Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Mar 2006, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost transmis la ei acolo, în China ! Evil or Very Mad O să revin cu declarațiile celor doi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Mar 2006, 12:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

JIMMY WHITE : „În momentul de față mi-am pierdut încrederea în mine. Muncesc ca să mă pregătesc, dar nu reușesc să joc bine sub o atât de mare presiune. Va trebui să mă străduiesc și mai mult pentru Campionatul mondial. N-o să-mi îngădui nici o zi de odihnă. Trebuie să fac ceva ca să mă adun, să-mi reclădesc jocul și să-mi regăsesc încrederea.”

JOE SWAIL : „Îmi pare rău de ceea ce i se-ntâmplă lui Jimmy. Nu e deloc ușor pentru el și se află sub o mare presiune. E trist, dar a avut ghinionul de a se confrunta numai cu adversari aflați în mare formă. Totuși e un jucător prea mare ca să nu-și revină. Nici eu nu m-am descurcat strălucit, mai ales în primele câteva jocuri, pentru că nici n-am dormit mai mult de vreo două ore.”

Din păcate, cu PAUL lucrurile nu stau prea bine : tratamentul a trebuit reluat și are și dureri. Ar fi cazul ca imbecilii de la WSA să ia o decizie în legătură cu el și să-i ofere wildcard pentru întreg sezonul viitor. (M-am speriat de cum arăta Paul în fotografia aceea de ieri !)

Adversarul lui, DAVID ROE a declarat : “ Știam că Paul e bolnav, dar nu-mi dădusem seama ce dureri mari are. Se putea vedea că se lupta cu suferința de câte ori trebuia să se ridice din fotoliu ca să vină la masă. Nici nu-mi pot închipui prin ce trece. Orice adversar al lui se simte groaznic dacă trebuie să-l învingă, iar situația în care se află te face să vezi snookerul și viața, în general, într-o altă perspectivă. Nu i se poate reproșa faptul că încearcă să se prezinte la turnee. Este un om plin de curaj. Nu cred că i-a fost ușor să vină până aici și să mai și joace, însă boala nu-i permite să se ridice la nivelul lui real.

De obicei, joc bine în calificări, dar când ajung la fazele finale, mă cam pierd. Dacă nu ești obișnuit să ai asupra ta camerele de televiziune, nu e ușor să te concentrezi în asemenea meciuri, dar sunt bucucros că m-am calificat mai departe.”


STEPHEN HENDRY : „E fantastic că aici sunt înconjurat de o mare atenție. Îmi face plăcere că mă bucur de o asemenea apreciere sinceră din partea fanilor. În China, jucătorii cei mai populari suntem eu și Steve Davis – se vede că lumea îi preferă pe cei care au cele mai multe titluri. Am o serie de meciuri grele. Nu se îmtâmplă chiar atât de des să ai adversari din Top 8 încă din primul tur. Momentul psihologic al acestui meci a fost în jocul al treilea. După aceea, m-am simțit mult mai sigur pe mine.”

KEN DOHERTY : "Parcă nu mă trezesc la viață decât atunci când sunt condus !... Acum un an, probabil că aș fi pierdut meciul cu 5-2, dar ceea ce am realizat în acest sezon mi-a dat mult mai multă încredere în mine așa că adversarii mei au început să se teamă să treacă la conducerea meciului !..."

* Notă. Arena nu este aula Universității, ci Complexul sportiv studențesc al Universității din Beijing. Are 1500 de locuri. Personalul televiziunii chineze numără 100 de oameni, iar la meciuri asistă 162 de ziariști invitați.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Mar 2006, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bucuroasa ca mark a cistigat si a reusit si breakuri mari. Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Mar 2006, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucura victoriile lui Mark, Stephen si Ken! Imi pare rau ca nu pot sa vad decat foarte putin din turneul asta. Crying or Very sad Sa vedem ce face Ronnie ca poate stau acasa joi si vineri. Laughing GO guys!



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 21 Mar 2006, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding are un meci greu, dar se pare ca va castiga.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mar 21 Mar 2006, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce fiori ne pregătea Ding ... Laughing



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Mar 2006, 22:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte declarații după meci

DING : “Răsuflu ușurat că m-am calificat în optimi. Știam că dacă reușesc să câștig ultimul joc, o să câștig și meciul. [ Laughing !... Păi, era jocul decisiv, nu ?!... Sigur că era ultimul. Bietul puști, asta dovedește cât de “dus” și de obosit era.] M-am concentrat numai asupra acestui lucru. M-am aflat sub presiune și nici starea mea fizică, nici forma nu sunt prea bune în acest moment. Nu cred că joc suficient de bine ca să câștig turneul. “

