Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Sep 2005, 13:50    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

* Tragerea la sorți de joi a "dat" ceea ce se vede la Meciuri și rezultate. Deocamdată, nu se știe (nici spune) nimic (oh, cât de tipic pentru lipsa de creier, de stil, de imaginație și de transparență cu care este condus Snookerlandul sub "domnia" pe cît de totalitară pe atât de incompetentă a lui Sir Rodney Walker Mad Mad Mad !!!) nici despre situația lui Quinten Hann, nici despre CARE ANUME wildcard-uri vor lua locul celor 3 jucători retrași (cel puțin pentru moment) din Main Tour : Chris Small, Nick Walker și Anthony Davies.

* Calificările pentru GP vor avea loc la Prestatyn, pe 27 și 28 septembrie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Sep 2005, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil ! DING eliminat în calificări de către TOM FORD ! Ce surpriză plăcută și RORY MACLEOD !

TOM FORD l-a eliminat în mod surprinzător pe DING și urmează să joace cu BARRY PINCHES. Ce a spus Tom : „Stăteam de vorbă cu Mark Selby înainte de a se comunica rezultatele tragerii la sorți și am fost amândoi de acord că cel mai rău ar fi fost să ne trezim că-l avem ca adversar în calificări pe Ding, așa că atunci când am văzut că tocmai pe mine căzuse ghinionul, am știut că o să am un meci greu. E prima dată când joc cu el și prima dată când câștig un meci în Grand Prix, deci sunt foarte bucuros. Nu cred că am jucat chiar așa de bine și n-am făcut decât un singur break de peste 60 de puncte, dar loviturile mele de siguranță au fost foarte bune. Sper să am un sezon măcar la fel de bun ca cel trecut, însă deocamdată nu-mi propun nici un obiectiv anume. Să văd mai întâi cum stau în clasament după primele două turnee.”

RICKY WALDEN nu a avut probleme în a-l învinge pe scoțianul HUGH ABERNETHY și va juca împotriva lui QUINTEN HANN (dacă Hann va avea voie să participe, fiindcă tot nu se știe ce se va întâmpla ! Rolling Eyes ). Ricky : „Respir ușurat fiindcă primul meci din sezon e întotdeauna unul dificil. N-a fost nimic demn de remarcat în jocul meu, dar am fost constant și m-am concentrat atunci când a fost nevoie. M-am pregătit din greu jucând cu Ian McCulloch și sunt mulțumit de forma în care mă aflu.” În rest, abia așteaptă să se ducă mâine seară să-și susțină echipa de fotbal preferată (Liverpool) în meciul din Champions’ League, cu Chelsea. Eh, n-o să fiu alături de el în privința asta, fiindcă și Jimmy și eu suntem suporteri ai băieților de la Chelsea !... Wink Laughing

JOE SWAIL, care acum câteva zile a cucerit titlul Openului de la Pontin’s Autumn Festival, a venit „încălzit” și a avut un meci ușurel cu JIN LONG, noul campion al Asiei, abia revenit în Main Tour. Joe : „Am avut opt meciuri [la Festival] și a fost un antrenament foarte bun. Tocmai mi-am cumpărat o masă nouă și am tot jucat cu Patrick [Wallace]. Acum totul pare să se lege în jocul meu și am multă încredere în mine. Într-adevăr, abia aștept începerea sezonului. Într-un fel, prefer să nu fiu în Top 32 și să lupt din afara lui – acolo ai întotdeauna de înfruntat jucători care sunt în formă pentru că, venind din calificări, au mai multe meciuri în mână și te pot face să prinzi rădăcini în fotoliu. Azi, Jin a fost sub aceeași presiune ca și mine, dar experiența mea mult mai mare mi-a asigurat avantajul.” Joe urmează să joace cu ALI CARTER.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 27 Sep 2005, 22:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OoOoO… Ce meciuri interesante inca de pe-acum…
Joe Swail vs Ali Carter ar fi tare placut de vazut…
E putzin aiurea ca dorintza mea de-a-l revedea pe Dom Dale se suprapune cu faptul ca l-ar avea drept adversar, daca reuseste, pe Stephen. Laughing
Si, daca-mi permitetzi, si meciul dintre Lee Walker (daca ajunge) si Marco Fu ar fi interesant.
Nemaivorbind de tanarul talent Judd si Mark J. Laughing
Pe scurt: Nu mai am rabdare! Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mie 28 Sep 2005, 11:32, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2005, 3:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Așa e, DD ar urma să se bată cu Stephen, dar mai întâi trebuie să treacă de încă un scoțian, James McBain, care, în ultimii 3-4 ani, s-a antrenat cu un alt scoțian, Higgie !... 8) Laughing James McBain (descendentul uneia dintre cele mai ilustre familii ale Scoției) e mai tânăr cu 7 ani decât galezul și repetă mereu că atâtea jocuri a pierdut la Vrăjitorul din Wishaw, că a învățat mai mult decât într-o „facultate de snooker” !... 8) Laughing

