Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda. Am avut parte de o reprezentatzie magica asha cum numai The Wizard ar fi putut da in aceasta seara. Very Happy Ai senzatzia uneori ca sunt pozitzii realizate pe calculator si lovituri la fel.
Am avut de asemenea senzatzia ca atunci cand s-a ridicat Ronnie, acesta a zis parca, prin jocul lui: Va reamintesc ca eu sunt Ronnie O’Sullivan, dar pentru moment pur si simplu I don’t care. Degeaba insa… Higgie ar putea fi numit cu ushurintza in aceasta seara The Computer, in loc de The Wizard.
N-ar fi prea multe de zis. Ma bucur ca l-am vazut pe Higgie intr-o asemenea forma. Bravo lui si cinste lui pentru ce-a reushit.
Pacat totushi ca n-a incercat un 147. Avea toate motivele in jocul cu nr.10.
Pacat, mare pacat, de Ronnie. Daca ar fi jucat asha cum stim ca poate juca, am fi avut o finala de vis. DE VIS!
Atat, pentru moment!
SUPERB,HIGGIE! Well done!

Uuuu!!!! Si Dennise is pregnant again! Very Happy Superba relatzie au ♥ ♥ ♥John si Dennise♥ ♥ ♥. May their family be blessed! Very Happy Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Dum 16 Oct 2005, 22:09, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Hunter
A super fan


Data înscrierii: 19/Mai/2005
Mesaje: 53

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO,HIGGIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



_________________
Amintirile sunt singurul Rai din care nu ne poate izgoni nimeni...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Hunter Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extraordinar cum a putut sa joace Higgi! Ma bucur enorm pentru el si pentru familia sa! Very Happy In seara asta a demonstrat ce inseamna sa-ti doresti cu adevarat un lucru! (ia exemplu ronnie Wink ) Desigur, imi pare rau ca a fost mai mult o gala demonstrativa a lui John decat o finala de turneu, dar , trecand peste asta a fost o adevarata placere sa urmaresc breakurile lui Higgi. Very Happy Cum zicea si Mrs Hendry, pacat ca n-a incercat si un 147...ar fi fost intr-adevar o demonstratie de perfectiune.
Inca o data felicitari Higgi..si la mai mare! Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well... Ce pot a spune? Ca Higgie a fost imbatabil/invincibil/ireprosabil/incredibil/inimaginabil...Ca asa ceva impotriva lui Ron-Ron n-am mai vazut vreodata...Ca a fost o incantare sa ii urmaresc jocul even if my heart was breaking... Sad Sad a bit...
Ce mi se pare cu totul remarcabil este ce a zis Ronnie: "M-a distrus aici si a fost o placere sa-l urmaresc. A fost incredibil." Si, mai important: "Vei mai juca snooker? DEFINITELY!"
Mai sunt sanse...
Si-ciudat, nu? Wink -ma bucura intr-un fel deznodamantul. Si faptul ca Ron n-a mai jucat la snooker in ultimul frame-deontologia mai exista. si uralele fanilor lui cand a declarat ca "o sa mai fie pe aici."
S-au folosit deja toate adjectivele. Nu mai am. Ce pot sa spun? PERFECTIUNE!
Revansa pentru Masters cu varf si indesat. 10-3 si 9-2.
Well done, Higgie! Ron-Ron (l-am iertat, de aia ii spun asa Wink ) sa te vedem la UK!
Sunt sigura ca domnul Ancuta s-a referit la faptul ca Denise l-a pus la treaba pe Higgie la masa de snooker. Her being pregnant has nothing to do with it... Wink
Daca-mi pare rau? Ei, na! I'm a Ronnette after all. Dar imi place sa cred ca nu mi-am uitat obiectivitatea "in cealalta poseta"... Laughing Si in primul rand eu iubesc snooker-ul! Apoi...hmmm-hmmm... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari si din partea mea pentru John Higgins! A jucat foarte bine , desi am avut senzatzia ca a jucat fara adversar . Pacat .... Ronnie a fost intrebat de Sir Rodney daca ii place snookerul. A raspuns "Da!" . Oare putea sa raspunda altceva . Prin ceea ce a spus acum a onorat fanii. Ceea ce a pomenit Marius Ancutza , acea fetitza , fata caci este de aceeasi varsta cu mine a fost ... nu stiu cum sa zic , fata aceea nu cred ca il priveste pe Ronnie ca pe un om ci ca pe o statuie. Fiecare dintre noi avem probleme , griji , nevoi , greseli si suparari , si mai ales o viatza privata. Tot ce trebuie sa faca si ea si noi este sa speram ca Ronnie este bine , si ca va juca cat poate de mult si de bine . Nu cred ca Ronnie a vrut sa fie aici in finala . Totusi pentru acea fetitza si toti fani lui , a trecut peste suparari si a castigat 2 frame-uri si a spus ca ii place snookerul. Fie ca este asa fie ca nu , Ronnie a facut-o pentru fani. Asa ca nu trebe criticat , nu trebuie sa i-se reproseze nimic . Felicitari pentrul noul copil a lui John , fie fata fie baiat (cred ca isi doreste un baiat Smile deja are 2 fete)



