Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andolini
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2006
Mesaje: 108

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 15:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

finala dezamagitoare.graeme dott a tras cu dintii de acest meci,fapt care a stirbit foarte mult din stralucirea finalelor din anii trecuti.cand scorul era 15-12 credeam ca peter va castiga partida,dar scotianul a reusit sa-si atribuie pana la urma primul trofeu din cariera.graeme si-a luat revansa pentru finala din 2004 cu varf si indesat,dar cei doi jucatori trebuiau sa se gandeasca si la spectatori.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andolini Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andolini a scris:
dar cei doi jucatori trebuiau sa se gandeasca si la spectatori.

...aici sunt de acord...au fost cele mai luuungi momente dintr'un meci de snooker urmarite vreodata de mine! Aici nu ma refer numai la lungimea Campionatului.....ci shi la acele lovituri de sigurantza care deja erau chinuitoare... Rolling Eyes



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 16:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da dar...cine sta pana tarziu primeste surpriza... Laughing Laughing si anume frame-ul final din 2004. 8) 8) Si mai vede si strigatul de Braveheart al lui Dott, care facea naveta intre trofeu si masa; mai pupa cupa, mai introducea o bila... Confused Confused
Sa traiasca Derek Hill!!! Doi campioni mondiali l-au avut in coltul lor. 8) 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 16:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pt mine a fost primul campionat mondial urmarit de la un capat la altul( si bineinteles primul in compania forumului). Eu sunt multumit de cele 17 zile, si chiar daca unele meciuri nu au fost spectaculoase, eu m-am bucurat de snooker si mai ales de luptele date la masa.
Pe Dott nu-l simpatizez de fel( si mi-a displacut si ce a zis la conferinta de dupa meciul cu Ronnie), dar il admir foarte tare pt ce a reusit sa faca si pt cum si-a construit incet incet drumul catre trofeu...probabil a fost cel care si l-a dorit cel mai mult.
Eu cred in noroc, dar nu chiar asa de mult ...Smile Daca unii dintre adversarii lui Dott au jucat prost, e numai problema lor. Poate daca ar fi jucat mai bine, ar fi reusit si Dott sa joace mai bine, oricum nu mai conteaza.

Felicitari lui Dott in primul rand, si felicitari lui Peter...si felicitari si celorlalti jucatori care au luptat si au aratat snooker placut( chiar daca au fost eliminati din turneu)...si multe multe multumiri Clarei.

Sa ne fie tuturor de bine! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ruxi
A super fan


Data înscrierii: 28/Noi/2005
Mesaje: 74
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 16:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, inspirata ideea regizorilor eurosport de a ne arata intr-o ora tarzie din noapte ultimul frame al finalei din 2004. Ce diferenta intre ceea ce am vazut si simtit atunci si acest meci in care cei doi jucatori au fost dupa opinia mea total lipsiti de inspiratie si stralucire. O fi fost si oboseala de vina, insa in afara de perseverenta si ambitie n-am ramas cu nimic. Pana si strigatul de lupta al lui Graeme, acel rabufnit "C'mon", parca se potriveste mult mai bine cu pumnul strans al lui Lleyton Hewitt...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ruxi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 18:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

GRAEME DOTT

Este împlinirea celui mai frumos vis ! Să câștig titlul mondial, mai ales că e și primul meu titlu, ce fantastic ! Toți jucătorii își doresc asta. Mă simt extraordinar ! Acum sper că o să mă bucur și eu de puțină recunoaștere și sper că titlul ăsta e doar primul dintre multe altele pe care o să le câștig...