* Eu m-am bucurat mult de victoria lui Rory MacLeod – singurul jucător de culoare din Main Tour (părinții lui sunt jamaicani). Rory a avut un sezon 2004-5 bun, iar la Welsh Open i-a bătut, între alții, pe Rodney Goggins și pe ... Shaun Murphy ! Și la el se văd rezultatele muncii lui Peter Ebdon, al cărui partener de antrenamente este.

* M-am bucurat și de victoria lui Jamie Cope, dar mai tare m-am bucurat că nu are probleme de sănătate, fiindcă acum o săptămână a scăpat ca prin urechile acului, aproape nevătămat Rolling Eyes Laughing , dintr-un accident în care și-a făcut praf mașina...

* Ar fi fost nostim ca Peter să-l aibă adversar pe Habib Sabah, cel cu care a jucat în cele două meciuri demonstrative de la deschiderea & de la închiderea Campionatelor mondiale Under-21 & 40+ din Bahrain ! Numai că bahrainezul n-a mai repetat performanța de la China Open, când l-a trimis acasă pe Jimmy Michie. De data asta s-a dat bătut. Păcat, mai ales că președintele Federației de biliard și snooker din emirat, șeicul Abdulla bin Abdulrahman Al Khalifa, l-a trimis și ținut 2 săptămâni într-o tabără de antrenamente snookericești organizată la Londra, unde Habib spunea că a muncit 8-10 ore pe zi, zi de zi.

* Într-adevăr, e foarte interesant și meciul dintre Fergal O’Brien și Judd Trump. Fergal are de 2 ori vârsta lui Judd (plus 1 an ! Laughing ) și a devenit profesionist pe când mititelul avea 2 ani. Cred că-și face ceva probleme. Acum câteva zile spusese că nu l-a văzut niciodată pe puștiul din Bristol jucând, deși a auzit și el, ca toată lumea, de rezultatele lui. Cu o oarecare maliție a adăugat atunci că nici nu se putea să nu fi auzit, din moment ce lui Judd i s-a făcut atâta publicitate ! Mr. Green Dar irlandezul are un turneu mare câștigat, ceea ce nu e chiar de colo.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2005, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Well, DOM DALE se simte pregătit să-l întâlnească pe STEPHEN HENDRY - cel puțin așa zice. DD : "Nu l-am bătut niciodată pe Stephen, deși am avut câteva meciuri în zilele lui cele mai glorioase - și au fost scoruri strânse. Știu că-l pot învinge pentru că face și el greșeli, iar eu sper să pot profita de șansele oferite. Dacă, însă, e în forma lui cea mai bună, nu există jucător mai bun decât el. Dar o să-i fie greu, mai ales că e primul meci dintr-un turneu de puncte - deci e un moment propice ca să joc cu el." Wink Laughing Nu s-ar putea spune că DD duce lipsă de încredere în sine. Dar să ne amintim că l-a eliminat pe Higgie din acel Grand Prix pe care l-a câștigat, acum 8 ani. E mult timp de atunci, iar galezul a ieșit din Top 32 ! Deși asta nu pare să-l deranjeze. Dimpotrivă : "Într-un fel, e mai bine pentru mine așa, fiindcă acum încep prin a înfrunta jucători mai slab clasați. Câteodată trebuie să faci un pas înapoi înainte de a face unul înainte !" Bine zis, Spaceman ! Wink Laughing