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si uite-ne pe toti colo-n josul paginii! Ce reconfortant!
Ne vedem asa, in formatie completa, pe 29 octombrie, la Pot Black!

Nu uitati, in masura posibilitatilor, de WATTS-UL de maine, 19.30. Mai verificati pe Eurosport, ca asta o sa fac si eu. Cred ca Ronnie va furniza niste momente memorabile acolo... Laughing Si nu numai el...

By the way..Denise era acolo, mama si tata erau acolo...La Ronnie in echipa nu era nimeni Sad ! Nici Ray, nici mama, nici sora, ca de Jo ce sa mai zic Rolling Eyes Rolling Eyes Evil or Very Mad ?
Nu-i frumos!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

By the way..Denise era acolo, mama si tata erau acolo...La Ronnie in echipa nu era nimeni Sad ! Nici Ray, nici mama, nici sora, ca de Jo ce sa mai zic Rolling Eyes Rolling Eyes Evil or Very Mad ?
Nu-i frumos!


Daca am fi fost noi acolo Miss Chigwell..sigur ar fi castigat Rolling Eyes Very Happy
Damn..ramane pe turneul viitor Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura a scris:
Miss Chigwell a scris:

By the way..Denise era acolo, mama si tata erau acolo...La Ronnie in echipa nu era nimeni Sad ! Nici Ray, nici mama, nici sora, ca de Jo ce sa mai zic Rolling Eyes Rolling Eyes Evil or Very Mad ?
Nu-i frumos!


Daca am fi fost noi acolo Miss Chigwell..sigur ar fi castigat Rolling Eyes Very Happy
Damn..ramane pe turneul viitor Laughing


Hai sa ne binedispunem oleaca, Aura! Ca a fost super prestatia lui Higgie...Daca eram noi acolo pe mine m-ar fi "invitat" afara cei de la security for continuously going "Oh, Ronnie!" pe diverse tonuri Laughing Laughing (Voiam sa mai dezvolt, dar hai pe topicul lui, sa barfim un picut Wink ).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cold_Fever a scris:
Felicitari pentrul noul copil a lui John , fie fata fie baiat (cred ca isi doreste un baiat Smile deja are 2 fete)


Higgie are doi băieți, Pierce și Oliver. Wink Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DUPĂ MECI :

RONNIE O'SULLIVAN : “A fost ceva de necrezut ! N-am mai văzut așa ceva în viața mea ! M-a făcut să par un idiot, dar a fost o plăcere să-l urmăresc. M-a distrus, dar ce snooker fantastic a jucat ! Jos pălăria ! M-am simțit atât de singur, stând așa, în fotoliu, mai ales după ce a terminat al 3-lea break de peste o sută. Parcă nici nu mai aveam ce căuta pe-acolo! Dar nu sunt dezamăgit. Aș fi vrut să-i ofer un meci mai bun, dar inima mea nu mai e la joc. Snookerul e grozav, dar mi-am pierdut dorința de a mai juca. Sper ca într-o zi să revin.”

HIGGIE : „Mă simt răsplătit pe deplin de această victorie și nu cred că am jucat vreodată mai bine. Trebuia să joc așa, fiindcă Ronnie e cel mai bun jucător din toată istoria snookerului. Nivelul performanței a devenit foarte ridicat. Îmi pierdusem, acum câtva timp și forma, și încrederea, dar în seara asta am câștigat pentru cei doi băieți ai mei.

Pur și simplu știam că nu pot da greș. Mi-am amintit de felul în care jucam acum câțiva ani. La 4-2, am simțit că o să-nving. Acela a fost momentul în care am fost sigur că nu pot pierde meciul. Mă simt de o sută de ori mai bine în sufletul meu decât m-am simțit de mai bine de un an încoace. Nici măcar nu mi-am dat seama că am făcut 4 breakuri de peste o sută. E un record extraordinar.”