Eram epuizat atât fizic, cât și mental. Meciul ăsta a fost ca un test de anduranță ! La un moment dat, am simțit că titlul îmi scapă printre degete. Peter a jucat un snooker fantastic de a ajuns să recupereze diferența de scor. Când conduceam cu 15-7, aveam impresia că totul merge perfect – cum ți-ai putea asigura un avans mai mare ?!... Dar el a revenit în meci. E incredibil cât de greu este să-ți păstrezi o stare pozitivă. Îmi dădeam seama că sunt prea lent și că lunec în negativitate. M-am hotărât să-mi schimb modul de a aborda meciul, pentru că în loc să joc gândindu-mă la victorie, ajunsesem să joc gândindu-mă cum să fac să nu pierd – și chiar eram cât pe ce să pierd, fiindcă scorul fusese 15-7 și pe urmă devenise 16-14. Am făcut un efort enorm și am realizat poate cel mai important break din cariera mea : acel 65 cu care am împins scorul la 17-14. Vă spun cinstit că nu știu cum am mai avut puterea să construiesc breakul acela ! A fost cel mai greu meci pe care l-am jucat vreodată !

Peter a mai dovedit o dată ce stofă de campion are. Ce incredibilă revenire ! El se apropia din ce în ce mai mult și eu mă clătinam din ce în ce mai tare. Stăteam pe fotoliu și mă gândeam că, uite, nu mai sunt în stare să fac nici măcar un break de 30 de puncte ! În pauză, m-am dus să mă spăl pe față și să mă liniștesc cât de cât. Trebuia să joc mai repede și mai bine, ca să-mi dau o șansă. Aș fi făcut orice, aș fi dat orice ca să-mi mai acord o șansă. Când l-am văzut pe Peter venind din urmă cu așa o mare hotărâre, n-am mai fost chiar atât de sigur că pot să câștig, pentru că mă simțeam la capătul puterilor. Am încercat să mă smulg din starea aceea și să lupt mai departe, dar a fost tare greu...

Din fericire, în ultimele două jocuri, mi-a mers mai bine. Nu știu ce m-aș fi făcut dacă pierdeam meciul... Cred că aș fi fost disperat... Dar cât sunt de fericit că l-am câștigat !...


Ca și Ken, care și-a prezentat trofeul pe stadionul echipei de fotbal preferate (Manchester United), Graeme vrea să-și sărbătorească victoria pe stadionul celor de la Glasgow Rangers : În mod sigur o să duc trofeul la Ibrox, ăsta o să fie primul lucru pe care o să-l fac după ce ajung acasă. Echipa are ultimul meci cu Hearts și o să fie ocazia perfectă. Încă nici nu-mi vine să cred : tot sezonul viitor o să fiu prezentat cu titlul de campion mondial și pe urmă o să fiu un fost campion mondial !!!... Doamne, cât sunt de fericit !


PETER EBDON

Cred că Graeme o să fie un excelent campion mondial. Și-a meritat titlul. În primele trei sesiuni a jucat mai bine decât mine și m-a depășit la toate capitolele. Este un adversar puternic, tenace și hotărât. Are toate calitățile unui campion mondial. Breakul acela cu care a dus scorul la 17-14 a fost un break de mare campion. Asta înseamnă să fii un mare campion : să poți, într-un asemenea moment, să te concentrezi și să dai totul așa cum a făcut el.

Dacă aș fi reușit să ridic scorul la 16-15, aș fi început să fiu convins că am șanse reale, dar am făcut mult prea multe greșeli. Primele două sesiuni au fost foarte grele și lipsite de fluență, dar Graeme și-a asigurat un avans mare. De fapt, e numai vina mea că mi-am oferit atât de puține șanse de a obține victoria. Am lăsat meciul să-mi scape de sub control și am ajuns în situația în care, practic, nu-mi mai rămăsese mare lucru de făcut. Tot mai speram și la masă mă simțeam bine, dar, pentru mine, ultima zi a finalei a fost o zi foarte proastă. Jocul nu mi-a mers penibil de slab, iar ghinionul nu m-a părăsit nici o clipă. Amândoi am ajuns în finală foarte obosiți și, cu toate că am încercat și eu să lupt cât mai bine, Graeme este cel care a meritat să câștige.