DD a început meciul cu un 136 și nu s-a chinuit prea mult ca să-l câștige. "Am avut un start grozav și am jucat un snooker solid tot meciul, fără să fac prea multe greșeli. Sunt într-o formă foarte bună."

* MARK ALLEN, campionul mondial al amatorilor, n-a avut nici el bătăi de cap în meciul cu JAMES TATTON. Sub ochișorii frumoși ai iubițicii (campioana mondială REANNE EVANS), Mark a primit un frame cadou, fiindcă, după pauză, adversarul lui a întârziat și a fost pedepsit. Deci, de la 4-0, s-a sărit la 5-0 și gata ! Mark : "Aș fi preferat să închei meciul așa cum trebuia. Îmi pare rău pentru James, fiindcă suntem prieteni și a făcut o simplă greșeală." Mă rog... Doar nu venea de peste mări și țări precum Graeme la China Open !!! Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2005, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Pe scurt: Nu mai am rabdare!


Same here, same here, Mrs. Hendry! Laughing Laughing Nu mai pot pentru ca sa mai astept...mult... Rolling Eyes

*(Inca neconfirmat Exclamation Exclamation )
Se pare ca Ronnie va "deschide balul" sambata 8 octombrie, jucand cu Haneveer, de la ora 14 (ora noastra.)
Urarile mele de bine Eurosportului! De data asta sincere, desi profund interesate. Ca nu se face sa-i supar inainte Laughing , mai ales ca au creat un promo asa de inspirat. "Master the mind...master the stress" etc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Sep 2005, 0:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*Recunosc, aș fi fost curioasă să-l văd jucând pe JUDD TRUMP la Preston, deși e de înțeles și acea oarecare iritare din declarațiile de acum câteva zile ale lui FERGAL O’BRIEN privind arhimediatizarea puștiului. Nu încape îndoială, Judd trebuie să fie foarte bun și n-ar fi deloc de dorit ca ceilalți jucători să-l considere prea „luat în brațe” de grangurii de la World Snooker (în „politicile” cărora n-ar fi pentru prima dată când se manifestă tendința de a se „da” cu unii într-alții și de a se sădi vrajbă între „supuși” Mad ). Site-ul WSA consemnează victoria irlandezului asupra tânărului bristolian ca pe o surpriză, ceea ce mi se pare cam ... surprinzător. Adică ce, un jucător experimentat „trebuia” să fie eliminat de un debutant ?!... Scorul a fost clar : 5-2. Judd a câștigat primul joc și apoi a egalat la 2, dar pe urmă abia dacă s-a mai ridicat din fotoliu.

Fergal : „Când l-am văzut făcând breakul de 70 de puncte în primul frame, am înțeles că toată zarva din jurul lui nu e fără motiv. Poți să ai toată experiența din lume, dar trebuie și să știi s-o folosești. A fost plăcut să joc cu el, fiindcă atitudinea lui pozitivă și plină de hotărâre devine contagioasă. Am de două ori vârsta lui – cu toate că și eu aș arăta de 16 ani dac-aș avea mai mult păr !... ( Laughing Laughing Laughing ) S-ar putea să aibă nevoie de un sezon-două ca să se acomodeze [în Main Tour], dar se pare că are într-adevăr stofă.”

