Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2021-2022 » CAMPIONATUL MONDIAL 2022
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine va fi campionul mondial 2022 ?
Ronnie OSullivan
77%
 77%  [ 14 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
11%
 11%  [ 2 ]
Mark Williams
11%
 11%  [ 2 ]
Voturi totale : 18

Autor Mesaj
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2022, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alex va arbitra la masa 1 din nou, am încercat să îl abordez și să clarific situația adversarului lui Wenbo din turul 3, eu unul nu am văzut o declarație oficială pe site-ul WST. “Stuarzii” m-au oprit, comunicându-mi că nu au fost informați însă, cel mai probabil, va fi un walk-over, câștigătorul întâlnirii de la masa doi, Duane Jones-Dominic Dale, urmând a avea o pauză de 5 zile până la partida decisivă de marțea viitoare.

Suporterii scoțieni sunt prezenți:


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2022, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jucatorii amatori mi-au depasot asteptarile.Eram obisnuit ca dintre ei sa treaca in turul al doilea cel mult un sfert dintre ei insa s-au calificat o treime plus unul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2022, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte puțin spectatori, 15 la mesele 1 și 2, unde am stat și eu prima repriză, 6 la mesele 3 și 4.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2022, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred că am dat, aici, lista celor 16 amatori invitați la aceste calificări. Aceasta este lista :

Si Jiahui, campion WSF 2022 (de facto, campion mondial de amatori)
Lee Stephens, vicecampion WSF 2022 (de facto, vicecampion mondial de amatori)
Daniel Wells & Michael White, semifinaliști ai Campionatului WSF 2022 (de facto, semifinaliști ai Campionatul mondial de amatori)
Anton Kazakov, campion de juniori WSF 2022 (de facto, campion mondial de juniori)
Jake Crofts, vicecampion de juniori WSF 2022 (de facto, vicecampion mondial de juniori)
Liam Davies & Yorrit Hoes, semifinaliști ai Campionatului de juniori WSF 2022 (de facto, semifinaliști ai Campionatul mondial de juniori)
Nutcharut Wongharuthai, campioană mondială 2022 și Nr 3 mondial în circuitul feminin
Rebecca Kenna, Nr 4 mondial în circuitul feminin
Dylan Emery, campion EBSA 2021

Iar din QTour : Sean O’Sullivan, David Lilley, Robbie McGuigan, Ben Mertens & Michael Collumb

____________________


Runda a 2-a

Allan Taylor – Michael Judge
Scott Donaldson – Robbie McGuigan
Dominic Dale – Duane Jones
Lyu Haotian – Xu Si
Sunny Akani – Zhang Jiankang
Andy Hicks – Zhang Anda
Martin O'Donnell – Michael White
Fergal O'Brien – Liam Davies
Nigel Bond – Lukas Kleckers
Thepchaiya Un-Nooh – Andrew Pagett
Michael Holt – Hammad Miah
Mark Joyce – Louis Heathcote
Robbie Williams – David Lilley
Tian Pengfei – Lee Walker
Joe O'Connor – Barry Pinches
Ashley Hugill – Dean Young
Ken Doherty – Rory McLeod
Elliot Slessor – Ian Burns
Oliver Lines – Peter Devlin
Chris Wakelin – Jamie Wilson
Andrew Higginson – Daniel Wells
Cao Yupeng – Sanderson Lam
Mark Davis – James Cahill
Steven Hallworth – Yuan Sijun
Gao Yang – Dylan Emery
Matthew Stevens – Gerard Greene
Ashley Carty – Jackson Page
David Grace – Iulian Boiko
Pang Junxu – Farakh Ajaib
Jamie Clarke – Si Jiahui
Stuart Carrington – Lei Peifan
Simon Lichtenberg – Wu Yize
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2022, 22:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu completarea că al 17-lea amator, Michael Georgiou, a preluat locul rămas liber în urma deciziei scoțianului Hendry de a nu participa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2022, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Michael Georgiou nu a figurat pe lista invitaților. Locul oricărui jucător profesionist care nu se înscrie în aceste calificări (sau se retrage după ce s-a înscris) este luat de unul dintre fruntașii din clasamentul Q School 2021 : Hammad Miah, Mitchell Mann, Sanderson Lam, Michael Georgiou, Soheil Vahedi, David Lillley și ceilalți. Așa se completează tabloul la toate turneele.


Mă întreb dacă-și mai amintește cineva de vremea când veneau la calificările pentru Crucible și unii foști profesioniști, care beneficiau de prevederea regulamentară în vigoare atunci conform căreia era suficient să-ți achiți taxa anuală de membru WPBSA ca să participi la turneu.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 1:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Barry Pinches are meci în 14 ore și el la 00:25 asistă la frame-ul decisiv al întâlnirii Taylor-Judge.
Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 12:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Întotdeauna mi-a plăcut Andy Hicks, două sutare în frame-urile dinaintea pauzei și imediat după, totuși îi va fi greu împotriva “taurului” chinez, Anda conduce 3-2.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 12:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



* Pentru mine, prima surpriză, până acum, în Runda a 2-a – una foarte plăcută : victoria lui Dominic Dale, care fusese condus cu 3-1 de conaționalul său Duane Jones, un jucător, acesta, destul de incomod și cred că mult mai în formă. Este o victorie care, în fapt, echivalează cu două meciuri câștigate din moment ce galezul DD „sare” direct în Runda a 4-a și e probabil că va rămâne printre profesioniști.

