Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ce-am invatzat si ce-am apreciat

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 31 Aug 2005, 1:49    Titlul subiectului: Ce-am invatzat si ce-am apreciat Răspunde cu citat (quote)

Ma gandeam acum cateva zile ca, de multe ori, imi amintesc si folosesc poate chiar ca pilda pentru viatza mea, actziunile unor jucatori de snooker sau anumite chestii legate de ei.
Acesti oameni minunatzi si tacurile lor magnifice m-au invatzat niscaiva lucruri. Laughing Laughing Laughing
M-au invatzat ca in spatele unui vrajitor din Wishaw se ascunde un tip a carui dovada de dragoste pentru sotzia lui este renuntzarea la turneu, daca ea intra in travaliu, si a carui sotzie nu poate decat sa-i promita ca va keep the baby in pana se incheie turneul.
M-au invatzat ca un campion mondial nu trebuie neaparat sa fie faimos si sa aiba multe meciuri castigate inainte.
M-au invatzat ca atunci cand exista dragoste (si tratament corespunzator) pot fi biruite boli severe.
M-au invatzat ca exista un Mozart si in altele decat muzica. Laughing Laughing
M-au invatzat ca you gotta love snooker, dar when the baby comes e mai bine sa ii acorzi atentzia meritata. Very Happy
M-au invatzat ca potzi fi un talent imens sa castigi multe meciuri si toata lumea sa te aprecieze, dar nu este obligatoriu sa te consideri in toate mintzile datorita acestor lucruri.
M-au invatzat ce-i aia fair play, ce-nseamna sa te comportzi admirabil chiar daca adversarul te scoate din mintzi.
M-au invatzat ca si in situatziile in care e musai sa fii serios tot se pot face glume (la care de obicei te cutremuri de ras pe dinauntru).
Mi-au reamintit ca greselile “se-ntampla si la case mai mari.”
Mi-au reamintit ca “la serviciu” trebuie de multe ori sa te comportzi altfel decat acasa sau poate chiar este mai bine sa te comporti altfel.
M-au uimit cand au simtzit ca daca nu te potzi abtzine si gata cand nu-tzi place un adversar, il potzi provoca la un meci de box (mai in gluma, mai in serios).
M-au invatzat ca de dragul unui lucru itzi potzi schimba numele. Laughing Laughing

Si poate tot ce-am spus eu nu este mare lucru. Va invit sa completatzi voi. Am vrut initzial sa fac un articol lungutz pe aceasta treaba. Ulterior mi-am dat seama ca el poate fi completat doar cu ajutorul vostru.
Poate ce-am scris eu nu e nici macar a suta parte din cate am invatzat sau am apreciat la ei. Sper sa ma ajutatzi in aceasta problema. Laughing
Cam atat, deocamdata. Promit sa revin cu alte invatzaminte. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 31 Aug 2005, 2:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry, păi cum să nu te "iert" că ți-ai luat vacanță vreme de o săptămână dacă atunci când reintri în condei & forum vii cu asemenea lucruri !!! FOARTE FRUMOS ȘI PROFUND SPUS. 8) Very Happy

Acuma, nu e mai puțin adevărat că dacă nu trebuie numaidecât să ai ochi ca să vezi, e obligatoriu să ai inimă ca să simți inima altuia/altora. Și de unde e, și Dumnezeu cere, și oamenii cer... 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 31 Aug 2005, 2:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing >Very Happy<



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 31 Aug 2005, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry, ce manusa delicata ai aruncat in ring! Si cu cata bucurie o ridic Laughing !
Ce-am invatat eu din snooker…Sau ce mi s-a confirmat…Sau ce ganduri difuze am reusit sa cristalizez…

Ca jocul se joaca pana la ultima bila.
Ca vor fi intotdeauna victorii care sa-ti lase un gust amar si chiar umbra unei lacrimi pe gene.
Ca vor fi intotdeauna infrangeri dupa care strangerea mainii adversarului nu are nimic fortat si artificial si nu vine dintr-o sufocanta obligatie.
Ca faramarea ordinii in haos nu e definitiva. (Din momentul in care am vazut prima bila colorata repusa pe locul ei
m-a fascinat procesul de permanenta refacere a structurii ordonate initiale.)
Ca dinamica mentionata anterior nu se opreste niciodata.
Ca legile fizicii pot fi eludate. Si atunci se intampla momente de neasteptata frumusete sau cumplita cruzime.
Ca “surdina” unor gesturi, expresii ori comportamente poate fi acceptata ca regula a jocului.
Ca acel cliseu conform caruia “Regulile sunt facute pentru a fi incalcate” se transforma uneori in deviza cu mandrie purtata pe armura. Wink
Ca tensiunea insuportabila a confruntarii, arsura esecului si orgoliul reusitei ne pot strabate fiinta ca un rau subteran. Si la suprafata abia sa se auda un susur usor
Ca pot sa-ti devina extrem de apropiati oameni pe care nu-i vei cunoaste niciodata. Sad
Ca se intampla gesturi de o extraordinara generozitate intre oameni care nu s-au cunoscut.
Ca perfectiunea nu e o stare in care sa locuiesti. (Mi se plimba cu nonsalanta printre amintiri o afirmatie a lui Lovinescu, daca nu ma insel: “Fericirea e conditionata de existenta unui ideal. Durata ei, de neimplinirea lui.” Nu voi sa fac aici nici un fel de parada insa mi s-a parut ca s-ar potrivi.)
Ca aceia care se inversuneaza sa creada asta se lupta atat de frumos si inutil cu morile de vant.
Ca sportul nu e neaparat expresia nemediata a instinctelor.
Ca omul va fi invariabil fascinat de traiectoria aleasa de o sfera in miscarea ei.
Si-ar mai fi…poate...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 22 Feb 2006, 15:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iar din problemele tehnice ale forumului ar fi de învățat că ... nothing should be taken for granted. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 22 Feb 2006, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum sa nu fiu de acord cu aceste cuvinte venite din inima!!!
Atat mai pot completa ... I'm really adicted to snooker ... shi ma bucur din toata inima ca am avut placerea de a descoperi acest sport al mintzii , in plus avand placerea shi de a'l urmari pe parcursul desfashurarii turneelor. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 22 Feb 2006, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de acord cu tine lady c! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 22 Feb 2006, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Boală curată !... Frumoasă boală... Wink Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 22 Feb 2006, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aaa...shi am mai invatzat ceva de la snooker...ca nu pot trai fara el! Ieri cand n'a mers Serverul mi'am dat seama cat de mult am nevoie de informatzii , de acest forum...de snooker Exclamation Este o boala frumoasa , o dependentza folositoare Razz Shi da...am mai invatzat ceva...ca exista shi fairplay , shi frumusetze intr'un sport. Cine nu ma crede...sa incerce sa se uite in ochii lui Paul sau Ronnie sau Higgie sa vada acolo determinare...o sclipire in ochi. Very Happy
Ce pot sa mai spun altceva decat sa'l citez pe Ronnie ,,I love snooker'' Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 22 Feb 2006, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ieri,cred ca am incercat din ora in ora sa vad dc.merge forumul.
chiar eram speriata ca poate nu mai functioneaza deloc. Sad
m-ati drogat,fetelor! Smile cu snooker! Wink si imi place tare mult. Very Happy nu as putea renunta niciodata la acest drog! Very Happy
i love snooker,too!!!!!!!!!!!!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community