Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Welsh Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 20:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

My goodness, ce semifinala! Fantastic a revenit Hamilton. Tare-ash vrea sa vad si eu. Si pentru ca cei doi nu au topicuri ale lor... GO STEPHEN! Nu te lasa! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 20:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a terminat!Sthephen Lee este in finala! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 20:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry, acuratetea predictiilor tale ma Shocked Shocked .
Mie-mi pare rau de Anthony; intotdeauna mi se pare nedrept-as in "That's not fair!!! "Crying or Very sad -ca jucatorul care forteaza decisivul sa-l piarda.
Daca bate Murphy vom avea o finala grea. N-am zis eu prima chestia asta dar...in fine... Confused
Haida, Barry! Acuma chiar toti favoritii mei sa ia bataie?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca te Shocked Shocked pentru ca lipseste cu desavarshire (in acest caz), Miss Chig. Embarassed Embarassed Embarassed
Am ratat-o urat de tot la predictii (unde mi-au iesit doar doua din patru).

In ceea ce priveste "Go Stephen!" - Nu, nu e obishnuintza LaughingLaughingLaughing.
Am sa zic o chestie pe care am mai zis-o si mi-o asum. Imi pare rau, dar nu ma impac deloc cu Graeme Dott. Respect foarte mult puterea lui de a reveni si de a-si stapani nervii, dar atat. Iar ieri cand am vazut ca Lee rata aiurea si Graeme a inceput sa recupereze... Well... Evil or Very Mad Ma enerveaza groaznic cand cineva se pierde cu firea. Stiu, e greu de multe ori sa nu te pierzi, dar asta este... Ma enerveaza.
Astazi tot asa... Conducea cu 5-3 si bla. A invins in joc decisiv.
Nu-i simpatizez prea mult nici pe Lee nici pe Hamilton, dar m-ar fi enervat ca Lee sa fie aproape de a se pierde iar. Inteleg ca Hamilton a jucat bine, dar... BOY... Exista pur si simplu cativa jucatori cu care nu pot sa tin. O fi aura (nu Aura de la noi de pe forum Razz), nu stiu... Ii respect in orice caz pe toti.
Bravo, Stephen! Dar sper ca Murphy sa castige tot! (N-am ceva cu Barry Hawkins, dar, poate spre rusinea-mi, nu-mi spune nimic).



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Dum 5 Mar 2006, 4:11, modificat de 5 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 21:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razz..macar puteti sa va uitati:))..mama e la film si tata la meci:))Very Happy..mai comentati si voi meciurile k vad k nu se dau batuti si nu pleaca macar unul Razz pls Rolling Eyes



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 22:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mdeh, ce sa spun...unul din cele mai interesante meciuri din tot pardalnicul asta de turneu si mie-mi pica Eurosportul!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad *strigat de lupta si pumni in aer*

In jocul 2 Barry a avut ocazia sa faca 2-0, condus fiind cu vreo 63 de puncte. A reusit sa egaleze, s-a repozitionat bila neagra si...a ratat complet lovitura, oferindu-i primul mare cadou lui Shaun. De atunci mare lucru nu i-a mai iesit. Jocul 3-fara istoric. Un remarcabil de frumos 93 de la Shaun. Jocul 4 putin mai disputat. Alta ratare frustranta din partea lui Barry, tot la bila neagra.
Barry nu se regaseste si Shaun pare din ce in ce mai sigur.

HAIDA EUROSPOOORT!!!!!! Razz

Later edit: Eurosportul still down, dar macar au picat si Antena 1 si TVR 1. Mr. Green Vai, ce rautacios din partea mea! Embarassed


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 22:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hai k merge..ms pt info..Very Happy..ai mei nu se lasa batuti:))..macar un joc de la cap la coada sa vad si sunt happy



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu mare placere, Octav.
Cred ca merge la Bucuresti. Aici ploua Mr. Green . Acum va rog sa-mi povestiti si mie ce se mai intampla...please...ca-s nervooasaaaaa Evil or Very Mad Evil or Very Mad .
Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 22:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shaun l-a cam tzinut pe Barry in scaun. E intr-o forma foarte buna. Barry tocmai ce a ratat o sansa iar Shaun nu cred ca-l va crutza.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ca nu v-a picat si Internetul (eu sunt optimista)!

