Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2005, 0:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Subscriu! A mai ramas o zi! YAY! Very Happy Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2005, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu câteva ceasuri înainte de startul în Grand Prix

* STEPHEN HENDRY îl consideră pe SHAUN MURPHY ca numărându-se printre principalii favoriți : „E clar că Shaun a ajuns printre cei mari și aici va rămâne. La Campionatul mondial a fost un outsider, dar nu cred că va repeta situația de campion-o-dată-și-gata a lui JOE JOHNSON. Ceea ce a realizat Shaun la Sheffield – adică să parcurgă tot drumul calificărilor și al etapei finale de la Crucible – a fost ceva fenomenal. E clar că este un jucător extraordinar și e atât de tânăr – e aici și aici va rămâne.”

* După ce afirmă că RONNIE O’SULLIVAN va fi în centrul atenției la Preston și din cauza recentelor declarații (despre care spune că au creat o oarecare tulburare deși aceasta nu trebuie totuși exagerată, mai ales că omul „e un personaj” și „adesea face gafe în interviuri”, WILLIE THORNE încearcă o evaluare : STEPHEN HENDRY „se află în toamna carierei”, iar JOHN HIGGINS „pur și simplu nu mai e jucătorul care a fost” și ajunge la concluzia că singurul în stare să-i creeze probleme lui O’Sullivan este SHAUN MURPHY, care e „un băiat extraordinar cu un talent uriaș”.

* Și The Times de ieri scrie despre transformarea lui SHAUN dintr-un David într-un Goliat, nu-l consideră deloc lipsit de killer instinct și-i citează o declarație în care campionul mondial spune : „Nu mă îndoiesc că mulți jucători sunt gata de orice ca să mă învingă. Și eu dacă aș fi în locul lor aș face la fel. Dar asta nu înseamnă că mă voi simți sub o presiune mai mare.”

Ziarul încheie cu o înțepătură (ador stilul supercivilizat, ocolit, dar foarte eficace al times-iștilor de a ataca WSA ! Bine – că – ați venit și voi alături de mine ( Wink Laughing ), băieți ! Mai bine mai târziu decât niciodată ... Wink Laughing ), subliniind faptul că „după involuntara plecare din snooker a firmei Embassy, penuria (textual: foametea !) de sponsori continuă. Deși fondul total de premiere de 400 000 de lire [de la Grand Prix] este destul de bun, învingătorul va primi 60 000 de lire, adică aceeași sumă pe care adolescentul Hendry o primise când cucerise titlul GP cu 18 ani în urmă.” Exclamation

* La Grand Prix anul acesta o să vedem o figură (mai) nouă : cea a arbitrului maltez TERRY CAMILLERI, aflat în al 5-lea sezon în Main Tour. Pe cine n-o să vedem însă, dintre purtătorii de mănuși albe (dacă nu cumva s-au dres lucrurile în ultimele 24 de ore !) este PAUL COLLIER. WSA nu a anunțat încă nimic oficial și nici Paul n-a făcut declarații presei, dar a spus între prieteni că Sir Rodney și ai lui au mai făcut o greșeală. Paul va continua să arbitreze meciurile din Premier League (sub contract cu SkyTv), dar atât. Sad Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2005, 9:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lipsa lui Paul Collier mi se pare ceva neasteptat!! Shocked Confused Sad
Oare ce se intampla??



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2005, 13:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Întrebarea este cât se poate de legitimă, dar, pentru moment, până nu se fac declarații oficiale, nu pot spune mai mult. Știrea pleacă de la cel în cauză, dar cum situația lui și relațiile lui actuale cu WSA îi aduc în ecuație și pe ceilalți arbitri din Main Tour, nici Paul C. nu vrea să se grăbească să stârnească furtună. Este cătrănit rău de tot, se consideră nedreptățit și are impresia că, atunci când își vor da seama ce greșeală au făcut, cei de la Bristol vor pune mâna pe telefon și-l vor rechema. Sad

* Rezultatele meciurilor în curs, alături, la Grand Prix > Meciuri și rezultate http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=4689#4689

* Prima surpriză : eliminarea lui STEPHEN LEE, învins prin whitewash de către nord-irlandezul GERALD GREENE, medaliatul cu aur la World Games (Bottrop, Germania, unde l-a învins în finală pe DING) ! Un alt veteran, JAMES WATTANA, luptă din greu cu tânărul CHRIS NORBURY, al cărui nume vă este cunoscut dacă ați urmărit seria cea mare de la Pontin's : PIOS. Gata : a ieșit și WATTA !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2005, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh, Ronnie-sweetheart? Laughing 80 de locuri in clasament te despart de Haneveer! Si ce bine joaca belgianul! Lovituri de distanta fine, destul de calm, break-uri maricele-mult mai mari decat ale lui No.1 Rolling Eyes .
Bine i-ar sta sa iasa din turul I! Rolling Eyes Rolling Eyes
Deh, cine fuge dupa doi iepuri si sta cu funduletul in doua luntri nu are nici un castig. Vox populi!
Oare sa fi uitat ca joaca, totusi, snooker? I wonder...

(In alta ordine de idei...)
A sight for sore eyes he is! Macar atata... Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2005, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum a jucat pana acum cred ca s-a antrenat numai la pool si la snooker mai deloc. Confused Sad
Sunt suparata pe cei de la Eurosport sau pe compania mea de cablu pentru ca eu nu prind Eurosport2.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2005, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

* SHAUN MURPHY : "La acest stadiu, competiția e o cursă nebună către linia de sosire spre runda următoare, așa că sunt bucuros că eu am trecut linia aceea. Nu am avut prea multe meciuri înainte și nici continuitate în ele. Am jucat câteva doar în Premier League. Aici la Preston, vreau să ajung cât de departe se poate și sunt mulțumit de felul în care am jucat, având in vedere că încă nu m-am dezmorțit."

