Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 1:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte dragute versurile cu Ronnie! Smile Mi-e dor de Ronnie,de stilul sau de joc,de breakurile lui... Smile Sad Intradevar-unde esti tu sa le arati cum se joaca adevaratul snooker? Wink Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 1:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Distihul a fost doar o paranteza, snooky Wink . (Multumesc pentru aprecieri.)
Sa redevenim seriosi, noi, Miss C.
Un Higgins cu jocul...B? C? Confused si cu scuza starii de sanatate. Un Dom care chiar ca nu avea nimic de pierdut si care ar fi putut capitaliza mai eficient aspectul asta ar fi putut produce o maaare surpriza. Oricum, o placere sa-l vad asa de sus.
*Sorry, dar se cerea spus. Ma iertati pentru deviere.
Domnu' Dale, va rog io, autoinvitati-va pe undeva prin Londra si demonstrati-i lu' domnu' O'Sullivan cum se efectueaza o spargere perfecta, lasand alba milimetric in spatele bilei verzi si fara sa trimiti bila rosie din extremitatea stanga a triunghiului la cativa centimetri de buzunarul centru-stanga, pe linia bilei albastre. Va rog io mult de tot.

*Iar pentru maine ma duc sa caut un trifoi. Sau mai bine zis un shamrock. Haida, Ken! Laughing Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 2:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci, cum ar spune cineva… Nu știu despre voi, dar pe cuvânt că mie mi-a plăcut la nebunie. N-am mai văzut nici eu “asemenea scor” (precum în ultimul joc - decât cel mult la începători), dar ce lovituri frumoase… Nu știu în ce măsură mă pricep eu la snooker, nu știu de “slaba factură”, dar repet… Mi-a plăcut la nebunie și pe cuvânt că sper să-l revăd pe Dominic Dale cât mai curând! Very Happy
Cred că e plăcut să vezi, for a change și din nou, și pe cineva care mai joacă și cum îl duce inima și mai reușește și niste lovituri foarte frumoase și nici nu se stresează prea tare dacă ratează. Poate că le-a reușit din greșeală, poate nu, asta numai el poate ști. Comentatorilor nu știu dacă le-a plăcut (parcă nu), vouă (din anumite spuse) unora nu v-a plăcut, asta e… Îmi asum riscul de a fi condamnată pentru ceea ce tocmai am spus.
Dom îmi aduce aminte de un film (pe care l-am văzut de curând) cu doi jucatori de golf. Unul spune: “Eu joc pentru bani. Am nevoie să câștig.” (și nu ma refer la Higgins în ceea ce privește acest citat), altul spune – “Eu joc pentru că-mi place și vreau sa câștig pen’ că e o dorință personală.” Acum nu știu în ce măsură are legătură ce-am spus cu Dominic Dale (în sensul că ar juca pentru că-i place și-atât), dar cred că azi i s-a potrivit acest citat, mai ales ținând cont de cele declarate înainte de meci… Well…Very Happy
Sigur, Dom s-a “jucat” efectiv cu multe șanse, iar John poate că avea și el problemele lui, dar na...
Aș vrea totuși să mă leg de ce-a zis Miss Chig în legătură cu Ron. Chiar mă gândeam acum o zi sau două că jocul ăsta se numește Snooker și nu Potting. Laughing If you know what I mean…
Nu mă întelegeți greșit, nici eu nu sunt de acord cu breakurile mici și dese Razz Și poate că Dom a exagerat astăzi, dar mi-a făcut plăcere să mai vizionez și niște snookers (din partea amândurora)… Că pe urmă iar se întorc mai marii la masă, și iar 147-uri și 100-uri… KIDDING! I LOVE THEM! Very Happy WOW! M-oi fi transformat în Flavius? Very Happy
Deja am scris prea mult. Mi-a plăcut, așa cum a fost. Atât. Over and out. Laughing Laughing

P.S. Cred că am priceput acum problema la care mă gândeam de curând. Am văzut la viața mea atâtea snookers reușite de incepători care habar nu au jocul… Si cred că acum am aflat rezolvarea problemei. Se ia un începător (nu mă refer aici la Dom) și se pune la masă cu un John Higgins, iar problema e ca și rezolvată. Very Happy Din boring jocul se transformă în… Who’s gonna get the game???? Very Happy Shocked Goodnight and good luck! Very Happy (Cu toate astea nu cred că lui Higgie i-ar plăcea prea mult Razz)
P.P.S. Îmi cer scuze dacă am filosofat prea mult și nu prea clar.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 2:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da...Snooker si nu Potting Smile . Buna formularea! Si mie imi place sa vad batalie mare, chiar daca "in surdina"-cum s-ar putea califica jocul la snooker-dar cu multe ratari succesive nu ma prea impac. Si cu ideea ca ai masa deschisa, bila colorata pe locul ei, sansa de a incheia socotelile in frame-ul respectiv si...NU! Ei, NU! (courtesy of Mr. Ancuta.) Cam asta ar fi.
Iar Dom a fost o boare de aer proaspat in atmosfera aceea incarcata de tensiune si inundata de adrenalina. (Din jurul lui Higgins.) A zambit, chiar daca un pic amar cand s-a facut 3-5, s-a amuzat, s-a simtit bine. Mi-a facut placere sa-l vad, repet. Se poate si asa. Nu stiu cat e de indicat, totusi Wink .
Go uncork yet another bottle of red wine, Mr. Dale! You deserve it! Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 2:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Go uncork yet another bottle of red wine, Mr. Dale! You deserve it! Wink


Very nice, Dom! Cheers! Laughing Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 2:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Miss Chigwell a scris:
Go uncork yet another bottle of red wine, Mr. Dale! You deserve it! Wink


