Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 15:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

La Waterfront Hall, atât snookeriștii cât și spectatorii sunt nemulțumiți de felul în care a fost pregătită sala : oamenii din primul rând se află la peste 18 metri distanță de mese și, oricât de tare s-ar strădui ambele părți, comunicarea dintre public și jucători are mult de suferit, nici vorbă să se mai creeze atmosfera aceea de intimitate caldă, care caracterizează Teatrul Crucible.


Si eu am fost foarte surprinsa de modul cum e amenajata sala. Oamenii aia se uita pe ecrane banuiesc ca nu cred ca se vede ceva pe masa. Confused Dar ii scuzam dat fiind ca e o locatie inaugurala. La anu o sa stie ce trebuie sa faca. Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing
Numai lui Matthew putea sa i se desprinda pastila in timpul jocului. He was so funny! Moment memorabil Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am stat mult să mă gândesc dacă să vă spun sau nu povestea scurtă și caraghioasă a tunsorii lui MARK. Până la urmă, iată că m-am hotărât, în primul rând pentru că nu mă prea îndoiesc de faptul că ziarele din Țara Brită vor afla negreșit despre toată isprava și o vor publica. Apoi, pentru că știu că sunteți aici din dragoste (în general, pentru snooker Wink Laughing ) și unde există dragoste, există și îngăduință.

Iată ce mi-au povestit sursele mele galeze (două !) că s-a întâmplat : Mark a ieșit și el cu prietenii să petreacă o seară mai veselă și mai relaxantă și așa, din veselie în veselie și din relaxare în relaxare, dă-i cu bere, dă-i cu vin etc, seara s-a transformat în zori de zi, iar după atâta veselie, pe galezul nostru l-a cuprins somnul ... pe peluza din fața unei case total necunoscute. Shocked Laughing Necazul a fost că cine stătea acolo sau habar n-avea de snooker sau nu vedea destul de bine ca să recunoască un campion mondial, fiindcă a găsit cu cale să-l pedepsească pe adormit și, cum pesemne că se puteau tăia lemne pe bietul Mark, i-a ras părul de pe jumătate de cap !!!... Cum o fi ajuns acasă când s-a trezit numai el știe. Nu era nimic de făcut decât să devină și el un skinhead de nevoie... Confused Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 17:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing
A scapat usor! Bine i-au facut..sa se invete minte altadata Laughing Laughing Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 19:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci (Sferturi 1):

NEIL ROBERTSON : “Eram condus cu 0-3 fără să fi făcut nici o greșeală ! Doar că Shaun reușea niște lovituri superbe, pe toată lungimea sau pe diagonala mesei și construia niște breakuri mari ! Nu m-am simțit, totuși, descurajat și mi-am păstrat încrederea în capacitatea mea de a reveni în meci. Cam la fel s-a întâmplat și în meciul nostru din calificările pentru UK, în sezonul trecut, dar de fapt, acum am jucat amândoi mai bine decât atunci. Am mai ajuns până acum în alte trei sferturi, așa că mă bucur că, de data asta, am trecut într-o semifinală. Și Quinten [Hann] a rămas la nivelul sferturilor în vreo 7 sau 8 turnee înainte de a câștiga unul – asta poate fi într-adevăr, un prag greu de depășit, dar acum cred că șansele mele sunt mari.”

MATTHEW STEVENS : “Până acum, de două ori mi-a căzut pastila tacului – prima dată, anul trecut, pe când jucam cu Stephen la British Open, dar atunci am pierdut meciul cu 0-5 ! Ar fi bine să adun vreo două rezultate bune de la începutul sezonului, fiindcă în sezonul trecut nu am câștigat nici un singur meci până abia după Crăciun ! Acum nu am făcut decât vreo 5-6 ședințe de practică la masă, dar mă simt extraordinar. Finala de campionat mondial pierdută face parte din trecut, iar eu prefer să mă gândesc la viitor.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 20 Aug 2005, 0:41, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 19:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
cum pesemne că se puteau tăia lemne pe bietul Mark, i-a ras părul de pe jumătate de cap !!!...
Laughing Laughing
Nu-mi vine sa cred! Mergea poate in contextul unor farse de camin studentesc. Toata povestea e irezistibil de comica si rad singura de cateva minute Laughing . Se pare ca proprietarul casei avea simtul umorului-chit ca unul mai rautacios, ca sa nu zic "diabolic" de-a dreptul- pentru ca altfel poate ca s-ar fi lasat cu ceva reclamatii oficiale sau chiar mai rau.
Nu-l invidiez pe bietul Mark deloc! Altii (hmmm-hmmmm... Laughing ) Laughing s-au chilugit din proprie initiativa si n-au fost "pedepsiti" asa. Maiales ca unii malitiosi care nu cunosc povestea sunt de parere ca aduce cu Nosferatu. De parca el ar fi vrut, poor Mark! Sad

La mine in fata casei nu se face nimeni turta Wink Wink ? Nimeni...din arhipelagul brit, I mean? Desi la masura chilugelii nu as recurge intr-o mie de ani. Prietenii stiu de ce. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 19:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu care ma intrebam cu uimire ce ia venit lui Mark de s-a ras in cap, pentru ca ii sta tare rau fara par!!!

