Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2005, 22:45    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

* Perioada : 17-21 august

* Format : toate meciurile până la cele din sferturi se joacă best of 7, sferturile, best of 9, semifinalele, best of 11, finala, best of 17.

* Primele meciuri :

1. Neil Robertson-Ian McCulloch
2. Ali Carter-Ding Junhui
3. Steve Davis-Mark Allen
4. Joe Perry-Joe Swail

5. Shaun Murphy-Graeme Dott
6. Jimmy White-câștigătorul meciului nr.1
7. Ken Doherty-Matthew Stevens
8. Stephen Maguire-Mark Williams
9. Stephen Hendry-câștigătorul meciului nr.2
10. John Higgins-câștigătorul meciului nr.3
11. Peter Ebdon-Alan McManus
12. Ronnie O'Sullivan-câștigătorul meciului nr.4

Orele transmisiunilor : http://eurosport.com/home/pages/v4/l0/s10000/tvschedule_lng0_spo10000_prs7_ven0.shtml



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 11 Aug 2005, 8:33, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 13 Aug 2005, 18:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi 13 August 2005 in sfarsit un anunt pe Eurosport: "Next week snooker on Eurosport: Wednesday 15.30 (ora Romaniei) Northern Ireland Trophy."
In imagini Stephen Hendry, Ronnie O'Sullivan, Ian McCullogh si John Higgins. Va da-ti seama ce placere mi-a facut sa-i vad.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 14 Aug 2005, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da-da, l-am prins si eu! Laughing Ca pana acum nu se strecurase printre promo-urile Eurosportului. (Daca mai aveam noi nevoie de vreo confirmare...) E de inteles, cu Mondialele de atletism de la Helsinki, ce a fost o transmisie-maraton.
(Da'parca mi-e dor de vocea aceea bine timbrata care zicea "This is the big one, this is the one they all want!" 8) )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 17 Aug 2005, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Băieții nu s-au prea spetit cu antrenamentele. Așa cum spusese MATT în interviuașul din "Wales on Sunday" (vezi la THE NEWS), Trofeul Irlandei de Nord e privit ca un "amical în pre-sezon", așa că nu îi dau cine știe ce importanță. Unii dintre ei au venit ceva mai devreme la Belfast ca să participe la un open de ... poker !!!... Wink Laughing Dar la câți bani se așteaptă să câștige din snooker în sezonul ăsta, e și explicabil că nouă ne-a fost mai dor de competiții decât le-a fost lor ...

Atenție la frizura lui MARK WILLIAMS ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alexa87



Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 7
Locație: undeva

MesajTrimis: Mie 17 Aug 2005, 15:00    Titlul subiectului: ???? Răspunde cu citat (quote)

frizura lui mark williams???? can't wait to see


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Alexa87 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 17 Aug 2005, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* MARK ALLEN : “A fost primul meu meci televizat și încă în fața publicului de acasă, așa că sunt foarte bucuros de felul în care am jucat și de rezultat. În jocul de început, am avut emoții, dar apoi mi-am revenit. Nu îmi făceam prea mari iluzii că voi câștiga, fiindcă se știe ce mare jucător este Steve, dar nu m-a surprins faptul că totuși am jucat bine și am am făcut față tensiunii nervoase. “ Acum, Mark va juca împotriva lui JOHN HIGGINS. “John e unul dintre cei mai buni jucători care au existat vreodată, dar n-o să mai am emoții, iar el nu știe la ce să se aștepte. Am aici, cu mine, toată familia și încă vreo 60-70 de prieteni și prezența lor o să mă stimuleze.”

* NEIL ROBERTSON : “Am o vânătaie la un ochi [Neil a fost atacat într-o noapte în care ar fi făcut mai bine să stea acasă. Povestește că vorbea cu câțiva amici în apropierea unui bar din estul Londrei când, absolut din senin, un ins cu chef de ceartă s-a repezit la el și i-a dat un pumn. Shocked Rolling Eyes ] și n-am putut să mă antrenez o săptămână, deci nu m-am pregătit decât vreo 4-5 zile. Azi am făcut tot posibilul să joc bine – mai bine nici nu se putea. Îmi amintesc că la conferința de presă de după meciul pe care l-am pierdut în fața lui la Campionatul mondial, Stephen Hendry spusese că aș avea de câștigat dacă aș renunța la loviturile riscante, așa că am hotărât să fac întocmai. Am lucrat serios asupra jocului pozițional și asupra selecției loviturilor și am progresat mult în această privință.”

* SHAUN MURPHY : "Era foarte important pentru mine să câștig primul meci al acestui sezon. Parcă mi-a trecut un fior pe șira spinării când am auzit cum am fost prezentat - Campionul mondial etc - și sunt bucuros că am intrat în runda următoare. Se așteaptă lucruri mari de la mine[...], dar nu cred că am ceva de demonstat cuiva. Am muncit mult în antrenamentul pentru acest turneu, dar tot mă simt un pic înțepenit. Cred că la fel se simt și mai toți ceilalți jucători, așa că mă aștept la multe rezultate surprinzătoare. "

* ALAN McMANUS : "Încă tot mă mai simt în vacanță, dar mă bucur că joc din nou. Nu mă așteptam să fac mare lucru, dar am jucat bine și e un rezultat bun. Mesele sunt minunate și arena e excelentă."

