Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 21:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Extraordinar a jucat JOE SWAIL !!! Iată ce spusese înainte de meci : “Am jucat foarte mult golf vara asta și nu m-am prea antrenat, așa că m-a surprins de cât de bine mi-a mers jocul. Este o onoare pentru mine să iau parte la acest turneu și sper că el va deveni unul de puncte. Vă spun sincer, abia aștept să joc cu Ronnie. Am câștigat de multe ori împotriva lui și nu mă tem de el."

* Relax, Mrs. Hendry, e probabil pauză - s-au jucat 4 frames.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, Joe a jucat foarte bine, iar Ronnie a jucat foarte slab (de fapt din cate am vazut nici nu prea a jucat). A facut multe greseli si nu a avut consistenta in realizarea break-urilor.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 21:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
* Relax, Mrs. Hendry, e probabil pauză - s-au jucat 4 frames.


Laughing Laughing La Ronnie vs Swail n-am vazut pauza la 2-2. Very Happy Laughing Decat una de 3 minute. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 21:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa e. Acum e 3-2 pentru scoțian. Este strigător la cer : se desfășoară un meci interesant și ei "dau" o înregistrare !!! Mad Mad Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 21:49    Titlul subiectului: Re: Da :D Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
In acest moment totushi, I wonder again... De ce n-or da continuarea de la cealalta masa? Very Happy Goodness Gracious!

Buna intrebare. Si eu ma asteptam sa dea in continuare meciul dintre Stephen si Ding.

A castigat Stephen cu 4-2 Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Presupun ca se aplica melodia "I've got my mind set on you!" Stephen, of course Embarassed. Very Happy Laughing Laughing
Si stiu ca am zis ca ma bucur ca vad un joc frumos si nu prea conteaza cine castiga, in general, la cat de relaxat pare acest turneu, dar... Tocmai ce s-a terminat. Very Happy LOL. Am sa spun doar: Well done! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ne-am regasit in formatie aproape completa, stimatilor!! Laughing
(Zice Miss C., usor suparata ca iar n-are de ce sa-si cumpere caseta video neinregistrata Sad Sad )
Bravo, Joe! Ronnie, urechea-te-as si n-am cum Mad !
Faina locatie au amenajat, zic eu! Spatioasa, generoasa chiar. Bine-ar fi sa se permanentizeze, ca merita!
(Pentru comentariile mai aprofundate cu privire la hmmmm prestatia Rolling Eyes lui Ronnie-cele aproximativ 10 minute in care l-am vazut in actiune Evil or Very Mad Evil or Very Mad -ma mut pe topicul lui.)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MARK ALLEN : “Am avut mult mai multe emoții decât ai zice uitându-te la tabela de scor, dar am ajuns să câștig patru jocuri și asta-i ceea ce contează. Am făcut și două breakuri onorabile, cu toate că nu mă simțeam chiar atât de stăpân pe situație. Diferența între jucătorii de top și ceilalți nu mai este atțt de mare cum era altădată. Și eu, și mulți alții muncim din greu ca să urcăm în clasament. Shaun Murphy și Ding Junhui au demonstrat în sezonul trecut că și cei de pe locurile mai modeste pot câștiga turnee. Nici unul dintre ei nu se va culca pe laurii victoriei – vor căuta, dimpotrivă, să-și îmbogățească palmaresul cu alte titluri.”

HIGGO : “Mark pare că se simte în largul lui în arena de joc și faptul că a ajuns până aici este un lucru bun pentru snooker. Se stăpânește foarte bine și are un viitor mare. În ceea ce mă privește, nu am ratat prea multe lovituri ușoare, dar am avut dificultăți în a mă liniști și concentra.”

NEIL ROBERTSON : “Jimmy s-a cam chinuit să scoată ceva dintr-un meci care nu a fost prea grozav. A ratat destule bile ușoare și la fel am făcut și eu. Nu că aș fi dezamăgit de cum am jucat, dar ca să câștig mai departe, trebuie să fiu mai bun decât am fost azi. Pe Shaun l-am învins cu 9-8 în calificările pentru UK Championship, anul trecut și sper să repet performanța și aici. Probabil că și el e nerăbdător să joace cu mine.”

STEPHEN MAGUIRE : “E prima dată când joc cu Mark Williams și iată că am mai adăugat un scalp important la colecție ! O să încerc să joc foarte ofensiv și să câștig cât mai multe meciuri în sezonul acesta, fiindcă prioritatea mea numărul 1 e să mă mențin în Top 4.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 18 Aug 2005, 23:27, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

HIGGO : “Mark pare că se simte în largul lui în arena de joc și faptul că a ajuns până aici este un lucru bun pentru snooker. Se stăpânește foarte bine și are un viitor mare. În ceea ce mă privește, nu am ratat prea multe lovituri ușoare, dar am avut dificultăți în a mă liniști și concentra.”


Wow! Very Happy Very nice. Sper ca daca va mai pierde Higgie (deshi imi doresc sa piarda cat mai putzin) vor mai exista astfel de declaratzii. Very Happy E mai cool sa auzi "am avut dificultati in a ma linisti si concentra" decat sa nu faca vreun comentariu. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Absolut.

