Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cum se cumpara un tac de snooker ?
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2005, 14:29    Titlul subiectului: Cum se cumpara un tac de snooker ? Răspunde cu citat (quote)

Daca avem printre noi oameni care se pricep la snooker si mai ales la tacuri sa scrie pe acest forum despre cum trebuie sa se cumpere un tac. Eu acum am un tac riley care nu prea ma multumeste si vreau sa imi iau un alt tac (adik cateodata joc mai bine cu alea de la club) . Si nu stiu ce tac sa imi iau . Ce imi recomandati?

P.S.: Sunt la primul post Very Happy



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 29 Sep 2005, 0:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In primul rand bine ai venit in forum. Smile Referitor la intrebarea ta nu pot sa iti spun prea multe pentru ca eu tot timpul am jucat cu tacurile de la club. Insa ceea ce stiu este ca pe langa un tac bun ai nevoie si de un varf bun. Varfurile originale de obicei nu sunt bune. Jimmy White spunea ca un jucator profesionist ar avea probleme sa castige un campionat de amatori daca ar juca cu varful original al tacului. Cele mai bune varfuri sunt Blue Diamond si Elk Master. De asemenea important este sa ai si o creta buna (asta se observa in special atunci cand lovesti cu efect). Cele mai bune sunt Master si NTC.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Joi 29 Sep 2005, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu oricum imi iau tacul din Anglia deci am ce sa aleg. Am vrut sa imi iau un John Parris dar mi s-a parut putin cam exagerat pretul adica in jur de 20 de mil cu prelungitoare si cutie in timp ce un tac kce cu prelungitoare si cutie era 4 mil . Daca stii cam ce marca sa imi aleg adica una medie , as fi foarte recunoscator.



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 29 Sep 2005, 23:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate am citit, John Parris ar fi cele mai bune. Altele ar mai fi Heritage, Peradon si BCE. Care dintre astea trei sunt mai bune nu stiu, dar toate trei trebuie sa fie mai ieftine decat John Parris. De KCE nu am auzit.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
OnTheTable
Vizitator





MesajTrimis: Vin 30 Sep 2005, 12:21    Titlul subiectului: Peradon FTW Răspunde cu citat (quote)

Aa un Peradon Century cu toate accesoriile si husa si pot sa spun ca este un tac excelent.Am platit pe el 300$ cu tot cu transportul din anglia.Ti-l recomand cu caldura. Pentru cei care vor sa-si comande tacuri de snooker din tara va las un nr de telefon daca aveti intrebari sau poate vrei sa comandati un tac Smile. 0745625707


Sus
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Vin 30 Sep 2005, 13:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ms mult pt sfaturi . La un Peradon Century ma gandesc foarte serios sau la un BCE Heritage sau poate kiar la un John Parris acum sa vad ce zice si tata Very Happy . Dak e darnic se poate si un John Parris . Oricum multumesc pt sfaturi . Dak mai stiti ceva scrieti k kiar sunt foarte interesat



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 30 Sep 2005, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva cum e cu BCE si Heritage? E una si aceeasi marca sau nu? In anumite locuri am vazut ca marca "BCE Heritage" iar in alte locuri ca 2 marci diferite: "BCE" si "Heritage". Pe pagina asta de exemplu sunt 2 marci diferite:
http://www.delta-snooker.de/cues_de.html



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Sâm 1 Oct 2005, 9:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Heritage e cum ar fi divizia de lux de la BCE. E un fel de Maybach de la Mercedes Very Happy .. Eu am vorbit cu Domnul Ancuta Si Domnul Bontea si ei mi-au recomandat John Parris ca cel mai bun dar si BCE sau Riley.Dar nu stiu daca merita sa dau 500 de euro pe un John Parris cand pot sa dau 220 pe un tac foarte bun Peradon.



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2005, 19:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred k m-am hotarat si imi iau un bce heritage . Fluctuam intre un Riley Professional si un Bce Heritage dar mi-a placut mai mult BCE .



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 5 Oct 2005, 0:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK. Dupa ce primesti tacul sa ne spui si noua cum e. Smile Apropo, care e cel mai mare break facut de tine pana acum?



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mie 5 Oct 2005, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai la antrenament am reusit sa fac un break de 27 (coloratele ) si in meci oficial 19(rosie-neagra-rosie-neagra-rosie-galbena)dar nu e trecut corect pe site si un break de 24(3 negre) .Dar sa nu mai vb despre breakuri pe topicul acesta k poate e lume interesata de tacuri si vor sa afle lucruri .. Razz Tu esti din Bucuresti? k dak da mergem o data la un snooker .



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
alinush89_
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 22 Oct 2005, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

luati-va un tac la 700 de mii! Razz


Sus
octav_star_
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 22 Oct 2005, 23:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca iti place snookerul si esti pasionat nu iti iei un tac la 700000.. Mai bine mai strangi bani si iti iei un tac cu care se poate juca.. Decat sa dai 700000 pe un tac iti recomand mai bine sa joci cu cele de la cluburi pana reusesti sa iei un tac mai bun .Un tac bunicel pleaca de la 2-3 milioane in sus iar un tac foarte bun peste 10-12 mil(john parris)...


Sus
alinush89_
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 22 Oct 2005, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu ziceam in gluma. nici macar nu am jucat snooker vreodata. dar ador biliardul!!!!!!!! Embarassed


Sus
octav_star_
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 22 Oct 2005, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

iti dai seama k orikum nu ma suparam pt fiecare vede cum vrea un lucru.. Si la biliard e acelasi lucru (numai k tacurile sunt putin mai ieftine Very Happy )... si joci bine biliard? adik eu joc mainly snooker dar mai trec o data la o luna pe la o masa de biliard...


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community