* Bilanț nu cine știe ce strălucit al primei zile: "în acțiune" 3 campioni mondiali + 2 finaliști de campionat mondial + 4posibili/viitori campioni mondiali și nici un break de măcar 100 !!!... Rolling Eyes După cum se vede, cu excepția celor care cred că au ceva de dovedit (SHAUN - degeaba spune el că nu ! Rolling Eyes și ceilalți foarte tineri), cam lipsește motivația.... Mr. Green În timp ce, tot azi, la CAMPIONATUL MONDIAL UNDER-21 din Bahrain, thailandezul KOBKIT PALAJIN a marcat un 140 - a ratat, de emoție, ultima bilă neagră...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 18 Aug 2005, 2:19, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 17 Aug 2005, 23:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
CAMPIONATUL MONDIAL UNDER-21 din Bahrain, thailandezul KOBKIT PALAJIN a marcat un 140 - a ratat, de emoție, ultima bilă neagră...


Este pacat asa ceva, dar s-a mai intamplat "si la case mai mari". Si Ken Doherty a ratat un 147 (tot de emotie probabil) tot la ultima bila neagra avand si o pozitie ideala.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 14:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mi-am dat seama ce mult mi-a lipsit snookerul pana nu am auzit azi, dupa o lunga perioada, sunetul bilelor cazand in buzunar...Ce pot sa zic decat..
Welcome new season! Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 16:42    Titlul subiectului: Da... Răspunde cu citat (quote)

Am si eu senzatia ca peste acest Trophy planeaza un sentiment de relaxare. Nimeni nu pare sa puna much of anything in el.
Cu toate astea... Am vazut niste lovituri foarte frumoase! Mark Allen is really talented! Very Happy Laughing Laughing
Am vazut si noua frizura a blajinului galez (can't help but wonder what was he thinking Laughing).
E putzin stresant ca Daniel Bontea (el e, daca nu ma inshel), a zis ca vom urmari o parte din John Higgins vs Mark Allen si urmarim Maguire vs. Williams. Ambele meciuri cred ca sunt tare interesante, dar... Mi-ash fi dorit sa-l vad putzin pe Higgie. Mai ales acum ca aud ca e condus cu 3-0.
In general imi pare rau daca anumitzi jucatori, cu care sa zicem tzin mai mult, sunt infrantzi... Dar de data asta nu stiu ce sa zic. Avand in vedere acea relaxare... Eu stiu?!?! Tot ce stiu pentru moment este ca e placut sa-i revedem si ma bucur. Very Happy Laughing Laughing
In rest... 'Om mai vedea ce se va-ntampla in acest sezon. Very Happy Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 16:53    Titlul subiectului: Re: Da... Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
E putzin stresant ca Daniel Bontea (el e, daca nu ma inshel), a zis ca vom urmari o parte din John Higgins vs Mark Allen si urmarim Maguire vs. Williams.


Puțin stresant ?!?!?!... Mrs. Hendry, ești prea îngăduitoare ! Laughing Domnul Bontea nu știe scorul meciurilor pe care le comentează (meciul dintre Jimmy și Neil), nu știe ce meciuri va comenta (meciul Mark Allen-Higgo/Mark Williams-Stephen Maguire), nu știe decât să citească fișele WSA ale jucătorilor ! Eu zic că e FOARTE STRESANT ! Mr. Green



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 16:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Mr. Green



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 17:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In-cre-di-bil cât de bun e puștiul ăsta, Mark Allen ! (O să revin cu detalii despre el. ) Mi-ar părea foarte rău să nici nu apuc să-l văd pe Higgo, totuși !... Sad Și n-o să apuc (decât în turneul viitor) : e 4-1 pentru irlandez, iar scoțianul e out... Confused Out e și galezul Mark Williams, cu tot cu noul său look... Sad Trebuie să fi fost un meci bun : 4-3 e un scor care demonstrează că s-au dat lupte grele Wink .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 19:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

please please guys spuneti-mi si mie exact cand se difuzeaza snookerul pe eurosport!!!! nu prea am avut timp in ultimul timp, si daca mi=ati spune v=as fi recunoscatoare! thk guys! Wink


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Uită-te la primul mesaj de pe această pagină. Very Happy Poți afla direct de la sursă. În principiu, orele ar fi :

18 august - 15.00-18.00; 21.00-24.00
19 august - 15.30-18.00; 23.30-24.00
20 august - 15.45-18.00; 21.30-24.00
21 august - 16.00-17.00/18.00/19.00; 23.00-01.00

Dar se vede chiar în acest moment cum își respectă propriul program... Rolling Eyes

* În fiiiine, un break mare ! Trebuia să vină STEPHEN ca să vedem unul !... Wink Laughing 126. Good work, Scotty-baby ! Eh, dar a venit și JOE SWAIL cu unul de 137 !!! Good work, Iry-baby ! Hop și DING : 107. Good work, China-baby !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2005, 21:38    Titlul subiectului: Da :D Răspunde cu citat (quote)

Simt nevoia sa aplaud si eu aici evolutia lui Joe Swail. Very Happy Laughing Laughing Real nice! Very Happy Lovituri minunate! Very Happy Aplaud de asemenea si breakurile de peste 100. Very Happy Well done you guys!
In acest moment totushi, I wonder again... De ce n-or da continuarea de la cealalta masa? Very Happy Goodness Gracious!
Tzin minte ca am invatzat odinioara ca unul dintre cele mai pretzioase lucruri pe care le pot oferi televizorul si radioul este un lucru aflat in plina desfashurare. THE LIVE ones. Ziarele nu au aceasta posibilitate.
Nu spun asta pentru ca la cealalta masa joaca Stephen, deshi tare mi-ar fi drag sa-l vad. E ceva oarecum logic, sa plusezi pe live in loc sa faci acest lucru pe o inregistrare. Shocked Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Joi 18 Aug 2005, 21:40, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community