Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uriașă realizare - 100 de finale mari (că au mai fost multe altele, dar nu ale unor turnee importante) ! O fi având vreo legătură și cu http://www.sightrightuk.com/eyes.htm Question Question Question



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 0:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci :

STEVE DAVIS : „Pentru mine, această victorie este un bunus dublu. Puțin mai târziu o să mă și ciupesc ca să mă asigur că nu visez ! Deocamdată însă mă bucur nu numai pentru că am ajuns în cea de-a o suta finală, ci și pentru că mi-am învins adversarul cel mai înverșunat. Îi datoram o replică. De fapt, îi datoram cam treizeci de asemenea replici ! Acum că sunt în pragul finalei dorite, vreau s-o și câștig. Am crezut că Stephen o să ducă scorul la 8-7, dar n-am lăsat să-mi scape acea ultimă ocazie și bine am făcut. Nu am fost sub tensiune nici măcar o clipă și asta s-a văzut la breakul cu care am încheiat meciul : fiecare bilă s-a dus exact unde am vrut eu.

Nu cred că l-am mai văzut pe Stephen jucând atât de prost cum a jucat în prima sesiune. Părea să nu fie în stare să marcheze nici un punct. Eram uluit. Mă tot așteptam să intre în priză și să mă spulbere. Dar n-a făcut-o. În jocul al 10-lea, totul mergea aproape perfect și ajunsesem la 8-2, dar în următoarele două am ratat câteva ocazii, am greșit la câteva lovituri care oricum erau foarte dificile, iar el a început să joace din ce în ce mai bine și să adune puncte.”


STEPHEN HENDRY : „Dacă se ia în considerare întregul meci, [Steve] a meritat victoria. Eu am jucat execrabil, mai ales în prima sesiune, ceea ce nu mi-a fost de ajutor mai departe. Când eram condus cu 7-1, am avut de recuperat un handicap enorm. Ca să fiu sincer, către sfârșitul meciului, m-am gândit că aș mai putea să-l câștig. Dar n-am fost în stare să mă hotărăsc în ce fel să abordez o bilă neagră în ultimul joc și aceea s-a dovedit a fi o greșeală fatală. N-am intrat cu adevărat în meci decât atunci când scorul a devenit 8-2. Dacă e să lași lucrurile să-ți scape de sub control și să te trezești că ai de urcat un asemenea munte în fiecare meci, până la urmă pierzi lupta. Steve a fost fenomenal și are întreaga mea admirație.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 5:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Steve joaca intr-adevar minunat. Sunt nemaipomenite clasa si naturaletea de care da dovada.
Felicitari si din partea mea pentru accederea-n finala si pentru frumusetzea jocului pe care ne-o arata! Sa fie intr-un ceas bun! Laughing Laughing Laughing

Si am sa spun si eu:

"Felicitari lui Stephen pentru revenire! It takes a great champion to do that" 8)

Si-ar mai fi si altele de zis, dar ma voi opri aici.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 9:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o adevarata incantare meciul de aseara. Very Happy
Chiar daca eu am tinut cu Steve si am avut ceva mai multe emotii in a partea finala a meciului, mi-a placut revenirea lui Stephen si faptul ca meciul s-a mai preluingit si am savurat un snooker de calitate. Very Happy
Felicitari lui Steve pentru calificarea in finala pe care cred ca o va si castiga!
Si cum zicea Coldy, sa-l vedem si campion mondial in 2006 pentru ca poate!
Felicitari si lui Stephen pentru taria de care a dat dovada si a reusit sa revina in meci!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STEVE DAVIS despre cea de-a 2-a semifinală : “Ding și Joe reprezintă două tipuri diferite de jucători. Ding este exponentul noului val, în timp ce Joe întruchipează vechea școală a snookerului tradițional, dar este un adversar foarte periculos. Bate la ușa marii performanțe de un număr de ani. Meciul va fi o ciocnire nu a civilizațiilor, ci a stilurilor de joc.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 16:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de Ding. Un amanunt poate nesemnificativ, dar care m-a amuzat: Penibil sa scrie oamenii de la Eurosport - Robertson vs Ding, asha cum au facut-o. Laughing Laughing Laughing Si totushi e legat de ceva, caci si Perry - Ding. Razz
In curand - Maguire vs Stephen, Stephen vs Hendry si Steve vs Davis. Very Happy Laughing Laughing Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Sâm 17 Dec 2005, 22:24, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 19:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dak o sa mai existe un meci atat de tensionat cred ca o sa fac infarct. Shocked Shocked Shocked Ce tensiune...nervi , emotzie , pumni stanshi , ochi bulbucatzi ... inima mea nu mai avea mult shi ceda. Razz Super meci.



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 19:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ATENȚIE : imagini din semifinala a 2-a la ora 20.15. Pentru siguranță, trebuie verificat (des Rolling Eyes ) site-ul Eurosport Arrow http://www.eurosport.com/home/pages/v4/l0/s10000/tvschedule_lng0_spo10000_gnd1_prs0_ven1.shtml



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 19:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu ora 20:15 am auzit-o de la Mariu Ancuta...dar mereu mai trag cate un ochi pe Eurosport. Nu se shtie niciodata shi nu vreau sa pierd nimic. Very Happy Thanks Clara for keeping us intouch. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

2-1 Ding Jun Hui ... Probabil cel mai frumos joc pe care l-am vazut anul acesta



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 20:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WOOOW ... meciul numarul 3 din semifinala dintre Ding și Perry a fost suuper ....break'ul lui Ding .. de 100 ... .. faptul cum comenta domnul Marius Ancuța ... a fost frumoos totul... mi-a intrat la inimă...



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos, vom avea deci o finala la care nu s-au prea cred ca s-au gandit multi la inceputul turneului : STEVE DAVIS - DING JUNHUI. Surprised Very Happy

Abia astept meciul de maine.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 23:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...deci am dat pronosticu' bun ;Wink că va fi finala între Ding si Davis ... hohoho... ăsta-i cadou de Crăciun Wink .... Razz



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 23:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu sper intr-o finala Steve Davis - Ding Junhui. Desi Ding nu are un meci usor acum in compania lui Perry.
Daca este sa vedem o finala Steve Davis - Ding Junhui ar fi probabil cea mai interesanta finala din ultimul timp. Cel mai batran jucator profesionist din top16 cu cel mai tanar jucator al momentului.
Bineinteles ca voi tine cu Steve oricine ar juca finala in compania lui. Chiar si Ding , care este preferatul meu in locul lui Steve.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 23:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cat am vazut mai devreme si din ce vad acum pe Eurosport lui Ding i-au reusit niste lovituri incredibile! Shocked Smile Era imposibil ca Joe sa-i faca fata, desi a jucat si el destul de bine.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următoare
Pagina 15 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community