Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 20 Aug 2005, 23:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

POZE DE LA NIT Am vrut sa dau link-ul direct dar nu merge Evil or Very Mad . Poate merge asa. Si merge Laughing !
La www.globalsnookercentre.co.uk/main.htm la sectiunea-duh, evident Rolling Eyes !-NIT.

Cam asa...Comparaison n'est pas raison.. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 21 Aug 2005, 14:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ink jumatate de ora pana la mare finala...Oh the excitement! Laughing Laughing Laughing Laughing Chiar dak Stephen Hendry are un joc exceptzional sunt de partea lui Matthew Embarassed Embarassed Embarassed ( No offence to anyone). Sunt de acord ca i-ar sta chiar foarte bine ridicand acea cupa de cristal! GO Matthew GO! Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 21 Aug 2005, 15:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked Shocant sau nu , un debut de finala absolut superb. Pacat ca nu avem ocazia de a vedea mai mult acum...nu cred ca mai am rabdare pana la ora 18:00. 8) Ceva nu a mers in jocul lui Hendry...dar cum il shtiu eu nu cred ca o sa mai stea mult in fotoliu...probabil i-a trebuit putzina incalzire. Razz We shall see... Shocked Shocked



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 21 Aug 2005, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh, walk down memory lane, saritul de la televizor la monitor...amintiri, amintiri...si ce reconfortanta e senzatia Laughing !
Am vrut show, breakuri consistente, lovituri de finete, intr-un cuvant snooker de mare clasa. Si pana acum n-am fosr dezamagita. Dar daca spun ca vreau si "lupte seculare" care sa dureze 17 frame-uri oare vreau prea mult Confused Laughing ?
(Se vede ca unul din finalisti nu e acela pe care il doream eu. Ca nu mi-ar fi ars mie de decisiv in cazul asta... Laughing . Ce e bine e ca pot si eu sa savurez jocul sa "sit back and enjoy", fara emotii...prea mari Wink )

(Go...you know who! Laughing )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Aug 2005, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scorul continuă să fie actualizat "alături", la Meciuri și rezultate !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Aug 2005, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meciul de ieri, STEPHEN spusese : "Alan pare întotdeauna să joace bine când joacă împotriva mea... A fost un lucru bun că și-a revenit de la 0-3 și când scorul a ajuns la 3-2 am știut că va fi bătălie." Totuși, scoțianul nu mi s-a părut total încrezător în sine - mai adăugat doar atât : "La sosirea mea aici, nu eram prea sigur de forma în care sunt și mă bucur că am pătruns în finală. Dacă aș mai și câștiga-o ar fi și mai bine, dar sunt convins că Matthew vrea și el, la rândul lui, același lucru."

Nu mi se pare că Stephen era convins că modificările tehnice recent introduse în jocul lui își vor arăta rezultatele așa de repede...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Aug 2005, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, a sosit momentul sa-tzi multzumesc din nou pentru the live scoring. Laughing Laughing You're great. THANK YOU!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Aug 2005, 22:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

You're most welcome ! Mai erau în program și alte lucruri duminica asta, dar, cum ar spune domnul Bontea, aveam aici de făcut o ... slujbă! Wink Mr. Green Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 22 Aug 2005, 0:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well, doar cateva lucruri as avea de zis...
Cata nevoie avea Matt de victoria asta, sa-i confirme ca poate sa duca jocul pana la capat. Oare de cand dateaza ultima lui victorie? De vreun an si jumatate? Confused Nu sunt sigura.
Uite, Matt, ca se poate! Laughing
Evident ca victoria asta e doar un strop intr-o galeata fata de monumentala ocazie avuta la Mondiale. Sau Masters. Dar nu schimba esential datele problemei.
Si ce meci frumos! Frame-ul 13, cu succesiunea aceea naucitoare de lovituri de siguranta (aproape) perfecte, revenirea lui Stephen-cat p-aci sa avem decisiv!-, tensiunea, dramatismul, spectacolul...Hai ca mi-a placut! Un pas mic pentru snooker, un pas urias pentru Matthew, poate mai mult din punct de vedere psihologic. Vesnicul secund a trecut si el o data la conducere.
Stephen...Teribil de periculos cand e condus (alta fraza-tip a unor comentatori dar, zic eu, adecvata acum). Show am vrut, show am avut Laughing !
Sa fac o marturisire...in plen...parca uitasem cine joaca, desi gandul cu care m-am asezat in fotoliu a fost sa savurez un spectacol din postura de "neimplicat", oarecum. Dar in loc de o dupa-masa si seara relaxanta de duminica am avut parte de ceva comparabil cu atmosfera din sezonul propriu-zis.
Congrats, Matthew! Congrats, Stephen!