Si sa spun ceva si despre jocul de snooker: mi-a parut tare bine ca Mathew Stevens a reusit sa castige acel meci cu Maguire pentru ca mi-a placut cum a jucat si e bine ca a lasat in urma infrangerea de la Campionatul Mondial.
Si abia stept sa vad meciul dintre Stephen Hendry si Mark Allen.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 21:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen Hendry - Mark Allen 2 - 1. Frumos inceput de meci. Mi-a adus aminte de cum am indragit eu jocul de snooker.
In alta ordine de idei, lui Stephen ii sta foarte bine bronzat.

*Si cred cu tarie ca Marius Ancuta se informeaza constant de pe acest forum.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 22:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... Interesant acest meci. Very Happy
Am mai spus-o o data si o mai spun: Mark Allen va oferi niste surprize tare frumoase in viitor. Sunt convinsa de acest lucru. De-abia astept sa see him at work again. Very Happy
Mi se pare putzin ciudat la Stephen ca ba reusheste lovituri de mare finetze sau aproape imposibile (si joaca admirabil in general) ba rateaza total ciudat. Departe de mine gandul de-a-l critica sau de-a spune ca am habar de acest joc cand vine vorba de jucat. A fost doar o observatie.
In rest... Very Happy Laughing Laughing E placut ca din nou sa te trezesti cu snooker si sa adormi dupa snooker. Laughing Laughing Ca de obicei... Very Happy
Atat deocamdata. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry, de ce n-ai dat sfara-n tara ca ai un fecioras asa reusit Very Happy ? Cred ca Blaine era angelicul blondut din primul rand. Absolut irezistibil pustiul!
Iar ultimul frame, inchis din pozitia aia imposibila, a fost remarcabil. Am mai spus-o si daca n-am mai spus-o o repet Laughing : Stephen is out for blood. Nu ma refer neaparat la curajosul, impulsivul si foarte tanarul Mark Allen ci la adversarii deja consacrati. O s-avem un sezon interesant...
Apropo de chestia cu trezitul/adormitul cu snooker: nici n-apuci sa-ti scoti reflexele de la naftalina ca s-a terminat Rolling Eyes . Nu-i bai, nu mai e asa de mult pana la Preston!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2005, 23:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Laughing Bucatzica rupta his father. Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci (Sferturi 2):

STEPHEN HENDRY : "A fost un meci lipsit de fluență, cu prea puține lucruri de care să pot fi mulțumit - în afară de faptul că l-am câștigat. A fost greu pentru mine, fiindcă toată lumea se aștepta ca eu să înving, în timp ce Mark nu avea nimic de pierdut. Am încercat să mă liniștesc, dar n-am putut să-mi găsesc ritmul. După jocul al doilea, singurul meu obiectiv a fost să câștig meciul. Munca mea cu Terry s-a concentrat asupra felului în care lovesc bila-obiect, pentru că foarte adesea în sezonul trecut, o loveam prea tare. Nici nu se poate să nu fie câteva rateuri până când mă obișnuiesc cu noul stil de lovitură, însă când îmi iese, îmi iese foarte bine."

Concluzia lui MARK ALLEN : “Nici n-aș fi putut visa un mai bun început pentru primul meu turneu din circuitul profesionist : am învins doi mari campioni, dar nu-mi pot permite luxul de a crede că și de acum încolo lucrurile vor merge tot așa de bine. O să rămân cu picioarele pe pământ și indiferent ce se va întâmpla mai departe, cu indiferent cine voi avea de jucat, știu că o să am șansa mea și numai de mine depinde s-o fructific.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 12:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Looool...nici nu mi-ash fi inchipuit de ce s-a ajuns la chelie in cazul lui Mark. Very Happy Very Happy Very Happy. Ieri cand ma uitam la meciul lui Stevens a fost intr-adevar ,,hylarious''. Bina macar ca a rezovat problema pastilei ,,buclucashe. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 17:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent felul in care a revenit Matthew. I just had to say that. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 19:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce incantare, cata placere estetica mi-a oferit jocul lui Matthew! Cat poate fi de elegant si de fin omul asta cu tacul in mana! Calm, calculat si deodata te uimeste cu cate-o lovitura de distanta impecabil executata si cu iesire daca nu foarte buna atunci macar buna.
Am avut emotii la 3-1, cand a inceput tranmiterea meciului. Higgie out, Davis out, Ronnie out Evil or Very Mad ...acuma ar fi fost prea de tot!
Si am chef de o finala Stephen/Matthew. Si daca se va intampla asa imi declar de pe acum preferinta. Go, Welsh Dragon! Pentru moral si glorie, ca banii...ma rog...(iconita de "dat din umeri" ce bine-ar fi sa fie Laughing .)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 3 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community