Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The SAGA Insurance Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ruxi
A super fan


Data înscrierii: 28/Noi/2005
Mesaje: 74
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am urmarit si eu cu sufletul la gura meciul de ieri si intr-adevar a fost o pledoarie foarte frumoasa pentru snooker. Ambii jucatori au lupatat remarcabil si merita deopotriva toate laudele. Recunosc ca sunt subiectiva si ca imi pare rau ca nu a castigat Ronnie. Dar poate ca la urma urmei acest meci a insemnat o lectie de viata pentru el. A castigat cand ii era indiferent daca pierde sau nu, a avut noroc atunci cand ii lipsea vointa, a iesit triumfator in fata tuturor atunci cand si-a transformat aroganta si orgoliul intr-o victorie de ordin moral. Cred ca ieri a fost pentru Ronnie una din acele zile (cum ii place lui sa spuna) in care si-a platit datoriile. Fata de public, fata de adversar si poate cel mai important fata de sine insusi. Ieri a avut puterea sa revina, a luptat, si-a dorit sa castige. L-am vazut la sfarsitul meciului vizibil dezamagit, palid, transpirat, marcat de gustul amar al infrangerii. Dar aseara l-am apreciat mai mult decat in alte zile cand invingea. De ce? penru ca a aratat a muritor si nu a zeu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ruxi Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ruxi a scris:
De ce? penru ca a aratat a muritor si nu a zeu.


Frumos spus. Itzi dau dreptate. Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 16:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Dar aseara l-am apreciat mai mult decat in alte zile cand invingea. De ce? penru ca a aratat a muritor si nu a zeu.


Sau zeu olimpian, ca ei nu se sfiau sa manifeste toate slabiciunile si grandorile omenesti. *mic zambet
Simt nevoia sa scriu cateva randuri. In primul rand sa-mi dau peste degete ca am prezis bine, la scorul de 7-5 pentru Higgie. Smile Si in al doilea rand ca sa fiu de acord cu tot ce s-a scris inainte despre meci. Cum de s-a indurat Eurosportul sa ne dea finala pana la capat Confused , ca era programat altceva.
Asta n-a fost meci; a fost lupta pe viata si pe moarte, if I may say so...Dac-a fost meci, a fost meci de box; s-au ridicat amandoi cand arbitrul ajunsese deja la 9, au ajuns groggy in corzi iar ultima lovitura a venit de la un adversar aproape facut knock-out.
Mai am eu multe ganduri dar simt ca e mai intelept sa le pastrez pentru mine. (For the record,it still hurts big time.)

*Nu mi s-a parut prea eleganta afirmatia lui Higgie ca "Ronnie nu va dormi bine cateva saptamani" etc. Citez din memorie. Cam sub centura Rolling Eyes ...

*Ronnie nu va participa la Malta Cup pentru ca formalitatile de inscriere se terminasera deja pe cand a aflat el ca s-a anulat competitia din Orlando. Rules are rules.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
ruxi
A super fan


Data înscrierii: 28/Noi/2005
Mesaje: 74
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa e, Miss Chigwell, cam sub centura.. Mai ales ca am inteles ca sunt prieteni buni...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ruxi Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 17:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
ruxi a scris:
De ce? penru ca a aratat a muritor si nu a zeu.


Frumos spus. Itzi dau dreptate. Very Happy Very Happy Very Happy


Yeah, but he's got the body of a greek god...
Very Happy



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*Clara

JOHN HIGGINS, CAMPIONUL MASTERSULUI 2006

Exact cum mi-am imaginat Wink BRAVO HIGGI ... ai meritat pe deplin Wink



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 17:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
Lady Croft a scris:
ruxi a scris:
De ce? penru ca a aratat a muritor si nu a zeu.


Frumos spus. Itzi dau dreptate. Very Happy Very Happy Very Happy


Yeah, but he's got the body of a greek god...
Very Happy


Care, Irina? Apollo sau Dyonisos? Wink Tough one Confused ...Dar ai dreptate!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Irina a scris:
Lady Croft a scris:
ruxi a scris:
De ce? penru ca a aratat a muritor si nu a zeu.


Frumos spus. Itzi dau dreptate. Very Happy Very Happy Very Happy


Yeah, but he's got the body of a greek god...
Very Happy


Care, Irina? Apollo sau Dyonisos? Wink Tough one Confused ...Dar ai dreptate!


si cand te gandesti k a muncit mult k sa arate asa...but it was woooooorth it...*drool* *drool*...greek god, i tell ya..



