Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 15 Oct 2005, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DUPĂ MECI

RONNIE O'SULLIVAN : (Reiau și partea I) "Nu mi-a păsat dacă aș fi pierdut sau aș fi câștigat ! M–am săturat de snooker – m-am plictisit. Decât să joc snooker, prefer să fac grădinărie. Și ce era dacă pierdeam ?!... Și ce-i dacă am câștigat ?!... Nu mă mai interesează, dar ce să fac ?!... Nu mă interesează cu cine joc finala. Sper că nici n-o să se mai joace și că o să vină John Virgo și Willie Thorne să facă ceva trick shoturi. Nu-mi pasă. Altădată înfrângerea mă costa, acum nu. Ciudat, nu?..."

(II) "Merita să câștige. Eu conduceam cu 3-1, am ratat o idioată de bilă și el a făcut un 145 în plin elan ! Unele lovituri ale mele au fost cam aiurea și așa a ajuns el la masă. A jucat bine și eu ar fi trebuit să fiu cel eliminat. Nu e corect, fiindcă el luptat din toate puterile, iar mie nici nu-mi păsa ce se întâmplă. Așteptam o ultimă ocazie bună. A fost muncă grea și nu doream decât să scap de meciul de mâine, să-mi fac bagajul și să plec acasă. Vreau să-mi pun tacul în portbagaj și să ies pe ușa din dos.”

ȘTII CE ?!... CHIAR AȘA SĂ FACI !!!... Mad Mad Mad Mad Mad Mad

BARRY HAWKINS : "Dacă aș fi reușit să trimit în buzunar acea bilă neagră și aș fi preluat conducerea cu 5-4, altfel ar fi stat lucrurile, dar dacă faci o greșeală, Ronnie poate închide masa. Când eram condus cu 1-3, mi-am zis ‘Ei, la naiba, du-te Barry și fă-ți jocul !’ După aceea Ronnie mi-a spus ‘Ține-o tot așa, că-i bine’. M-am simțit foarte bine în meci, mai ales după ce am făcut breakul de 145 de puncte. Primele două jocuri i-am lăsat cam multe șanse, pentru că am avut nevoie de un oarecare timp ca să mă liniștesc și să-mi intru în ritm. După aceea, am jucat bine. Nici n-aș fi putut să sper într-un mai bun început de sezon. Ar fi fost grozav să fi făcut un 147, dar am pierdut poziția. Dar măcar am dus la capăt un 145."

BRAVO, BĂIETE !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 15 Oct 2005, 22:08, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 15 Oct 2005, 21:30    Titlul subiectului: hendry vs higgins Răspunde cu citat (quote)

MY GOD! Now was that a shot? Very Happy Ce bine ca am inregistrat-o! Very Happy WOW. Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 15 Oct 2005, 23:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce pacat! Stephen a ratat inca o data break-ul maxim! Sad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 15 Oct 2005, 23:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Crying or Very sad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E, da! Pentru asha ceva a fost inventat snookerul. The master shots, the class, the everything! Very Happy
Sper sa nu ma judecatzi pentru ce-am zis, dar mi-a placut la nebunie. Stiu ca mai sunt jucatori absolut fantastici si nu vreau a expune o subminare a talentului lor.
Vroiam doar sa spun ca seara asta a fost pe gustul meu!
Daca ar trebui sa aleg un meci pentru a-l arata altor persoane, atunci pe-acesta l-ash alege.
Ce maiestrie! Very Happy Ce frumusetze! Very Happy I’m feeling like totally “WOW!”
Acestia sunt jucatorii pe care ii iubim. Very Happy Da! Da! Unde’s inimioarele alea Lady??? Unde sunt? Very Happy Razz
Iar lovitura aia pe care a reushit-o Stephen… Nici n-am cuvinte. N-am sa pricep cum a intrat bila aia. It was MAGIC! Si ce e MAGIC nu trebuie analizat in mod logic, because you spoil the magic.
Asta scrisesem inainte ca Stephen sa piarda. O parte din mine still feels like “Wow” pentru ca meciul per total a fost intr-adevar superb.
Si iar nu ma abtzin, dar acum nu-mi mai cer scuze: Imi vine sa arunc cu ceashca de cafea (precum spunea cineva odata Laughing Very Happy) in fortza mentala a lui Stephen cel de-acum.
Mai spuneam odinioara ca n-am sa judec vreodata, dar imi suna-n minte ce zicea una dintre Ronnetes la un moment dat (sau chiar de mai multe ori – cred ca-mi suna a Miss Chig): Pai bine, mai Stephen, cand aratzi ce aratzi in primele jocuri, apoi sa n-o luam razna cand itzi pierzi “fortza mentala”? De fapt, cred ca si el este super stresat cand si-o pierde si mi se pare logic. Ma intreb cum ar putea oare fi rezolvata aceasta situatzie. Frustrant! Sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Oi, cat mi-ash dori sa-shi pastreze fortza pana la sfarshit! Si precizez din nou ca tot ce am scris nu a fost o critica si ar putea fi redus la o formula intrebare-enuntz: How can this situation be solved????? It’s gotta be solved!
Propun sa-i trimitem spre citire linkul urmator:
http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=145

