Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 15 Oct 2005, 18:12    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Va fi oare STEPHEN MAGUIRE capabil să-și apere titlul ? Mai avem de așteptat până vom afla răspunsul la această întrebare. O să aflăm, în schimb, cine își va începe drumul către etapa finală de la York, 5-18 decembrie. Calificările : Prestatyn, 31 octombrie - 5 noiembrie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 18:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine este sponsorul de la UK Champ de poarta numele de Travis-Perkins ?



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2005, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A doua firmă ca mărime & cifră de afaceri în domeniul comerțului cu cherestea și alte materiale de construcție din Marea Britanie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Tessy



Data înscrierii: 26/Noi/2005
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sâm 26 Noi 2005, 1:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca turneul va incepe sub auspiciile aniversarii lui Ronnie...
Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tessy Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 2 Dec 2005, 14:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt nedumerita. De ce pe Eurosport.com nu este afishata ora la care se va difuza turneul de snooker? In nici o zi nu este programat...sau cel putzin asha scrie. Shtie cineva orele la care se vor difuza meciurile...pleaseeeee. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 2 Dec 2005, 14:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De fapt ma scuzatzi acum am gasit ceva ore...numai ca sunt de pe 11.XII.2005. Nu mai intzeleg nimic. Rolling Eyes Mad Mad Mad Rolling Eyes



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2005, 16:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Hey, take it easy, Lady Croft ! Laughing Prima întâlnire Eurosport cu Barbican Centre e pe 10 decembrie, la ora 22.45. Arrow http://www.eurosport.com/home/pages/v4/l0/s10000/tvschedule_lng0_spo10000_gnd1_prs7_ven1.shtml

* STEVE : "Trebuie să recunosc că pentru UK nu m-am mai pregătit ca pe vremuri. Ceea ce e valabil pentru întregul sezon – cum sunt mai puține turnee, joc mai puțin și deci mă antrenez mai puțin. Tot mai fac câte o bilă cu băiatul meu mai mare, dar nu mai stau la masa de snooker toată ziua. Acum, nu mai depășesc șase ore pe zi.

Mă consider un jucător cu jumătate de normă, deși continuă să-mi placă atât jocul în sine, cât și tensiunea competițiilor, mai ales dacă e vorba de Campionatul mondial, pentru care mă pregătesc și fizic, și mental. Totuși mă simt legat și de Campionatul Marii Britanii și cred că Centrul Barbican din York e o locație excelentă. În ultimii câțiva ani, turneul s-a desfășurat în condiții foarte bune acolo.

De data asta, știu sigur și cât timp o să stau în acest oraș : până la sfârșitul turneului. Dacă sunt eliminat, rămân în calitate de comentator BBC, iar dacă nu, ei bine, trec în etapa următoare.

Am câștigat acest titlul de șase ori, deși prima victorie a avut o semnificație cu totul specială. Aceea a fost împrejurarea în care l-am învins pe Alex Higgins cu 16-6, în noiembrie 1980. O victorie de o foarte mare însemnătate. Cu cât meciul se prelungea mai mult, cu atât părea mai probabil că urma să câștig primul meu turneu important. Cred că după aceea m-am dus cu prietenii la Hotelul Crest
[Între 1978 și 1997, gazda UK Championship a fost Preston-ul. Barbican Centre din York a „intrat pe fir” abia în sezonul 2001-2.] și ne-am făcut praf. Nu știu ce-o fi fost cu Alex, fiindcă amintirile din restul serii aceleia sunt cam încețoșate.

Anul acesta, o să fim cu toții triști pentru că n-o să-l mai avem printre noi pe Colin Brinded. Boala și dispariția lui ne-au șocat. Sunt sigur că fiecare dintre noi se va gândi la el."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 7 Dec 2005, 9:19, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 5 Dec 2005, 1:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Enervant ca nu transmit de azi! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Dec 2005, 8:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FOARTE. Mad Dar nu numai Eurosportul se "abține", ci și BBC-ul... Vineri nu se joacă tocmai pentru că se fac pregătirile pentru fazele televizate, aceleași și pentru televiziunea de pe continent, și pentru cea din Regatul Unit al etc etc. Cu deosebirea că briții transmit live încă din sesiunea de prânz a zilei de 10, iar continentalii nu dau decât un rezumat seara... Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 6 Dec 2005, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Impresionante scoruri: Carter vs Cope si Pinches vs. Dale. Shocked Go, Dom! Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Dec 2005, 0:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ne-o fi auzit pe amândouă, Mrs Hendry, că praf l-a făcut pe Barry Pinches !... Laughing Laughing Nici Ian McCulloch nu merge mai departe și tare mă bucur pentru Jamie Burnett, omul cu breakul de 148 (pentru care n-a primit nici măcar o diplomă ! Rolling Eyes )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 6 Dec 2005, 9:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur si eu foarte mult ca Dom Dale merge mai departe.
Si pentru Ali Carter ma bucur, fiind si el unul din favoritii mei.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Dec 2005, 2:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meciurile din 6 decembrie :

ALI CARTER : “Cred că mi-a venit și mie rândul la victorie. Shaun a făcut adevărate minuni și a ajuns să câștige Campionatul mondial, iar în sezonul trecut, Stephen Maguire ne-a vrăjit pe toți cu performanțele lui, dar nu cred că ei sunt jucători mai buni decât mine, chiar dacă rezultatele nu asta arată. Ceea ce trebuie să fac în momentul de față e să merg înainte și să-i imit, adică să câștig și eu un turneu.”

