Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Probleme organizatorice ale snookerului din România

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 14:09    Titlul subiectului: Probleme organizatorice ale snookerului din România Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
Sch a scris:
De ce din Romania nimeni-nimeni?! Nu s-a gasit cine sa plece? Nu sunt bani? Sau Romaniei nu i s-a oferit nici un loc?! (chiar nu ma pricep...poate raspunsul e evident pt altii:))


Am primit si raspunsul la aceasta intrebare din partea dl.Dragos Cozmaciuc:
" In ceea ce priveste participarea Romaniei lucrurile stau astfel:
Momentan la noi exista doua organizatii: Federatia Romana de Biliard si Asociatia de Snooker din Romania. Forul National, adica FRB poate trimite sportivi la competitiile internationale.Dar datorita faptului ca dezinteresul lor fata de snooker este sfidator, in 2004 a aparul Asociatia de Snooker din Romania care a inceput sa activeze foarte serios acest domeniu pe care FRB il tine in statut din 1997 si pentru care nu a facut nimic.
Asociatia si cluburile de snooker din Romania au facut demersurile necesare si in cat mai scurt timp posibil cred ca vom avea
Federatia Romana de Snooker care va fi singurul for la nivel national care va administra Snookerul. Din acel moment fi convinsa ca in Romania dezvoltarea snooker-ului va intra pe maini bune si vom onora toate turneele importante. Avem cel putin 10 jucatori care ar putea face fata turneelor de afara si chiar 4, 5 juniori de care vei auzi cu siguranta.
Cand vom incepe sa fim performanti cu siguranta ca vom gasi si finantare".

no comment Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 14:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exact, no comment!!!!

Eu despre Asociatia de Snooker din Romania nu stiu decat din auzite. Dar despre Federatia Romana de Biliard( FRB) pot sa va zic din experienta mea, si sa intaresc ce a zis dl. Dragos Cozmaciuc, cu riscu de a-mi crea si mai multe probleme.

S-a scris mai sus despre dezinteresul FRB fata de snooker si s-ar putea intelege ca macar pt biliard exista din partea FRB un interes. Dar nici asta nu e adevarat...eu incerc de aproape 2 luni sa ma inscriu la un club "sportiv" afiliat la FRB, pt a putea participa la turneele oficiale de anul asta(de biliard)....si inca nu am reusit. Cluburile ori nu-s de gasit, ori nu fac inscrieri, pe diverse motive. Un singur club a vrut sa ma ajute, si ii multumesc domnului de acolo pentru oferta, n-o sa-i dau numele aici, dar a trebuit sa refuz din cauza ca mi s-au parut destul de grele conditiile impuse( sa merg sa ma antrenez acolo de cel putin 2 ori pe sap, loc unde in ianuarie erau spre 0 grade C, si unde in boxe bubuiau manelele de abia ne auzeam unu cu altu). Cat despre ajutorul cerut Federatiei(ma gandeam ca teoretic o federatie poate sa iti dea macar niste sfaturi), el inca nu a venit...de fiecare data cand incercam sa vb cu cineva de acolo, ori nu reuseam, ori daca reuseam ma mai amana 1-2 sap(ba ca sunt ocupati cu altceva, ba ca tocma tre sa se faca alegeri....)

Ca sa termin intr-o nota mai optimista....eu chiar sper ca pana la urma o sa reusesc sa ma "legitimez" in vreun fel( umblu de 1 luna in fiecare zi cu copie de buletin si cu adev medicala la mine), mai ales ca inca n-au inceput competitiile de anu asta, nici macar nu s-au stabilit cand si unde or sa fie... Daca nu, ma apuc de snooker:)SmileSmile

Cu drag,
Un amarat de jucator de biliard ( si pasionat de snookerland), trecut de mult de varsta cand trebuia sa se apuce de sportul asta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi, dacă de snooker nu le pasă celor domni de la federație și nici de biliard nu li se rupe inima, atunci CE FAC acolo ???... Shocked Shocked Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
... atunci CE FAC acolo ???... Shocked Shocked Shocked


Shocked Shocked Shocked Really??? Shocked Shocked Shocked



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa nu zic eu vorba aia ca " freaca menta"!
scuze dc.am fost cam rea,dar.....