Zăpăcituțul nu mai prea știa pe ce lume minunată se află ! Concentrat asupra misiei de îndeplinit, a și uitat să dea mâna cu Ronnie la sfârșitul primei sesiunii (fapt care n-a scăpat ziariștilor !), dar cine i-ar mai reproșa ceva ?!... Wink Laughing

Patru breakuri de peste 100 în 4 jocuri consecutive (performanță nemaiatinsă vreodată într-un meci oficial), 494 de puncte rămase fără replică, o sesiune a 2-a de doar 46 de minute, 7 jocuri consecutive câștigate. BRAVO, HIGGIE !!! Sus pe locul 3 în clasamentul provizoriu !

PS Higgie a recunoscut și față de ziariști că astă-vară avea o mare dorință de mai tăia un pic de frunză la câini, dar Denise a început să-l cicălească și să-l împingă spre cea masă de snooker. Și atunci... "Trebuia să fac ceva. Nu mai aduceam prea mulți bani în casă, așa că trebuia să-mi schimb atitudinea. Uite că cicăleala ei a dat roade !..." (Frântură de declarație preluată în The Daily Telegraph de azi.) Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 17 Oct 2005, 19:28, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 17 Oct 2005, 0:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cold_Fever a scris:
Plus ca eu sunt de parere ca ar fi , sau este (daca exista) o regula care sa spuna ca NU sunt permise ratari intentzionate.

Nu exista explicit o astfel de regula. Dar totusi daca aceste ratari intentionate se repeta iar arbitrul considera ca acest lucru este lipsit de fairplay, poate (dupa ce in prealabil l-a avertizat pe jucator) sa acorde frame-ul sau dupa caz chiar meciul adversarului.

Exista insa si o regula care se refera la ratarile intentionate, dar in alta situatie. Se stie ca daca unul din jucatori are nevoie de snooker, iar jucatorul a ratat bila on, arbitrul nu va mai anunta "Foul and a miss", ci doar "Foul". Totusi, daca in opinia arbitrului acea ratare a fost intentionata el trebuie sa acorde pe langa fault si o ratare.

Felicitari si din partea mea pentru victoria lui Higgie. Well done Higgie!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 17 Oct 2005, 12:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am avut gura aurita cand am spus ca Higgie ar trebui sa-l invetze minte pe Ronnie(n-am spus-o din rautate shi nu vreau sa ofensez vre-un fan de-alui Ronnie....deoarece shi mie-mi place mult de acest campion Very Happy). Dar meciul a fost fara replica shi ma bucur mult pentru el...ce m-a mai bucurat au fost interviuruile(Jhon Parrot l-a intrebat pe Ronnie dak mai joaca snooker...shi Ronnie a spus ca da Laughing Laughing Laughing ). Ma bucur ca Ronnie a raspun matur de data asta....iar Higgie....Higgie e o figura , Denise la fel. Wink (,,Best man and today , the best snooker-player in the world Wink ''...ce mai laude...nu ca nu le-ar merita. Very Happy).

Ne vedem pe 29 octombrie la Pot Black Very Happy.

Still Hunter lover Wink Wink...nu ca ar mai trebui sa amintesc. Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 17 Oct 2005, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Higgins a fost de neinvins! I-a iesit totul si a avut si ceva noroc! Si-a dorit foarte mult victoria !
In schimb, Ronnie a fost apatic. Chiar cred ca nu l-a interesat daca este batut sau nu !
Daca Higgins a jucat cu multa ardoare pentru baietii sai Very Happy , Ronnie cred ca nu a avut pentru cine sa joace Confused Sad . (nu ma refeream la fanii sai, ci la cineva foarte apropiat)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 17 Oct 2005, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi, are și el o fetiță, dar a trebuit să fie somat de judecător și de testul de paternitate ca s-o recunoască și în autobiografie știi că abia dacă-i consacră o jumătate de pagină... Sad Sad Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 17 Oct 2005, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zsolt , foarte frumos . Multumesc Smile .
Cat despre baietzeii lui Higgins , cred ca am inteles gresit. Astfel , reformularea ar suna astfel : Cred ca isi doreste o fata Smile deja are 2 baietzi.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Următoare
Pagina 15 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community