 18

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2022, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Link BBC.


THANKS, Mircea ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2022, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vad ca John Scotianul ”serveste” singur masa!Caci deocamdata Rasfatatu' ioc bre!Pe tabela de scor...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2022, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CE RUSINE SI DEZAMAGIRE CA EUROSPORT NU A TRANSMIS NIMIC. ABIA ACUM. SUNT DEJA SUPARATA. MULTUMIRI PT LINK.
JUDD CONDUCE CU 7-1? SE INTAMPLA CEVA CU MARK???



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2022, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 7:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

moartea pasiunii - felul in care as caracteriza eu stilul de joc al lui Higgins pentru adversari gen Ronnie;
desi nu este un jucator foarte lent, desi are o tehnica foarte buna, un bun control al bilei albe, capacitatea de a realiza breakuri mari exista ceva in stilul de joc al lui Higgins care ma irita, nu imi place sa-l privesc la masa (si nu e numai limba Very Happy );
un stil care ii toarna plumb in tac lui Ronnie si ii face dificile toate meciurile cu Higgins; un stil care va fi la fel de incomod si pentru Judd, daca Higgins ajunge in finala.



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 460
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 10:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut doar frame-ul al 4-lea din prima sesiune Higgins-Ronnie, castigat cu dibacie de englez. E bine ca e echilibrat, nu-l vad pe Higgins castigand, doar daca el se va auto-depasi, iar Ronnie va intra in pasa lui de indiferenta si nu-i va merge deloc jocul.

In tot cazul, jenant ce face Eurosportul. Sa nu transmiti live o semifinala de CM, nici macar pe Eurosport 2 unde ne-au gratulat cu un pasionant joc de golf...
Isi merita soarta dragul nostru Eurosport, dispare si Premier League de la ei. Va ramane doar cu sporturi de iarna, golf si ciclism. Doar tenisul ce mai e de urmarit. Tare imi doresc ca Digi sau un alt post de sport din Ro sa preia transmisia CM de Snooker in urmatorii ani, nu stiu daca s-au facut studii de piata, insa cred ca ar avea audiente foarte bune.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 392

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 10:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar, este bataie de joc ce face Eurosport, la adresa iubitorilor de snooker, in privinta transmisiunilor. Avand in vedere faptul ca au la dispozitie 5 posturi (Eurosport 1 si 2 HD si SD si 4K), mi se pare ireal ceea ce fac, sa transmiti snooker in marea proportie a timpului pe 4k si pe player sau doar pe player, unde mult mai putina lume are acces,totodata fiind servicii ce necesita costuri suplimentare. Dupa cum bine pomenea si Ovidiu, acuma cativa ani buni, erau transmisiuni de la ambele mese,in paralel, acest fapt avand loc in conditiile in care erau la vremea aceea doar cele 2 posturi, Eurosport 1 si 2. In cazul altor sporturi, am vazut ca este posibila transmisiunea in paralel pe acelasi canal, dar iteratie diferita (ex. tenis pe Eurosport 1 SD, fotbal pe Eurosport 1 HD, samd). Cu toate ca le-am scris inca de anul trecut, solicitand explicatie pentru ceea ce fac in raport cu snooker-ul nici pana astazi nu am primit raspuns. Totusi, nu m-as fi asteptat la un asemenea tratament, in privinta transmisiunilor de la campionatul mondial. Rusine Eurosport !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 11:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Total de acord. Din păcate, șefia Snookerlandului colaborează bine cu British Eurosport, iar mai departe, fiecare țară pentru sine. Sigur că există o oarecare doză de autonomie pentru secțiile naționale așa că nu se poate pune totul pe seama conducerii de la Paris și contractelor deja semnate. Prin urmare, dacă există o oarecare autonomie, există și o oarecare răspundere pentru inițiative și decizii.

Multinaționalele (ca Eurosportul) sunt, prin natura lor, nesimțite. Multinaționalele din media încă și mai și. Pentru toate, tot ce contează este banul, iar publicul (telespectator) vine luat în calcul numai în măsura în care poate fi manipulat pentru a fi stors de bani. Atâta vreme cât nu există concurență, adică atâta vreme cât există monopol, monopolul face ce vrea mușchii lui.

În concluzie : RUȘINE, EUROSPORT !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 12:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Judd Trump 9–3 MJW



Mă bucur să-i văd pe cei doi că dau mâna ca bărbații adevărați, nu pumnul ca între puștani de ghetou covidizat.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 29 Apr 2022, 12:28, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 12:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

trebuie sa retinem ca snookerul are cote de audienta pe eurosport sub alte sporturi (tenis, fotbal)
eu mi-am adaugat si 4k la abonament, nu stiu daca merita, nu e o avere,
dar mi-am facut si abonament pe player, nu a costat mult, vreo zece euro parca pe tot anul si de asta sunt foarte incantat (prima sesiune cu Maguire am privit-o pe tel mobil, plecat fiind intr-un sat undeva pe dealuri)



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În studioul BBC, cine mai comentează jocul celor doi campioni mondiali din arenă ? Dl Jack Lisowski, care mai are muuuuuuuuuuult de muncit până la a-i ajunge din urmă. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Judd Trump 11–5 MJW




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 13:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am urmarit ambele semifinale. Mark Williams abia acum se pare ca s-a mai trezit la viata, dar cam tarziu: raul a fost facut in prima sesiune.

Legat de Ronnie - Higgins, cu ceva atentie (si o doza de noroc) scorul putea fi lejer 6-2 sau chiar 7-1 pt Ronnie. Higgins a jucat slab, insa i-a luat 3 frame-uri la mustata lui Ronnie. Daca Ronnie va juca ca pe final de prima sesiune are sanse reale la accederea in finala, altfel cam greu pt ca Higgins pe langa faptul ca e mai calculat si mai stapan pe emotii are si mult noroc in momente cheie.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 14:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Judd Trump 11–5 MJW



totusi, sesiunea a doua judd - mark de la ce ora a inceput astazi?



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 392

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2022, 15:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bleic a scris:
totusi, sesiunea a doua judd - mark de la ce ora a inceput astazi?


De la 12, ora Romaniei.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2021-2022 » CAMPIONATUL MONDIAL 2022 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Următoare
Pagina 14 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community