Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

"nume de scena", porecle, pseudonime...
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 13 Mai 2005, 22:47    Titlul subiectului: "nume de scena", porecle, pseudonime... Răspunde cu citat (quote)

Am gasit pe forumul BBC un subiect care mi s-a parut interesant si amuzant, si anume un inventar al “numelor de scena”ale snookeristilor nostri. Sigur, cele mai multe se cunosc dar mi-a facut placere sa le adun la un loc.Daca mai stiti si altele sau cunoasteti mai in detaliu circumstantele in care s-au transformat aceste porecle in renume... Laughing
Ce parere aveti de ultimul inclus pe lista? As zice ca e inspirata, chiar daca neoficializata Laughing.

ANTHONY HAMILTON-THE SHERIFF OF POTTINGHAM, THE ROBIN HOOD OF SNOOKER (ca e din Notttingham)
JOHN HIGGINS-THE WIZARD OF WISHAW
TONY “TORNADO” DRAGO, THE MALTESE FALCON (nume atribuit de Whispering Ted Lowe)
STEVE DAVIS-THE NUGGET (cand joaca snooker), ROMFORD SLIMS (cand joaca biliard), STEVE “INTERESTING” DAVIS (de cand a afirmat ca “I’m not boring!”)
IAN MCCULLOCH-THE PRIDE OF PRESTON, THE LANCASHIRE HOTPOT
STEPHEN HENDRY-THE MAESTRO
PAUL “THE BOY WITH THE GOLDEN CUE” HUNTER
MATTHEW “THE WELSH DRAGON” STEVENS
ALI “BOY”CARTER (pana cand?) Rolling Eyes
JIMMY “WHIRLWIND” WHITE aka “THE WHIRLWIND OF LONDON TOWN
JAMES “THAI-PHOON” WATTANA
ALEX “HURRICANE” HIGGINS
ALAN “ANGLES” MCMANUS
“CRAFTY” KEN DOHERTY, “KEN-DO”, “THE DARLING OF DUBLIN”, “MR. TACTICS”
PETER “EBBO” EBDON
GRAEME “THE POCKET DYNAMO” DOTT Smile , THE POCKET ROCKET (de la finala WCH 2004)
RONNIE “THE ROCKET”, “THE ESSEX EXOCET”, “THE MOZART OF SNOOKER”
(atribuita de Peter Ebdon) O’SULLIVAN
MARK WILLIAMS “THE WELSH POTTING MACHINE”
QUINTEN “POT THWACK” HANN Shocked Laughing
MICHAEL HOLT-THE HITMAN, de la obiceiul de a lovi masa la nervi, lucru care a dus odata la o falanga fracturata Shocked
EDDIE CHARLTON-STEADY EDDIE
DOMINIC DALE-SPACEMAN (de la excentricitatile manifestate in imbracaminte si coafura-a aparut la WCH candva purtand cu mandrie o camasa rosie!!) Shocked Laughing
DAVID GRAY-THE MIGHTY ATOM (sooo cute! Laughing )
STEPHEN MAGUIRE-LIVEWIRE
JOHN PARROT-THE ENTERTAINER, MR.JP (comenteaza cu succes si spirit pentru BBC)
BARRY PINCHES-THE CANARIAN (veesta galben-verde care-mi raneste ochii si acum!)
Laughing
ALAIN ROBIDOUX-SCOOBIE




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Mie 18 Mai 2005, 11:48, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 13 Mai 2005, 23:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lui Stephen Hendry i se mai spunea si "The Golden Boy". Imi amintesc ca am citit pe undeva ca atunci cand era mic i se spunea "Spike". Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 15 Mai 2005, 10:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SHAUN MURPHY "BABY FACE"?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 15 Iul 2005, 19:39    Titlul subiectului: Re: "nume de scena", porecle, pseudonime... Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:


STEVE “INTERESTING” DAVIS (de cand a afirmat ca “I’m not boring!”)



Smile)))))))))))))))))))))))))))))))))))(pe asta n-am shtiut-o Smile))))) )



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 31 Iul 2005, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super tare faza cu Steve ... Chiar tare ... Cold Intresting Fever Laughing That looks good to , ain't so Question Very Happy



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 31 Iul 2005, 23:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Lui Stephen Hendry i se mai spunea si "The Golden Boy". Imi amintesc ca am citit pe undeva ca atunci cand era mic i se spunea "Spike". Laughing


Apropo , stii ca la noi e un rapper cu care sunt eu tovarash pe care se intituleaza "Spike" ... That's a "By The Way" Laughing



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 17 Aug 2005, 15:01    Titlul subiectului: Re: "nume de scena", porecle, pseudonime... Răspunde cu citat (quote)

PAUL “THE BOY WITH THE GOLDEN CUE” HUNTER


Razz Razz Razz



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 17 Aug 2005, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Faci vreo aluzie? Smile)))))))
De ce mi se pare ca i se potriveshte perfect? Wink Wink Wink Wink Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 17 Aug 2005, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e...ideal...chiar imi place .... super nice ...Razz



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 24 Aug 2006, 9:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As vrea sa intervin si eu aici, daca se poate.
De curand am aflat ca pe Ronnie O'Sullivan (al carui fan sunt) il chaema de fapt Ronald Antonio O'Sullivan, si mi s-a parut ciudat. Stiati si voi despre asta ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 24 Aug 2006, 11:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna, Alexandra, si bine ai venit pe forum! Very Happy
Da, asa e. Ronnie e "Ronald" in buletin Wink dar am serioase dubii ca ii mai spune cineva asa. E si "Antonio" pentru ca mama lui e de origine siciliana. Ca paranteza, ce cocktail exploziv si volatil a putut aparea dintr-un parinte de origine irlandeza si unul de provenienta siciliana. Laughing
Pentru mai multe informatii...te invit "acasa" la Ronnie. Si pe la toti ceilalti jucatori, daca subiectele ti se par interesante.
Ca ei sunt tot timpul "acasa", pentru noi. Wink




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Joi 24 Aug 2006, 12:17, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 24 Aug 2006, 11:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci, Miss Chigwell!
Si intr-adevar, ei sunt tot timpul "acasa", pentru noi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 2 Sep 2006, 14:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma distreaza la culme poreclele lor...cel mai mult imi plac cele ale lui ronnie si cea a lui hunter



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Vin 16 Feb 2007, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot a lui Hunter (doar ca o completare): "The Beckham of Baize"



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Feb 2007, 0:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...și, mai nou, lui Stephen Maguire văd că i se spune Merlin of Milton. 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community