MARK WILLIAMS : “Acum mă simt mult mai mulțumit de jocul meu decât anul trecut pe vremea asta. Am nevoie de încă vreo două victorii ca să-mi asigur un loc în Top 16 și sper să le câștig aici.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 21 Mar 2006, 23:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
DING : “Răsuflu ușurat că m-am calificat în optimi. Știam că dacă reușesc să câștig ultimul joc, o să câștig și meciul

Laughing Laughing Laughing Era ceva sa castige ultimul frame, dar sa piarda meciul. Laughing Laughing Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 22 Mar 2006, 6:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e 6.30 dimineata la noi,iar la chinezi deja meciurile se disputa. m-a ametit diferenta asta de timp.
dott pare ca va cistiga meciul. Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 22 Mar 2006, 10:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare atat de rau pentru starea lui Paulishor Sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Sad Sad
In rest vad ca lui Higgie i'a revenit concentrarea shi evolueaza cum ar trebui sa evolueze...shi ii admir concentrarea penrtu ca in timpul frame'ului nr. 4 era un scartzait in sala de nici eu nu ma puteam concentra la televizor... Razz

*Sper ca'n sesiunea de dupa'amaiaza sa'l vedem pe Ronnie!!!

* BV BV BV BV HIGGIE!!!!! Ce frumos ai revenit in jocul numarul 8! Am stat cu sufletul la gura uitandu'ma la acest meci Higgie - Bingham! Sper ca Jhon sa mearga mai departe...

*Ce meci ai facut Higgie Exclamation Exclamation Looooooooots of coongrats Exclamation Exclamation



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 22 Mar 2006, 13:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

SHAUN MURPHY, care, în afară de voiajul de nuntă în Dubai & insulele Maldive, n-a prea călătorit și detestă să zboare cu avionul, s-a acomodat greu spre deloc în China : “Am fost atât de obosit, încât la un moment dat chiar am vrut să las totul baltă, să cedez meciul și să mă întorc acasă. Sunt absolut dărâmat. Mi-a fost foarte greu să mă adaptez la schimbarea de fus orar, de obiceiuri, de meniu. După o asemenea experiență, am un și mai mare respect pentru marii jucători de golf care străbat pământul în lung și-n lat cu avionul, săptămână după săptămână, de la un continent la altul. Nu știu cum reușesc să facă așa ceva ! Michael nu m-a mai învins niciodată, dar sunt sigur că a venit aici având în minte tocmai acest scop. A jucat foarte bine și a profitat de toate greșelile mele, care de fapt nici n-au fost multe : doar că două dintre loviturile mele de siguranță au fost cam scurte și am ratat de vreo două ori la trimiterea unor bile în buzunar.”

MICHAEL HOLT : “E foarte ciudat : eu nu văd în Shaun un campion mondial, pentru că-l știu de pe vremea când avea vreo zece ani și juca la juniori. E un jucător mare, dar pe mine nu mă impresionează prea mult reputația oamenilor.

Am avut probabil cinci dintre cele ușoare și mai nepermise ratări din viața mea, dar în afară de asta, am jucat bine. N-am obținut niciodată rezultate grozave la turneele din străinătate dar acum m-am descurcat destul de frumos. Calificarea în fazele finale ale Campionatului mondial a însemnat enorm pentru mine și mi-a dat mare încredere și pentru acest turneu. Păcat că se termină sezonul, fiindcă mă simt în mare formă... ”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 22 Mar 2006, 13:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Păcat că se termină sezonul, fiindcă mă simt în mare formă... ”


Acum te'ai trezit Michael Question Exclamation Question Laughing

*Ronnie's having a bad hair day... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
GO GO RONNIE Exclamation



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 22 Mar 2006, 13:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yeah, go Ronnie, dar sparge cumplit de neglijent si se arunca la ce-i mai greu... Mad Shocked Si nu-mi pare a avea tare mult chef... Confused
Si am un feeling ca va fi un meci scurt...alde 5-1, 5-2... pentru Thai-Phoon.
Totusi, haida bre!!!! Respecta regula si fa-ti drum pana in finala Twisted Evil !

Later edit: sau nu?? as face bine sa sper macar la frame-ul de onoare... Sad

Deci in concluzie...James joaca precis si Ronnie's going down. Eh...nimic nou in asta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 22 Mar 2006, 14:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mai pot sa ma uit la meciul asta! Shocked Shocked Cred ca fac cu inima! Shocked Please Ronnie... REVINO'TZI!!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 22 Mar 2006, 14:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai...il cunosc destul de bine Wink ca sa spun ca nu e in starea care trebuie. Si in plus cata minte iti trebuie sa ajungi in China cu o zi inainte de meci cand toti ceilalti au avut macar doua zile sa se adapteze la schimbarea de fus, la clima etc ?
Macar stiu la ce sa ma astept la CM...10-3 cu Dave Harold si Prestatyn in sezonul 2007-2008, in situatia foarte ipotetica in care s-ar mai deranja...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 3 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community