* M-a surprins și victoria lui Xiao Guodong, care, la un moment dat, în urmă cu câțiva ani, promitea foarte mult, dar s-a pierdut, apoi, în pluton, iar revenirea în „vizibilitate” (încă în curs) se face fără strălucirea de altădată. Mă așteptasem ca Si să câștige relativ lejer. Pe de altă parte, în meciurile dintre chinezi mai poate apărea și un factor străin de sportul propriu-zis, întrucât câștigă cine trebuie să câștige.

* Festival de break-building în meciul Hicks v Zhang, cu câte două sutare și alte „construcții” lăudabile. Probabil, unul dintre cele mai bune meciuri de până acum, în aceste calificări. Andy are 48 de ani. A crescut și "Mighty Mouse" – are 30 de ani. Poate îi trebuie altă poreclă.

* Mă așteptam la ceva breakuri 100(+) și de la Michael White, care, în Q Tour le „emite” ca pe bandă rulantă (și nu pot fi adăugate la totalul din palmares fiindcă nu sunt marcate într-o competiție pro !) Ar fi timpul să-și revină și Michael. Eclipsa a durat și așa din cale afară de mult. Dar măcar să câștige acum ! Fiindcă MOD, cu AST-ul lui de 36 secunde, l-ar scoate din ritm pe mai orice adversar.

Iată ce-i spunea Michael lui Phil Haigh, într-un interviu de acum aproape un an : „Am câștigat titlul mondial de amatori la 14 ani și toată lumea spunea că pe la 20 o să câștig și la Crucible. Dar în snooker lucrurile nu merg așa. Aici, parcă ai pești mari într-o baltă mică. Nivelul e mai ridicat ca oricând și oricine poate învinge pe oricine. Am stat să mă gândesc. Jack [Lisowski] și Kyren [Wilson] sunt cam de aceeași vârstă ca mine. Ei sunt acum în Top 16, dar, în adolescență, e un fapt cert că jucam la fel de bine ca ei, dacă nu cumva chiar mai bine. Mi-am pus întrebarea : de ce ei au ajuns unde au ajuns, iar eu sunt unde sunt ?”

În acel moment, galezul împlinise 11 săptămâni de abstinență după ce se lăsase de băut.

* Deocamdată, Liam Davies nu s-a speriat de mutrișoara demonică pe care o are FOB când se concentrează asupra loviturii. O fi simțit că irlandezul e unul dintre oamenii cei mai cumsecade din circuitul pro.



E cumsecade, dar asta nu înseamnă că nu luptă feroce pentru victorie. Fergal are 50 de ani abia împliniți. Liam, nici 16. Tânărul galez a condus cu 4-2, dar irlandezul a egalat și încearcă să ajungă la a 11-a sa „vizită de lucru” la Crucible, unde n-a mai jucat de cinci ani. Meciul s-a oprit la 4-5, adică la ultima ocazie de a-l amâna, dat fiind că, în general, nu prea se oprește un meci chiar înainte de decisiv.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 11 Apr 2022, 22:28, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 18:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toate cele 3 frame-uri pierdute astăzi de Barry au fost în urma ratării roșiei de joc:
- frame 2 71-75
- frame 3 55-56
- frame 5 65-75



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 18:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Akani Songsermsawad trebuie neaparat sa isi dea examemele de corijenta la Q School!Idem si Martin O'Donnell care asteapta de la Tian Pengfei sa ii semneze din clipa in clipa sentinta.Dar chinezul vad ca ezita...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 21:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Niște noutăți

* Acesta este jucătorul de snooker & pool Yu Mi, opera firmei ABB Robotics UK :



Nu cred că are viitor la Crucible.

* Masă în design nou. Nu e pe gustul meu. Probabil, 3/4, dar trec peste asta. Mie-mi place să văd ce bile sunt de scos din buzunare. Să văd buzunarele mesei, în general.



______________________

La EIS, un singur break 100(+) în toată sesiunea a doua.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Martin O’Donnell a părăsit EIS în jurul prânzului neînțelegând scorul, în practică se descurcă de minune, amintea deja de Q School.
Ian Burns și James Cahill urmăreau prima masă din sesiunea de seară, primul a plecat după al doilea frame, probabil la masa de antrenament, urmând să evolueze mâine în prima sesiune, Cahill probabil ia pauză, are mâine timp de antrenament până în sesiunea de seară.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După ce abia în finalul primei reprize englezul reușește să oprească seria thailandezului, Andrew se apropriere la doar un frame de adversar castigand frame-ul 5 printr-un sutar, 122!
Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2022, 22:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thepchaiya ratează o neagră banală pentru un 144:


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2021-2022 » CAMPIONATUL MONDIAL 2022 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Următoare
Pagina 3 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community