Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Welsh Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 18:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Wink Laughing Laughing Laughing

Pe Stephen Lee lumea nu prea l-a mai văzut în ultima vreme, iar fanii de dată mai recentă ai snookerului nu l-au văzut chiar deloc, dar este un jucător excelent. La LG Cup 2001, i-a bătut pe rând, în 3 runde & zile succesive, pe Higgy (5-2), Stephen Hendry (6-4) și Peter Ebdon (9-4). Bineînțeles că atunci a câștigat turneul, dar ceea ce vreau să spun e că omul are o capacitate de mobilizare extraordinară și e foarte greu de învins. Dacă Shaun va reuși așa ceva, jos pălăria. 8) Deja ne îndreptăm spre 4-3.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 18:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cu intirziere,dar multa sanatate,clarisor!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 18:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks. Smile Merge. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu sa zic sa fie meci decisiv, la bila neagra... Twisted Evil



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 21:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și eu tot așa aș dori ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si daca le ia Lee pe toate 4 si nu mai e nevoie de pauza? Nu mai primim surpriza?? Shocked Crying or Very sad Ca doar am fost cumiiinti... N-am fost? Confused
Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 23:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

surpriza e chiar ronniesor!!!!!!!!!! Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FELICITARI STEPHEN !!! Very Happy Very Happy Very Happy

In sfarsit am tinut si eu cu un jucator la acest turneu si a castigat meciul. Asa cum am mai spus incepuse sa-mi fie frica sa mai sustin pe unul sau altul dintre jucatorii ramasi in competitie, intrucat in mod sigur pierdea in urmatorul meci.
Ma bucur pentru victoria lui Stephen Lee, cu atat mai mult cu cat chiar a meritat sa castige finala. Shaun a fost departe de forma care l-a ajutat sa ajunga in finala, iar arma lui principala - lovitura de distanta - l-a cam tradat de data asta.

Nu cred ca trebuie sa mai mentionez ca m-a uns la suflet "surpriza" reprezentata de jocul decisiv din finala de anul trecut. Very Happy 8)



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)


Ultima modificare efectuată de către Mihaela la Dum 5 Mar 2006, 23:59, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 5 Mar 2006, 23:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am avut si joc decis la bila neagra, si jocuri "furate" la bilele colorate, si pastile calatoare, si ratari la distanta din partea lui Shaun Shocked , si-un break de peste 100 de puncte...si un Stephen care a iesit din conul sau de umbra intr-un mod care nu poate decat sa impuna respect, si un titlu care pleaca din Wales spre Anglia pentru al treilea an consecutiv, si un trofeu cosmaresc de urat Mr. Green ...
Cam chinuita ea sesiunea finala dar ultimul joc a meritat asteptarea. Spectacol pur.

*Vreau sa multumesc Acade...ooops, am gresit discursul Embarassed . Vreau sa multumesc regiei Eurosportului pentru surpriza, retelei mele de cablu pentru functionarea optima chiar si in conditii atmosferice adverse, lui Shaun ca a permis ca sesiunea finala sa aiba o pauza, domnilor comentatori pentru anunt si pentru ansamblul comentariului si finalistilor de anul trecut pentru ca...pentru ca. Laughing Stiu ei de ce.
Ne vedem in China. In formatie completa, sper... Confused Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 6 Mar 2006, 4:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

SHAUN MURPHY : “Azi, pur și simplu n-am jucat suficient de bine. E groaznic să fii învins, dar ăsta a fost debutul meu la Welsh Open și nu m-am descurcat prea rău din moment ce am reușit să pătrund în finală ! Păcat numai că nu mi-am făcut treaba până la capăt, însă aș fi putut fi eliminat de Jamie Cope, în optimi și aș fi plecat acasă mult mai devreme, așa că sunt bucuros că măcar am ajuns până aici.

Soarta unui meci depinde de ziua în care e jucat, iar eu n-am fost azi într-o zi bună și n-am jucat la nivelul meu real. Am încercat să trimit în buzunar acea bilă neagră
[din jocul cu numărul 8, când Shaun ar fi putut egala], dar n-am reușit. Ăsta-i snookerul. Uneori bilele fac ce vrei tu, alteori nu. Totuși, chiar și când eram condus cu 5-3, tot mai credeam că pot câștiga meciul, fiindcă nu-mi închipuiam că și în sesiunea de seară o să-mi meargă tot atât de prost pe cât îmi mersese în cea de după-amiază. N-a fost să fie, dar anul trecut pe vremea asta, urmăream turneul la televizor, întrebându-mă de ce nu sunt și eu la Newport...”