* Alte declarații :

JOE SWAIL : “Sunt un jucător care are nevoie de inspirație, iar în seara aceasta publicul m-a ajutat să fiu inspirat și să merg mai departe. Știam că le datorez ceva și a fost într-adevăr un meci mare. E o ocazie fantastică să-l am ca adversar pe Numărul 1 mondial și să-l înving așa cum am făcut-o. Am muncit mult în ultimii câțiva ani și sper că rezultatele încep să se vadă.”

RONNIE : "O să vin mai departe la turnee și o să văd cum îmi merge. Totul e OK. Mi s-a părut dificil să mă motivez pentru acest turneu și nu prea am jucat în seara asta. Acum am ceva răgaz, dar vor veni și turnee mai importante. N-aș spune că mi-a dispărut interesul pentru joc, dar nu sunt prea multe turnee în sezonul ăsta și îmi vine greu să-mi găsesc motivația."

STEPHEN HENDRY : “Am lucrat cu Terry Griffiths ca să pun la punct câteva lucruri și era important să le verifc câștigând aici, în seara asta. Nu eram sigur cum îmi va merge, dar am început cu un break mare și am jucat destul de bine. Unii dintre jucători nu par a fi în forma cea mai bună, însă asta nu înseamnă că meritele lui Mark Allen ar fi mai mici. Mâine va fi, cred, o atmosferă frumoasă. Mă simt foarte motivat în acest sezon. Nu am jucat chiar așa de bine în vremea din urmă, dar, cu toate astea, sunt pe locul 2. Acum vreau să urc pe locul 1 – Ronnie are un avans mare, dar trebuie să țintești sus, nu-i așa ?!"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Vin 19 Aug 2005, 14:54, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 23:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
RONNIE : "O să vin mai departe la turnee și o să văd cum îmi merge. Totul e OK. Mi s-a părut dificil să mă motivez pentru acest turneu și nu prea am jucat în seara asta. Acum am ceva răgaz, dar vor veni și turnee mai importante."


Mai sa fie, ce schimbare de atitudine! The new Ronnie si mai multe nu! Deci s-a hotarat sa onoreze cu augusta-i prezenta si sezonul 2005-2006 Smile . I-a venit mintiuca la cap, in fine Rolling Eyes Rolling Eyes ...
Ar face tare bine sa se motiveze daca vrea sa-si pastreze pozitia de Number One, ca Stephen the Great is out for blood.
Desi chestia cu "turnee mai importante" nu prea e eleganta! Come on, toata lumea stie ca e invitational, ca e prima editie si ca premiile nu-s cine stie ce. Dar nu se cade sa minimalizezi chiar asa eforturile organizatorilor si prestatia lui Joe, care a jucat chiar foarte bine. Break de 138, yo! Oare daca ar fi castigat ar mai fi zis ca nu-i un turneu asa de important Confused ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 0:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Mda, cam același gen de declarație "marca RO'S", dar un progres tot se constată : e o declarație mai scurtă !... Wink Laughing

Cele spuse de STEPHEN HENDRY, însă, ar trebui să le dea de gândit la toți, cu atât mai mult cu cât scoțianul nu obișnuiește să se joace cu vorbele așa, pe degeaba.

* Despre MARK ALLEN, "omul zilei", la THE NEWS.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 13:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

turneul asta chiar a inceput...shi continua cu surprize. No Ronnie...No Higgins... Sad. Oricum cine m-a surprins in mod placut a fost Joe Swail. Un jucator foarte bun... chiar dak Ronnie n-a fost ,,himselfe''....felicitari lui Joe Swail. Let the snooker continue! Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Ah shi am mai auzit ceva ce m-a bucurat. Cand se comenta meciul Maguire - Williams...comentatorul a anuntzat ca starea lui Hunter e buna....ma bucur sa aud asta. Very Happy Very Happy Very Happy. Hunter Lover 4 Ever! Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 14:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*
Lady Croft a scris:
Ah shi am mai auzit ceva ce m-a bucurat. Cand se comenta meciul Maguire - Williams...comentatorul a anuntzat ca starea lui Hunter e buna....ma bucur sa aud asta.



Te-ai fi bucurat mai devreme, draga mea Lady Croft, dacă ai mai fi vizitat The News ! Acolo au fost, în ultimul timp, știri și despre PAUL. Very Happy Din toată inima sper că va fi bine cu dragul de blonduț. Very Happy

* Tocmai mi-au auzit urechile încă "una" : domnul Bontea a anunțat că acum se desfășoară ... optimile !!! Shocked Laughing

* La Waterfront Hall, atât snookeriștii cât și spectatorii sunt nemulțumiți de felul în care a fost pregătită sala : oamenii din primul rând se află la peste 18 metri distanță de mese și, oricât de tare s-ar strădui ambele părți, comunicarea dintre public și jucători are mult de suferit, nici vorbă să se mai creeze atmosfera aceea de intimitate caldă, care caracterizează Teatrul Crucible.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

* Tocmai mi-au auzit urechile încă "una" : domnul Bontea a anunțat că acum se desfășoară ... optimile !!! Shocked Laughing



Very Happy Domnul Bontea imi pare tare aerian. Nu stie cine joaca, cand joaca, ce joaca...cine stie la ce/cine ii e gandul Exclamation : Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 2 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community