Peste 10 zile, Graeme va împlini 29 de ani. Frumos cadou și-a făcut ! Încă o dată, BRAVO, PETER ! BRAVO, GRAEME ! BRAVO, SCOȚIA !





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cele mai spectaculoase momente ale finalei au fost pauzele cand am vazut imagini de la marile meciuri din 2005 si 2004. Mr. Green Peter Ebdon a pierdut pe mana lui.Era greu sa mai poata castiga insa e bine ca a incercat.Felicitari noului campion mondial Graeme Dott,dar si invinsului acestuia Peter Ebdon Razz .Pacat insa ca nu au fost mai generosi cu spectacolul oferit. Mad
Sezonul acesta a fost din pacate mai scurt si mai tacticizat ca oricand.Merita felicitati Stephen Hendry-noul numar 1 mondial,dar si John Higgins si Ken Doherty.Din partea lui Ronnie astept o evolutie mai constanta la anul.Sper ca Jimmy sa revina in top 16.Pentru Paul Hunter sper in primul rand sa se insanatoseasca.
O mare bila neagra pentru WSA Mad Mad Mad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 19:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si s-a terminat si acest cm. Sad Si pt.mine a fost primul cm in compania voastra si m-am bucurat nespus de mult sa fiu alaturi de voi. Very Happy offf…parca a durat prea putin.. Sad poate si din cauza ca Jimmy,Hendry,Higgy au plecat acasa mult mai devreme decit ne asteptam si speram.
Nu a fost atit de interesant,spectaculos si frumos ca altele,dar…a avut si acesta farmecul sau. Cine s-ar fi asteptat la o finala ebdon-dott ? Surprised si uite ca piticelul dottisor a luat trofeul.bravo lui ! Very Happy frumos din partea eurosport ca au difuzat si finala 2004-ronnie no.1 ! Laughing Wink
Sper ca toti jucatorii (dar mai ales r,j,h,h Wink )sa invete ceva din acest turneu si la urmatoarele sa se prezinte in cea mai buna forma fizica si mentala si sa ne incinte cu snooker de cea mai inalta valoare ,care sa ne bucure inimile . de ce oare iubesc eu snookerul atit de mult ? ce drog mi-a devenit !!! Wink
thanks pt.conferinta,clara!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
După finală

GRAEME DOTT

Acum sper că o să mă bucur și eu de puțină recunoaștere și sper că titlul ăsta e doar primul dintre multe altele pe care o să le câștig...


Cred ca Graeme Dott este singurul jucator care se plange de astfel de lucruri.Sper ca de acum incolo sa realizeze ca nu are nimeni ceva cu el.Nu de alta,dar nu prea ii sta bine unui campion mondial sa se vorbeasca astfel. Mr. Green


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
.Nu de alta,dar nu prea ii sta bine unui campion mondial sa se vorbeasca astfel. Mr. Green

Laughing Laughing Laughing Mr. Green Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 21:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
După finală

GRAEME DOTT

..ăsta e doar primul dintre multe altele pe care o să le câștig...


Imi place de el, foarte optimist Very Happy...sa nu fie dezamagit ca Shaun Murphy in sezonul acesta Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

The Rocket a scris:
Imi place de el, foarte optimist Very Happy...sa nu fie dezamagit ca Shaun Murphy in sezonul acesta Very Happy

Nu shtiu dak Shaun este chiar dezamagit...nu de alta dar a avut un sezon bun...a aparticipat intr'o finala de turneu...shi dupa parerea mea s'a ridicat la nivelul ashteptarilor unui Campion Mondial venit din calificari. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 21:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vrut sa spun ca va fi foarte dezamagit, pt ca la anul nu va castiga nici un turneu, dar imi place optimismul lui Very Happy Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 22:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și de unde știi tu că nu va câștiga nici un turneu ?... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 23:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu sigur, sunt doar presupuneri Razz. Dupa jocul lui, eu cred ca nu va castiga Very Happy. Daca ma insel, promit ca nu mai fac pe "nostradamus" Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Următoare
Pagina 42 din 43

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community