Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 41, 42, 43  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Mar 2006, 15:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma bucura victoria broscutei Wink david gray.sper sa ajunga cit mai departe Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 16 Mar 2006, 17:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt curioasa de cum se va concretiza lista finala a celor ce vor juca primele tururi pentru Campionatul Mondial. Smile Shi mai curioasa sunt de cum se vor prezenta jucatorii. De fiecare data avem parte de surprize dar acum nu shtiu ce sa spun... Razz Intr'un fel n'as vrea ca principalii favoritzi sa fie eliminatzi...pe de alta parte mi'ash dori meciuri foarte frumoase...spectacol mult... Smile
Ma gandesc insa cu nostalgie la faptul ca dupa Campionatul Mondial snooker'ul de pe Eurosport va lua o pauza. Sad Rolling Eyes Evil or Very Mad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Mar 2006, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:

Ma gandesc insa cu nostalgie la faptul ca dupa Campionatul Mondial snooker'ul de pe Eurosport va lua o pauza. Sad Rolling Eyes Evil or Very Mad


pana in august o sa ne multumim cu amintirile... Crying or Very sad ..nu e corect



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Joi 16 Mar 2006, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de ce sa vedem partea goala a paharului cand putem sa vedem partea plina.. mai avem un turneu..si mai este si cel mai important al anului:D..si avem o pauza in care putem sa ne aducem aminte de toate finalele si meciurile superbe ale sezonului:D



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Mar 2006, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici nu vreau sa ma gindesc ca dupa cm va urma o pauza. bleahhhhh! "ce naspa",dc.pot sa zic asa. Crying or Very sad Mad eu chiar as vrea sa vad snooker in fiecare zi. Very Happy

am o propunere pt.voi:cum china open se desfasoara dimineata Sad si sint sigura ca multi dintre voi nu pot urmari,nu ar vrea careva dintre voi,care are posibilitate, sa inregistreze meciurile si sa ni le transmita si noua?vedem noi cum....
ce ziceti?



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Joi 16 Mar 2006, 20:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt foarte de acord cu propunerea ta:P..dar sa gasim si cine poate sa le intregistreze:D..si daca tot o sa avem inregistrari ne uitam in timpul pauzei la ele:P(pauzei de snooker of course:D)



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Mar 2006, 20:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asta-i probelema:cine le poate inregistra?



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 16 Mar 2006, 21:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru ca tot ati adus vorba despre inregistrari, vreau sa va spun ca eu voi incerca sa inregistrez cat mai multe, daca nu toate meciurile care vor fi transmise de Eurosport 1.
Din pacate nu prind Eurosport 2,asa incat inevitabil vor fi meciuri pe care nu le voi putea inregistra sau vedea.
Prin urmare cei care doresc sa le transmit inregistrarile meciurilor de la China Open pe care sper din tot sufletul sa le realizez fara probleme tehnice, sa-mi comunice acest lucru si vom gasi o modalitate de a transmite CD/DVD-urile cu meciurile solicitate.



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 17 Mar 2006, 0:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesante meciuri cele trase la sorti. Cele mai grele imi par ale lui Shaun, Ken si Mark J. O parere subiectiva, of course. Very Happy Daca oamenii vor fi in forma foarte buna meciurile cu siguranta vor fi tare disputate si excelent de urmarit. Atat deocamdata. LaughingLaughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 17 Mar 2006, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici Stephen Maguire nu are un meci usor. Mie mi se pare interesant meciul dintre Paul Hunter si Neil Robertson.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 17 Mar 2006, 9:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Paul Hunter – Neil Robertson...intr'adevar nu shtiu cine va cashtiga (Gandul meu merge catre Paul! Laughing Laughing )
Mark Williams – Anthony Hamilton <- this should be good.. Razz Very Happy
... in rest meciuri...normale ca sa spun asha. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011


Ultima modificare efectuată de către Lady Croft la Vin 17 Mar 2006, 17:59, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 17 Mar 2006, 17:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

paul hunter fara indoiala iar la ceilalti hm.....cred k Hamilton



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 17 Mar 2006, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Shaun Murphy-James Wattana. N-ar fi prima dată când campionul mondial en titre nu trece de prima rundă. Watta a ajuns în semifinale pe timpul „domniei” lui Stephen Hendry – și încă de două ori : în 1993 (eliminat de Jimmy cu 16-9) și în 1997 (eliminat de Stephen Hendry cu 17-13). Thailandezul e într-o mare revenire de formă, mai ales că prin ștergerea din clasamente a numelui pramatiei de Hann a scăpat de grija rămânerii în Top 32, drept care a prins aripi, iar la Newport l-a eliminat pe John Higgins și a ajuns în sferturi. Incontestabil, Shaun e mai bun, dar în snooker ești exact atât de bun pe cât de bine joci în ziua meciului, deci orice este posibil (afirmație valabilă, în fond, pentru toate celelalte meciuri de pe listă !...). Îl văd învingător pe Shaun. Pentru Watta, m-aș bucura să mă înșel, dar pentru capacitatea lui Shaun de a crea spectacol, aș prefera să am dreptate.

2. Steve Davis-Andy Hicks. Andy e și el în revenire (în sezonul trecut a reintrat în Top 32), dar nu mi se pare posibil să-l învingă pe Steve, mai ales într-un meci lung.

