Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Pot Black
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 17:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... Bravo, Matt!
Dupa cum mai totzi simpatizam mai multzi jucatori, in general pe cei care fac mandrie sportului, cred ca ar fi fost tare interesant sa fii la fatza locului si cred ca a fost interesant si de urmarit scorul live (pe langa faptul ca a fost foarte exciting Laughing).
Cand se joaca in zile diferite este o treaba, dar asha sa treci super repede de la un jucator la altul... Hai, Stephen! Hai, Higgie! Hai, Paul! Hai, Higgie! Hai, Matthew! Very Happy Si sa mai fii si in sala si sa strigi ba una ba alta... Tare. Laughing
Oricum mi se pare tare interesant ca nimeni dintre cei care si-au declarat simpatiile astazi nu a tzinut cu Shaun. Surprised Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa e, Mrs Hendry, la toate capitolele... Cu strigatul ... deh, nu văd de ce nu s-ar fi și strigat când una când alta - la cât s-a plătit pe un bilet (100 de lire !...), oamenii aveau dreptul să și strige. Nu cred că au făcut-o, totuși. Clubul unde s-a jucat este unul ultraexclusivist, tipic brit, din cele în care nici nu visezi să te adresezi cuiva fără a-i fi fost prezentat sau fără ca străbunicul tău și străbunicul respectivului să fi făcut războaiele anti-napoleoniene împreună... Laughing Laughing Laughing

Bravo, Matt !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 17:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Clubul unde s-a jucat este unul ultraexclusivist, tipic brit, din cele în care nici nu visezi să te adresezi cuiva fără a-i fi fost prezentat sau fără ca străbunicul tău și străbunicul respectivului să fi făcut războaiele anti-napoleoniene împreună... Laughing Laughing Laughing


Interesant. Laughing Laughing De-abia astept sa vedem si sa auzim diseara. Inclusiv care a fost atmosfera. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Caldă, sper... Nu știu dacă să mă tem sau să mă bucur de ideea care le-ar putea veni celor de la BBC : să reînvie Pot Black-ul dar să-l transforme într-o versiune (tot blitz, tot comercială) a Ligii. Asta ar distruge snookerul. L-ar transforma într-un spectacol facil, grăbit, în care hotărâtor e, până la urmă, norocul...

Aici se poate arunca o privire asupra clubului. Interioare luxoase, ștaif - nici pe site nu se poate pătrunde oriunde - acces rezervat doar membrilor clubului. http://www.royalautomobileclub.co.uk/



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 29 Oct 2005, 18:53, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală :

MATTHEW STEVENS : "Sigur că aș fi preferat să-l înving pe Shaun în finala Campionatului mondial, dar și aceasta este o victorie foarte specială, într-un turneu foarte special. Amândoi am făcut greșeli, însă, într-un asemenea format, greșelile nu fac decât să mărească fluxul de adrenalină al ambilor jucători. Am fost bucuros că am reușit să trimit în buzunar acea bilă galbenă. În fond, am câștigat turneul jucând numai trei jocuri și e întotdeauna bine atunci când câștigi. Locația este fantastică și sper ca turneul va deveni o prezență constantă în calendarul competițional."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 29 Oct 2005, 20:33, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
elenuke



Data înscrierii: 23/Oct/2005
Mesaje: 6
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uh...c ghinion a avut hendry la bila neagra...si c risca..pare mult mai relaxat Smile
si c ghinion la bila alba Confused
da...deci n a prea avut noroc azi...asta e motivul.. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui elenuke Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 21:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da… Asha cum era de asteptat, a fost o atmosfera total deosebita la acest micutz turneu. Ma bucur ca am avut shansa de a-l vedea, chiar daca nu live. Un stil total diferit de abordare a jocului, ba mai multe snookers, ba mai multe lovituri riscante. Pe de-o parte o loterie, pe de alta o demonstratzie de maiestrie.
Cate zambete, Lord! N-am vazut asha ceva niciodata, de cand ma uit eu la snooker.
Nu stiu cum vi s-a parut voua, dar mie mi-a placut mult, mult de tot.
Si sala superba, intr-adevar. Ce scaune… Wow! Si publicul altfel, evident… Ahhh-uri, aplauze, zambete si glumitze relaxate. Laughing Laughing
Intr-adevar, un singur joc este cam putzin, dar din ce-am vazut, acest lucru n-a facut decat sa creasca adrenalina. Si, ca un paradox in ceea ce priveste adrenalina, a fost placut sa-i vad relaxatzi si having fun.
Singura problema (care pe de o parte a fost o nemultzumire personala) este ca m-am simtzit exact cum era vorba pe-aici pe forum, ca la aperitiv.
A fost ca atunci cand apuci sa bei un pahar de vin de inalta calitate, rezervat doar oamenilor care fac parte din anume cluburi, vin pe care stii ca s-ar putea sa nu-l mai degusti vreodata (indeosebi din prisma faptului ca loviturile chiar atat de riscante ca astazi sunt foarte rar incercate si reushite si mai rar) iar paharul cu pricina nu tzi-a ajuns. Slava Domnului ca ne intalnim cu dragii nostri si in Decembrie! Parca acum nu mai pare chiar asha de lunga perioada. Important este ca vom vedea din nou demonstratzii minunate. Si revenind, simt nevoia sa spun din nou “Cum am sti ca este Craciun daca ar fi mereu?”
Sigur… Atmosfera a fost diferita fatza de cea cu care ne-am obishnuit, dar ce este important este ca vom bea din nou acest vin de pretz, chiar daca in alte circumstantze (cu mai putzine lovituri riscante).



