Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuzati, Mrs. White! Won't happen again! Embarassed
Frame 5. Minunata batalie a loviturilor de siguranta! Higgie reuseste o lovitura combinata cu trei rosii la mijloc stanga:shock: Shocked ! Wow!
Frame 6. Higgie-the bug killer! Laughing Laughing Chiar asa? Laughing
Frame 7. Fara istoric!

Higgie imi pare mai concentrat, mai "conectat". A zis el ca va pedepsi fiecare ratare si asa a si facut.
Ronnie-mi pare ezitant. Ce procentaj...maro la loviturile de distanta Rolling Eyes Rolling Eyes :22%! Cah!

*Sa vedem...Vreau batalie mare, vreau decisiv, vreau duel!

*Has anyone noticed the huuuge zit on Ronnie's left cheek Shocked ? Laughing Laughing Mi se parea ca trecuse totusi de varsta lui Ding Jun Hui (no offence, young man!) Laughing Laughing




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Dum 16 Oct 2005, 17:56, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haide sa vorbim un pic despre declaratzia lui Ronnie. Ceea ce am simtzit prima data a fost o teama . Imi este frica ca Ronnie incepe sa isi piarda din echilibrul interior. Stim cu toti ce situatzie nefericita are in familie . Stim ca este un pic bolnav psihic din cauza evenimentelor din familie. Eu cred ca nu ar trebui sa fim suparatzi pe el sau nervosi pentru ce a zis, ci doar sa speram ca nu se intampla nimic rau cu el. Din partea mea ... nu sunt suparat si nici enervat. Sper doar ca este bine .



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 18:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Eu cred ca nu ar trebui sa fim suparatzi pe el sau nervosi pentru ce a zis, ci doar sa speram ca nu se intampla nimic rau cu el.


Oh, deary me! Asta sper de la nefericitul ala de meci cu Peter Ebdon, care a lasat, pare-se, urme tare adanci in psihicul lui Ronnie-daca acum, la mai mult de jumatate de an, a calificat acel break de 12 in 3 minute drept "obscen".
Unii au observat ca declaratiile de genul aceleia facute de Ron ieri apar numai dupa meciurile grele, cu decisiv, castigate facand apel la toate resursele, si sunt de parere ca Ron spune asa ceva pentru a se remonta pshic, pentru a se reechilibra si poate pentru a se pregati in vederea unui eventual esec. Ceva de genul "Si ce daca am examen mega-greu maine? Si ce daca nu-l iau acum? Ca ma duc in toamna si tot il iau. Si daca nu-l iau in toamna pot trece in anul urmator. Ce? Imi taie cineva capul?"etc.
Am urmarit la BBC interviul de dupa meciul cu Pinches si Ron mi s-a parut relaxat si veselos.
Cold_Fever, ai dreptate! E doar un meci de snooker. Dar Ron nu cred ca a avut vreodata acel echilibru interior. A mers pe sarma toata viata Sad ...
Dar asta nu scuza tonul acelei declaratii. Daca nu se simtea in stare sa concureze oare ar fi fost asa de greu de conceput un walk-over? Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
*Has anyone noticed the huuuge zit on Ronnie's left cheek Shocked ? Laughing Laughing Mi se parea ca trecuse totusi de varsta lui Ding Jun Hui (no offence, young man!) Laughing Laughing


Se pare ca totusi are varsta lui Ding!! Wink Din comportamentul lui asta reiese.


*Sunt placut surprinsa de maturitatea in gandire a lui Cold_Fever.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 18:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din bun simtz. Nu poate face asa ceva fatza de noi . Nu poate sa vina si sa rateze intentzionat. Acel echilibru interior despre care vorbesc eu este acel echilibru care il tine pe acea sarma despre care vorbesti tu. Si cred ca snookerul l-a salvat de mult rau in viatza.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 18:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Si cred ca snookerul l-a salvat de mult rau in viatza.