Mrs.White, ca intotdeauna, multumiri!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 22 Aug 2005, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... S-a incheiat. N-am sa spun multe lucruri pentru ca din nou mi-e teama ca am sa emit doar judecatzi si nu vreau asta.
Vreau sa-l felicit pe Matthew pentru castigarea NIT si sa-l felicit pe Stephen pentru modul in care a revenit. Dupa cum am mai spus, ma bucur ca, de ceva timp incoace, reusheste sa treaca peste postura de "arici".
Explozia de adrenalina... Da! Explozia de adrenalina, asta vroiam sa zic. E innebunitoare. La un moment dat simt ca nu mai rezist. Si asta nu mi s-a intamplat numai atunci cand a jucat Stephen ci in general, atunci cand cineva se apropie atat.
Ash putea poate sa fac si niste aprecieri obiective la adresa acestei finale, dar prefer sa le tzin pentru mine. Sper sa nu fiu judecata prea aspru pentru acest lucru.
Da... Atat! Atat, atat!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 22 Aug 2005, 0:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primesc felicitari si urari de bine pe adresa redactiei Mr. Green



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 22 Aug 2005, 0:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Just kidding. Oricum... prea multe de spus din pacate nu am... Miss Chigwell dear, ineteleg ca dumneata in plenitudinea fanteziilor snookeresti nutrite fata de debutul de sezon ti-ai gasit implinirea in finala tocmai consumata, dar subsemnata tinde sa nu-ti impartaseasca opiniunea. In sensul ca... singurul factor tensionant al acestui meci a fost frecventa erorilor. Nu, nu a fost un meci tocmai prost. A fost un meci bun. Dar nu de nivelul unei finale. Din pacate Hendry nu a fost in priza. Sau oricum, nu la 220 W. Laughing Lovituri rasarite, bune si foarte bune, chiar pana la fanteziste din partea lui Matt si joc strategic de calitate din partea amandorura. Dar mai mult decat atat.... nu prea am mai intrezarit mare lucru. A da... poate doar nuanta cvasi-pseudo-aproximativo-roscata din capul lui Matt (partea superioara, dupa brazda blonda) Laughing Ceea ce incerc cu violenta ardoare sa spun este de fapt:
"CUT THE CRAP! WE WANT THE CHAMPIONSHIP!"
Turneul asta mi-a amintit de cursa de la Indianapolis for God's sake!

A,da.. and.... Matt, beloved, data viitoare cand vrei sa castigi un campionat.. MAKE IT ONE THAT COUNTS!!!!!!! Razz



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 22 Aug 2005, 1:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai am o marturisire de facut, tot in plen!
Cand Stephen era la un pas de egalare mi-am zis exact asa: Matthew dear, daca si sansa asta o zbarcesti in ochii mei nu-i scapa in veci de eticheta de "nearly-man". De fapt mi-am spus in sinea mea interioara Laughing : daca o da in bara si de data asta e clar! Nu poate sa finalizeze, dom'le Rolling Eyes Rolling Eyes ! Chestia cu...almost there, just a bit more...ok...oh, S**T! Laughing
Matt, dear, ce-ar fi sa repeti figura din toamna incolo? Da' sa nu uiti sa o faci in cadrul unui turneu pe care scrie "ranking" Laughing . Numai nu la Mondiale, ca...stiu eu de ce.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 22 Aug 2005, 1:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi, cum, Mrs. Hendry, să le "ții pentru tine" ?!... Wink Laughing Mă rog, de data asta, că ești direct implicată, mai treacă-meargă. 8) Laughing Că tocmai de aprecieri obiective avem nevoie la belșugul de sensibilitate și de afectivitate de care dispunem. Wink Laughing Laughing

Anyway, Ladies & Gentlemen, vorba lui Marius ăăă ... Tucă ( Wink Laughing Laughing ) , "țineți aproape", că forumul merge mai departe și The News nu doarme. Așa că, fără "bye-bye"-uri până-n octombrie. Pe mâine. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 22 Aug 2005, 1:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce pot sa spun? Congratulations Matt. And Stephen do it better next time.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 5 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community