Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 23 Mar 2006, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E 4-4 ! Incredibil băiatul ăsta, Cope !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 23 Mar 2006, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bine ca a ramas si hendry in competitie! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 23 Mar 2006, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done Stephen! Very Happy Ce emotii am avut! Pacat ca nu am putut sa vedem meciul!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 23 Mar 2006, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jamie a luptat ca un leu. Fără frică, fără complexe. Toată stima ! Mă bucur pentru scoțian, iar Cope este un jucător de mare viitor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 23 Mar 2006, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

STEPHEN HENDRY : "Am avut suficientă forță ca să rezist, dar m-am chinuit serios până să câștig meciul. Jamie pare să n-aibă nici o grijă atunci când e la masă și am crezut că am dat de fundul sacului cu noroc !"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 23 Mar 2006, 19:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fantastice meciuri astazi! Trebuie ca ar fi fost teribil sa le si vedem. Nu-mi vine sa cred ca Stephen a recuperat atat. WOW! De fapt imi vine, dar situatia mi se pare atat de nesigura atunci cand se joaca umar la umar sau cineva conduce cu mai multe jocuri ca nu mai pot de nervi. Very Happy Si Cope... Cat de frumos trebuie sa fi jucat... Ca de obicei. Era cat pe-aci sa ma inshel pe ce ziceam aseara si poate chiar am facut-o, caci i-a fost tare greu lui Stephen sa castige. Din nou jocul decisiv... Acest joc care mie nu-mi surade de nici o culoare... Mi s-au cam inmuiat genunchii. Ce pot sa zic? WOW AGAIN! GOOD! GOOD! GO, GO! Very Happy
Iar in ceea ce priveste Wattana-Lee... Pai... Ar fi ceva de zis? M-ash putea risca a spune ca este meciul turneului... Chiar asha, sa revina Lee de la 4-1... In cazul in care Wattana joaca asha cum joaca... Nu am cuvinte, iar "cinste lui" mi se pare prea putzin zis. Cinste lui, cinste lui Stephen, cinste tuturor care sunt suficient de puternici (caci exceptionally talented sunt mai totzi, cf. Eurosport Very Happy) pentru a face asa ceva. Si, pe langa cinste, si toata admiratia mea! Laughing Laughing Laughing Atat, for now! Frumos, dar destul de dureros sometimes. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 23 Mar 2006, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prima oara m'am uitat la rezultate pe teletext...shi acolo scria 5-4 pentru Jamie Cope. Mi'am zis...,,This boy is good Wink ''. Dar acum vad ca a cashtigat Stephen...Felicitari Stephen...frumos ai revenit in meci! Very Happy Wink
Congrats shi pentru Joe Swail !!!
Sunt curioasa de confruntarea celor doi grei Hendry - Williams...ar trebui sa fie un meci tare interesant. Razz Sper sa'l trasmita maine...



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 10:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e 4-0 pt.higgy! Smile sigur va cistiga meciul
sper ca meciul hendry-mark sa aiba joc decisiv si sa fie cit mai spectaculos si cit mai lung!!! Very Happy poate reusesc sa prind si eu ceva din el in reluare. ii ador pe amindoi,dar parca as vrea sa cistige hendry.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 13:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce surpriza de la Kendo - from my point of view! ShockedShocked Tare curioasa (as usual) ce s-o fi intamplat cu Lee. Rolling Eyes Dupa meciul pe care l-a facut impotriva lui Watta eu sincer ma asteptam sa nu-i stea multa lume in fatza, iar cei care o fac sa intampine mari greutati.
Bravo, Kendo! Very Happy

p.s. Sa-ndraznesc sa zic: Hai JOE!! (?) LaughingLaughing Tot sincer, cred ca indraznesc degeaba, dar hope dies last. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 14:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent, Kenny ! Hai, JOE ! (Joe sărăcuțul de el e surd din naștere, la fel ca și fratele lui mai mare, Liam. Din fericire, băiețelul lui, Joe Jr nu are această deficiență.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 14:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Higgie!! Laughing
Sper ca Joe sa revina in meci... Crying or Very sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uuuffff!
joe si hendry sint condusi! nu prea cred sa mai revina in joc Crying or Very sad !



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark l'a invins pe Stephen...good job Mark! Very Happy
Cat de departe trebuie sa mearga Higgie ca sa ocupe primul loc al clasamentului provizoriu?