Shaun Murphy a jucat foarte bine. Aproape orice lovitura i-a iesit (unde-s vremurile cand juca si Ronnie asa Confused ) Cum rata Barry o bila, Shaun nu-l ierta.

Ce bine ca ne da si rezumatul primei semifinale! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc, Mrs. Hendry!
Am vazut si eu ultimul frame. Sa-si fi revenit Shaun din pasa aia proasta care dura din mai 2005? Se pare ca da. Si inca in ce mod Shocked .
Well..ce lupta va fi maine in ring.
Imi zboara gandul la modul in care sunt pregatiti anumiti atleti pentru a da maxim de randament la competitiile majore. Cam asta pare sa se intample cu Shaun. Daca si in China face figura frumoasa...sa vedem...blestemul... Confused (Dar multe si chiar marunte se pot specula Smile .)

*Cristina, ambele amandoua simultan ar fi fost prea crunt. Wink Laughing Cat despre "unde-s vremurile"...pai nu prea departe. Wembley 2005.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

*Cristina, ambele amandoua simultan ar fi fost prea crunt. Wink Laughing Cat despre "unde-s vremurile"...pai nu prea departe. Wembley 2005.


Pai e un an de-atunci Confused Wink Mie mi se pare mult! As vrea sa joace bine tot timpul!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 4 Mar 2006, 23:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Miss Chigwell a scris:

*Cristina, ambele amandoua simultan ar fi fost prea crunt. Wink Laughing Cat despre "unde-s vremurile"...pai nu prea departe. Wembley 2005.


Pai e un an de-atunci Confused Wink Mie mi se pare mult! As vrea sa joace bine tot timpul!


de acord! Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 0:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

STEPHEN LEE : ”Pur și simplu sunt fericit că m-am calificat în finală. Știam că exista posibilitatea de a-l avea ca adversar pe Anthony. Este un jucător redutabil și meciurile împotriva lui sunt întotdeauna dificile, deci acum sunt cu atât mai bucuros că l-am învins. Mi-am dat seama că urma să împingă meciul în joc decisiv, dar, din fericire, eu am fost cel care l-a câștigat. Am avut și o problemă : mi-am stricat pastila tacului și, după aceea, mi-am fixat-o greșit pe cea nouă. De-abia aștept finala, fiindcă am șansa de a obține al 4-lea titlu din carieră și o să fac toate eforturile ca să dovedesc că-l merit. O să fie un meci greu, indiferent cu cine voi avea de jucat, dar am mare încredere în forțele mele.”

ANTHONY HAMILTON : „Spre sfârșitul meciului, m-am simțit bine și eram convins că dacă mai ajung la masă, pot să-l câștig, dar am ratat de prea multe ori. După sferturi, mi-am ieșit din formă, de la o zi la alta. Sunt foarte dezamăgit din cauza înfrângerii, dar altminteri am avut o săptămână excelentă. Mă aflu pe o pantă ascendentă și sunt plin de optimism – cu toate că tare mi-ar fi plăcut să ajung în finală...”

SHAUN MURPHY : “Aproape că am ajuns să joc la fel de bine ca-n meciurile de antrenament !... De fapt, toată săptămâna am jucat bine, iar noroc am avut cât nu avusesem în toate celelalte turnee la un loc. Barry a greșit la prima lui lovitură, după repoziționarea bilei negre. Părea o lovitură ușoară, dar de fapt nu era deloc așa. Din acel moment, am început să joc bine de tot. De-abia aștept finala. Până acum, sezonul ăsta nu mi-a mers prea grozav, dar acum lucrurile par să se schimbe. Mi s-a mai întâmplat acum doi ani, când, tot așa, pierdeam în serie și mă întrebam ce mi se întâmplă, pentru ca nu peste multă vreme să câștig campionatul mondial. De atunci am trăit ca într-un vârtej și nu cred că restul sezonului va fi altfel.

Stephen [Lee] joacă bine din moment ce a ajuns în finală, așa că o să am un meci greu. Este un luptător dur, dar pentru pentru mine asta e șansa de a mai câștiga un titlul.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
de raket
Vizitator





MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 13:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa castige cel mai bun. eu tin cu STEPHEN LEE Smile


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Welsh Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următoare
Pagina 10 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community