Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
elenuke



Data înscrierii: 23/Oct/2005
Mesaje: 6
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma surprinde faptul ca este condus,Jimmy nefiind intr o forma foarte buna,dar sa nu reuseasca macar un frame Confused
Daca Junhui castiga primul joc din sesiunea de seara o sa fie al doilea meci terminat 9-0 dupa G Greene-Q Hann.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui elenuke Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E foarte posibil. Meciul Greene-Hann nici nu s-a jucat. Australianul nu s-a prezentat la UK Chapmpionship.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STEPHEN LEE : „În ultima vreme, am făcut ordine atât în viața personală, cât și în meserie. Acum sunt mai plin de încredere și mai concentrat asupra a ceea ce am de făcut decât am fost în ultimii doi ani.” Dar iată o frază pe care Stephen s-ar putea s-o regrete : “ Pe Neil o să-l spulber, iar după aceea vin câteva nume mari. Probabil că o joc cu Murphy și apoi mai sunt Hunter, Stevens, O’Sullivan.” Wink Laughing

WILLIE THORNE e de părere că STEPHEN MAGUIRE încă nu s-a obișnuit cu “ideea că e pe locul 4 în lume. Stephen e un jucător mare, dar acum un an nu era decât un outsider. Astăzi, lumea vede în el pe campionul unuia dintre cele mai importante turnee și acest lucru pare să-l inhibe. Cred că se va descurca bine și în acest an, dar pare să aibă emoții mari. Trebuie să se liniștească, fiindcă dacă ai ajuns între primii opt din lume, se pune acut problema calmului și forței mentale. Uite cât de prost joacă Ronnie O’Sullivan atunci când nu controlează acest aspect. Stephen [Maguire] ratează lovituri ușoare și am impresia că acest lucru se întâmplă tocmai din cauză că e conștient de pretențiile pe care lumea le are de la el. Uneori parcă seamănă cu un iepure speriat de lumina farurilor. Ar trebui să se relaxeze și să joace așa cum joacă de obicei.”

STUART BINGHAM : ”Am început meciul în mod strălucit și ar fi trebuit ca scorul să fie 7-1. Totuși 9-3 e un rezultat incredibil. Matthew mi-a spus că, după cum joc, pe el unul nu l-ar mira dacă aș câștiga turneul și că ar trebui să nici nu mă mulțumesc cu mai puțin. Adevărul e că am progresat mult în ultima vreme – până și atunci când joc prost, tot e destul ca să câștig un meci, pentru că, în cazul în care nu sunt în mână la loviturile ofensive, cele de siguranță tot îmi ies bine. În momentul de față, n-am de ce mă plânge, jocul îmi merge excelent.”

MARK WILLIAMS : “Sunt în al nouălea cer că am câștigat meciul și m-am mai liniștit puțin. Aveam mare nevoie de o victorie, fiindcă dacă iar pierdeam primul meci, probabil că la sfârșitul sezonului m-aș fi trezit că am ieșit nu numai din primii 16, ci și din primii 32 ! Nu sunt același Mark Williams de altădată, dar am jucat de o mie de ori mai bine ca oricând în ultima vreme. Cred că, de vreo 18 luni încoace, ăsta a fost primul meci în care am făcut trei breakuri de peste 50 de puncte. Dar să nu ne îmbătăm cu apă rece – mai am mult de lucru pentru a-mi îmbunătăți jocul.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stuart Bingham, cateva lucruri despre el Very Happy

The Basildon pro just missed out on the televised stages of the 2003 Embassy World Championship – though he made a piece of history in attempting to get through to the Crucible.
In the seventh frame of his final qualifying round match against Nigel Bond, Bingham made a break of 146 – the first in the World Championship. He potted 15 reds with 14 blacks and one pink then cleared he colours.
Bingham came within two balls of a maximum 147 and a £167,000 jackpot in his first round match against Ken Doherty at Sheffield in 2002 but missed the final pink. "I suppose the £167,000 wasn't mine to start with, but it's hard to take,” he said. “Some bloke came up to me last night and said I had cost him £20 by missing the pink. I said 'how do you think I feel!'"
World amateur champion in 1996, Bingham made his first major impact as a professional by beating John Higgins 5-4 in the last 16 of the 1999 Regal Welsh.
The player affectionately known as ‘Ball-run Bingham’ made a sensational Crucible debut in 2000, beating seven-times world champion Stephen Hendry 10-7 before losing 13-9 to Jimmy White in the second round.


