Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 19:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci (Semifinale - 1)

După ce a pierdut în martie finala Mastersului irlandez în fața lui RONNIE și Finala-cea-Mare în fața lui SHAUN, galezul MATT speră că în cea de-a treia nu va mai rata. "Ar fi frumos s-o câștig pe a treia dintre finalele astea din ultima vreme. Oricum, e întotdeauna bine să fii finalist - e un bun început de sezon. La 1-4 știam că trebuie să câștig 5 dintre cele 6 jocuri rămase și eram nițeluș îngrijorat, dar Neil a început să rateze și am făcut efortul de a mă concentra mai bine."

Totuși Matt a încercat să-l consoleze pe australian : "Loviturile lungi ale lui Neil sunt absolut fantastice. Are un stil foarte curat, are precizie și rapiditate. Sunt sigur că în sezonul viitor va fi în Top 16."

Mai sunt câteva ore și vom vedea dacă printre cadourile pe care i le va face STEPHEN mezinului său, Carter (care mâine 21 august, împlinește un an) se va număra și trofeul noului turneu irlandez... Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 20:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing to the previous message Very Happy

+

Laughing To the red ball which just went into the center pocket Shocked CE? Very Happy Norocul e alaturi de cei... Cei care ce? Laughing Laughing Heheheh. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Laughing To the red ball which just went into the center pocket Shocked CE? Very Happy Norocul e alaturi de cei... Cei care ce? Laughing Laughing Heheheh. Very Happy


N-am fost pe fază ! Mai trag cu ochiul și la Papa Ratzinger, aflat și el în plină acțiune, lîngă Köln !... Wink 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shi eu ash opta pentru Matthew...wut a man....wut an elegance. Acum vizionez meciul McManus-Hendry shi m-a shocat Hendry cu cata ushurintza loveshte bilele pe intraga lungime a mesei shi nu rateaza...in schimb rateaza bile ushoare...that man is incredible!(in the god way I mean) Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

Laughing To the red ball which just went into the center pocket Shocked CE? Very Happy Norocul e alaturi de cei... Cei care ce? Laughing Laughing Heheheh. Very Happy


Norocoasa dar meritata! Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Paul Hunter goes on!! E puternic!! Laughing Suntem alaturi de el shi speram sa fie totul bine. GO HUNTER GO!!!! Embarassed Embarassed Embarassed



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Ce incantare, cata placere estetica mi-a oferit jocul lui Matthew! Cat poate fi de elegant si de fin omul asta cu tacul in mana! Calm, calculat si deodata te uimeste cu cate-o lovitura de distanta impecabil executata si cu iesire daca nu foarte buna atunci macar buna.
Am avut emotii la 3-1, cand a inceput tranmiterea meciului. Higgie out, Davis out, Ronnie out Evil or Very Mad ...acuma ar fi fost prea de tot!
Si am chef de o finala Stephen/Matthew. Si daca se va intampla asa imi declar de pe acum preferinta. Go, Welsh Dragon! Pentru moral si glorie, ca banii...ma rog...(iconita de "dat din umeri" ce bine-ar fi sa fie Laughing .)


Same feeling here! Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 22:41    Titlul subiectului: Stresant Răspunde cu citat (quote)

Cred ca de cand urmaresc eu snooker, n-am auzit decat o singura data indemnul: "Go, Stephen!" si nici macar nu era asha, era "Go, Steve!" si a fost ceva de genul: "Go, Ronnie!" "Go, Ronnie!" venind din diferite partzi ale salii, din cate 3-4 voci in acelasi timp, dupa care s-a auzit si un chitzait: "Go, Steve!" Laughing Laughing
Parca am auzit si-acum un mic chitzait (n-am sa-i zic altfel), chiar mai mic decat cel de-atunci.
Chiar Mr. Hendry a mentzionat la un moment dat ca stie ca nu este iubit ca altzi jucatori, dar chiar asha... Cel putzin mie mi se pare cam stresant.
Eu una cred ca m-ash simtzi putzin prost, intr-o semifinala de campionat mondial sa zicem, cand toata lumea ar striga dupa adversarul meu.
Da, il aplauda cand castiga, dar...
Stiu, o sa zicetzi, valoarea conteaza, nu cine te iubeste Laughing Laughing... Si totushi, again, si atunci cand ejti un nimeni si joci biliard intr-o oarecare sala - fara public, tot te uitzi la celelalte mese sa vezi daca ceilalti au remarcat cat de bine joci sau ce lovituri reushesti. Nu va mint, eu asha fac. Ba mai mult, am vazut persoane care aproape vin si stau cu tine la masa (de ce, nu jtiu Laughing).
Eh, s-a incheiat si meciul asta. Din nou lovituri superbe, dar si ratari ciudate. Laughing Laughing S-ar putea sa mai fi mentzionat asta odinioara. Imi pare ca Mr. Hendry joaca nemaipomenit si ca este si dumnealui mirat de ratari, de genul "What on earth was that?" Dupa cum a spus si el - atunci cand joaca bine, joaca bine si gata...
Si, cu dedicatzie pentru Matthew Stevens (deshi-l apreciez mucho si pe dumnealui si am incetat acum multa vreme sa mai cred ca dushmaniile ishi au locul in acest sport), cred ca maine se va intampla ceva deosebit, ca plata pentru stopul de la CM din sezonul trecut. Laughing Laughing
Atat, deocamdata. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Excelent felul in care a revenit Matthew. I just had to say that. Laughing Laughing