Irlandezul merge mai departe spre MARK WILLIAMS : „L-am mai învins pe Mark de vreo două ori până acum, așa că sunt nerăbdător să ne întâlnim din nou. Sunt foarte optimist în legătură cu ceea ce voi face în acest nou sezon, mai ales că am și un agent nou, care mi-a găsit doi noi sponsori.” (Bravo lui, dar ia spune, Fergie, nu i-i prezinți tu și lui Sir Rodney ???... Wink )

Judd : „Scopul meu cel mai important în acest sezon este să mă mențin în Main Tour. Faptul că am pierdut primul meci sigur că nu mă ajută, dar dacă totuși pot să câștig câteva și să ajung în fazele televizate ale câtorva turnee, aș avea o șansă. Azi n-am avut emoții și nici n-am făcut greșeli mari, dar Fergal a jucat bine. Nivelul în Main Tour e mult mai ridicat decât cel cu care sunt eu obișnuit și văd că trebuie să-mi mai perfecționez un pic jocul tactic.”

* RYAN DAY a scăpat în 2 timpi & 3 mișcări de campionul Asiei la categoria Under-21 – malayezul MO KEEN HO, sărăcuțul de el, a fost expediat acasă în nu mai mult de 80 de minute, săpunit cu 5-0. Ryan : „Jucătorii asiatici sunt foarte greu de descifrat și nu poți niciodată să știi cât de buni urmează să devină cu timpul, așa că am avut grijă să-i arăt tot respectul. [ Laughing Laughing ] Dar am jucat bine și nu i-am oferit prea multe șanse. Acum două săptămâni mi-am schimbat ferula cu una mai mare cu o jumătate de centimetru și cam dădeam din colț în colț la început, așa că în tot acest timp a trebuit să lucrez mai mult ca oricând, ca să mă obișnuiesc cu ea.” Ryan urmează să joace cu domnul BOND. NIGEL BOND. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Sep 2005, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îi vom mai vedea la Preston și pe :

* GARY WILSON are 20 de ani și este campionul mondial Under-21 pe anul 2004 – și nu campionul actual, așa cum scriu băieții de la "The Newcastle Evening Chronicle" ! (De pe data de 26 august a.c., noul campion se numește LIANG WEMBO. N-au ajuns veștile și la Newcastle ?!... Rolling Eyes ) Titlul cucerit anul trecut i-a asigurat intrarea în Main Tour, iar Gary a reușit să și rămână între „cei mari”, ceea ce nu-i puțin lucru. Acum, după ce l-a eliminat pe MARK DAVIS, și-a asigurat întâlnirea cu un alt Davis – cel mai mare Davis rămas în Snookerland : STEVE. Gary : „Steve este o legendă, dar cu oricine ai juca, te gândești numai la bilele de pe masă, nu la reputația adversarului. (Oare ?!... Prostioară, lipsă de imaginație sau lipsă de bun simț ?... Twisted Evil ) Întotdeauna am avut ambiția de a ajunge în fazele televizate, așa că o să fie grozav și sper să fac o figură onorabilă.” Ieri, Gary a reușit breakuri măricele (67 & 93), dar s-a declarat surprins că a învins fără a „da” chiar totul : „Sunt mirat că am câștigat – am avut impresia că am jucat îngrozitor de prost ! Mi s-a întâmplat să joc mai bine decât atât și totuși să pierd la scoruri severe. Poate că eram amândoi cam neîncălziți, acum, la începutul sezonului. Din fericire pentru mine, nici Mark n-a jucat bine. Trebuie să-mi reintru cumva în formă. Sper să reușesc treaba asta înainte de a-l întâlni pe Steve la Preston. M-am antrenat foarte mult toată vara, câte 4-5 zile pe săptămână și ar cam fi cazul să înceapă să se vadă și ceva rezultate.”

