Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Q School 2023
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 6 Iun 2023, 13:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ferice de Stuart Carington ca ultima sa intalnire de astazi nu va incepe la ora stabilita de organizatori ci poate inainte de a se intuneca de-a binelea daca Rory McLeod si Robin Hull vor reusi sa isi termine disputa pana atunci!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Iun 2023, 14:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici n-ar fi de mirare, dar măcar Stuart Carrington e deja arhicălit în meciuri de acest fel. La cei numai 21 de ani ai săi abia împliniți, bietul Lewis Ullah era nepregătit să se târâie în ritmul lui Rory : meciul lor din șaisprezecimi a durat cinci ore și 30 de minute (timp de joc efectiv). Un amic glumeț de pe Twitter a postat :



Îmi pare foarte rău că Lewis a pierdut acel meci. Sper totuși să-l vedem invitat pe la turnee.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 6 Iun 2023, 17:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata ca se adevereste din nou,daca mai era nevoie;ca acest Q School este doar o unitate de reciclare a deseurilor a ”deseurilor” ultimului sezon incheiat caci din 14 corijenti ai sezonului sase au ramas.in circuitul mondial profesionist,Sa nu imi spuna cineva ca Omul Negru il va invinge pe Carrington.Celui care a afirmat zilele trecute ca draw-urile Q School nu au favoriti il sfatuiesc sa imi arate in vreun draw unde se intalnesc intre ei in primele trei tururi corijentii sezonului incheiat! Ei au in mod mascat sau nedeclarat statut ce capi de serie.
Asa cum in draw-urile din circuitul mondial profesionist obisnuite capii de sesrie nu se intalnesc pana in faza optimilor asa se intampla si in Q School.Egalitatea de sanse intre participanti ar fi ca la intocmirea draw-urilor toti sa fie introdusi in aceiasi caciuls si pusi in draw in ordinea extragerii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 316

MesajTrimis: Mar 6 Iun 2023, 18:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Iata ca se adevereste din nou,daca mai era nevoie;ca acest Q School este doar o unitate de reciclare a deseurilor a ”deseurilor” ultimului sezon incheiat caci din 14 corijenti ai sezonului sase au ramas.in circuitul mondial profesionist,Sa nu imi spuna cineva ca Omul Negru il va invinge pe Carrington.Celui care a afirmat zilele trecute ca draw-urile Q School nu au favoriti il sfatuiesc sa imi arate in vreun draw unde se intalnesc intre ei in primele trei tururi corijentii sezonului incheiat! Ei au in mod mascat sau nedeclarat statut ce capi de serie.
Asa cum in draw-urile din circuitul mondial profesionist obisnuite capii de sesrie nu se intalnesc pana in faza optimilor asa se intampla si in Q School.Egalitatea de sanse intre participanti ar fi ca la intocmirea draw-urilor toti sa fie introdusi in aceiasi caciuls si pusi in draw in ordinea extragerii.

In primul QSchool in turul 3 s-au intalnit Barry Pinches cu Peter Lines. Un statistician ar putea sa explice ca existand 14 jucatori retrogradati si un numar de circa 200 participanti,probabilitatea de a se intalni cei 14 in primele tururi e destul de mica. Dar daca cineva gandeste scenarii in care tragerea la sorti e fake,chiar nu e nici o problema. Faptul ca Nuessle rateaza sanse in 3 jocuri si se califica un jucator ca Dean Young care a castigat in 2 sezoane 16.000 lire nu este o conspiratie ci labilitatea psihica a austriacului. Chiar nu cred ca mai marii snookerului vor sa ii vada pe jucatorii de 40-55 ani precum Lines sau Hull sau Pinches. Sigur ar ar prefera tinere talente.
P.S. Si in Q School 2 in turul 3 Heathcote cu Mitchel Mann.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022


Ultima modificare efectuată de către mmb147 la Mar 6 Iun 2023, 19:18, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 6 Iun 2023, 19:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu as fi preferat sistemul de calificari de inainte de Barry Hearn caci atunci jucatorii care la finalul unui sezon nu pirindeau un loc Top 64 sau unul in Top 8 al sezonului in mod automat cel putin un sezon deveneau jucatori amatori.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Iun 2023, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi nu despre ce sistem preferăm era vorba. Era vorba despre corectitudinea celui actual și despre intențiile & preferințele șefiei. Nici eu nu cred că ar exista vreun Ferguson care să persecute tineretul și să favorizeze „deșeurile.” (Cam tare cuvântul ăsta de la coadă, totuși.) Revenim la problema de bază, care mi se pare simplă : merită să (re)intre în MT numai cine câștigă meciurile, indiferent care ar fi vârsta & experiența adversarilor.

Pe de altă parte, în tragerea la sorți a tablourilor de competiție ar trebui să existe transparență. Să fie live, pe stream, ca să se evite suspiciunile – fiindcă suspiciuni apar întotdeauna când ceva nu se întâmplă la lumina zilei, în văzul tuturor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Q School 2023 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community