3. Jimmy White-David Gray. Jimmy are un sezon foarte prost, iar meciul va fi în aceeași măsură ușor și greu pentru amândoi, pentru că sunt parteneri de antrenament și fiecare cunoaște jocul celuilalt. Dacă Jimmy se adună un pic, o să-și arate clasa, dacă nu, nu...

4. Peter Ebdon-Michael Holt. Peter n-ar trebui să aibă probleme, deși n-are un sezon prea grozav. Michael Holt n-are cap pe cât talent are (nu e nici pe departe singurul !...) și obișnuiește să-și dea „cu stângul în dreptul” când e sub presiune. Cred că va învinge Peter, dar la limită.

5. Matthew Stevens-Joe Swail. Amândoi au avut un an în general bun și, până acum, amândoi par a ajunge în formă maximă tocmai la sfârșitul sezonului. Merg pe varianta Swail.

6. Ken Doherty-Barry Hawkins. O să repet ceea ce tot spun de aproape un an încoace : „Atenție la Barry Hawkins !” Deși teoretic (în calitate de cap de serie), Ken are prima șansă și e în mare revenire de formă, practic, nu cred că va rezista asaltului solid și sistematic impus de jocul lui Barry.

7. Alan McManus-Marco Fu. Să vedem ce va face scoțianul la Beijing, dar nu cred că la Crucible va avea probleme serioase cu hongkonghezul. Marco a început de câteva luni să lucreze cu Terry Griffiths și e în curs de a face anumite schimbări de ordin tehnic or asemenea schimbări au nevoie de timp ca să se „așeze”, deci am impresia că nu va reuși să-i facă față lui Alan.

8. Stephen Maguire-Mark King. Stephen nu se regăsește deloc în vremea din urmă și încă refuză să-și recunoască partea de vină în această situație. Cred că cel care va intra în optimi va fi Mark.

9. Stephen Hendry-Nigel Bond. Unul dintre meciurile cu cel mai previzibil rezultat. Nigel nu (mai) are resurse suficiente nici măcar pentru a face față unui joc hendrian de categoria a 3-a. Dar de care anume categorie va fi jocul lui Stephen la Crucible depinde mult de starea lui psihică, iar aici au apărut destul de multe probleme în ultima vreme, din cauza cercului vicios generat de raportul (dificultăți de) concentrare-(in)constanță. Nici măcar nu mai știu dacă un parcurs bun la Beijing ar constitui sau nu o promisiune de parcurs bun și la Sheffield.

10. Graeme Dott-John Parrott. Dacă scoțianul e în formă (și cred că va fi, pentru că nu mai are griji așa de mari și va fi mai relaxat), va trece de Parrott.

11. Stephen Lee-Allister Carter. Stephen e pe val. În mod normal, va juca și mai bine decât la Newport, iar când joacă așa, porecla lui ar trebui să fie “Buldozerul”.

12. Paul Hunter-Neil Robertson. Meciul ar fi fost interesant dacă Paul ar fi fost sănătos. Dar el a mai câștigat un asemenea meci lung astă-toamnă, la York, numai că atunci l-a avut ca adversar pe Jamie Burnett, iar australianul este mult mai bun decât scoțianul.

13. John Higgins-Mark Selby. Alt meci cu rezultat lesne previzibil.

14. Mark Williams-Anthony Hamilton. Mark a încasat-o urât de la Shaun acasă la el, la Welsh Open, în sferturi, când Hamilton l-a eliminat la fel de decis pe Ian McCulloch – același scor 5-2. Mark e în revenire, dar la fel e și adversarul său și de data asta am mai mare încredere în revenirea englezului.

15. Joe Perry-Ryan Day. Joe nu va avea viață ușoară cu Rainy Day, care e într-o formă excelentă și are toate motivele să fie optimist (nemaivorbind de faptul că în august va deveni tătic.) Cred că cel care va câștiga va fi galezul.

16. Ronnie O’Sullivan-Dave Harold. Nici Ronnie O’Sullivan nu va avea un meci ușor, iar dacă se va califica, s-ar putea ca diferența de scor să fie mică. Dave este un jucător destul de lent și cu toate că n-a câștigat nici un meci oficial în fața adversarului său din această primă rundă, face parte și el dintre cei care revin în formă spre sfârșitul sezonului. Ca întotdeauna, va depinde de care O'Sullivan se va prezenta în arenă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 18 Mar 2006, 8:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din primul tur al WSC ma intereseaza in mod deosebit doua meciuri: Ken Doherty - Barry Hawkins si Ronnie O'Sullivan - Dave Harold.
* Mare dreptate ai Clara in ceea ce spui despre ambele meciuri.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 18 Mar 2006, 10:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt total de acord cu tine Clara...aproape la toate ,,previziunile''. Dak stam sa ne gandim suntem ca la o ruleta...nu se shtie ce sa va intampla...
Eu una sper sa fie ceva grandios...asta shi pentru ca anul acesta am avut putzine turnee shi cand te ashezai mai bine in fotoliu atunci se termina , shi mai aveai de ashteptat 2-3 saptamani pana se te reashezi comod.. Razz
Da , sunt curioasa in ce mod ishi va apara Shaun titlul obtzinut...da , vreau sa vad dak Stephen shi'a recapatat forma...da , sunt curioasa de forma lui Ronnie...abia ashtept data de 15 aprilie... Very Happy 8)



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 41, 42, 43  Următoare
Pagina 4 din 43

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community