Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan!!
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
nemilosu



Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 3
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 20 Noi 2004, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

el este singurul in stare sa castige turneul!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Mr. Green



_________________
nemilosu4u4ever
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui nemilosu Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 11:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acum ca tot s-a tuns...


Sus
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 11:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se pare ca Maguire e un fel de bestia nerra pt. el Evil or Very Mad



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 24 Noi 2004, 0:10    Titlul subiectului: Re: Intrebare Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Radu a scris:
Multumesc eurosportului ca transmit in direct toate turneele din snookerul profesionist. Intrebarea mea este daca a fost vreodata facut brake-ul de 155 de puncte (cele 147 + free ball ) la un turneu profesionist ? Si in ce conditii se acorda free ball-ul ?


Se pare ca a fost reusit acest 155 de puncte, dar ai nevoie de mult noroc pentru a-l reusi... Free ball-ul, din cate stiu eu, se acorda dupa ce adversarul a facut un fault, iar cel ce se afla la masa nu poate vedea ambele extremitati ale cel putin unei bile rosii... 8)

In principiu ai dreptate cu precizarea ca nu trebuie neaparat sa fie vorba de bila rosie. Free-ball-ul se acorda atunci cand adversarul a facut un fault iar jucatorul care urmeaza este in snooker (nu poate vedea ambele extremitati ale bilei on). Bila on (Ball on) este orice bila care poate fi legal atinsa la primul impact al bile albe. Nu e neaparat nevoie sa fie vorba de bila rosie. Poate fi si orice bila colorata (in afara de bila neagra) atunci cand pe masa au ramas doar culorile. As dori sa mai fac o precizare referitoare la pozitia de snooker: nu este considerata pozitie de snooker daca bila on este obstructionata de alta bila on. Imaginati-va de exemplu pozitia de inceput cand toate bilele rosii sunt in triunghi. Nu exista nici o bila pe care sa o poti lovi la ambele extremitati. Totusi nu este snooker deoarece o bila rosie care este obstructionata de alta bila rosie nu este in pozitie de snooker. De exemplu ultima bila din triunghi ai putea sa o lovesti la ambele extremitati daca nu ar fi celelalte bile rosii.

Inca nu a facut nimeni un break de 155. Break-ul cel mai mare este de 151 al lui Wally West intr-un campionat al clubului Hounslow Lucania Club. Au mai reusit si altii break-uri de peste 147 in meciuri de antrenament dar 155 nu a reusit inca nimeni.

Jamie Burnett este singurul jucator care a reusit un break mai mare de 147 intr-un meci oficial. El a reusit un break de 148 in calificarile pentru UK Championship din anul acesta (16 octombrie 2004).



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 24 Noi 2004, 2:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow!... Mi s-a taiat rasuflarea. BRAVO pentru competenta ! Felicitari !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Mie 24 Noi 2004, 8:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer, imi pare rau de Ronnie O' Sullivan, despre care se spunea ca e "The Rocket". Cine stie din ce motive nu a reusit sa se califice la York, si chestia cu paru' ca era cel mai adevarat asa si ii dadea putere, acum pare mai nesigur pe el Smile Lasa ca o sa-i creasca lui paru'. Maguire asta para sa faca ceva treaba, daca tot l-a batut pe Ronnie, macar sa castige campionatu' ! Si de Hunter imi cam pare rau da asta e ... Poate la anu' !


Sus
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 24 Noi 2004, 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Wow!... Mi s-a taiat rasuflarea. BRAVO pentru competenta ! Felicitari !


Subscriu



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Mie 24 Noi 2004, 15:36    Titlul subiectului: Re: Intrebare Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:

Se pare ca a fost reusit acest 155 de puncte, dar ai nevoie de mult noroc pentru a-l reusi... Free ball-ul, din cate stiu eu, se acorda dupa ce adversarul a facut un fault, iar cel ce se afla la masa nu poate vedea ambele extremitati ale cel putin unei bile rosii... 8)
In principiu ai dreptate cu precizarea ca nu trebuie neaparat sa fie vorba de bila rosie. Free-ball-ul se acorda atunci cand adversarul a facut un fault iar jucatorul care urmeaza este in snooker (nu poate vedea ambele extremitati ale bilei on). Bila on (Ball on) este orice bila care poate fi legal atinsa la primul impact al bile albe. Nu e neaparat nevoie sa fie vorba de bila rosie. Poate fi si orice bila colorata (in afara de bila neagra) atunci cand pe masa au ramas doar culorile. As dori sa mai fac o precizare referitoare la pozitia de snooker: nu este considerata pozitie de snooker daca bila on este obstructionata de alta bila on. Imaginati-va de exemplu pozitia de inceput cand toate bilele rosii sunt in triunghi. Nu exista nici o bila pe care sa o poti lovi la ambele extremitati. Totusi nu este snooker deoarece o bila rosie care este obstructionata de alta bila rosie nu este in pozitie de snooker. De exemplu ultima bila din triunghi ai putea sa o lovesti la ambele extremitati daca nu ar fi celelalte bile rosii.

Inca nu a facut nimeni un break de 155. Break-ul cel mai mare este de 151 al lui Wally West intr-un campionat al clubului Hounslow Lucania Club. Au mai reusit si altii break-uri de peste 147 in meciuri de antrenament dar 155 nu a reusit inca nimeni.

Jamie Burnett este singurul jucator care a reusit un break mai mare de 147 intr-un meci oficial. El a reusit un break de 148 in calificarile pentru UK Championship din anul acesta (16 octombrie 2004).


dap... ai dreptate, nu e nevoie sa fie bila rosie... m-am exprimat gresit... parca am auzit de la cei doi comentatori ca s-a facut break de 155... poate nu am fost eu atent...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 24 Noi 2004, 15:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe laboremus scrie ca cel mai mare break realizat in competie e 151 realizat de Wally West.



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community