Eu nu mai credeam ca va mai avea puterea sa revina dupa ce a fost condus cu 4-1. Insa a reusit sa castige 5 frame-uri la rand. Surprised In orice caz cred ca Neil mai are multe de aratat. Cred ca deocamdata ii lipseste constanta in joc.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 22:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-o să ne certăm acum, Mrs. Hendry, pentru cine rămâne în statistici și cine rămîne în inima oamenilor. Esențial este că, dincolo sau dincoace de lirisme, am văzut un meci bun, care ar fi fost însă și mai interesant dacă și Alan ar fi fost în formă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun asa, mi s-a implinit dorinta de a vedea o finala Stephen/Matthew. OK! Acuma sa vedem ce-o fi si ce s-o intampla... Confused Marturisesc ca mare parte din simpatia mea pentru Matt vine-talentul extraordinar la o parte-si din faptul ca e 'nearly-man'. Vreau sa-l vad si eu o data ridicand un trofeu. Too much to ask? Smile Sa-i mai scrie in dreptul numelui si "winner" nu doar "runner-up"!Asa ca, Matt, baga bine de seama! (Data trecuta cand am lansat amenintari nevoalate aici pe forum a mers de minune, ca era inaintea meciului Maguire/O'Sullivan, la Mondiale. Deci schema a fost deja verificata Laughing ...)
Minunat a fost Stephen! Si concluzia de o originalitate indoielnica Rolling Eyes : vom avea show!
Go...both of you, sa-mi ajunga pana-n octombrie!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
N-o să ne certăm acum, Mrs. Hendry, pentru cine rămâne în statistici și cine rămîne în inima oamenilor. Esențial este că, dincolo sau dincoace de lirisme, am văzut un meci bun, care ar fi fost însă și mai interesant dacă și Alan ar fi fost în formă.


Fair, fair. Laughing Laughing Ma lamentam si eu. Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 22:59    Titlul subiectului: Re: Stresant Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
(...)cred ca maine se va intampla ceva deosebit, ca plata pentru stopul de la CM din sezonul trecut. Laughing Laughing

I hope you're right. Intr-adevar Stephen a jucat foarte bine astazi. A avut cateva ratari dar a avut si niste lovituri incredibile. Uneori te si miri cu cata siguranta poate se reuseasca niste lovituri foarte grele iar altadata se intampla sa rateze lovituri simple. In fine, a fost un joc frumos si sper ca cel de maine sa fie cel putin la fel de frumos... iar Stephen sa castige. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 23:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Niscaiva pariuri? Wink 8) Pe scorul final, breakurile de peste 100, daca mai sare vreo pastila din tac Laughing etc. Miza...sa vedem...ceva propuneri? Hai sa facem propriul Betandwin aici pe forum Idea . Cu satisfactii exclusiv morale, "de palmares" cum am tot auzit zilele astea despre cel mai mare break de la NIT.
Eh?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sinceră să fiu, nu mă prea omor după pariuri, dar înțeleg și pasiunea asta. Wink Laughing Dacă ar fi să-i comparăm pe cei doi, Stephen și Matthew, singurul punct în care galezul îl depășește pe scoțian e cel al câștigurilor din sezonul trecut : 165 350 de lire a cules Stephen, iar Matt (datorită cecului Embassy) s-a îmbogățit cu 180 500 (asta o să-i placă domnului Bontea Mr. Green ) La celelalte capitole e o cruzime (față de galez Wink ) să-i compari ! Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community