Oricum, in final, vreau sa-i felicit pe amandoi pentru seara pe care ne-au oferit-o. Un real spectacol cum vedem destul de rar (mai ales dupa a summer break).
Si-acum ca s-a ajuns la finala, vreau sa-i urez succes lui Higgie si sa spun ca ma indoiesc ca nu-si va adauga la colectzie acest trofeu. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 0:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* SUPERB SPECTACOL ! Very Happy M-am dus cu sacul, iar pomul n-a fost lăudat degeaba. Wink 8) Very Happy Very Happy Very Happy

* DUPĂ MECI

HIGGIE : "Am tăiat cam 1,27 cm din tac la începutul sezonului și pe urmă m-am pus pe treabă. Așa se și explică victoria din această seară. Acum sunt mult mai bine pregătit pentru confruntarea cu Ronnie. La Masters, n-am fost deloc în formă, dar de data asta sunt mult mai încrezător în forțele mele și în capacitatea mea de a cîștiga jocurile dintr-o singură vizită la masă, ori de câte ori am această șansă. Atunci, în finala de la Masters, n-am putut face mare lucru, pentru că jocul lui Ronnie era impecabil. Trebuie să fiu în formă maximă și mâine.

A-l învinge pe Stephen reprezintă întotdeauna o mare victorie. Am făcut greșeli amândoi – probabil din cauza nervilor. A ratat unele bile pe care de obicei nu la ratează, iar eu am profitat de ratările lui. La fel o să fac și mâine : o să pedepsesc orice ratare. Va fi important să încep meciul bine."


(Probabil că tot la linkul cu pricina s-a gândit și Higgie, Mrs. Hendry, când a spus "Am făcut greșeli amândoi – probabil din cauza nervilor." Wink Laughing Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 16 Oct 2005, 4:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 1:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Iar lovitura aia pe care a reushit-o Stephen… Nici n-am cuvinte. N-am sa pricep cum a intrat bila aia. It was MAGIC! Si ce e MAGIC nu trebuie analizat in mod logic, because you spoil the magic.

Nici eu nu am sa inteleg nici macar cum s-a gandit la lovitura aia! Fara ca macar sa combine cu o lovitura de siguranta. Daca ar fi ratat, Higgie ar fi putut fara probleme continua frame-ul. Pur si simplu a fost absolut sigur pe lovitura. Imi pare rau ca a pierdut Stephen, ma bucur ca a castigat Higgie, dar cel mai rau imi pare ca Stephen a ratat (pentru a cata oara oare?) break-ul maxim. Sad De asta m-as fi bucurat mai mult decat daca ar fi castigat turneul. Si cred ca si pentru el un 147 este mai important decat un turneu, pentru ca in asta consta perfectiunea snookerului. Un campionat poti sa il castigi si cand joci putin mai slab, dar pentru a face un 147 trebuie sa joci perfect. El are 36 de turnee castigate, dar break-uri maxime are "doar" 8.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 8:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma includ si pe mine in cercul oamenilor incantati de semifinala asta. S-a spus deja tot ce voiam sa spun- ca a fost captivant, intens, dramatic, frumos, un duel elegant, dar nu strica sa repet, nu? Laughing
Bila aceea cu manta de care s-a vorbit a avut asupra mea efectul urmator: Shocked Shocked. WOW! Si cateva bile imposibile reusite de Higgie, la fel.
Nu stiu...Nu stiu pe care l-as fi dorit invingator. I've got a soft spot for Higgie, though... Embarassed Laughing

