Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 18:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Ma bucur pentru victoria lui Mark Razz Razz Razz Razz Sper sa joace bine si maine si sa-l invinga pe John care dupa parerea mea a fost destul de norocos astazi, ca si in meciul cu Stuart Bingham.

Nu vreau sa fiu rautacios, dar si mie mi se pare ca in ultimul timp John chiar are parte de foarte mult noroc. Dar ma rog, si norocul face parte din joc.

Ma bucur pentru victoria lui Mark, si as vrea ca maine sa castige. Se pare ca este intr-o forma foarte buna. Dar oricum, cred ca va fi un meci strans.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 19:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

MARK WILLIAMS : “Faptul că publicul îl susținea pe Ding nu m-a deranjat absolut deloc. Jocul meu devine din ce în ce mai bun și cred că în seara asta mi-am dominat adversarul la toate capitolele. Ce bine că mai intru și eu din nou într-o finală ! Nu mi s-a mai întâmplat de o bună bucată de vreme și îmi dau seama că asta e departe de a constitui un atu pentru meciul de mâine, dar am fost deja într-un număr de finale, iar jocul lui John îl cunosc, așa că știu la ce să mă aștept din partea lui. Chiar pot spune că prefer să-l am ca adversar pe el și nu pe cineva aflat pe o poziție mai modestă în clasament, cu toate că sunt sigur că n-o să-mi facă deloc viața mai ușoară ! Dar în sfârșit ies dintr-o perioadă proastă, când chiar îmi puneam întrebarea dacă voi mai ajunge vreodată într-o asemenea etapă a unui turneu, deși n-am încetat niciodată să cred în mine. Nici o clipă nu-am îndoit că, dacă mă pregătesc așa cum trebuie, sunt capabil să înving pe orice jucător, în orice turneu. În ultimele șase luni, am muncit mult și s-ar părea că mi-am reintrat în formă tocmai la momentul potrivit.”

JOHN HIGGINS : “E o realizare însuși faptul că din cele șapte turnee la care am participat, am disputat patru finale. De multă vreme n-am mai avut un sezon atât de bun. Aici, condițiile sunt excelente, iar mesele sunt impecabile, ceea ce m-a ajutat enorm. Ar fi fost extraordinar să fi jucat finala cu Ding, asta mi-ar fi plăcut cel mai mult. Atmosfera ar fi fost fantastică. Acum că Mark Williams și-a regăsit forma, soarta meciului de mâine e greu de anticipat. Semifinala a fost una obișnuită în sensul că în această etapă a unei competiții nu sunt prea multe meciuri frumoase din cauză că amândoi jucătorii se concentrează mai ales asupra rezultatului, adică asupra ajungerii în finală. Atât Ken cât și eu am avut ceva emoții. Ultimele noastre patru meciuri le-a câștigat el, așa că mă bucur că mi-a venit și mie rândul la victorie.”

KEN DOHERTY : “La început, am ratat acea bilă neagră și pe urmă, în jocul al patrulea a fost un adevărat masacru al nervilor. Am avut șansa de a câștiga titlul și am lăsat-o să-mi scape !!!...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 25 Mar 2006, 19:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

My hero-mark. Wow!!! Laughing Laughing Laughing Ce joc minunat a putut sa faca astazi! L-am vazut prima data la cm din 2003,pe care l-a si cistigat , mi-a placut mult cum a jucat si a devenit unul dintre jucatorii mei preferati. dar in ultimii ani nu a fost deloc in forma. Crying or Very sad De aceea ma bucura enorm revenirea lui.
Nu mi-a venit sa cred cit de bine a jucat: ce lovituri de distanta a reusit, cita precizie, cita siguranta si ce lovitura combinata(3 bile) !!! Laughing 8) si ce snookere !!! again,wow !!! Surprised cu cine se antreneaza ?sau cum de a ajuns la o forma asa de buna ?poate ii spune secretul si lui jimmy… Wink si lui ronnie. Wink
Bine ca l-am incurajat si ma si ascultat :i-am spus sa-i dea bataie lui ding si…ce mai bataie i-a administrat. Wink Smile Ding-dong nu a avut nici o sansa : pt.mark meciul nu a fost un antrenament ,ci o adevarata lectie de snooker !!!
bravo,mark !!! meriti un pupic si o imbratisare ! Smile Wink nici eu nu am incetat sa cred sa iti vei reveni.
dc.semifinalele au fost incredibile,atunci finala trebuie sa fie super,super tare !-si mark sa cistige !!! si dc.o tine tot asa…go mark !!! cistiga si cm !!! Smile Evil or Very Mad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 9:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Le cer scuze membrilor și vizitatorilor pentru "pana de net" care m-a împiedicat să actualizez scorul în cursul primei reprize a primei sesiuni. S-ar zice că s-a remediat. Rolling Eyes Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 11:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce finala,frati snookeristi! Wow !!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy am trait-o de parca as fi fost acolo Wink -super,super tare !!!
Incredibil de frumoasa,si inca nu s-a terminat!!! Vor urma jocuri si mai spectaculoase si de ce nu… eu as vrea joc decisiv !
Snooker de cea mai inalta clasa ! amindoi sint intr-o forma de zile mari ! Very Happy
cel mai mult mi-au placut framul al 4(cind s-au realizat snookere de o mare frumusete din partea ambilor jucatori) si al 8(cind eram sigura ca higgy va cistiga,dar a facut o greseala pe care nu am mai vazut-o pina acum Surprised –a pus tacul exact la baza bilei albe si a lovit cu putere,iar alba a sarit peste bila neagra care trebuia lovita,hi,hi,hi Wink …si bineinteles ca mark nu l-a iertat si a egalat la 4).
Iar mark a avut citeva lovituri minunate,dar si norocoase! Smile
Hai mark!!!!!!!!!!!!! Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 11:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate eu nu prind Eurosport 2! Crying or Very sad
O sa vad inregistrarea la 18.30 pe Eurosport!
Hai Mark!!! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 12:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scoțianul trebuie să calce accelerația dacă vrea să câștige turneul !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

