Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 16:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu vazu-i nici un meci,dar se pare ca joe a simtit pe pielea lui cum este sa fii batut la o. Wink s-a intors roata.(l-a invins pe jimmy cu 5-0 si iata ca a si pierdut tot cu 5-0)ha!!!
imi pare rau pt.hendry. Crying or Very sad dar pe de alta parte ma bucura ca mark a inceput sa joace mai bine. Smile

miine trebuie sa vad si eu meciurile. toata saptamina nu am vazut decit 3 framuri din jocuri diferite. Mad Evil or Very Mad bleahhhhh



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
După meci
Poate că acum o să ia exemplul pățitului Dott și o călătorească spre Asia cu trei deșteptătoare, cărora să le adauge încă două împrumutate de la recepția hotelului.


Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Laughing Laughing Laughing Laughing

Patzitul Dott? Dar ce s'a intmplat?...shi la care meci?



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu-i nici o glumă, Graeme chiar așa face ! Laughing Laughing Laughing

S-a intimplat la China Open 2002. Și în Scotia, și la Londra ningea de mama … apei, iar zborul către Heathrow a ajuns cu 10 minute dupa decolarea cursei spre Bangkok ( nu existau zboruri directe spre China ). Pentru acele nenorocite de 10 minute, GRAEME a trebuit să astepte pe aeroportul londonez 10 ore pînă la urmatoarea cursă către Thailanda. Ajuns, in fine, acolo, a fost nevoit sa astepte alte 10 ore cursa de Shanghai, unde a sosit dupa 41 de ore de la plecarea din Glasgow ! Era frînt de oboseală și a doua zi avea meciul cu DARREN MORGAN. Nu a auzit nici desteptătorul, nici repetatele si alarmatele apeluri telefonice ale organizatorilor. Cind, in sfirsit, s-a trezit, nu a avut timp nici sa-si puna boxerii. Și i-a luat totusi la el. A chemat un taxi, dar... culmea ghinionului, soferul a incurcat adresa si scotianul nostru și-a aratat mutrița la Shanghai International Gymnastic Stadium cu 18 minute intirziere, iar arbitrul i-a acordat primele două jocuri adversarului său.

În pauză ( scor 4-0 pentru Morgan ), Graeme si-a pus boxerii ( povestea el insuși mai tîrziu : “For the first couple of frames I didn’t have any pants on.” ), dar prea mare lucru la masa de snooker nu a reusit să mai facă. A pierdut meciul cu scorul final de 5-3. “It wouldn’t have been so bad if I had managed to win the game but now I’m suicidal and I just want to go home”, a spus el după meci. Morgan a părut si el șocat de atitea ghinioane : “I feel really sorry for Graeme. It’s terrible luck for him.” Mă rog, i-o fi părut rău într-adevăr ...

De atunci, Graeme cere intotdeauna de la receptia hotelurilor două ceasuri deșteptătoare ... ca să le adauge celor trei pe care le cară negreșit după el, oriunde călătorește...

Am adăugat și declarația lui Ken după cea a lui Higgo.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chiar asa de ghinionist a fost dottisor? Smile Wink
e incredibil ce i s-a intimplat! dar si soferul sa incurce adresa:credea ca dott concureaza la inele?!hi,hi,hi
povestea asta o bate pe cea a lui higgy cu trofeul si bagajele pierdute. Wink
multumesc pt.istorioara.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 17:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte declarații

MARK WILLIAMS : “Stephen n-a jucat bine, dar eu mă bucur că încă mai sunt în stare să înving un jucător de top așa cum e el. Sunt fericit că m-am calificat în semifinale și astfel am mai urcat puțin în clasament. Nu vor fi mulți pe aici care să dorească victoria mea împotriva lui Ding, dar asta nu mă deranjează și cred că va fi o atmosferă de zile mari. Publicul nu mă influențează în nici un fel, fiindcă eu îmi văd de jocul meu.”