STEPHEN LEE : „Sunt în al nouălea cer că am câștigat acest titlu. Săptămâna asta, zeița Fortuna a fost de partea mea. În zilele noastre, e mare lucru să mai câștigi vreun trofeu, indiferent care, fiindcă acum standardul competițiilor este foarte ridicat. De multă vreme n-am mai jucat așa de bine. Ne luptăm cu toții să adunăm cât mai multe puncte în clasament, așa că victoria asta înseamnă foarte mult pentru mine.

Am trecut printr-o perioadă în care nu mai prea aveam mare încredere în posibilitățile mele, pentru că munceam din greu ca să mă antrenez, dar când ajungeam în turnee pierdeam mai toate meciurile. Ce să-i faci ?!... Trebuie pur și simplu să strângi din dinți și să suporți dezamăgirea. Nu există nici un buton pe care să apeși ca să ștergi meciul și apoi să-l iei de la capăt ! Trebuie să încasezi înfrângerea așa cum încasezi un pumn în plex. Îmi cam scăzuseră și încrederea și capacitatea de a mă concentra. Totuși, am încercat mai departe să mă mobilizez și să cred că pot reuși.

Săptămâna asta n-am jucat la nivelul meu maxim, dar dacă sunt în stare să câștig un turneu cu numai câteva sclipiri din forma mea de altădată, atunci am motive să aștept cu nerăbdare restul sezonului : Openul Chinei și Campionatul mondial !...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 6 Mar 2006, 9:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Palaria jos pentru Lee... Laughing Congrats!
Eu l'am avut favorit pe Hamilton...asha ca in finala mi'era egal cine cashtiga. Razz
Ce sa spun...la cat mai multe meciuri shi finale de acest gen , deoarece desi multe ratari...in mare a fost o finala superba. Smile Just cam't wait for the China open. Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 6 Mar 2006, 9:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu n-am avut nici un favorit in aceasta finala, asa ca am urmarit meciul foarte relaxata. Dar parca imi place mai mult sa urmaresc un meci cu sufletul la gura!
Felicitari lui Stephen Lee!
A meritat sa castige acest trofeu (chiar asa urat cum e Wink )!

*Dar cu cata placere am urmarit inregistrarea din pauza meciului! Wink Very Happy Very Happy Very Happy Mie dor de cei doi! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 6 Mar 2006, 9:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:

*Dar cu cata placere am urmarit inregistrarea din pauza meciului! Wink Very Happy Very Happy Very Happy Mie dor de cei doi! Wink


Cui nu'i este Cristina. Crying or Very sad Te apuca nostalgia cand vezi meciuri din astea... De dragul fanilor sa se puna cei doi pe treaba shi sa ne arate snooker de shi mai mare calitate! Twisted Evil



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Mar 2006, 9:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Stephen! Chiar daca nu a fost o finala la fel de spectaculoasa ca cele de pana acum(parerea mea) cred ca a meritat sa ne uitam,in special pentru a revedea jocul decisiv al finalei de anul trecut.Acel meci dintre Ronnie si Hendry ramane pentru mine cel mai frumos pe care l-am urmarit.
Revenind in prezent acest, Open Galez a fost dezamagitor intr-o oarecare masura(eliminarea lui Ronnie in primul tur).Asept cu nerabdare Openul Chinez unde sper sa nu mai avem parte de astfel de situatii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Mar 2006, 12:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AI DREPTATE,CRISTINA!
E MULT MAI INCITANT SA URMARESTI JOCUL CU SUFLETUL LA GURA. Very Happy Evil or Very Mad
TRAIESC ATITEA EMOTII INCIT CITEODATA AM IMPRESIA CA SINT CHIAR ACOLO IN SALA-SI MAI COMENTEZ SI CU VOCE TARE:BA II INCURAJEZ, Very Happy BA LE MAI TRAG SI O SCARMANEALA Evil or Very Mad ...SI ALTELE Wink Embarassed



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Welsh Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Următoare
Pagina 12 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community