Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Dec 2005, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci :

* Nu știu dacă Dingulețul știe că vechea poreclă ironică pe care o poartă nu fără glorie STEVE DAVIS este “Interesantul”, așa că n-am idee dacă a vrut sau s-a nimerit să fie nițeluș impertinent în declarația post-meci : DING JUNHUI : “Meciul cu Steve Davis va fi unul interesant. E o onoare pentru mine să-l am ca adversar. Cred că sunt un jucător suficient de bun ca să-l înving, dar nu-mi va fi ușor. Nu m-am simțit în cea mai bună formă până acum, pentru că n-am jucat bine în calificările de la Prestatyn, dar aici mi-am mai revenit, pe măsură ce mi-am mai îmbogățit și experiența.”

* JOE PERRY : “Nu cred că m-am aflat vreo clipă în meci. Când începusem să mă simt ceva mai bine, a venit acel kick. Ding a jucat mai bine decât mine la absolut toate capitolele. Problema a fost că am jucat ca și cum n-aș fi fost convins că sunt capabil să câștig, iar el mi-a intuit starea de îndoială. De acum înainte trebuie să fie pus alături de cei mai mari jucători și nu e prea departe ziua în care va deveni campion mondial.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 18 Dec 2005, 0:10, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 0:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eeeh acum mi-am dat seama cat sunt de penibil. Este o inregistrate ceea ce vad la TV Sad.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi dacă nu te-ai uitat alături, la Meciuri și rezultate Arrow
http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=6092#6092 Exclamation Degeaba am făcut eu live scoring ?... Wink Laughing Evil or Very Mad Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 0:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ajuns "la baza" Laughing si-am apucat sa vad ultimele 2 jocuri. Grozav ce mi-a placut reactia lui Ding cand a ratat ultima bila roz-meci castigat, century facut, finala-finala, pozitia extrem de dificila dar el voia sa inchida masa. Sa finalizeze elegant.
Da, o sa avem o finala "interesanta", pe care o sa o urmaresc cu atentie si placere. (Mai e mult pana pe la jumatatea lui ianuarie, nu Wink ?)
De cand am aflat rezultatul-multumiri publice Clarei Very Happy -ma bantuie o idee. Numai prin calificarea in finala UK a reusit Ding un lucru extraordinar. Daca ar si castiga-o s-ar impune fara drept de apel in fruntea plutonului de lupi tineri-un Mark Allen sau chiar un Barry Hawkins, de exemplu. Si atunci ideea schimbului de generatii cred eu ca ar capata o greutate considerabila.
Mai multe dupa finala. Pentru ca oricat de mult mi-as ridica palaria in fata unui jucator uimitor de matur la cei 18 ani, un jucator care stapaneste atat de bine diversele fatete ale jocului...parca ma intristez putin. Stiu eu...prea mult...prea devreme...(Asa simt, ce sa fac Rolling Eyes .)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 14:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ceausescu snooker (?!...) a scris :


a reusit un break de senzatie



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FINALA

* Prietenul nostru Dr Marius Ancuța n-are de ce-și cere scuze pentru entuziasmul comentariului din meciul Davis-Maguire. Entuziasmul acela îi face cinste. N-a fost el singurul entuziasmat. Nici pe departe. În cabina comentatorilor BBC se găseau la acea oră cei mai „grei” (nici o intenție de sarcasm aici, Clive ! Twisted Evil Laughing ) din branșă. Iată reacțiile lor:

Neal Foulds : „Ei bine, Clive, eu unul mi-am epuizat rezerva de superlative.”
Clive Everton : „Și eu.”
După un snooker de virtuozitate realizat de Steve, care ascunsese milimetric bila albă în spatele celei negre, Clive Everton : „Asta e frumusețe în stare pură. O lovitură de maestru din partea maestrului tehnicii.”
Concluzia lui Dennis Taylor enunțată cu glasul încărcat de emoție și afecțiune : ”S-a reîntors acasă. A fost plecat departe vreme de vreo zece ani, dar acum s-a reîntors acasă.”

* Diferența de vârstă dintre cei doi competitori din finala de azi – adică 29 de ani și 222 zile – este cea mai mare nu numai din istoria turneului, ci și din istoria tuturor finalelor de turnee de puncte. Cu 16 zile mai mare decât cea din recordul precedent, stabilit de meciul RAY REARDON JIMMY WHITE, meci care a avut loc în 1982 (Professional Players Tournament).