BARRY HAWKINS : “De la Grand Prix a trecut ceva timp și e greu să-ți păstrezi încrederea în forțele proprii, dar acum sunt și mai convins că pot fi un adversar redutabil chiar și la această competiție, unde nivelul e foarte ridicat, mai ales că între timp am reușit să mă calific atât pentru turneul din Malta, cât și pentru cel din China, așa încât sunt mulțumit de cum îmi merge jocul. Joe [PERRY] e un jucător mare și "scalpul" lui ar reprezenta o piesă valoroasă în colecție. Ar exista deci șansa să joc mai departe cu Ronnie și, pentru că aș dori foarte mult să mă mai confrunt o dată cu el, meciul de mâine capătă o miză în plus".

STUART BINGHAM : “Azi n-am jucat chiar așa de bine, dar în ultimele trei frame-uri [ale meciului cu ROBERT MILKINS] am marcat puncte multe. În sezonul acesta mi-am cam făcut obiceiul de a câștiga, poate pentru că, pe la jumătatea sezonului trecut, m-am întors la vechiul meu antrenor și acum mă simt mai relaxat și am mai multă încredere în mine. Matthew Stevens [următorul adversar al lui Stu] a câștigat acest turneu acum doi ani și e un jucător grozav, dar abia aștept meciul în care-mi va fi adversar.”

DOM DALE urmează să joace cu PETER EBDON : “Pe Peter l-am învins în două dintre cele trei meciuri pe care le-am avut până acum. E un adversar de temut, dar îmi place să joc cu el. Are un stil elegant și e bun în toate aspectele jocului, însă dacă rezultatul o să fie strâns, meciul o să dureze mult.”

ANTHONY HAMILTON : “[DING] joacă foarte bine – ca să-l învingi trebuie să-i dai o replică mult mai bună decât i-am dat eu azi, fiindcă dacă nu joci într-adevăr bine, pur și simplu te spulberă. El a fost cel care a ținut meciul sub control, de la început și până la sfârșit. Are niște lovituri de distanță superbe și devine un jucător din ce în ce mai bun. Nu văd nici un motiv pentru care n-ar câștiga un turneu ca acesta, cu toată vârsta fragedă pe care o are. A câștigat deja la China Open, iar acum are parcă și mai mult curaj.”

MARK ALLEN : "Meciul [cu DAVID GRAY] n-a avut prea multă fluență, dar pentru mine e o victorie importantă. Pe Steve Davis [cu care va juca în șaisprezecimi] l-am învins, în august, la Northern Ireland Trophy, dar pentru acest turneu probabil că s-a antrenat, așa că ar trebui să fie un meci frumos." I-auzi ! Nu ți-ar fi rușine, puști arogant ! Evil or Very Mad Cam de pe ce poziții și cu câte premii (nu zic mondiale !) la activ îți permiți tu, mucosule, să spui că meciul ar fi frumos doar în condițiile în care Steve s-ar antrena, că altfel, de prin partea ta, spectacolul e, nu-i așa, înțeles de la sine ?!... Rolling Eyes

Ieri, MICHAEL HOLT a fost avertizat de două ori : prima oară, pentru că a cedat un joc într-un moment în care nu avea dreptul să-și exprime o atare opțiune și a doua oară, pentru că, după o ratare, a înjurat. Această lipsă de autocontrol și de bună creștere în general, l-a costat un frame. Aplauze călduroase pentru arbitrul meciului, Patricia Murphy ! Nici eu nu pot să sufăr oamenii care habar n-au să se poarte ! (Că doar n-o s-o suspectăm că-i purta ceva pică lui Michael – nu că n-aș înțelege-o ! Wink – după lectura vreunei pagini din "jurnalul" dumnealui !... Rolling Eyes ) Ulterior, "prozatorul" (a se lua termenul în sensul celor spuse de Monsieur Jourdain* ! Wink Laughing ) a declarat : "Am dat dovadă de multă tărie de caracter câștigând acest meci. Cred că sancționarea mea cu pierderea unui joc a fost cam severă, dar arbitrul a aplicat litera regulamentului și așa și trebuia să procedeze. [Și atunci cum e : a fost cam severă sau așa trebuia să procedeze ?!... Rolling Eyes ] Se știe că nu prea fac față presiunii, dar nu m-am lăsat demoralizat de sancțiune și m-am întrebuințat la maximum ca să câștig."

JOHN PARROTT : “Momentul decisiv a fost ieri, când am pierdut ultimul joc al primei sesiuni și scorul a devenit 5-3. Acum, înfrângerile nu mai sunt nici pe departe atât de dureroase ca altădată. Trebuie să fiu realist și să recunosc : n-o să mai câștig niciodată vreun turneu. Însă tot îmi mai place să joc snooker – în clipa în care n-o să-mi mai placă, o să renunț. Până atunci, o să joc pentru bucuria de a juca. Nivelul e mult mai ridicat ca înainte. Îmi scot pălăria în fața lui Jimmy White și a lui Steve Davis pentru că sunt capabili să lupte și să se mențină în elita acestui sport !”

.



* MOLIEREBurghezul gentilom, Actul I, Scena 5.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Dec 2005, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HIGGO ia viteză ! În meciul cu GERARD GREENE e 6-2 și gata prima sesiune - 8 jocuri într-un timp în care, la celelalte mese s-au jucat doar 4-5. Scoțianul e tot în mare formă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 7 Dec 2005, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mai e mult pana sa se transmita shi pe Eurosport. Just can't wait. Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Următoare
Pagina 1 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community