Prezentat în arenă drept "Campionul mondial cool", Shaun a spus că a simțit o schimbare în atitudinea publicului. "Presupun că lumea se așteaptă să câștig joc de joc. Altădată primeam aplauze și pentru un break de 40, dar acum abia dacă se găsesc vreo doi-trei care să bată din palme !... Sunt atât de mari pretențiile pe care le ai de la un campion mondial ! Asta nu-mi va schimba însă felul de a aborda meciurile. O să fac tot ceea ce am făcut și în sezonul trecut - adică o să-mi fac jocul meu, în felul meu."

Antrenorul lui Shaun, Steve Prest a declarat că Shaun a jucat bine și că, având în vedere obiectivul lui - acela de a intra în Top 16 - câștigarea acestui meci din runda 1 este de o importanță vitală.

* RONNIE O'SULLIVAN : "Am amintiri frumoase de aici, din Preston așa că sper că o să mă simt bine. Au fost momente când am avut impresia că joc un meci demonstrativ și asta m-a costat. El [Bjorn, adică] e un jucător bun și, cu toate că l-am cam lăsat să treacă la conducere, am reușit să revin în meci. Mă așteptam chiar să mi-o ia înainte cu 3-1, dar a fost 2-2, ceea ce era un scor bun. Mă bucur că am trecut în runda următoare și că a fost un meci bun - dar, în fond, a fost doar un meci de snooker. [În caz că nu ne-am dat seamă ce vedem ! Twisted Evil Laughing ]. Sigur că vreau să câștig, dar nu am de gând să intru vreo stare de tensiune. Simt că nu sunt sub tensiune și n-am nimic de pierdut. Sunt într-o situație foarte norocoasă."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 8 Oct 2005, 22:26, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2005, 21:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Lipsa lui Paul Collier mi se pare ceva neasteptat!! Shocked Confused Sad

Da, si mie la fel! Chiar ar fi pacat sa nu-l mai vedem pe Paul Collier. Sad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2005, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen Lee, James Wattana, Joe Perry, John Parrott, Matthew Stevens - out. Surprize mari. Pierderi grele.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 0:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, mai ales Matthew Stevens, castigatorul trofeului nord-irlandez.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 1:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa speram totushi ca nu va fi unul dintre turneele in care numele mari vor cadea toate. Very Happy Parca mi-e dor (da, din nou) de un turneu castigat de un nume mare. Laughing
Pe de alta parte... Si Shaun Murphy este de pe-acum un nume maricel. Laughing
O surpriza ar fi si eliminarea lui Mark Allen. Lucrul pe care-l apreciez cel mai mult la el este un stil placut de joc, pe care mi-ar fi placut sa-l revad (scuze pentru placut - placut). Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 2:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, păcat de MARK-irlandezul, dar cea mai mare surpriză e eliminarea lui MATT STEVENS. După meci, arhifericit, DAVE HAROLD a spus că nici când era condus cu 3-0 și 4-2 nu și-a pierdut încrederea în victorie. "Am rasolit un joc, dar mă simțisem cam înțepenit și mi-a trebuit un pic până să-mi revin. Merită tot efortul dacă reușești să cîștigi un meci ca ăsta, ți se răsplătește toată munca. Încrederea în forțele mele a fost la cota cea mai scăzută tot sezonul trecut, dar acum cred în mine din nou. Cu toate astea, n-am fost convins că pe meciul ăsta era scris numele meu, fiindcă Matthew a avut mult noroc la loviturile de siguranță din jocul final. Aproape că eram gata să mă las păgubaș și să mă concentrez asupra turneului următor, dar Matthew s-a hazardat la o lovitură dificilă și, din fericire pentru mine, a ratat-o."

Statuă-ți ridic, Miss Chigwell, fiindcă dacă nu "spuneai" că mai urmează ceva snooker după miezul nopții, ratam ultimul frame din meciul Matt-Dave - care meci cred că a fost cel mai fain dintre cele de până acum. 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 2:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ei, Mrs. White, aceea a fost "Umbra lui Miss Chigwell. La Preston" Laughing Laughing (unde se ocupa cu spionatul, evident 8) ).
Ma bucur ca am reusit sa vedem ultimul frame. A avut de toate-si ratari cat China si reusite deosebite si dramatism...
Matthew, tata, ce-ai facut? Hai ca asta-i simptomatic. 3-0 si 4-5 Shocked Shocked Shocked ? De ce, oi? Si ce mi-ar fi placut sa-i mai vad streasina blonda si loviturile de o fantastica delicatete si precizie...
Da' totusi, doua bucurii pe zi e cam mult. Sorry, Matt!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 9:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt mai uimita de eliminarea lui Matthew decat as fi fost daca ar fi fost eliminat Ronnie! Shocked Surprised
Si uimita sunt de cate bile albe a bagat Ronnie in buzunare!!! Shocked Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 12:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ieri m-am uitat doar la prima parte...adik la prima transmisie a meciului...shi era clar(pentru moment) ca Matthew o sa cashtige. Azi in schimb cand am vazut scorurile am ramas fara cuvinte Shocked . Serios nu ma ashteptam la asha ceva....dar trebuia sa ma gandesc doar. Matthew e Matthew (if u know wut I mean).



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Următoare
Pagina 2 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community