Very nice, Dom! Cheers! Laughing Wink


La câți nervi ne-au făcut cei doi grăitori în dodii Banciu & Grădinescu, nici nouă nu ne-ar strica nițică relaxare și un pahar cu vin ! Evil or Very Mad Confused Laughing

Ai dreptate, Mrs Hendry, și eu am savurat (în ciuda ratărilor) bătăliile tactice din seara asta. Iar setările forumului n-au prevăzut litere suficient de mari ca să-mi exprim acordul cu enunțul care ar trebui să fie apodictic : ACEST SPORT SE CHEAMĂ SNOOKER ȘI NU POTTING. Ray Reardon spune clar : "there's more to this game than potting balls"


HIGGO :

“După meci, i-am cerut scuze lui Dominic pentru că am avut foarte mult noroc în seara asta, ceea ce i-a complicat situația la masă. El este cel care ar trebui să se afle acum pe scaunul ăsta, făcând declarații, nu eu, dar dacă norocul îți zâmbește, ce să-i faci ?!... Profiți de ocazie… În ceea ce privește finala, nu prea am speranțe mari – loviturile mele n-au precizia necesară și nici ritmul nu e cel care trebuie. Sper să pot juca mai bine decât azi, fiindcă dacă o să joc tot așa, o să pierd meciul…”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 9:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum a jucat John Higgins in partea a doua a meciului de aseara sper ca nu numai norocul irlandez sa fie de partea lui Ken. Hai Ken! Il poti invinge pe John!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 10:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa cum ma asteptam finala se va juca intre Higgins si Doherty.Higgins este favorit insa nu cred ca va avea un meci foarte usor.
In alta ordine de idei sunt suparat pe domnii Samuel Eto'o si Didier Drogba pentru ca n-au fost in stare sa transeza rezultatul meciului in primele 90 de minute. Mad Si mai suparat sunt pe cei de la FIFA pentru ca au renuntat la regula golului de aur.Cat despre domnii Banciu si Gradinescu ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 10:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Despre meciul de aseara ce pot sa mai adaug? Sint de acord cu voi in totalitate!
Mie mi-a placut! Very Happy De mult nu am mai vazut un asemenea meci! Very Happy Loviturile de siguranta si snookerele au fost incredibile! Shocked Mai ales in 1 parte a jocului a fost o lupta crincena! Mi-au placut enorm deschiderile lui Dominic-sa reusesti snooker din deschidere e fantastic! Smile Shocked Totusi, Dom a avut atitea sanse si nu a stiut,nu a putut sa le valorifice-introducea o bila rosie si apoi…de unde continuare ? dc.nu raminea bine la nici o bila colorata? Crying or Very sad Pacat,tare pacat! O fi fost de vina si vinul rosu? Wink I-ati vazut zimbetul? Ce dragut era!!!Hi,hi,hi! Wink Intradevar,ultimul joc a fost tare ciudat! S-au invirtit prea mult dupa bilele alea…
John arata putin obosit,nu?
Ma bucurat enorm revenirea lui Dom si sper ca de-acum inainte sa cistige cit mai multe meciuri si de ce nu si turnee! Bravo,Dominic!
Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Top 3 in clasamentul provizoriu, inainte de finala Malta Cup:

1. Hendry 31837 (29337 dupa UK+2500 pentru accederea in sferturi)
2. O'Sullivan 28212 (dupa UK)
3. Higgins 27662 (23662 dupa UK+4000 pentru accederea in finala)

Ceea ce inseamna ca obtinerea titlului il va clasa pe Higgins pe locul 2 la provizoriu (1000 de puncte). Ce va fi? Extra-motivatie sau presiune in plus?
Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 14:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Asa cum ma asteptam finala se va juca intre Higgins si Doherty.Higgins este favorit insa nu cred ca va avea un meci foarte usor.
In alta ordine de idei sunt suparat pe domnii Samuel Eto'o si Didier Drogba pentru ca n-au fost in stare sa transeza rezultatul meciului in primele 90 de minute. Mad Si mai suparat sunt pe cei de la FIFA pentru ca au renuntat la regula golului de aur.Cat despre domnii Banciu si Gradinescu ...


TOTAL DE ACORD !... Mare dreptate ai, Sevvilla86 ! Întocmai gândurile mele la adresa domnilor cu pricina, numai că tu le-ai exprimat ... publicabil. Wink Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 19:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am reusit sa urmaresc doar inceputul finalei. Acelasi stil de joc ca si semifinala Higgy-Dom: multe lovituri de siguranta si snookere. Unele superbe,intradevar! Very Happy Dar si multe lovituri usoare pt.nivelul lor,au fost ratate. Sad
Nu pot sa spun ca as avea un preferat. Poate ar merita si Ken sa cistige un turneu,pt.ca de mult timp nu a mai luat nici un trofeu. Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana acum finala mi s-a parut sub nivelul celei de anul trecut dar si sub ultima intalnire dintre Higgins si Doherty de la UK Championship.Sper sa avem parte de niste breakuri mai consistente in sesiunea de seara si sa se intoarca domnul Marius Ancuta Wink .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o'sullivan...pe locul 2...i don't like that... Evil or Very Mad



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 5 Feb 2006, 19:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
o'sullivan...pe locul 2...i don't like that... Evil or Very Mad


Ba chiar pe 3, daca-si revine Higgins Shocked .
Ce-si face omu' cu mana lui...alunecare in clasament se cheama Twisted Evil .

*Face si Ken un 105 si noi nu-l vedem! Asta-i culmea!!! Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 8 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community