Sincer, nu ma asteptam ca Stevens sa piarda la scorul asta, de fapt, nu ma asteptam sa piarda Sad, dar imi pare bine pt Bingham si sper sa ajunga pana in fazele superioare Smile

Cat despre Jimmy, este prea drastic scorul asta Sad, macar un frame sa castige si el..
Deocamdata, este 8-0.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La ora la care ai postat tu scorul era 8-3.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va rog din suflet sa-mi spunetzi shi mie unde vedetzi aceste meciuri. Pe ce canal de televiziune sunt transmise? Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft, turneul se televizează începând de sâmbătă !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dap shtiam ca sambata incepe. Atunci inseamna ca am intzeles eu greshit discutziile voastre. Nu de alta dar parea ca se pot viziona meciurile in direct undeva. Din nou...itzi multzumesc pentru raspuns.



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 23:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

JIMMY : “În sesiunea de dimineață, n-am început deloc bine meciul și pe urmă mi-a mers din rău în mai rău. Nu pot să sufăr să joc la o oră dintr-astea. Măcar să pună meciul la 8, că așa nici nu m-aș mai duce la culcare !... Mi-e și silă de cât de prost joc în turneu după ce joc atât de bine la antrenament ! Deh, o zi proastă la serviciu ! Ding însă este un mare jucător. Toate aspectele jocului său sunt puse la punct și au calitate. Sigur că fiecare are stilul lui, dar Ding a devenit un jucător complet și foarte bun. Mai are și o față de pokerist, pe care nu citești nimic și asta-I bine pentru el. Cred că se va descurca într-adevăr foarte bine în acest turneu.”

DING : “Sunt mulțumit de felul în care am jucat. Cea mai mare parte a publicului îl susținea pe Jimmy și am avut ceva emoții în seara asta, dar acum aștept cu nerăbdare meciul cu Paul Hunter.”

NEIL ROBERTSON : “Jocul acela după care m-am detașat la 6-4 a fost cheia meciului. Pe urmă mi-a crescut încrederea în mine însumi, iar după ce am câștigat prima sesiune, toată presiunea a rămas pe umerii lui Stephen .” Pentru Neil, urmează la rând SHAUN MURPHY sau NIGEL BOND. Pe cel dintâi, stângaciul australian l-a învins în calificările pentru ediția de anul trecut a acestui turneu. “Antrenorul lui Shaun, Steve Prest, a spus atunci că acela a fost cel mai bun meci pe care l-a văzut vreodată. Dar toate disputele noastre au fost de calitate. Sper să se califice și el, fiindcă mi-ar plăcea să mai joc un meci cu el.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 9 Dec 2005, 1:31, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 9 Dec 2005, 0:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Steve pentru victoria din aceasta seara! Ma bucur si pentru victoria lui Mark Williams si Neil Robertson.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Dec 2005, 0:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă întreb ce-o mai fi spunând Stephen Lee după ce, înainte de meci anunțase : "Pe Neil o să-l spulber." Rolling Eyes Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 9 Dec 2005, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper din tot sufletul ca vestea intransigentei Patriciei Murphy sa ajunga pe la urechile celor inclinati inspre explozii verbale cu "beep-beep". Ca ar avea doamna cativa musterii Wink si ar fi chiar trist...
Deci, domnilor degraba expeditori de amabilitati, mare atentie!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 9 Dec 2005, 0:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Mă întreb ce-o mai fi spunând Stephen Lee după ce, înainte de meci anunțase : "Pe Neil o să-l spulber." Rolling Eyes Laughing Laughing

Mie mi se pare lipsa de respect fata de adversar ceea ce a spus Stephen Lee despre Neil Robertson. Asa ceva nu trebuie sa spui nici daca ai cel mai slab adversar iar Neil ne-a aratat ca poate sa se bata de la egal la egal si cu Ronnie.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
diana maftei



Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 1
Locație: bacau

MesajTrimis: Vin 9 Dec 2005, 12:31    Titlul subiectului: poate nu e ceva nou Răspunde cu citat (quote)

hello!eu aseara am descoperit ceva nou pt mine.uitandu-ma pe teletext la pagina 253 parca pe antena 1,am gasit cotele jucatorilor la pariuri sportive,si am gasit si rezultatele meciurilor de snooker.pt mine a fost o surpriza placuta.am reusit sa aflu ce meciuri se joaca si ce rezultate sunt mai ales ca nu am internet acasa ca sa ma pot informa.



_________________
diana maftei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui diana maftei Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Vin 9 Dec 2005, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

în sfarșit mâine.................că nu se mai poate așa...Wink



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Următoare
Pagina 3 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community