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 18:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina, te invit acasa la Ronnie sa ne continuam conversatia, pana cand nu ne alegem cu un delicat avertisment. Wink Chiar am chef de subiectul in cauza dar eu personal m-as simti mai bine in Ronnie's backyard right now Wink ...
Eh, vii? Dau o cafea Wink ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 18:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
(For the record,it still hurts big time.)


Aseara (de fapt azi-noapte), in ultimul frame, cand John era la masa numarand cu disperare punctele ma gandeam ca nu e posibil sa se termine asa...60-64..frame decisiv..mi s-a parut inuman. Rolling Eyes Dupa cateva ore de somn si o ceasca de ger parca lucrurile nu mai par asa dramatice. Desigur sunt dezamagita in continuare ca a pierdut Ronnie, dar pe de alta parte ma bucut enorm pentru Higgie. A fost, cred cel mai frumos meci pe care am avut ocazia sa-l vad...ce puteam sa-mi doresc mai mult..poate doar sa castige Ronnie (desi pe parcursul meciului am oscilat foarte mult intre cei doi). Asa cum zicea ruxi, Ronnie si-a platit o datorie mai veche fata de sport si fata de public. Acum poate ca o sa invete sa aprecieze mai mult acest port care l-a ridicat pe cele mai inalte culmi.

*
Citat:
Nu mi s-a parut prea eleganta afirmatia lui Higgie ca "Ronnie nu va dormi bine cateva saptamani" etc. Citez din memorie. Cam sub centura

Afirmatie venita dupa ce Ronnie l-a numit pe Higgs a "lucky bastard". (it was so cute Very Happy )



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Irina, te invit acasa la Ronnie sa ne continuam conversatia, pana cand nu ne alegem cu un delicat avertisment. Wink Chiar am chef de subiectul in cauza dar eu personal m-as simti mai bine in Ronnie's backyard right now Wink ...
Eh, vii? Dau o cafea Wink ...


accept invitatia... Wink ...

ca sa fiu ontopic...vroiam sa zic ca mi s-a parut un turneu frumos...desi imi pare rau k a pierdut ronnie, ma bucur sa-l vad indragostit de snooker (all over again) si jucand asa de bine...



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 21:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare frati snookeristi!!!
Yu-hu-hu!!! Very Happy Ce finala incredibila!!! Very Happy Wow!!! Shocked
Tot timpul am crezut ca va cistiga Ronnie-si cind conducea cu 3-0,si cind era condus si chiar in jocul decisiv am tot sperat,dar….a pierdut pe mina lui-slabe lovituri de siguranta si lovituri gresite nepermise pt.un campion mondial. Crying or Very sad
Oricum,FELICITARI RONNIE!!! Very Happy Pt.ca a reusit sa se mobilizeze,sa se concentreze,sa treaca peste ”cosmarul Ebdon” ,sa ajunga in finala si sa realizeze si breakul cel mai mare al turneului.Chiar dc.nu a cistigat sint multumita ca a revenit in arena de snooker si a jucat foarte bine. Uita de billiard,Ronnie!
Nu pot sa cred cit de bine a jucat Higgins,ce curaj nebun a avut,ce joc spectaculos ,dar si cit noroc! A meritat sa cistige scotianul! A avut dreptate cine l-a numit”Vrajitor”-ce vraji a facut ca sa trimita bila rosie in buzunarul de mijloc? Wink ......nu vom sti niciodata.Felicitari si pt.Higgy!
Mi-a placut afirmatia lui Ronnie din finalul jocului despre Higgy: “lucky bastard!” Wink Si ce dreptate a avut-al naibii de norocos a fost Higgy!

Chiar credeti ca veti gasi vreodata o adresa de e-mail a lui Ronnie sau Jimmy sau Paul sau etc…?Sa fim seriosi... Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 22:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Higgy a declarat în plus că-l încântă cât îl încântă recucerirea Mastersului, dar obiectivul asupra căruia își are ochii ațintiți este titlul mondial. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 22:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Higgy a declarat în plus că-l încântă cât îl încântă recucerirea Mastersului, dar obiectivul asupra căruia își are ochii ațintiți este titlul mondial. 8)


well, duh-uhh...everybody does... Laughing Laughing ...even me... Laughing



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 24 Ian 2006, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
Clara White a scris:
Higgy a declarat în plus că-l încântă cât îl încântă recucerirea Mastersului, dar obiectivul asupra căruia își are ochii ațintiți este titlul mondial. 8)


well, duh-uhh...everybody does... Laughing Laughing ...even me... Laughing


M-ar incanta nespus chestia asta. Higgie The World Champion. Mi-ar placea enorm. In orice caz...forma necesara o are...acum sa vedem dak o shi mentzine. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The SAGA Insurance Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Următoare
Pagina 22 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community