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Dum 30 Oct 2005, 0:28, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din fuga tacului... Laughing Laughing
(of course, nu al meu! Eu n-as reusi decat sa ar masa cu el Embarassed Embarassed .)

* Ce locatie luxoasa! Si ce galagie, totusi! Treceau avioane pe deasupra, se faceau test-drive-uri or what?
*Lovitura cu manta reusita de Jimmy, la buzunarul superior drept. WOW Shocked !
*Mi se pare mie sau domnul Ancuta este un cititor asiduu al forumului nostru? Wink
*Matt nu mai are streasina blonda. Oh! Laughing
*Zambetul mic si sugubat al lui Stephen dupa o ratare.
* "I know, all right!" i-a spus Michaelei dupa ce a ratat de 2 ori atingerea unei bile rosii. Laughing
*Paul...a zambit, s-a simtit bine dar spre finalul jocului cu Matthew parea aproape epuizat.
* The Dark Destroyer knows how to smile? WOW! Ce surpriza! Laughing (Miss C. s-a topit la momentul respectiv si inca nu a revenit la starea de agregare initiala Laughing Laughing .)
*Higgie all-blue stricandu-se de ras. Si reusind niste lovituri de distanta magnifice. He's still in the zone, this one... Exclamation Exclamation
*Si tot Higgie deschide jocul cu Shaun cu o lovitura perfecta-snookerul in spatele bilei galbene. Shaun zice: "De fapt incerc sa ating acum o bila colorata", asta dupa ce studiase deja de ceva vreme pozitia.
*Matt scoate o bila rosie de pe buzunarul inferior stang cu un efect dificil. Apoi se uita pe sub gene undeva in directia lui Shaun. "Well...Shaun, we're not in Kansas anymore". Laughing
*Tot lui Matt ii stralucesc ochii dupa victorie. Desi incearca sa fie mai retinut. Nu poate.

Ce dor mi-a fi de serile cu snooker si forum! Mai avem Premier League, asa, indirect. Cu exceptia celor care prind DSF-ul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 29 Oct 2005, 23:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu cateva concluzii, chiar daca o sa repet ce s-a mai spus pe aici:
- Jimmy nu s-a dezmintit Very Happy, a atacat orice bila, iar Shaun a profitat;
- frumoasa lovitura cu manta a lui Jimmy;
- un Stephen Hendry foarte relaxat (poate prea relaxat Shocked ) cum nu prea l-am vazut pana acum;
- o atmosfera placuta, de prieteni care s-au intalnit la "una mica";
- Ronnie a jucat bine, dar a avut si putin ghinion, dar si noroc la bila rosie introdusa in buzunar din snooker. Si ce bine ii sta cand zambeste Wink Laughing
- Paul a jucat bine si a meritat sa castige;
- in semifinala Higgins - Murphy: parca a jucat mai bine Murphy. John s-a incurcat un pic singur;
- in semifinala Paul - Matthew: a jucat foarte bine Matthew si pacat de ratarea pozitiei la bila rosie si apoi ratarea la bila verde pentru ca ar fi fost un break mare;
- in finala au fost frumoase loviturile de distanta ale lui Murphy, dar si reusitele lui Matthew. Matthew si-a dorit foarte mult victoria.

Concluzia concluziilor Wink : a fost o seara placuta si relaxanta si pentru noi pentru ca stiam deja rezultatele.
Imi place tare mult acest turneu Very Happy si sper sa se mai organizeze.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 30 Oct 2005, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo lui Matt....bravo lui PAUL....bravo tuturor jucatorilor...shi bravo shi organizatorilor pentru locatzia superba aleasa Wink. Real classy. Very Happy
Shi n-am mai vazut de mult jucatori care sa loveasca bilele cu zambetul pe buze. A fost intr-adevar SUPERB! Higgie m-a distrat...nu se putea abtzine de la ras...shi da...va dau dreptate....lui Ronnie ii sta bine zambind WinkWinkWink. O seara care nu va fi uitata prea curand. Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 30 Oct 2005, 12:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce atmosfera placuta a fost...ma gandesc ca la fel e si la exhibtions..jucatori relaxati si glumeti Smile
Hmm..mult mai e pana pe 5 dec..



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bender
More than a fan


Data înscrierii: 20/Feb/2005
Mesaje: 27

MesajTrimis: Dum 30 Oct 2005, 17:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*************! nu am putut sa ma uit la Pot Black!!!!!!!!!! va rog ziceti ca il mai pot vedea in reluare!!!!! :cry: god damm it!!!!!!! :x


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bender Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Oct 2005, 18:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite chiar asta o să-ți și spun ! Dacă ne luăm destul curaj ca să credem ceea ce promite site-ul Eurosport, http://www.eurosport.com/home/pages/v4/l0/s10000/tvschedule_lng0_spo10000_gnd1_prs1_ven1.shtml
atunci putem spera că va fi o reluare luni, 31 octombrie (19.30) Ora e de verificat.

(Bender dear, sunt convinsă că îți poți exprima frustrarea și fără a recurge la un vocabular ... frust. Wink Laughing Laughing Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 31 Oct 2005, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da shi au dat reluarea shi ieri la ora 13:00...tot pe Eurosport.



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
bender
More than a fan


Data înscrierii: 20/Feb/2005
Mesaje: 27

MesajTrimis: Lun 31 Oct 2005, 15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multam! :wink:


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bender Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Pot Black Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community