Azi schimb tabara Laughing ...Sau ma plasez in "tara nimanui"...Ca tare m-au suparat niste trebusoare aparute ieri in presa Mad . (De fapt ma duc sa cumpar niste instrumente de gradinarit Laughing , sa le expediez par-avion, cu niste urari de bine.)
Hai, John! Arata-ne cum se manifesta un adevarat gentleman si un adevarat sportiv! Si daca joci la fel de bine ca ieri...excelent!

Ah, inca un lucru! Rau sa fii asa uituc Rolling Eyes Rolling Eyes ...
Ronnie ar trebui sa-si ceara scuze lui Barry, lui Stephen, lui John si tuturor fanilor lui, din UK si de peste tot. Fanii care fac eforturi financiare si isi modifica programul-uneori cu sacrificii mari-ca sa-l vada jucand. Fanii care-i cumpara materialele-cartea, DVD-ul etc.
Nu stiu altii cum sunt...dar am impresia ca anumite doamne de pe forumul asta au facut ca mine; cum Eurosportul transmitea cu totul altceva Mad , s-au lipit de monitor si au asteptat cu infrigurare verdictul. Nu-i asa, Cristina, Aura, Smaranda?
The bottom line is...[b] YOU DONT'T DESERVE SUCH FANS, RONNIE!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 12:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dec;aratzia lui Ronnie = Shocked Shocked Shocked . Nuj ce sa mai zik despre el....nmici nu cred ca mai conteaza ce se mai zice despre el. Mad

RONNIE - HIGGIE!!! Ma bucur mult ca a cashtigat Higgie shi sper sa-l invetze minte pe Ronnie....sa se mai gandeasca inainte sa vorbeasca. Mad. Astazi s-ar putea sa nu vad intreaga finala ca sunt pleacat Sad...dar sper sa gasesc comentarii aici pe forum. Razz..... GO HIGGIE!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Azi schimb tabara Laughing ...Sau ma plasez in "tara nimanui"...Ca tare m-au suparat niste trebusoare aparute ieri in presa Mad . (De fapt ma duc sa cumpar niste instrumente de gradinarit Laughing , sa le expediez par-avion, cu niste urari de bine.)
Hai, John! Arata-ne cum se manifesta un adevarat gentleman si un adevarat sportiv! Si daca joci la fel de bine ca ieri...excelent!
[/b][/color]



Cam asa am gandit si eu, desi imi este greu sa spun ca nu vreau ca Ronnie sa castige finala. Dar, pentru declaratiile de ieri, nu merita sa castige!
Parca mi-a fost mie rusine de ceea ce a spus el Embarassed (de fapt mie imi e rusine ca sunt fan Ronnie Embarassed )
Oare nimeni din preajma lui nu-i spune ca vorbeste aiurea si ca mai bine s-ar abtine de la declaratii? Shocked Shocked Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 14:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Despre meciul Hendry- Higgins n-am sa spun decat ca m-am bucurat si am savurat un snooker frumos. Very Happy Cei doi ne-au oferit snooker adevarat. Very Happy
Asta este snooker-ul de care m-am indragostit.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 15:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

GO, HIGGIE, GOOOOOOOO !!!!!!!

FINALA LIVE la http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=193

1-2 !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As fi vrut sa strig Go Stephen, dar ce sa fac, astazi va trebui sa strig Go Higgie!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ieri m-am rugat de Safina si Sharapova sa termine odata Evil or Very Mad ! Azi sunt 2 tipi-Federer, parca... "I don't care, I'm bored, I want to go home"... Laughing Laughing
*Cica Higgie l-a facut pe Ronnie "muppet" Laughing Laughing . Serves him right! Laughing
*Still... a woman's heart Laughing ...Go..."muppet" Wink , show me how you play snooker when you really want to...please...Laughing

2-2 la pauza... not bad...nici un break mare, totusi...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 16:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

EEEEiii, Miss Chigwell, doar n-are rost sa actualizez scorul in doua locuri. Scorurile sunt la Meciuri si rezultate ! Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următoare
Pagina 13 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community