* ADRIAN GUNNELL s-a calificat cu mari emoții – la jumătatea jocului decisiv, SCOTT MACKENZIE părea deja „plecat spre Preston”, dar Adrian a revenit la masă și … a rămas. Înainte de meci, spusese că de-abia așteaptă începerea sezonului, fiindcă are de plătit ceva polițe. Adrian : „E în mod sigur cea mai mare șansă pe care am avut-o vreodată de a intra în Top 32. Când o să mă duc la masa de snooker pentru prima mea lovitură din acest sezon, o să mă aflu pe locul 34 (în clasamentul provizoriu), deci câteva meciuri bune și gata, s-a făcut.” Eh, simplu n-o să fie, dar, pe de o parte, Adrian n-a mai ajuns niciodată atât de sus în clasament (Comenta tot el, în august, după ce a împlinit 33 de ani : „E ciudat, simt că mă îndrept spre apusul carierei și totuși în ultimii ani urc mereu în clasament !”); pe de altă parte, la Preston îl va avea ca adversar pe JOHN PARROTT, care n-a câștigat nici măcar unul dintre meciurile jucate împotriva lui Adrian. (Ultimul fiind cel în care ex-campionul mondial a fost eliminat din calificările pentru China Open 2005.) După meciul cu Scott, a declarat în "The Shropshire Star" : „E un rezultat de o importanță enormă pentru mine, fiindcă nu-mi puteam permite să pierd meciul !”

* SEAN STOREY va reveni și el pe ecranele noastre, acum că a trecut de BRIAN MORGAN – puțin cam lent (primele 3 jocuri au totalizat 95 de minute !), dar categoric : 5-1. Totuși, Sean începe acest al 15-lea său sezon profesionist cam bolnav : „E un rezultat bun, pentru că nu m-am simțit deloc bine de vreo șapte săptămâni încoace. La început, am crezut că e o răceală și nu i-am dat importanță, dar până la urmă a trebuit să mă duc la doctor. Mi s-a spus că e o pleurezie. Este însă o infecție virală, sunt obligat să recurg la inhalații, nu am o respirație normală și tot ceea ce pot face e să sper că până la GP o să se rezolve și problema asta.” Sper și eu. N-aș vrea să mai aud de vreo boală în Snookerland ! Sad Ar fi păcat ca Sean să nu ajungă perfect sănătos la întâlnirea de la Preston cu ANDY HICKS, mai ales că a muncit mai toată vara : „Am început să mă antrenez din iunie, pentru că în ultimii 2 ani m-am săturat să tot pierd meciuri cu jucători pe care știu prea bine că-i pot bate. Acum 2 ani am avut un sezon foarte bun (așa e : în 2002-3 Sean a câștigat 28 de meciuri – mai multe decât oricare dintre jucătorii din Main Tour !), dar de atunci n-am mai realizat mare lucru. ”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 29 Sep 2005, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yep, yep. Si Dom se va intalni cu Stephen. Laughing Laughing Laughing Laughing
Si n-am sa zic ca mi-ash fi dorit sa-l revad si pe Dom Twisted Evil . Am sa zic doar, din nou, ca mi-ash dori sa vad meciul dintre ei doi Exclamation Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 1 Oct 2005, 2:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primele meciuri (sâmbătă, 8 octombrie, ora 14.00) o să fie următoarele:

Barry Hawkins - Tony Drago
James Wattana - Chris Norbury
Stephen Lee - Gerard Greene
Shaun Murphy - Mark Selby

O să le trec, conform desfășurătorului competiției, alături, la Meciuri și rezultate.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 5 Oct 2005, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Orele transmisiunilor Eurosport International (ora CET)

Sâmbătă, 8 octombrie 16:00 19:00 LIVE
Sâmbătă, 8 octombrie 20:00 22:30 LIVE
Duminică, 9 octombrie 20:15 22:30 LIVE
Luni, 10 octombrie 14:30 17:30 LIVE
Luni, 10 octombrie 20:00 22:00 LIVE
Marți, 11 octombrie14:30 17:30 LIVE
Marți, 11 octombrie 20:00 22:00 LIVE
Miercuri, 12 octombrie 14:30 17:30 LIVE
Joi, 13 octombrie 14:30 17:30 LIVE
Joi, 13 octombrie 20:00 22:00 LIVE
Vineri, 14 octombrie 14:30 17:30 LIVE
Vineri, 14 octombrie 20:00 22:00 LIVE
Sâmbătă, 15 octombrie 19:00 20:30
Sâmbătă, 15 octombrie 20:30 23:30 LIVE
Duminică, 16 octombrie 16:00 18:30 LIVE
Dumininică, 16 octombrie 21:00 24:00 LIVE