(Familie dezorganizata+caracter dificil si rebel)-o preocupare solida si o anumita disciplina=potential delincvent. Fara snooker poate ca am fi auzit de Ronnie la stiri, la "Politia in actiune". Si nu glumesc absolut deloc!
Eu nu ziceam sa se prezinte la finala si apoi sa rateze intentionat. Asta e deja de competenta comisiei de disiplina si ar fi fost in joc insasi cariera lui. Va amintiti de cazul Peter Francisco si suspendarea pe 5 ani...
Eu spuneam ca nu mi se pare de neconceput-cel putin teoretic- sa fi cedat meciul "inainte". Ca ultima solutie...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am incercat sa nu fiu la fel de tare ca tine si am preferat sa spun doar ca l-a scapat de rau. Recunosc ca si eu gandesc aceleasi lucruri pe care le-ai scris si tu miss mai sus , si ca inchisoarea il pandea cu sigurantza daca nu era snookerul. Dar sa lasam asta deoparte si sa speram ca nu se intampla nimic rau cu el. Atat! Si vreau sa rog pe toata lumea sa nu mai fie suparata pe el , mai bine sa fim igrijoratzi . Cred ca s-a intamplat ceva si in viatza lui personala , nu demult , ci cam de 1 an 1 an jumate se poarta asa , este inconstant , are reactzii violente . Traverseaza o perioada grea cu sigurantza oricare ar fi cauzele.
Cat despre ratarile intentzionate , nu cred ca poate cineva sa stie daca ai ratat intentionat sau nu? Plus ca eu sunt de parere ca ar fi , sau este (daca exista) o regula care sa spuna ca NU sunt permise ratari intentzionate. Plus ca are un aspect subiectiv. Cine poate sti daca ai ratat cu adevarat sau daca ai ratat intentionat?
Si te rog sa imi povestesti te rog despre acel caz.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 18:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa incercam sa ne destindem putin, pana se indura Eurosportul... Laughing

Daca doreste cineva sa aplice planul B (facut celebru la Mastersul 2004) in ceea ce-l priveste pe Ronnie-well, ladies, form an orderly line behind Miss Chigwell! Laughing Capisci? Fara favoritisme... Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, ( Wink Smile ) să revenim la lucruri serioase : după cum am menționat anterior, JOHAN OOMEN își face acum debutul ca arbitru al unei finale de mare turneu : ”Am fost în al nouălea cer când am aflat că eu voi fi cel desemnat ! Visul meu a fost întotdeauna să arbitrez finala Campionatului mondial, dar consider că a oficia în această finală de la Grand Prix este o mare onoare. Îmi văd astfel răsplătită munca depusă până acum și mă bucur că am câștigat încrederea organizatorilor. N-aș fi putut avea parte de un meci mai interesant nici dacă aș fi fost chiar eu cel care să-i aleagă pe cei doi protagoniști !... Ronnie și John au jucat bine toată săptămâna, așa că sper că vom avea o finală de calitate – care, din punctul meu de vedere, ar fi bine să cuprindă toate cele 17 jocuri !... Știu că o să am emoțiile inerente debutului, dar, îndată ce meciul va începe, sunt convins că o să mă liniștesc. Prestonul îmi place foarte mult, iar Guild Hall este una dintre arenele mele preferate.

Am mai arbitrat două semifinale de mare turneu: la Welsh Open și la Malta Cup, dar acesta este punctul culminant al carierei mele de până acum. Sigur că n-o să mă aflu sub o presiune comparabilă cu cea care va apăsa pe umerii jucătorilor, dar mi-ar plăcea ca unul dintre ei să realizeze un break maxim. Asta ar fi, pentru mine, un plus de bucurie adăugat onoarei de a arbitra această finală."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 20:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"De dragul spectacolului"-ca sa-l citez pe domnul Ancuta-sper sa nu se transeze finala in prima sesiune de dupa pauza.
Ce mult mai e pana-n 5 decembrie... Sad
Chiar si cu Pot Black... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 21:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Go for 147,Higgie! Very Happy It's yer night!
Nu m-am putut abtzine! Very Happy Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 21:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă am adunat corect, până acum, în 10 jocuri, total de puncte marcate : O'Sullivan - 488, Higgie - 842 dintre care 478 fără replică !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In acest moment cred ca Ronnie isi doreste foarte tare sa se termine meciul cat mai repede ca sa scape de chin. Sad Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi se rupe inima... Twisted Evil Mai rău îmi pare de suporteri... El o să spună ce, de fapt, nici nu era acolo etc etc...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Drăguță remarca lui Marius Ancuța : "Denise este iar însărcinată. L-a pus la treabă pe John în vara aceasta." Twisted Evil Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 16 Oct 2005, 22:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Următoare
Pagina 14 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community