* La una dintre cele mai mari case de pariuri, cea a lui William Hill, numai 3 oameni au pariat la începutul turneului pe ajungerea lui STEVE în finală : unul a pariat pe o liră, al doilea pe 2 lire și al treilea pe 3 lire. (Atunci cota lui Steve are aceeași pe care a avut-o SHAUN MURPHY la Mondialul din sezonul trecut : 150/0.)

* DING este primul finalist (adică "jucător ajuns în finală", dar nu m-aș supăra prea tare dacă și după acest meci micul și timidul chinez ar rămâne cu titlul de “finalist” Twisted Evil Laughing ) care nu este britanic sau irlandez din istoria de 29 de ani a turneului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 17:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STEVE a spus ceva despre o schimbare în abordarea loviturilor. Ieri, JOHN PARROTT a atins acest subiect și a vorbit de o ajustare a stilului de a “lua linia de ochire”. S-ar părea că Steve a găsit modalitatea de a corecta prin poziție efectul unei ușoare deteriorări (cauzate de vârstă…) a vederii. El privește bilele mai de la distanță înainte de a se așeza pe lovitură și “se mulează” (ca ALEX HIGGINS !!!) pe lovitură mai degrabă decât să-și alinieze piciorul drept pe direcția ei pentru ca mai apoi să ia poziția “reglementară”. De urmărit.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 18:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Steve: mai-mult-ca-perfect la loviturile de siguranta si la atitudinea cu care abordeaza meciul. Imperfect la marcarea de puncte pe tabela.
Ding: fantastic potter. Un century fata de 37 Embarassed Embarassed reusit de Steve.
Ce frustranta a fost intreruperea breakului lui Steve! Mad Mad Shocked De fapt, reusita unor lovituri cumplit de grele-"in orb" daca se poate-urmata de ratarea unor bile "de rutina" e una din marile enigme ale snooker-ului.

Citat:
dar nu m-aș supăra prea tare dacă și după acest meci micul și timidul chinez ar rămâne cu titlul de “finalist” )

Subscriu cu ambele maini si cu mouse-ul in aer, Mrs.White! Laughing Laughing

Daca Ding intra in jocul lui Steve mi-e ca va avea de pierdut. Cat calm are Mr. Davis. Si sala e cu el, in asa masura incat nici macar nu aplauda bila de joc reusita de Ding Shocked .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 20:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Citat:
dar nu m-aș supăra prea tare dacă și după acest meci micul și timidul chinez ar rămâne cu titlul de “finalist” )

Subscriu cu ambele maini si cu mouse-ul in aer, Mrs.White! Laughing Laughing

Si eu subscriu, dar Ding s-ar putea sa ne contrazica, pentru ca scorul este 5-3 pentru el. Go Steve!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Despre mine stie toata lumea cu cine tin. Cei doi sunt preferatzii mei dar ... dintre Steve Davis si Ding Junhui nu e de ales. Go Steve!



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2005, 23:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Platitudinea zilei Rolling Eyes Laughing : un meci de snooker se joaca pana la ultima bila.
Cu toate astea mi-e ca revenirea lui Steve devine din ce in ce mai dificila. Nu imposibila, totusi.
Just a game, dar nu cred ca sunt singura care considera ca finala asta are o importanta dincolo de puncte, premii sau glorie. O importanta simbolica. Chiar si dincolo de extremele la care se situeaza cei doi combatanti.
Tare multe imi trec prin minte acum. Mai astept pana la sfarsit Wink .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 0:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

5-9 și situația se înălbăstrește... (sau ar fi trebuit să spun că se ... îngălbenește ?! Twisted Evil Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 0:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Importanta ei de natura politica este una ce nu poate fi evitata. Bineinteles ca majoritatea lumii spera sa castige Steve Davis pentru o oarecare politica , care din punctul meu de vedere este oarecum non-fair-play. Poate ca nu este cazul nostru , dar al meu nu este cu sigurantza. Imi doresc sa castige Steve Davis pentru ca este preferatul meu. Dar eu ma identific in Ding Junhui foarte tare si daca ar fi sa castige nu mi-ar pare rau si nu as fi suparat. Este tanar si are nevoie de bani , faima experienta , turnee castigate. May the best win. I belive Steve is the best , but that remains to be concluded.
Nu fi-ti rautaciosi la adresa lui Ding.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 0:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Puștiul este bun. Foarte bun.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 0:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta este o certitudine. Pustiul este bun. Dar "pustiul" este si mai bun Very Happy.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Următoare
Pagina 16 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community