Dar să nu ne facem iluzii asupra exactității acestor ore : știm cum se schimbă/întârzie/contramandează emisiunile Eurosport... Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 6 Oct 2005, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a spus pe diverse topicuri-si daca nu s-a spus s-a repetat Laughing -cat de mult asteptam noi, indragostitii de snooker, inceperea sezonului. Cat o fi el de tulbure si de incert si cu cate surprize-din pacate neplacute-vine el in tolba. In tolba din ce in ce mai nuda a WSA, de care (tolba) Sir Rodney Walker si ai sai curteni se ingrijeste cu o remarcabila competenta Rolling Eyes .
Altceva doream...a spune...
Vreau sa-l vad pe Ronnie cum se stramba in stilu-i binecunoscut. Vreau sa vad cum se incrunta Stephen-cel-Mare cand se concentreaza, cu acea incretire a nasucului (Sorry, dar e fermecator cand face asa Wink .) .Vreau sa ma izbeasca in retina vesta lui Pinches-care vesta va fi ori verde, ori galbena dar nu bicolora, de data asta. Stiu sigur. Vreau sa aud vocea usor ragusita a lui Paul Collier-arbitrul meu preferat Wink -anuntand punctajul si spunand invariabil "Sure" cand e rugat sa curete vreo bila. Vreau sa-l vad pe Ian "doing the dance of joy" din nou. (Nu am in fata ochilor drawsheet-ul asa ca afirmatia asta nu se aplica neconditionat Wink ).
Si mai vreau eu ceva...da'ma tem sa nu-i supar pe zeii snooker-ului, care si-asa cred ca-s destul de ofuscati. Ceva legat de "the defending champion" 8) ...
In concluzie: NU MAI AM RABDARE!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 6 Oct 2005, 19:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shi ash vrea sa continui lista lui Miss Chigwell Laughing (dak se poate)... sa-l vdm pe Hunter(se putea sa nu-l pomenesc!!!) cum reincepe cashtigarea turneelor in bine-cunoscutul lui stil....pe Higgie care pastrandu-shi calmul in fiecare meci...mai are din cand in cand cate o tresarire....ar trebui sa-l mentzionez shi pe Ronnie(chiar dak a mai fost mentzionat) fara de care snooker-ul de acum n-ar mai fii snooker(shi aici nu ma refer numai la talentul lui inascut Laughing Laughing Laughing ). Turneul acesta m-ar incanta dak ar fii mai mult prezent shi Michael Holt(nu shtiu de ce...probabil din cauza varstei fragede[deshi are 27 dak nu ma inshel] are nishte expresii ale fetzei atat de....dulci Embarassed Embarassed ). Oricum mai sunt doar 2 zile pana la turneu....let the games begin. Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 6 Oct 2005, 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OH MY GOD, numai inimioare, trandafirași și simțăminte gingașe pe-aici !... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 6 Oct 2005, 22:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai e destula incrancenare si tensiune colo in regatul cel unit ca sa mai adaugam si noi, nu? "Ostile stau fata-n fata" , vine Ronnie "vajaind ca vijelia si ca plesnetul de ploaie" si zice ca "Tu esti, Ian?/Da, Racheto!/Am venit sa ma inchin" ca-trec la proza Laughing -am fost un...si un...acum patru ani si unii cred ca si acum sunt un...si mai mare.
Asa ca da! Vreau sa ma bucur si sa savurez spectacolul no matter what! Ca n-o sa mai fie bogatia de turnee cu care (rau-rau) ne-am obisnuit Sad .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Următoare
Pagina 1 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community