10x so much guys pentru comentariile voastre referitoare la semifinale Exclamation Exclamation N'am reushit sa le vad...asha ca am reshit sa ma informez de la voi. Wink
Ce sa spun pnetru finala? GO JoHN you can do it!!! Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După semifinală

DING : "M-am simțit cu totul pierdut în meciul acesta și nu știu de ce ! N-am fost într-o formă prea bună în ultima vreme și nici nu m-am așteptat să ajung în semifinale."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eirian spune că în pauza dintre sesiuni, Higgo s-a întors la hotel (vizavi de care este un restaurant unde se gătește ne-chinezește), deși drumul cu mașina durează 30-40 de minute (adică 60-80 de minute dus-întors !), iar Mark și cu el au împărțit frățește o pizza în salonul de lângă arenă al jucătorilor. Ți-ai găsit să stea John și Mark alături mai mult decât strictul necesar !... Wink Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 26 Mar 2006, 13:57, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 13:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

that is so sweet...really



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 17:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci! Ce inclestare! Ce duel tactic fabulos!Parca ar fi fost un meci de sah intre Spaski si Fischer.Ce pacat ca am ratat bila de meci a lui Mark!
Singurul meu regret a fost absenta breakurilor mari.In rest a fost SENZATIONAL.
BRAVO MARK!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 17:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVOOOOOO MARK !!!!!!!!!!!!!!!!!!! wow !!! Laughing ce finala super senzationala !!!! Laughing
felicitari pt.amindoi jucatorii ! Very Happy Ce imensa bucurie mi-ai facut! In sfirsit dupa 3 ani de esecuri esti intr-o forma de nota 10 si ai si cistigat openul !!!
am avut si eu dreptate-am declarat ca va fi joc decisiv si ca va invinge mark ! a avut el si ratari ,dar per total a jucat foarte bine. Si higgy a fost de nota 10,dar a fost si norocos( vorba lui ronnie & lucky bastard &). Wink
cred ca finala nu trebuia sa aiba si invins-si mark si john meritau trofeul.ar fi putut sa-l imparta. Wink
Pacat ca nu am putut vedea si ultimele bile trimise de mark. Crying or Very sad Mad in 3 ani nu am mai vazut sa cada transmisia chiar in ultimul minut de joc. ma infuriasem la culme,dar m-a calmat marius a.
: & stati alaturi de noi,pt.ca nici noi nu stim ce se intimpla & -dar mark nu avea cum sa rateze bila albastra. Si ma enervat ceremonia de premiere : ce tot vorbeau in chineza ? Evil or Very Mad pina si ding-dong parea ca nu intelege nimic-nu stia unde sa se duca,cu cine sa dea mina,de la cine sa ia cecul Surprised …iar despre higgy…se invirtea & ursuletul & Wink …. puteau sa spuna si ei citeva vorbe pe engleza sa-i inteleaga si jucatorii. Mad
In sfirsit,bine ca a fost o finala de vis si bine ca a cistigat mark ! si pt.prima oara felicitari si eurosp.2 pt.2 zile de snooker live ! Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 17:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Ce meci! Ce inclestare! Ce duel tactic fabulos! Parca ar fi fost un meci de sah intre Spaski si Fischer. Ce pacat ca am ratat bila de meci a lui Mark!
Singurul meu regret a fost absenta breakurilor mari.In rest a fost SENZATIONAL.
BRAVO MARK!


N-am prea simțit lipsa breakurilor mari. Excepționale bătăliile tactice ! Ele mi s-au părut a compensa din plin absența cifrelor mari de la capitolul breakurilor. Excepțională revenirea galezului ! Bravo, Mark !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006, 18:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parca ar fi fost frumos sa avem macar un break mare.In privinta extraordinarului duel tactic cred ca jocul cu numarul 11 a fost cel mai frumos. Mark avea un avans de 62 de puncte,bila neagra a ramas pe marginea buzunarului superior in preajma caruia John a inghesuit toate bilele rosii.Dupa ce a fost deblocat buzunarul scotianul a avut o sansa mare de a castiga jocul dar a ratat bila maro.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 9 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community