Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Joe Swail
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 13 Oct 2005, 18:57    Titlul subiectului: Joe Swail Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau de Joe. Nu ma asteptam sa castige, dar... Joe are 36 de ani si cred (demonstrat de altfel) ca este un fel de Matthew Stevens - The almost there man.
Cica sh-anume ar fi ajuns semi-finalist de noua ori, printre care Embassy World 2000 si 2001.
Pacat, tare pacat de el, ca si de multzi altzi jucatori nemaipomenitzi.
Totushi (shi insist sa ma iertatzi din nou) jur ca nu pricep de unde atatea ratari nepricepute nici de el, urmate de atata maiestrie. Este evident ca ceva este in el. Si totushi... 36...
Cred ca de fapt tot ce vroiam sa zic se rezuma la: Mi-ash dori sa-l vad pe Joe Swail castigand un trofeu si castigandu-l intr-un stil de mare campion.
Trebuie sa repet: Cred ca ceva minunat este in el din punct de vedere al stilului de joc. Daca reuseste sa se concentreze reuseste niste lovituri de sta(u) matza-n coada (si coada-n matza) si ash mai zice (ca tot mentzionam ca stilul de joc este tare placut) ca apreciez mult mai mult stilul lui decat altele care-mi par taioase.
Ishi construieste break-urile cu precizia si rabdarea unui matematician – atunci cand poate. Cand nu poate... Presupun ca e vorba (promit ca e ultima data cand repet) de fortza mentala.
Oricum, de-abia astept sa-l revad la masa si sper ca data viitoare sa aiba puterea de-a merge mai departe.
Acum este pe un loc destul de in urma (Rolling Eyes), din cate am vazut... Sper totushi sa-l revad la urmatorul turneu. Rolling Eyes
Bravo, Joe, pentru ce-ai jucat frumos! Multzumesc! A fost o placere sa te urmaresc! Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 26 Oct 2005, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dap intr-adevar un jucator care promite. (Hmmm suna aiurea....totushi are 36 de ani). Breathtakin' shoots.. Imi place ca shi atunci cand rateaza aceasta zambeshte...o fi o terapie prin zambet? Embarassed Laughing Oricum este un adeversar redutabil shi un jucator foarte bun. Shi eu sper sa-l revad in mai multe turnee....turnee cashtigate that is. Embarassed



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 27 Oct 2005, 1:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO, JOE ! Very Happy Very Happy Very Happy Al doilea titlu irlandez după 13 ani !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 27 Oct 2005, 16:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

GOOD WORK JOE! Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 27 Oct 2005, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super, Jo-Jo!!! La mai multe! Laughing Laughing

Pacat ca n-am vazut si noi. Sad Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 27 Oct 2005, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare păcat !... Sunt foc de supărată pe presa irlandeză pentru că a anunțat victoria lui Joe, dar în articolele de abia-abia câteva rândulețe, au pus alături fotografia lui Ken !... Rolling Eyes Mad Mad Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 4 Noi 2005, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din ce in ce mai multe motive de bucurie imi da Joe Swail! Hotarat lucru-avanseaza iute-iute in propriul meu "Top 16". E un sentiment reconfortant.
Laughing Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Ken Doherty – Joe Swail 5-3


Pacat ca nu mai reusheshte nimic. S-a oprit repede la Cupa Malta. Sad Eu mai ashtept... Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Citat:
Ken Doherty – Joe Swail 5-3
Eu mai ashtept... Razz


Si eu, most definitely. Very Happy Apropo... Fantastic cum se intalnesc cei doi intr-una lately. 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 15 Apr 2006, 14:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... Matthew zicea ca are un meci greu cu Joe (plus ca sunt si prieteni). Eu cred ca Joe are, mai curand, un meci greu cu Matthew. Si pe bune ca sper sa fie strong si sa ne arate o mare mare clasa.
Pumnii stranshi Jo-Jo. Ai mei, nu yours. Pentru ca, asha cum spunea cineva (pentru a cita), "tacul trebuie tzinut asa cum ai tine un pui de pasare. Suficient de strans pentru a nu scapa, dar suficient de loose not to kill it." (mi-a placut mult acest citat, de-aceea l-am pus aici) Very HappyVery HappyVery Happy

p.s. A nu se intzelege ca am ceva cu Matt. Very Happy It's just that... I'm with Joe on this one. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 15 Apr 2006, 16:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"tacul trebuie tzinut asa cum ai tine un pui de pasare. Suficient de strans pentru a nu scapa, dar suficient de loose not to kill it."
funny words! Very Happy dar cine le-a spus?
go matthew!!!!! Very Happy Wink



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 16 Apr 2006, 18:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
"tacul trebuie tzinut asa cum ai tine un pui de pasare. Suficient de strans pentru a nu scapa, dar suficient de loose not to kill it."


He he...interesante cuvinte... Wink ma gandeam sa'l pun ca citat...dar ink nu...incurajez jucatorii pentru un one-for-seven! C'mon boys...who's the first? Razz Sincer sunt curioasa cum se va descurca Matthew in fatza lui Jo'Jo... Razz Ar trebui sa fie un meci frumos. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 18 Apr 2006, 18:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DECI... EU NU PRICEP! AR trebui sa zic, ca pe vremea oracolelor, idem punctul 1 (respectiv primul mesaj de la acest topic). NU PRICEP.
Nu-mi dau seama, dar astazi nici macar soarta nu a tzinut cu this man.
Cum e posibil sa aratzi o asemenea calitate a jocului, lovituri superbe, absolut superbe, si dupa aia sa, sa... Sa nu stiu!
Iar in ceea ce priveste "norocul care face parte din joc"... De ce n-o fi facut parte si din jocul lui Joe?
Nu stiu daca acest mesaj ar trebui sa aiba o anume relevantza. Asta e. Uneori nu merge. Mai curand e un mesaj de anger si frustration.
Astazi mi-am tocit nervii cu Joe. Jocul lui... E ca si cum ai manca una din cele mai bune inghetate la restaurant iar chelnerul ti-ar lua cupa cand este inca pe jumatate plina. Groaznic sentiment. Poate analogia n-a fost cea mai potrivita, dar, bear with me, sunt plina de nervi. UFffffff, mai Joe. Ce-ar mai fi de zis? Imi pare tare, tare rau. Exact ca in melodia care zice "And it's the story that is breaking my heart." Si cred ca in his heart e trist si pentru asta imi pare cel mai rau. Stiu ca sunt prieteni, dar oricum cred ca este trist.
Si ash mai zice, dar mi-e teama ca ma repet so I'll leave it here.

Cu drag,
Me

p.s. I still believe in you Very HappyVery HappyVery Happy And always will. Si in my heart chiar cred ca o sa te si vad castigand un turneu (ca pana acum doar am auzit), oricare ar fi el. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 18 Apr 2006, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A avut destul ghinion Joe in aceasta zi.Cred insa ca daca va face un bilant nu va avea de ce sa fie suparat in conditiile in care a adunat in acest sezon 12600.Cred ca in sezonul urmator va reveni in top 16 lucru pe care il doresc din suflet.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 18 Apr 2006, 19:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr'adevar Joe este un jucator apropiat shi inimioarei mele...nu shtiu de ce sa'mi para mai rau...de norocul lu Matt sau de ghinionul lui Joe...it wasn't fair. Cred ca ar fi fost frumos sa se decida la un joc decisiv! Asta e Jo'Jo. Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community