Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 31 Ian 2006, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mersi mult pt.informatie,Clara. Smile
Din pacate,nu o sa-l vedem la tv pe Jimmisor. Evil or Very Mad OFFFF! Crying or Very sad Trebuie sa cistige!Hai ca nu-i dracu(Barry)chiar asa de negru! Wink
Ce ziceti de Hendry? Vrea sa doboare recordul la cele mai multe breakuri de peste 100 realizate intr-un turneu? 8) Si de ce nu?-doar e omul-record! Trebuie sa fi fost un meci superb! Very Happy Crying or Very sad
Matthew e condus cu 1-3! Hei,Matthew trezeste-te,puisor!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ruxi
A super fan


Data înscrierii: 28/Noi/2005
Mesaje: 74
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 31 Ian 2006, 23:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La felul in care am inteles ca joaca Hendry, se pare ca va lua un avans considerabil in fata lui Ronnie in clasamentul general....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ruxi Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 0:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce se intampla cu Matthew ? Confused
La ultimele turnee a fost de nerecunoscut, nu se regaseste deloc. Crying or Very sad
Incepuse promitator sezonul 2005-2006, dar apoi s-a "specializat" in eliminari premature , inca din fazele de inceput ale turneelor. Surprised Rolling Eyes



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 0:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt dupa cum urmeaza:
* dezamagita ca n-am vazut cele patru centuries ale lui Stephen. Sad
*fooooooaaaaarteeeee suparata pe Matthew Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad . Din nou. Si iarasi.
*cu emotii pentru Joe Swail si Stuart Bingham.
*curioasa cu privire la ce va face Mark Allen.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
WOW! Ce break-uri a reushit Stephen! 4 x century! Laughing Laughing Laughing Sa repete oare rezultatul de la Malta 2005? Very HappyVery HappyVery Happy

Eu sper ca da! Smile Pacat ca nu am avut ocazia sa vedem cele 4 century ale lui Stephen. Se pare ca e in forma mare. Sper sa reuseasca sa-si mentina aceasta forma pana la sfarsit.

Clara White a scris:
MARK WILLIAMS : (...) „Dacă pot să câștig și meciurile din prima rundă în China și la Sheffield, sper să rămân în Top 16. În sezonul acesta, nici n-am alt obiectiv.”

Eu nu inteleg cum poate Mark sa se multumeasca doar cu atat!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 1:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci :

STEPHEN MAGUIRE : „ În această seară am hotărât să mă scutur de amintirea primei jumătăți a sezonului și am reușit. A fost un meci bun și am jucat bine, n-am mai împrăștiat aiurea bilele pe masă, ca în ultimul timp. Loviturile mele de siguranță au fost eficace și nici la loviturile ofensive n-am ratat prea mult, așa că sunt destul de mândru de mine.”

Cum de câteva zile peste Malta plouă cu cofa, Mags a fost întrebat dacă nu-l deranjează ploaia ( Rolling Eyes I-auzi ?!... Da’ ce, meciurile se joacă afară ?!... Sau se mișcă jucătorii așa de anchilozat în jurul mesei că dau impresia c-ar fi reumatici ?!... Au terminat reporterii rezerva de întrebări inteligente ?...) „Mda, vremea e chiar mai urâtă ca-n Scoția ! Păcat, dar noi toți îndrăgim Malta. Este un loc minunat și întotdeauna venim aici cu plăcere. Și mie îmi place aici și mă bucur că o să mai stau câteva zile. Nu intri cu adevărat în atmosfera de competiție decât după strângerea de mâini de după primul meci câștigat. ”

NIGEL BOND : “Știam că era un moment favorabil și că-l puteam învinge pe Matthew pentru că el n-a câștigat prea multe meciuri în turneele de puncte din acest sezon.” (De fapt, Matthew Stevens n-a mai câștigat nici măcar un singur meci dintr-un turneu de puncte de la finala Campionatului mondial 2005 încoace.) “Am jucat bine, am marcat multe puncte ori de câte ori am avut ocazia și s-ar părea că am destule șanse să-mi păstrez locul în Top 32, dar pentru moment mă concentrez asupra turneului de aici și sper să mai câștig câteva meciuri.”