Cred ca cel mai bine pt.tine Sch,ai fi sa te apuci de snooker!!! Smile
Discuta cu dl.Cozmaciuc,este un om foarte deschis,care doreste sa atraga tinerii spre snooker.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O mica completare( pe care am omis-o din cauza starii de agitatie in care ma aflu cand vorbesc despre treburile astea), pentru a nu ascunde ce-i adevarat: persoana de la federatie cu care ( incerc sa) tin legatura, mi-a spus in urma cu aprox. o luna, ca nu trebuie sa-mi fac griji, ca nu e nici o graba...important e sa fiu legitimat inainte sa inceapa competitiile. Si ca sa mai revin cu un telefon peste ceva timp( am revenit de atunci cu f multe), desi nu imi poate promite nimic...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-ar fi mai simplu să-ți faci tu singur un club, Sch ?... Confused 8) Semnăm toți dacă e nevoie de o listă de membri...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai m-am gandit la un mom dat si la asta:) Dar daca sa ma inscriu ca jucator e asa greu...imi imaginez cum tre sa fie sa vreau sa afiliez un club la federatie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce agasanta e treaba asta...sa vrei sa faci ceva shi pur shi simplu sa nu potzi pentru ca n'are cine sa fie alaturi de tine...
...eh pe noi potzi conta. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile Mersi de incurajari!

ps: nici macar nu am cerut de la FRB sa fie alaturi de mine, am cerut doar sa mi se ia banii, copia de BI si adev medicala, si sa mi se dea o legitimatie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

un club numai cu membrii forumului Smile Wink

Pina nu iese asociatia de snooker de sub "protectia" federatiei de biliard,nu cred ca se pot realiza prea multe Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate că n-ar fi rău să te duci la un ziar/săptămânal de sport și să povestești toată istoria. Nu ca s-o publice, ci ca să-i convingi să-ți dea "mandat" să faci (sau doar să le aduni materialul pentru) un reportaj-anchetă prin aceste cluburi. Altfel de atitudine ar avea șefișorii de pe acolo dacă ar auzi că vii din partea cutărei publicații.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu incerc sa iau apararea nimanui. Sch are dreptate dar in federatie acum sunt si niste probleme.. adica cel putin cand am vbit eu cu un responsabil asa mi s-a spus. Sunt alegeri ..etc..Probabil scuze dar nu numai asta conteaza. Biliardul este cat de cat bine reprezentat fiind turnee si tot ce trebuie. Jucatori avem chiar niste jucatori foarte talentati si probabil si snooker am fi avut mult mai multi daca ar fi interesat pe cineva pana acum 2 ani. Snookerul e vazut ca o anexa si momentan asa ramane. Oricum in viitorul apropriat sa speram ca se va schimba situatia si vom fi priviti de la egal la egal cu pool-ul si cu carom-ul.
p.s. : Sch stai linistit ca o sa te inscrii nu e asta problema:D.. iti spun din ce stiu si eu de la altii:).. nu ramane nimeni neinscris.. si cat despre clubul de care ai mentionat tu asa este:)..confirm si eu:D.. nasoala atmosfera..Razz



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 24 Feb 2006, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1.
Clara White a scris:
Poate că n-ar fi rău să te duci la un ziar/săptămânal de sport și să povestești toată istoria........

Asa ar trebui sa fac, dar deocamdata nu prea ma "tine cureaua". Si ma gandesc doar la faptu ca poate o sa ajung sa joc in competiile astea, si mi-ar place sa fiu relaxat in momentele respective Smile

2.Imi pare bine sa aud asta Octave....si anume ca pana la urma sigur se rezolva


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community