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 15:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca-mi permitetzi a vorbi putzin aiurea (tzinand cont de my nerves), mi se pare super trist. In primul rand super trist ca Joe nu s-a putut concentra... Nu stiu ce s-a intamplat cu el, iar eu habar n-aveam ca are deficientze de auz. Sad
Meciul per total a fost so/so (da, Ding a reushit si lovituri de mare finetze), mai mult spre so ala de jos... O parere poate mai mult decat subiectiva este ca daca il prindea un Higgie azi pe Ding, Ding nu se mai scula de jos. N-am ceva cu el, dar m-a dezamagit nivelul acestui meci (in ciuda loviturilor amazing reushite de Ding - o multime de lovituri geniale dar si ratari pe masura).
Iar in ceea ce-l priveste pe Stephen: Sunt tare curioasa ce declaratie o sa dea. Evil or Very MadEvil or Very Mad As fi fost trista daca ar fi pierdut cu Jamie sau cu Barry, dar acum sunt mai mult nervoasa si nu prea pricep ce s-a intamplat cu el. Bine barem ca-s friends, macar atata consolare. Ca de consolidat prima pozitie... Bla. Rolling Eyes
Acestea fiind zise... Eu vad finala intre Higgie si Ding cu castigator Higgie (incercand pe cat posibil sa-mi tin simpatiile la o parte din vedere Very Happy). Pe de alta parte... Cred ca ar fi genial daca ar castiga KEN! CAT DE TARE. La asta nu m-am gandit. Very Happy Sa vina Kendo si sa mai ia scurt un turneu, just like that. 8)
Raman in ultima instantza la ce-am zis aseara: Goodnight and goodluck, gentlemen! Fie ca cel in forma cea mai buna sa castige!
Si, din perspectiva personala, keep on smiling, Joe! Pun pariu ca va veni si your day. Wink

Si daca am judecat prea aspru Swail vs Ding, sau am fost nedreapta, pun asta pe seama nervilor si-mi prezint scuzele. Rolling EyesEmbarassed



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Mar 2006, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Hotărât lucru, în China, unii scoțieni n-au baftă cu deșteptătoarele. Wink Laughing JOHN HIGGINS : „Mi-am pus ceasul să sune la zece jumătate dimineața, dar după ce m-am trezit mi-am zis că pot să mai stau în pat câteva minute. Următorul lucru de care mi-am dat seama, când am deschis ochii, a fost că-i două fără cinci și eu trebuia să fiu la arenă la trei !... M-am îmbrăcat cât am putut de repede și, cu toate că mă bărbieresc înainte de fiecare meci, acum n-am mai avut timp și pentru asta ! Am sărit în mașina de protocol și, din fericire, n-a fost prea mare aglomerație pe străzi, așa că am ajuns la vreme. Nici vorbă de vreun mic-dejun și la meci n-am avut prea multă energie. De când sunt aici, n-am dormit mai mult de două ore pe noapte și a fost bine că am reușit să mă odihnesc, dar era să se întâmple o catastrofă...”

Poate că acum o să ia exemplul pățitului Dott și o călătorească spre Asia cu trei deșteptătoare, cărora să le adauge încă două împrumutate de la recepția hotelului.

KEN DOHERTY : “N-a fost un meci prea grozav, iar snookerul etalat de noi a fost departe de a atinge sublimul !!!... Hai să spunem că a semănat mai mult cu ceea ce se cheamă un război de uzură decât cu o paradă strălucitoare. Totuși contează să câștigi și jocurile chinuite, fie și numai pentru că asta-l enervează pe adversar !... În orice caz, meciul nostru nu va figura printre cele alese pentru a face reclamă acestui sport !... Dar am învins și n-ar trebui să mă plâng, mai ales că Stephen [Lee] joacă foarte bine de o vreme încoace.

Am avut probleme cu adaptarea la diferența de fus orar și cu recuperarea după o călătorie atât de lungă cu avionul, dar te obișnuiești și cu așa ceva. În trecut, au existat aici unele neajunsuri în privința condițiilor de joc, dar acum totul e fantastic, iar mesele sunt impecabile.

De-abia aștept să joc din nou cu John. Să sperăm că va fi unul dintre meciurile acelea demne de a fi numite memorabile.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Vin 24 Mar 2006, 18:04, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 7 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community