TONY DRAGO : “De obicei nu-mi place să vorbesc de ghinion și să pun pe seama lui înfrângerile, dar tocmai ghinionul a schimbat soarta meciului din seara asta. Credeam că am șanse din ce în ce mai mari, de la un joc la altul. Singura diferență dintre Barry Pinches și mine e că el a avut un noroc nebun la acea lovitură care s-a dovedit hotărâtoare.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 2:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Sper sa reuseasca sa-si mentina aceasta forma pana la sfarsit.

Subscriu. Very Happy

Clara White a scris:
STEPHEN MAGUIRE : Nu intri cu adevărat în atmosfera de competiție decât după strângerea de mâini de după primul meci câștigat. ”


Mi-a placut foarte mult aceasta fraza din declaratia lui Stephen Maguire. Very Happy Foarte inspirat! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 5:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înainte de meci :

STEPHEN LEE : “N-am câștigat decât două meciuri în sezonul ăsta, dar mi-au fost suficiente pentru redobândirea încrederii în ceea ce pot realiza. Am fost mulțumit de cum am jucat cu Ronnie și mă simt de două ori mai sigur pe mine decât eram în urmă cu câteva săptămâni. E uluitor ce efect pot avea niște rezultate bune ! Știu că dacă joc tare, nimeni nu e-n stare să țină pasul cu mine. Nu depinde decât de cât de bine joc eu : n-are nici o importanță cine este sau cum joacă adversarul meu. Dacă o să joc așa cum știu eu că pot juca, sunt capabil să înving pe absolut oricine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 8:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Of!
Iar a pierdut Matthew! Crying or Very sad Ce se intimpla cu el?
Iar a pierdut si Tony! Crying or Very sad Dupa ultima declaratie optimista data chiar am crezut ca se simte in forma si este gata sa cistige orice meci,dar... Crying or Very sad E clar ca din pacate nu va mai fi printre primii jucatori din clasament. Crying or Very sad
Azi joaca si Jimmisor!
Razz Embarassed Hai Jimmy!!! You are the best!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

IAN-MARK KING 2-2!
GO IAN!! Smile


Sus
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 15:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cmmon Jo-Jo! Nu te da batut! Please, please, please? Very Happy Surprised

*Well Jo-Jo didn't make it, dar... Si ieri si azi break-uri mari, mari. Paisprezece la numar pentru moment. Very Happy Lovely, absolutely lovely! De-abia astept sa vedem si noi (sper sa continue in acelasi stil). Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 17:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îmi pare rău de Joe, dar nu se putea s-o ducă mereu tot într-o victorie în fața lui Ken. Ajunseseră de nedespărțit ba la Irish Professional, ba la German Open, ba chiar și la micul turneu Pro-Am organizat de Colm Gilcreest !!! Și de fiecare dată a câștigat Joe. Și de fiecare dată m-am bucurat pentru el. Acum, însă, mă bucur pentru Ken ! O dată cu Sandy Bontea ! 8) Very Happy

După meci :

KEN DOHERTY : „Snookerul jucat în meciul de azi s-a situat la un nivel foarte ridicat. Joe a jucat foarte bine în ultimele două sezoane și deja m-a bătut de câteva ori. Anul trecut, m-a învins și în finala de la Campionatul jucătorilor profesioniști irlandezi și înfrângerea aceea a fost într-adevăr dureroasă. N-aș spune că azi mi-am luat revanșa, pentru că suntem prieteni buni, dar mă bucur că i-am plătit una dintre polițe. Întotdeauna mi-a făcut plăcere să particip la turneul din Malta și cred că însăși locația creează o atmosferă care favorizează performanța. Jocul îmi merge bine și sunt bucuros că în acest sezon am câștigat toate meciurile din prima rundă. Dar, bineînțeles, mai sunt multe de făcut...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu ma bucur pt.Ken! Smile Sper sa ajunga cit mai departe!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 18:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
Si eu ma bucur pt.Ken! Smile Sper sa ajunga cit mai departe!

me 2.... si eu mă bucur ... Wink



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2006, 21:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca Ebdon a pierdut! la fel si Steve! Pacat! Sad
Hai Jimmy!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 3 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community