DING JUNHUI : “După felul în care joc în acest moment, nu există nici o garanție că o să câștig turneul, dar ceea ce contează este că am reînceput să am o oarecare fluență. L-am mai învins până acum pe Mark Williams și sper că o să reușesc s-o fac și mâine. Susținerea pe care mi-o arată fanii mă ajută enorm. Anul trecut, nu mă aflam sub o presiune prea mare, pentru că venisem în turneu ca beneficiar al unei wildcard și nu puteam primi nici un punct. Nici acum nu stau mai rău sub acest aspect, întrucât mi-am asigurat un loc în Top 32 și mă simt liniștit.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum am prezis n-am vazut mai nimic din turneul asta. Sunt multe rezultate care m-au surprins si nu. Mark-Stephen 5-1 ..surprinzator rezultat daca ne gandim la sezonul destul de bun al lui Stephen si forma cam proasta a lui Mark. N-am vazut meciul deci nush ce s-a intamplat. Sunt curioasa ce a declarat.

Ce am vazut azi a fost o parte din meciul Ding- Joe. Sincer mi-a parut rau pentru Joe dar Ding a jucat bine si merita sa mearga mai departe.

Astept cu nerabdare meciul dintre Higgy si KenDo, dar si pe cel dintre Mark si Ding..nu i-am vazut niciodata jucand impreuna. My bets go on Higgy and Mark. Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am vazut nici eu mai nimic din acest turneu.Ma bucura si ma surprinde oarecum victoria lui Mark Williams.In rest celelalte rezultate ma lasa indiferent.Vreau sa castige Mark Williams turneul desi nu prea cred ca se poate intampla acest lucru.Semifinalele si finala o sa le pot vedea si eu.Sper sa fie niste meciuri frumoase.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 10:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce se impiedica Ken tocmai la bila care ii asigura castigarea jocului?

Ce lovitura frumoasa cu manta la bila roz a reusit John la sfarsitul frame-ul 4!! Very Happy Sper sa nu-l afecteze pe Ken acest lucru si dupa pauza sa vina cu forte noi si sa avem o semifinala disputata!
Hai Ken!!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

omg ... ce lovitura a reusit Higgi la bila roz in meciul numarul 4 ... Shocked Shocked Shocked Shocked GO HIGGI GO !!!



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce bucurie pe mine- in sfirsit am vazut un meci live din acest turneu! Laughing Si ce meci!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Wow !!! absolut incintator !!!
am privit cu detasare pt.ca tineam cu amindoi…asa ca am sperat sa avem parte de spectacol si chiar am avut. Wink in primele jocuri higgy parea putin absent Sad si am crezut ca doherty va cistiga usor meciul ,se descurca destul de bine dar …surpriza !!! Surprised higgy a inceput sa joace din ce in ce mai bine,si a avut niste lovituri fenomenale, 8) Very Happy iar ultimul frame a fost super fantastic ! kendo ar fi putut mai mult,dar s-a pierdut pe drum…poate ca s-a speriat putin de loviturile de vrajitor ale lui higgy. Wink Felicitari ken ! felicitari higgy ! Very Happy
In a doua semifinala as vrea tare mult sa cistige mark. Go mark ! Very Happy aminteste-ti ca ai fost si campion mondial…asa ca….demonstreaza-ne…da-i bataie lui ding ! Wink



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 14:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Go Mark!!
Arata-ti clasa!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 16:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO, MARK!!!!!! 8)LaughingLaughingLaughing8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pentru victoria lui Mark Razz Razz Razz Razz Sper sa joace bine si maine si sa-l invinga pe John care dupa parerea mea a fost destul de norocos astazi, ca si in meciul cu Stuart Bingham. Prin ultimele evolutii Mark Williams pare a fi un candidat destul de serios pentru castigarea Campionatului Mondial.Cine se gandea la acest lucru,la inceputul sezonului cand era invins in primul tur la Preston de Fergal O'Brien?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 18:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent a jucat Mark. Autoritar. Ca altădată.

V-a plăcut să urmăriți imaginile din Marele Premiu al Spaniei la motociclism cu comentariu de snooker ?... Mr. Green Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Nu m-am uitat la motociclism.Eurosport 2 a mai avut probleme asemanatoare zilele acestea.In timpul unui meci de snooker l-am putut auzi pe unul din crainicii postului citind stirile. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 8 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community